Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

dominiksulik
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: pon led 17, 2011 17:21

Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od dominiksulik » sob dub 09, 2011 19:42

Mám renault Laguna 3, 2008, 177 000 km. Chcem sa opytat, ci sa dá nejak vyčistiť prach, ktorý je za sklom budíkov (ci to treba cele menit) a ci sa da nieco robit so skripanim v pristrojovke ked je nerovna vozovka? Je tam nieco povolene, alebo sa s tym uz neda nic robit?

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2424
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od Jirke » sob dub 09, 2011 20:48

Mam o 10.000km vic na tachometri nez ty a palubni deska obcas taky neprijemne skripe...v oblasti klimatroniku. A budiky bych taky rad nejak rozdelal, ne kvuli prachu snad, ale kvuli uprave rucicky tachometra.

Muzu se zeptat, to mas taky Lagunu ze zahranici, nebo jsou ty kilometry najety v CR ?
Naposledy upravil(a) Jirke dne ned dub 10, 2011 19:43, celkem upraveno 1 x.
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

dominiksulik
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: pon led 17, 2011 17:21

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od dominiksulik » ned dub 10, 2011 14:57

no tiez mám Lagunu zo zahranicia, z Rakúska

Uživatelský avatar
forexman
Junior member
Příspěvky: 154
Registrován: čtv zář 16, 2010 19:18
Bydliště: Praha / Nitra

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od forexman » pon dub 11, 2011 12:40

Tak ja mam 44.ooo km a taky me palubka drnca :( V servisu jsem je donutil to rozebrat a zkusit dotahnout, ale dela to zase. Slyset to nekde od spolujezdce, resp. z kaplicky navigace a mam pocit ze vibruje hlavne ten horni mekceny plast. Pokud by se nekomu povedlo s tim neco udelat, nebo zjistit co tam presne drnca budu moc rad :)
bila Laguna III Coupe 3.0 dCi Initiale, 2010
Obrázek
Hledáte levné letenky do celého světa?

Uživatelský avatar
adagio
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:18
Bydliště: Praha

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od adagio » pon dub 11, 2011 12:55

Problém je asi i to, že u většiny plastových dílů nejsou použitý žádný šrouby, jen takový západky. Všechno je to do sebe nacvakaný.
Obrázek Lagy III 2011, 2.0 benzín, liftback, Cendre + Navi, PA brzda, P senzory, R17 MiM+225/50 GoodYear, R17 WSP+215/50 Nokian

dominiksulik
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: pon led 17, 2011 17:21

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od dominiksulik » pon dub 11, 2011 21:19

takze to drnca vsetkym, hej? riesenie by bodlo, dost ma to znervoznuje :/

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2424
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od Jirke » pon dub 11, 2011 22:01

No, ten, kdo mel Lagunu II. (jako napriklad ja, a byla to verze po FL), tak je interierem v L LIII. nadsen :) To, co se ozyva z L III. je oproti L II. total silence :)
Naposledy upravil(a) Jirke dne úte dub 12, 2011 08:41, celkem upraveno 1 x.
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

HDNewbie
Starting member
Příspěvky: 32
Registrován: pon črc 26, 2010 11:11
Bydliště: Praha východ

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od HDNewbie » pon dub 11, 2011 22:10

Myslím, že vrzání, skřípání a drncání palubky by si zasloužilo separé téma, jako u LII, kde jsou konkrétní návody, rady a doporučení. Možná se toho časem dočkáme. Já mám něco přes 20tis a občas mě zvuky v interiéru pijou krev. Upozorňoval jsem na v servisu, něco s tím dělali, ale ve výsledku žádné výrazné zlepšení. Obtížně se lokalizuje odkud to jde, mám pocit že teď se stoupající teplotou je situace mírně lepší. Prach u budíků zatím nemám. Na netu se dá sehnat servisní dokumentace, je tam i popis demontáže a montáže palubky, ale rejt se mi v tom nechce ......
Renault Laguna III, 2.0DCi 150k, Dynamique, šedá KND

Kajman
Advanced member
Příspěvky: 265
Registrován: čtv bře 03, 2011 10:07

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od Kajman » úte dub 12, 2011 18:03

Já mám 97000 najeto a auto z Německa. Když jsem jej vezl tak nic nesřípalo, ale po 2000 km najetých po českých silnicích, mi taky začala skřípat palubka a popravdě mě to dovádí k šílenství. Pravda, sice jen na nerovnostech, ale ty jsou na našich silnicích všude. Jako zdroj jsem lokalizoval kaslík s autorádiem...respektive ten kaslík nad ručkou (já v něm mám rádio s changerem, nevím jak je to u jiných výbav)....došel jsem k tomu metodou pokus-omyl....za jízdy chytal různé části palubky, dokud vrzání nepřestalo.
Prosím, nevyřešil to už někdo? někam strčit párátko, nebo něco takového......
kazí to celý dojem u toho skvělého auta
Renault laguna III grandtour GT 2.0dci 131kw

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od faldicek » stř dub 13, 2011 18:56

Tak koukám, že jsem zatím šťastlivec, nikde mi nic nevrže...

p_joch
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: pon kvě 09, 2011 15:24

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od p_joch » ned kvě 15, 2011 12:54

Já se musím bohužel připojit k vibrování respektivě drncání v interiéru, ale narozdíl od Vás mě to spíše dělá při nastartování studeného motoru....hlavně v zimě. To mě při volnoběhu drncá vrh plastu (někde tuším střed palubovky kde jsou průduchy na ventilaci předního okna). Jak se to trochu zahřeje, tak se o něco asi zvýší otáčky a zvuk je pryč.
Řešení jsem měl i u mé Laguny II, kterou taky stále vlastním. A dal jsem dozadu pod okno, kde končí palubka, tvrdší polyuretan (skoro pěnu), kterou jsem tam napasoval a tím se palubka ty plasty napnuly a v plastech již nebyla žádná vůle a bylo to pryč.
Dále mě trochu otravuje i drnčení reproduktorů u spolujezdce, které se mě nepodařilo eliminovat, musím to celé rozebrat a po obvodu kde jsou ty reproduktory dát nějaké těsnění, které opět celou plastovou výplň repráku napne! Ale musím opatrně...snad se podaří.
_________________________________________________________________
Laguna III GT 2.0 dCi, 2008, full výbava
___________________________________
Laguna III GT 2.0 dCi/180PS - full výbava - R18 225/40
Laguna II 1.9 dCi/120PS - R16 205/50

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2424
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od Jirke » ned kvě 15, 2011 13:46

s tema reprakama mam to samy...
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

Uživatelský avatar
cabo79
Starting member
Příspěvky: 36
Registrován: úte úno 08, 2011 14:30
Bydliště: Ruzomberok, SK

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od cabo79 » čtv říj 20, 2011 15:40

Ja som zasa identifikoval drncanie na tychto miestach:
- slnecna clona spolujazdca (nie je doklapnuta uplne a preto drnca = bude menene v ramci zaruky),
- plast drziaci stropne citacie lampicky pre predne sedadla (budem riesit na servisnej prehliadke),
- prava cast budikov.
Najazdene cca 13000 a trochu ma to znervoznuje, pretoze pri mojom predoslo aute (Ford Focus) najazdene 153000 ziadne drncanie nikdy v kabine :-(
Najviac to pocut pre prejazde nerovnosti alebo pri otackach okolo 1500-1600.
A to som este identifikoval jemne plechove "srapotnie" pri rychlosti nad 125 km/h = dost otravne pri zdlhavej ceste po dialnici.
Obavam sa vsak, ze to drncanie v interieri nepojde vyriesit nakolko je palubna doska poskladana z roznych druhov plastov.
Za akekolvek rady co to potlacia budem vdacny - uz len preckat zimu kedy je to najvyraznejsie.
Laguna III Facelift 2010, 1.5 dCi, Hatch, Black, Expression
(viac na:http://moje.auto.cz/m1rec/renault-laguna-iii.html)
Obrázek

B.F.G.
Advanced member
Příspěvky: 365
Registrován: sob bře 05, 2011 07:43

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od B.F.G. » čtv říj 20, 2011 18:51

Řešení je: www.cars.cz - prodej aut - nový inzerát... :)
EX: Bílá Laguna III 2.0 Expression, Phase II Obrázek

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od faldicek » pát říj 21, 2011 10:13

Prostě si asi trefil kus, který montoval dělník po flámu či co. Mě nikde nic nevrže, tak si ani neumím představit o co jde...

Uživatelský avatar
jatro
Junior member
Příspěvky: 226
Registrován: pát čer 04, 2004 09:18

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od jatro » pát říj 21, 2011 10:49

Tak to si muj dělník asi taky trošku přihnul. Ale jestli to byl Cognac nebo to bylo Beaujolias, Champagne ci Pastis, dal si k tomu nějaké ústřice, Camambert, bouillabalsse ci neco podobneho, tak to tak trosku beru. Ale jestli si dal burgr s hranolkama, steak a pivo tak nemám omluvu. Hi hi :lol:
Laguna I. Grandtour 1,9dCi 79kW (F9Q.718) r.v.: 5/2000 Navi Carminat, přestože je lagunka už starší, jezdí výborně. - Byla SKVĚLÁ!!! Teď všk udělala místo pro Lagunu III Grandtour Black Edition 110kW 2011

laxo18
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: úte kvě 03, 2011 06:51

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od laxo18 » čtv říj 27, 2011 14:08

no mna jedine co trapi na tom celom je to ze laguna ma velmo dobre spracovanie ale zrovna na miestach ako su vyduchy na okna a stredova konzola teda ovladanie klim je zo strasne zleho materialu az by som povedal z moc lacneho palubka je celkovo riesena velmi dobre mekky plast ale ten stred proste drnci stale lezie mi to fakt na nervy uz som to dal aj reklamovat ze tam dali nejaku penu no nepomohlo asi jedine riesenie vidim v tom tam natlacit nejako molitan aby sa tie plasty nehybali uz len ked sa prstom dotknem stredu alebo vyduchov pocut vrzganie a to je v tejto triede velmo zle jedine toto mi kazi celkovy dobry dojem z tohto auta
laguna coupe 3,0 V6 dci initiale
ex hyundai coupe GK 2,0i

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2424
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od Jirke » čtv říj 27, 2011 15:22

No mne ted zacaly uplne nove cvakat operky hlav na sedadlech - myslim, ze je ten cvakot na tech tyckach, ktere jsou zasunuty do operadel.
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

mirabelka
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: sob led 01, 2011 20:56

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od mirabelka » pon říj 31, 2011 09:57

Mě hučí taky v palubovce, ale mám pocit, že vždycky někde jinde a skoro to zmizí, když se auto zahřeje.
mirabelka
Renault Laguna III Grandtour, 2.0 dCi, 96kW, 2010
http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/435304.html

Uživatelský avatar
cabo79
Starting member
Příspěvky: 36
Registrován: úte úno 08, 2011 14:30
Bydliště: Ruzomberok, SK

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od cabo79 » pát lis 04, 2011 07:50

Reklamoval som to rezonovanie v interieri a zistili sme s technikom, ze je to od umeleho krytu dazdoveho senzora. Ja som predpokladal, ze to ide od citacich lampiciek alebo pravej slnecnej clony, pretoze ked som ich pritlacil tak to prestalo - chyba.
Dali mi tam trosku tmelu ako izolaciu a aby sa tie plasty zlepili a prestalo to rezonovat. Opraveny aj vyskoceny plast na vodicovych dverach. Vsetko v zaruke.

Uz mi ostava len blizsie zistit co rezonuje na lavej strane od volantu - zatial mam predpoklad, ze nieco v lavom vyduchu, pretoze ked ho pritlacim tak to prestane avsak budem to este analyzovat aby to nedopadlo ako s tou slnecnou clonou.
Laguna III Facelift 2010, 1.5 dCi, Hatch, Black, Expression
(viac na:http://moje.auto.cz/m1rec/renault-laguna-iii.html)
Obrázek

kulasec
Junior member
Příspěvky: 111
Registrován: stř úno 09, 2011 17:48
Bydliště: Ted uz Liberec

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od kulasec » stř lis 09, 2011 20:06

Poslusne hlasim, ze mi nic v palubovce ani v interieru nevrze. Ale jak se ted auto na tech novejch zimakach a s tim biolihem ztisilo vsiml jsem si syndromu brambor v plastovym kyblu od leveho predniho kola. :? Vyresil to uz nekdo?
L III M4R Phase 2 - od 10 000 na LPG - zatim spokojenost

danielvonjeee
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: úte bře 31, 2009 15:36

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od danielvonjeee » úte led 24, 2012 20:56

Zdravím páni!
1.Prach pri budíkoch sa dá vyčistit do pol hodiny.Odšrôbovat 2 srôby- kryty pod volantom odstráníš,dalšie 2 kryty nájdeš smerom k budíkom ,pritiahneš k sebe,tam nájdeš dalšie 2 šrôby ktoré držia budíky,vyšrobuješ ich.Odpojís akumulátor,potom vytiahneš budíky-odpojíš konektor zo zadu. Plexi pred budíkmi držia len plastové ušká,velmi jednoducho ich pôjde vycvaknut s rukou.Vyfúkaš budíky s tlačeným vzduchom ,poskladáš ich ,a yess vyzerajú ako fungláče!:-))))
2.Rezonujúca prístrojovka: 1,5x4cm gumenú hubku stačí zastrčit ručne medzi palubovku a čelné sklo presne v strede aby nebolo vidiet!Az zrazu ticho, ako v cintoríne!
3.Je doporučené zhodit dole krytku s ventilátorom na snímanie vnútornej teploty ,pod spatným zrkadlom,už 3 ročné autá majú dost zanesené,trebu ho vyfúkat,bude tichší!

Dúfam ,že som Vám troška pomohol!

B.F.G.
Advanced member
Příspěvky: 365
Registrován: sob bře 05, 2011 07:43

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od B.F.G. » úte led 24, 2012 21:58

Tak gumová houba zabrání jakým pazvukům? Mě "praskovrazají" rohy palubovky (obvykle přestane když se auto uvnitř zahřeje) a díl v prostředku palubovky kde jsou výdechy a autorádio. Od hrany skla a palubovky neslyším nic... Apropo, jakou houbu myslíš? (tvrdost, tloušťka...)
EX: Bílá Laguna III 2.0 Expression, Phase II Obrázek

danielvonjeee
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: úte bře 31, 2009 15:36

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od danielvonjeee » stř led 25, 2012 15:25

Áno nepríjemný zvuk som počul kde sú ovládače na klímu alebo kde je rádio a display,ked som troska podražal s rukou tak to prestalo.Tak som vyskúšal z druhej strany napnút palubovku a vtedy som vyskúšal tam dat tú gumenú vecičku (materiál skoro ako karimatka len troška tvrdšia ale ešte dostatočne pružná,našiel som kus v garáži,alebo ešte lacné šlapky môžu mat taký spodok ).Zastrčil som to na popísané miesto a zrazu bolo totálne ticho pri všetkých otáčkach.
1,5x4cm základ a hrúbka cca 1-1,5cm

laxo18
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: úte kvě 03, 2011 06:51

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od laxo18 » čtv led 26, 2012 12:48

neviete sem dat odkaz kde by sa taka ta gumena vec dala kupit ? :)
laguna coupe 3,0 V6 dci initiale
ex hyundai coupe GK 2,0i

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti