Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
izi
Advanced member
Příspěvky: 431
Registrován: ned srp 05, 2007 23:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od izi » čtv led 26, 2012 20:58

Mne palubovka vrzga len za studena pri volnobehu co je sprevadzane aj vibrovanim a dunenim. Ked sa zahreje interier vrzganie zmizne ale vibrovanie a dunenie zostava pri volnobehu. Vcera som behal po dialnici a tak som mal cas detailnejsie pocuvat ci sa neobjavuju nejake zvuky pri jazde a ono nic. Plast vrzga len ked ho stlacam. Pri prejazde nerovnosti mi vsak hrka nieco z kufra, asi plato sa tam hybe v tych kolajniciach alebo co.
Megane II sedan SportWay 1.5 dCi 74 kW - 100 koní, 5st. 2005 R16 205/55 cca do 5l/100km
Modus Initiale Paris 1.6 16V 82 kW - 110 koní, 4st. automat 2006 R16 185/55 cca do 8,5l/100km
Laguna II GrandTour Dynamique 1.9 dCi 88 kW - 120 koní, 6st. 2006 R18 225/40 cca do 7l/100km Predané
Espace IV Techrun 2.0 dCi 127 kW - 173 koní, 6st. automat 2009 R18 245/45 cca do 9l/100km
Renault Laguna III GrandTour GT 2.0 dCi 131 kW - 180 koní, 6st. 2008 R18 225/45 Predané

Spolu takové 683 konové stádo :D

lukas-svk
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: ned led 22, 2012 15:33

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od lukas-svk » pát led 27, 2012 16:51

zdar, akurat sa rozhodujem ci kupit lagy - 2.0 dci black referent .. testoval som viac kusov, niektorej palubka nevrchala niektorej hej.. tak som v takom nerozhodnom stave ci zobrat, lebo to auto ktore akurat zostalo ma sice malo kilometrov ale palubka tomu vrzgala. Ako tazko sa riesia taketo problemy na zaruku?? Je to vobec odstranitelne? Riesil toto niekto cez servis a pripadne ako sa to riesilo? Maju ochotu toto riesit?

Som dost citlivy na taketo pazvuky, tak teraz neviem ci radsej zobrat nieco ine, inak je lagy super auto za tie peniaze ale tie pazvuky by mi aj vadili. Pozeral som aj ine fora a nic o praskani v interieri na LIII som nenasiel.

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2424
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od Jirke » pát led 27, 2012 19:34

lukas-svk píše:Pozeral som aj ine fora a nic o praskani v interieri na LIII som nenasiel.
To mozna proto, ze laguny pro zapadni trhy (pokud to byly zapadni fora), prochazeji mozna prisnejsi kontrolou, anebo jsou obecne lip zpracovany nez auta na vyhcodni trh. Uz jsem o tom mluvil i jinde, shodlo se na tom vic lidi, kteri delaji do aut a maji zkusenosti ci primy porovnani s auty z EU a z ČR.

Casto se setkavam taky v servisu s tim, ze kdyz tam "reklamuju" nebo si stezuju na neco co neni urcite normalni, tak je mi odpovezeno, ze oni to neciti, neslysi...a ze heldam problemy kde nejsou. Ale reklamovat se to urcite da a i kdyby to servis mel vyresit taknejak podomacku, tak se ceni snaha !
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

lukas-svk
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: ned led 22, 2012 15:33

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od lukas-svk » pát led 27, 2012 20:28

no tak ano, reklamovat sa to urcite da, ine som necakal ked ma clovek zaruku.. ale islo mi o to ci je to na dlhe lakte. Takto to vyzera ze ano, je to na dlhe lakte a tym padom to mozno ani nikdy nevyriesim .. prave preto tak vaham.

Zatial som videl jedneho cloveka ktory sa vyjadril alebo to apson tak vyzeralo ze poriesil problemy s vrzganim, clovek co mal tu na klube LIII seda 1.5 dci 110ps, inak som o nejakych uspechoch zatial necital. Tak veru neviem ci do toho ist ...

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2424
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od Jirke » pát led 27, 2012 21:27

Tak von to hlavne nikdo neresi...ja treba vim, ze to obcas zarezonuje, ale neresim to, protoze vetsinou jezdim mimo mesto a mam pusteny radio, no.. Sorry :)
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

B.F.G.
Advanced member
Příspěvky: 365
Registrován: sob bře 05, 2011 07:43

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od B.F.G. » pát led 27, 2012 22:18

No řeknu ti popravdě, vědět, že to bude dělat takovej bordel, tak si Lagunu NEKOUPÍM. Dát love za auto střední třídy, tak čekám, že to bude jako střední třída fungovat. U Thalie bych to za ty love i čekal, u Laguny ne. Za život jsem vystřídal spoustu aut, i pro srovnání. Zatím byl horší jen Peugeot 309 300tKm a Citroen Xsara cca 70tKm. Oboje to byly 5-10 let starý vyhrkaný auta.
V Renaultu mi již několikrát řekli, že je to vlastnost! auta (co taky čekat od střední třídy žejo). Poprvé mi sice palubku rozdělali a asi se i snažili (bezprostředně po bylo sklo zasviněné něčím jako čirá silikonová vazelina nebo tak něco). Výsledek je ještě horší něž předtím. Problém je totiž, jako vždy u spotřebního zboží, v konstrukci a v použitých materiálech. Takže smůla, opravit to v servisu nejde na nepůjde. Rozhodně vám tam nikdo žádnou gumu cpát nebude a výměna dílů (vzhledem ke stavu "kvality" a přesnosti komponent by to možná občas pomohlo) nepřipadá v úvahu - Renault to stojí peníze...
Jak bude tepleji a budu mít trochu času, tak vezmu nářadí a podívám se sám, co se dá dělat. Počítám že u komplet středového panelu vše vyřeší samolepící pěnová pryž http://www.g3.cz/cs/catalog/samolepici- ... ozka-pr-08 Jak vyřeším rohy palubky, které mi posledního půl roku pijou krev asi nejvíc to ještě nevím. Vůbec je ot zajímavý fenomén, v mrazech to chvíli trvá, než to začne praskovrzat, po zahřátí je to prakticky pryč. Jenže v létě to při vysokých teplotách praskalo snad ještě víc. Takže fakt záhada :D
PS: V Automotive jsem dost dlouho pracoval a nedělám si iluze o tom, jak je co vyrobeno a jak moc se můžou lišit dvě "stejné komponenty" v průběhu jednoho roku její výroby "stejným člověkem na stejném stroji ze stejného materiálu". Bohužel.
EX: Bílá Laguna III 2.0 Expression, Phase II Obrázek

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od faldicek » pát led 27, 2012 22:42

Teda mě by to fakt zajímalo co je to za zvuk, protože já ve svém autě nic takového neslyším.... :shock:

lukas-svk
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: ned led 22, 2012 15:33

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od lukas-svk » sob led 28, 2012 11:13

no len u mna je to auto referent 23kkm v black edition za cenu ani nie nizsej strednej .. ale momentalne mam octu 2 a tam nahozaj nic take nepocut. Nie som proste na to navyknuty. Spoliehat sa na to ze to vyriesia tak to je tazke.. viem ze jakmile zaplatim uz nebudem mat take moznosti ako ked som este nedal nic :)

edit: jazdil som tam 3 taketo auto s roznymi kilometrami
1.) 25 500kkm, ziaden problem a ked tak velmi jemny pri velkych nerovnostiach
2.) 35 000km, tiez ziaden problem asi ako 1.)
3.) 23 000km, pukanie pri prechode cez bezne nerovnosti

edit: a jeden bonus 2.0 dci v 175ps, v automate grandtour v bose a 4 control a nic take som si nevsimol, tam som pocul zasa pukanie zo spolujazdcovych dveri, ale netusim ci tam nebol nejaky bordel v priehradke vo dverach .

Btw ten 4 control je hodne dobra zalezitost , auto s tym sa javilo o dost mrstnejsie. Inak bose edition malo aj lepsi volant, hrubsi.

Kajman
Advanced member
Příspěvky: 265
Registrován: čtv bře 03, 2011 10:07

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od Kajman » sob led 28, 2012 20:18

Souhlasim s Jirke a sám vrzání v interiéru taky řeším rádiem...a nemusí být ani moc nahlas
Renault laguna III grandtour GT 2.0dci 131kw

mikek
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: čtv kvě 27, 2010 07:19

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od mikek » sob úno 25, 2012 09:26

Vcera jsem si vyzvedl auto ze servisu. Lupani jakoby ve vydechach klimatizace melo pricinu ve sloupkach. Nevim co presne udelali, ale kazdopadne na strane ridice je problem zcela vyresen, a pravou cast jim tam jeste nekdy necham.
Renault Laguna III Grandtour, 1.5 dCi expression, + navigace, hliniky, metaliza, zadni parkovaci senzory

Uživatelský avatar
Commercial
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: úte úno 28, 2012 08:32

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od Commercial » úte úno 28, 2012 09:26

To vrzání v LIII asi potká časem každého, protože mě to štve víc jak cokoli jiného dal jsem se do studie interiéru a vrzání vás může potkat zde: oblast zpětného zrcátka, palubní deska, plasty dveří, loketní opěrka a středový panel, zadní plato.
Oblast zrcátka rezonuje díky vnitřnímu motorku nasávání vzduchu pro vyhodnocení pro klimatizaci-vyčistit namazat pohrát si s tím -nebo odpojit. Já odpojil a žádná chybová hláška, žádná změna chování systému klimy prostě zatím jsem pouze odpojil konektor pod krytem zrcátka a bez problému.
Palubní deska-zákeřná věc, drnčení se umí stěhovat, mění svou hlasitost a také podobu zvuku a je to obecně silný nepřítel. To drnčení které je vzniklé rezonancí při stání v nízkých otáčkách, malých nerovnostech apod jsem odstranil zakoupením třech mazacích gum pro školáky v celkové hodnotě 7.50 vč DPH a sprostě jsem je narval v rozích a ve středu mezi palubovku a čelní sklo a to kam jsem až dosáhl. Guma nejde vidět a palubka poraženě mlčí. Nevyhnete se zavrzání na opravdových nerovnostech ale to je způsobeno tvrdými plasty kterých je tam také dost nicméně pokud si odstraníte to drnčení palubky tak ten zbytek vás už nebude tak štvát.
Opření se nohou do dveří se odmění také zavrzáním-tvrdý plast a zde neuděláte nic.
Nemalé vrzání středového panelu- utáhnout dva šrouby po bocích vzadu, ukážou se vám po odsunutí sedadla vpřed a hodně pomůže, když otevřete loketní opěrku a na místo kde opěrka dosedá na spodní plast dáte v místě toho zámku zase nějaké těsnění, klidně kousek okenního apod, to mě osobně ztlumilo to vrzání dost možná skoro odstranilo.
Zadní plato-dosud bojuju, vítězství včas oznámím...

laxo18
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: úte kvě 03, 2011 06:51

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od laxo18 » čtv bře 01, 2012 07:52

no tak tu palubovku som z casti aj ja vyriesil natlacil som medzi okno a palubku material ktory sa pouziva na tlmenie dveri taky molitan palubka uz je celkom fajn len som si vsimol a to neviem vyriesit ze na vodicovej strane ako su vyduchy klimatizacie tak stale mi tam nieco vrzga tak este aj ja s tymto bojujem , a vsimol som si ze sa mi este ozyvaju pazvuky od spolujazdcoveho sedadla ked prejdem cez nerovnost tak v mieste operky hlavy alebo v mieste kde sa sa hybe operna cast sedadla ,vidiet pekne ako sa to trosku hybe
laguna coupe 3,0 V6 dci initiale
ex hyundai coupe GK 2,0i

Uživatelský avatar
forexman
Junior member
Příspěvky: 154
Registrován: čtv zář 16, 2010 19:18
Bydliště: Praha / Nitra

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od forexman » sob bře 03, 2012 12:13

laxo - ta opierka sa hybe aj mne... Najhorsie je to ked idem cestu Praha <-> Slovensko :D
bila Laguna III Coupe 3.0 dCi Initiale, 2010
Obrázek
Hledáte levné letenky do celého světa?

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od faldicek » sob bře 03, 2012 12:25

No tak na téhle cestě se hýbe i to co by se hýbat nemělo :lol:

Uživatelský avatar
Commercial
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: úte úno 28, 2012 08:32

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od Commercial » sob bře 03, 2012 14:47

Na té řidičové straně jakoby od výdechů či kde to mám taky, je to ale vždy za jiných okolností a hodně to připomíná drnčení skla takže první bylo chytnutí na boční sklo, ale to to není, dále jsem to viděl na drnčení reproduktoru co je na palubce ale tam totaky není takže asik to neobjasníme. Jinak včera testováno na Brno-Vyškov a jsem spokojen, obstála a vyjma plata vcelku tichá. Taky by mě zajímalo komu všemu odpadal zadní kryt sedadla řidiče,taky dobrá sranda...

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od faldicek » sob bře 03, 2012 14:53

Odpadal? Co tam může odpadat, já tam mám plast přes celý sedadlo...

Uživatelský avatar
Commercial
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: úte úno 28, 2012 08:32

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od Commercial » sob bře 03, 2012 15:16

faldicek píše:Odpadal? Co tam může odpadat, já tam mám plast přes celý sedadlo...
...a ten drží dole a nahoře kde se zacvakává do kulatinek co tvoří zadní rám sedadla, a zrovna ten můj dekl tam moc nedrží

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od faldicek » sob bře 03, 2012 16:03

Aha, tak to nevím, u mě je to pevný jak židovská víra....

Tarwas
Junior member
Příspěvky: 118
Registrován: pon srp 07, 2006 22:30

Re: zadní kryt sedadla řidiče

Příspěvek od Tarwas » sob bře 03, 2012 19:04

taky mi upadá :) do těch pacek asi kápnu lepidlo a snad se u té trubky udrží, prostě kvalita :)
Renault Laguna Grandtour III 2.0dCi 150k Dynamique

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2424
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní kryt sedadla řidiče

Příspěvek od Jirke » sob bře 03, 2012 19:28

Kdyz sem se vic oprel o operadlo, popripade sem se nahnul dozadu pro neco, tak mi kryt taky vyskocil... No jeste ze sel vzdycky zacvaknout zpatky...
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: zadní kryt sedadla řidiče

Příspěvek od faldicek » ned bře 04, 2012 00:50

No mě do toho občas zezadu kope neteř sedící v dětské sedačce a i když vykonávám v sedadle všelijaké pohyby, tak se mi to zatím ani nehlo. Sákryš, ta směna co montovala mojí lagunu by zasloužila dostat přidáno. Nic se netrhá, nešoupe, nevrže, nebouchá a nevypadává :wink:

Uživatelský avatar
Commercial
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: úte úno 28, 2012 08:32

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od Commercial » ned bře 04, 2012 19:05

adagio píše:
Commercial píše:Na té řidičové straně jakoby od výdechů či kde to mám taky, je to ale vždy za jiných okolností a hodně to připomíná drnčení skla takže první bylo chytnutí na boční sklo, ale to to není, dále jsem to viděl na drnčení reproduktoru co je na palubce ale tam totaky není takže asik to neobjasníme. Jinak včera testováno na Brno-Vyškov a jsem spokojen, obstála a vyjma plata vcelku tichá. Taky by mě zajímalo komu všemu odpadal zadní kryt sedadla řidiče,taky dobrá sranda...
asi jsem jen nalitej (2 ráno a mám v sobě kolem 8 piv)... Ale stejně mám pocit, že tenhle výlev nemá patu ani hlavu ani nic dalšího. Sakra, co to je za slovosled??? Na co navazuješ, co to meleš? Co to je za souvětí ?

Uživatelský avatar
Commercial
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: úte úno 28, 2012 08:32

Re: zadní kryt sedadla řidiče

Příspěvek od Commercial » ned bře 04, 2012 19:17

Tarwas píše:taky mi upadá :) do těch pacek asi kápnu lepidlo a snad se u té trubky udrží, prostě kvalita :)

lepidlo to neudrží, ty trubky nutno obtočit izolačkou at to tak neklouže a já navíc si přichystal provázek který jsem navázal na ten dekl, potom přehodil přes trubku a jak jsem to narazil tak jsem to jakože dotáhl na uzel, to funguje
je stranda že ten dekl u mě ani nemuže držet, je uplně ale uplně do vrtule...

Uživatelský avatar
izi
Advanced member
Příspěvky: 431
Registrován: ned srp 05, 2007 23:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od izi » pon bře 05, 2012 09:52

mne kryt zatial drzi... mozno to odpadava pod vacsou vahou...
Megane II sedan SportWay 1.5 dCi 74 kW - 100 koní, 5st. 2005 R16 205/55 cca do 5l/100km
Modus Initiale Paris 1.6 16V 82 kW - 110 koní, 4st. automat 2006 R16 185/55 cca do 8,5l/100km
Laguna II GrandTour Dynamique 1.9 dCi 88 kW - 120 koní, 6st. 2006 R18 225/40 cca do 7l/100km Predané
Espace IV Techrun 2.0 dCi 127 kW - 173 koní, 6st. automat 2009 R18 245/45 cca do 9l/100km
Renault Laguna III GrandTour GT 2.0 dCi 131 kW - 180 koní, 6st. 2008 R18 225/45 Predané

Spolu takové 683 konové stádo :D

Uživatelský avatar
kartmen
Junior member
Příspěvky: 205
Registrován: ned led 25, 2009 09:45

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od kartmen » ned zář 23, 2012 16:13

Pokukuji po LIII a byl jsem se i na jednu podívat - zadní kryt řidičovy sedačky vypadlý, v inzerátech, když je člověk pozorný, tak to tam také občas objeví... Takže koukám, že se jedná o téměř "standardní" záležitost :wink:
TALISMAN Grandtour 1.8 TCe 225 EDC Initiale Paris, r. v. 2019, 4C
LAGUNA III kupé, 2.0 dCi GT, 131kW, r. v. 2009, 4C
LAGUNA III, 2.0 dCi, r.v.2008 - nákladní automobil skříňový
LAGUNA II, 1.6 16V, r.v. 2002

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů