LIII - mechanické zabezpečení

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
adagio
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:18
Bydliště: Praha

LIII - mechanické zabezpečení

Příspěvek od adagio » ned úno 20, 2011 09:55

Jak je to prosím s montáží Defend/multi locku na nový vůz? Je povinnost montáž svěřit autorizovanému servisu kvůli záruce nebo je to možné nechat udělat kdekoli? To samé s pískováním oken...

Máte někdo tohle mechanický zabezpečení řadicí páky na LIII ? Přijde mi ten středovej tunel o dost širší - dá se montovat standardní sada nebo se to nějak upravuje na míru?

Jak je to pak s klíčem / kartou. Četl jsem tu někde, že se tím ztrácí určitý komfort "bezklíčové obsluhy". Má karta nějaký ouško, kam se dá ten klíč zavěsit? Nemlátí to pak třeba za jízdy do palubky / nepřekrejvá nějaký čudlíky?

Díky, LIII čekatel.

midar
Junior member
Příspěvky: 124
Registrován: ned úno 28, 2010 09:07
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: LIII - mechanické zabezpečení

Příspěvek od midar » ned úno 20, 2011 14:45

Označení skel mám vyleptáním a v servise v rámci záruky nic nenamítali.
Mechanické zabezpečení jsem měl na n-2. autě, ale za 4 roky, jsem ho použil odhadem 10x. Když máš navíc hands-free kartu tak odemykat řazení.... Obrázek Existuje sice už i bezkontaktní varianta za 14 916,- bez DPH, ale stejně musíš někam přiložit chip a Renault tam není uveden.
Navíc sleva na pojistném by se mi u zamykání nevrátila ani za 10let. To vyleptání se na slevě vrátí odhadem už za rok.
Naposledy upravil(a) midar dne ned úno 20, 2011 15:37, celkem upraveno 2 x.
Laguna III 2.0dCi automat Dynamique model 2010
Megane Grandtour TCe 130 EDC Intens 2016, Pack Safety Plus, Pack Techno Plus, Pack City, Pack Navigace
černá skříňka ADR-3000

kulasec
Junior member
Příspěvky: 111
Registrován: stř úno 09, 2011 17:48
Bydliště: Ted uz Liberec

Re: LIII - mechanické zabezpečení

Příspěvek od kulasec » ned úno 20, 2011 15:21

S tim mechanickym zabezpecenim to je pravda. A nejvetsi opruz je zjistit az po nastartovani ze tam clovek ma porad zamknutou zpatecku. :x
Nektere pojistovny podminuji havarijko dalsim stupnem zabezpeceni - bud alarm, mechanicke, vypinac nebo monitoring. Piskovani a imobilizer jim nestaci. Tusim ze vypinac by servisu v zaruce vadil, jak je to s neoriginalnim alarmem, mate nekdo zkusenosti?
L III M4R Phase 2 - od 10 000 na LPG - zatim spokojenost

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: LIII - mechanické zabezpečení

Příspěvek od faldicek » ned úno 20, 2011 15:29

No když koukneš na stránky Renaultu tak oni nějako přímo spolupracují se společností Defend, takže ti to klidně do nového auta namontují. Mám také havarijku a pojišťovna žádné zabezpečení navíc nepožadovala, pouze doporučovala a samozřejmě podle zabezpečení se odvíjela cena pojištění. Já si nechal opískovat skla a dostal jsem za to 10% slevu...

Uživatelský avatar
adagio
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:18
Bydliště: Praha

Re: LIII - mechanické zabezpečení

Příspěvek od adagio » ned úno 20, 2011 19:40

Tak o montáži přímo v Renaultu nepochybuji, ale jedna věc je o dost vyšší cena, než v nějaký menší dílně, a druhá pak i určitá bezpečnost, že by se různý prvky neměly dělat na stejným místě :) Jestli předá Renault karty, tak zámek na páku (resp. klíče k němu) bych rád zase od někoho jiného. Pak když pojedu do servisu, předám auto s kartou a klíč od odemčený páky si nechám u sebe. Nikdo tak nikdy nemá oba zabezpečovací prvky současně.

A u pojistek už ztrácím veškerý iluze, taky nic navíc krom skel a imobilizéru od výroby nepožadují, ale ty procenta a cenu pojistky tak halabala střílej od boku. Je to jen taková hra, o kolik člověka oškubou nebo o kolik si je pojišťovák ochoten snížit svou marži. Že to pak nějak pojmenuje, přiřadí k procentům i nějakej důvod, to už je spíš jen komedie, aby to zapůsobilo.

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: LIII - mechanické zabezpečení

Příspěvek od faldicek » ned úno 20, 2011 20:01

No myslím, že když si to necháš namontovat v nějakém certifikovaném servisu a ne u nějakýho šmudly v garáži, tak ti na to neřeknou ani popel, ale raději bych se o tom informoval přímo u zdroje...

Uživatelský avatar
adagio
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:18
Bydliště: Praha

Re: LIII - mechanické zabezpečení

Příspěvek od adagio » ned úno 20, 2011 20:09

tak jasně, vysloveně šmudlu né :) ale našel jsem třeba tohle (snad to nebude reklama):

http://www.zabezpeceni-vozidel.eu/mecha ... -lock.html

kde to maj za 4300,- vč. pískování zdarma. Co jsem tu četl na fóru, padaly tu cifry 7 až 9 tis.

midar
Junior member
Příspěvky: 124
Registrován: ned úno 28, 2010 09:07
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: LIII - mechanické zabezpečení

Příspěvek od midar » pon úno 21, 2011 10:14

adagio píše:A u pojistek už ztrácím veškerý iluze, taky nic navíc krom skel a imobilizéru od výroby nepožadují, ale ty procenta a cenu pojistky tak halabala střílej od boku. Je to jen taková hra, o kolik člověka oškubou nebo o kolik si je pojišťovák ochoten snížit svou marži. Že to pak nějak pojmenuje, přiřadí k procentům i nějakej důvod, to už je spíš jen komedie, aby to zapůsobilo.
Mám pojistku u Allianzdirect , kde jsem si to spočítal sám. Cena byla i slušná a seděla.
Laguna III 2.0dCi automat Dynamique model 2010
Megane Grandtour TCe 130 EDC Intens 2016, Pack Safety Plus, Pack Techno Plus, Pack City, Pack Navigace
černá skříňka ADR-3000

Uživatelský avatar
adagio
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:18
Bydliště: Praha

Re: LIII - mechanické zabezpečení

Příspěvek od adagio » pon úno 21, 2011 13:15

Přes internet to jsou samozřejmě nejnižší sazby, nevím jak to všechno funguje. Jen vím, že klasický externí pojišťovák, co mnohdy dělá i pro víc pojišťoven najednou, musí živit sebe, svou provozovnu a chce svou marži. Na internetový sjednávání nadávaj, že to není fér a že to je hrozně ořezaný, nic v tý pojistce prý není atd. Ale když už jsem mu po 10ti letech bonusu omlátil povinný r. na částku 4800,- o hlavu, tak najednou právě za pomocí různých 5% 10% a jinejch nesmyslů (označeno ve smlouvě jako flexibilní sleva) došel k částce 3300,- ... na internetu to samé vychází pak na cca 2500,-. Tak jako tak mi dokázali, že platí pravidlo "věrnost" se nevyplácí a kdo drží hubu, ten platí jak mourovatej.
Že je těch spousty procent napadlo, až když jsem se ozval, že?

A u Laguny je ten rozptyl ještě větší. To samý pak i u havarijního.

Je tedy jen otázkou, zda vzít rovnou nejlevnější nabídku z netu a pak se divit, že mi to nic nepokrejvá a nebo přidat něco peněz za konkrétní benefity.

Samozřejmě nejideálnější by bylo platit co nejméně a současně, aby se nic nestalo.

Uživatelský avatar
adagio
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:18
Bydliště: Praha

Re: LIII - mechanické zabezpečení

Příspěvek od adagio » pon úno 21, 2011 13:42

Jinak jsem si to na tom Allianz odkazu spočítal a vyšlo mi pov.+hav, při vypískování skel a mech. zabezpečení, s úrazovkou a předním sklem, po 10ti letech bonusu cca 22tis.
To samé (navíc s náhradním vozidlem a asistencí) mám nabídku z "kamenné pobočky" kooperativy na celkových 17 tis.
A známej si teď pojistil Tiguana (pov.+hav) u ČP za 10 tis...

pak se v tom vyznejte :roll:

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: LIII - mechanické zabezpečení

Příspěvek od faldicek » pon úno 21, 2011 14:33

Já mám roční povinný a havarijní u pojišťovny Uniqua za cca. 13 tis., ale mám to přes známého co tam pracuje. Jinak nejlevnější na netu mi vycházelo u Directu asi 15 tis. ročně, ale dost lidí mě od nich odrazovalo...

midar
Junior member
Příspěvky: 124
Registrován: ned úno 28, 2010 09:07
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: LIII - mechanické zabezpečení

Příspěvek od midar » pon úno 21, 2011 14:35

adagio píše:Jinak jsem si to na tom Allianz odkazu spočítal a vyšlo mi pov.+hav, při vypískování skel a mech. zabezpečení, s úrazovkou a předním sklem, po 10ti letech bonusu cca 22tis.
Fakt podivné. S úrazovkou havarijka (i skla)+ zákonná, bez mech.zabezp. jen leptaná skla, bez škody zákonná 113/ havarijka 87 měsíců za 13808,- (spoluúčast 5% min. 5000,-) v roce pořízení s pořizovací cenou 606kKč. Obrázek
faldicek píše:Já mám roční povinný a havarijní u pojišťovny Uniqua za cca. 13 tis., ale mám to přes známého co tam pracuje. Jinak nejlevnější na netu mi vycházelo u Directu asi 15 tis. ročně, ale dost lidí mě od nich odrazovalo...
Mě plnili bez mrknutí oka přímo servisu. Dokonce jsem nepřišel o bonus, když jsme praskl převodovku o beton v cestě.
Laguna III 2.0dCi automat Dynamique model 2010
Megane Grandtour TCe 130 EDC Intens 2016, Pack Safety Plus, Pack Techno Plus, Pack City, Pack Navigace
černá skříňka ADR-3000

Uživatelský avatar
adagio
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:18
Bydliště: Praha

Re: LIII - mechanické zabezpečení

Příspěvek od adagio » pon úno 21, 2011 15:09

Znova jsem to projížděl, na tu cenu, co píšeš, se dostanu jen při absenci havárie (pouze vandalismus, pohroma, krádež) a při volbě jinýho města než Praha.
10 let bonusu mám na pov. r., havarijní jsem nikdy neměl.

dj.pepino
Člen RCČR
Příspěvky: 2219
Registrován: pát črc 28, 2006 14:37
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: LIII - mechanické zabezpečení

Příspěvek od dj.pepino » pon úno 21, 2011 15:53

kulasec píše:S tim mechanickym zabezpecenim to je pravda. A nejvetsi opruz je zjistit az po nastartovani ze tam clovek ma porad zamknutou zpatecku. :x
Nektere pojistovny podminuji havarijko dalsim stupnem zabezpeceni - bud alarm, mechanicke, vypinac nebo monitoring. Piskovani a imobilizer jim nestaci. Tusim ze vypinac by servisu v zaruce vadil, jak je to s neoriginalnim alarmem, mate nekdo zkusenosti?
Neoriginální alarm jsem si nechal namontovat do nové Thalie přímo v Renaultu - typ už nevím je to pět let. Dokonce ho na moje přání zapojili tak, že šel vypnout motor na dálku ( v případě krádeže), sice měli řeči, že pokud to zloději takhle při jízdě vypnu může se i zabít a já co je mi po něm - nemá mi krást auto :lol:

V Laguně mám alarm Keetec TS 6000, auto ještě v záruce, ale nechal jsem si ho namontovat v jiném servisu, kde mají školené pracovníky na tyto montáže - cena někde okolo 4000Kč i s prací ( cenu si přesně nepamatuji), nechával jsem si i od nich udělat i denní svícení. V Renaultu jsem již řešil plno věcí na záruku a nikdo se nedivil, že tam mám alarm nebo denní svícení :wink:
V Meganu 1,9, taky máme Keetec TS 6000. Max. spokojenost a na displeji dálkového ovl. je zobrazováno, co se právě děje s autem :lol:

Mechanické zabezpečení je na prd. Pokud bude chtít někdo auto ukrást, tak ho stejně ukradne :!: Obejít elektroniku zabezpečení umí jen profíci, ale ty se Renaultama moc nevzrušují. Amatér to taky ukradne mechanické zabezpečení není pro něj problém ( používají na to tekutý dusík, který se dá sehnat v lékarně nebo vzpříčí prkno mezi sedačku a spojkový pedál a odtáhnou to - zámek volantu prý taky není problém :shock: ) . Sám mám také mechanické zabezpečení , montované v Renaultu. Použil jsem ho asi 3x :oops: a docela mě mrzí, že jsem vyhodil peníze vlastně za nic kloudného.
Obrázek
Laguna II/ 2.0DCi/16V /175Hp - chip na 225 (2007)Dynamique Obrázek
Megan II 1,9 DCi/88kW / 2005/chip na 150Hp , Megan II 1,5 DCi/ 63kW / 2004 - chip na 105Hp. Právní ochrana DAS.Autokamera TrueCam A5, Clip v.135
http://klondajk.brdy.org/
Hledají se spolubojovníci z Klondajku a Jinců.

midar
Junior member
Příspěvky: 124
Registrován: ned úno 28, 2010 09:07
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: LIII - mechanické zabezpečení

Příspěvek od midar » pon úno 21, 2011 16:41

dj.pepino píše:Amatér to taky ukradne mechanické zabezpečení není pro něj problém ( používají na to tekutý dusík, který se dá sehnat v lékarně ..
Pokud vím, tak v lékárně mají nejspíš jen KELEN, nikoli tekutý dusík. A KELEN na to nestačí.
Laguna III 2.0dCi automat Dynamique model 2010
Megane Grandtour TCe 130 EDC Intens 2016, Pack Safety Plus, Pack Techno Plus, Pack City, Pack Navigace
černá skříňka ADR-3000

dj.pepino
Člen RCČR
Příspěvky: 2219
Registrován: pát črc 28, 2006 14:37
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: LIII - mechanické zabezpečení

Příspěvek od dj.pepino » pon úno 21, 2011 17:02

midar píše:
dj.pepino píše:Amatér to taky ukradne mechanické zabezpečení není pro něj problém ( používají na to tekutý dusík, který se dá sehnat v lékarně ..
Pokud vím, tak v lékárně mají nejspíš jen KELEN, nikoli tekutý dusík. A KELEN na to nestačí.

Říkal jsem dusík a né chloraethyl :(
Obrázek
Laguna II/ 2.0DCi/16V /175Hp - chip na 225 (2007)Dynamique Obrázek
Megan II 1,9 DCi/88kW / 2005/chip na 150Hp , Megan II 1,5 DCi/ 63kW / 2004 - chip na 105Hp. Právní ochrana DAS.Autokamera TrueCam A5, Clip v.135
http://klondajk.brdy.org/
Hledají se spolubojovníci z Klondajku a Jinců.

zbysa
Starting member
Příspěvky: 68
Registrován: pon bře 03, 2008 21:24

Re: LIII - mechanické zabezpečení

Příspěvek od zbysa » úte úno 22, 2011 22:03

kulasec píše:S tim mechanickym zabezpecenim to je pravda. A nejvetsi opruz je zjistit az po nastartovani ze tam clovek ma porad zamknutou zpatecku. :x
Zdravím,
u Laguny III není karta po nastartování aretovaná, takže lze vytáhnout ze čtečky po nastartování bez vypnutí motoru a odemknout řadicí páku, pokud máte klíč u karty (karta má ouško na kroužek na klíče). Už jsem to několikrát využil :roll:. Protože nemám handsfree kartu, tak mi nevadí mít u ní klíč DefendLocku. Také jsem se obával, jestli klíč bude vadit, když je karta ve čtečce, ale nevadí a ani nepozoruju, že by se někde dřel nebo něco poškrábal. Klíč je sice blízko ovladače hlasitosti rádia, ale protože používám ovládání pod volantem, tak mi to nevadí.
Já jsem si to nechal namontovat v Renaultu spíš pro odrazení potenciálních amatérů a používám to pořád. Když na to přijde, všechno lze ukrást (v nejhorším případě to naloží do náklaďáku s kovovou odhlučněnou skříní a nepomůže vám žádný zámek, alarm ani GPS sledování). Ale statisticky se Laguny moc nekradou, což je mírná výhoda.

Zbysa
Laguna III Grandtour Expression 2.0 16V

Uživatelský avatar
jozicoupe
Advanced member
Příspěvky: 455
Registrován: čtv črc 16, 2009 11:18
Bydliště: Levice

Re: LIII - mechanické zabezpečení

Příspěvek od jozicoupe » pon dub 25, 2011 16:25

Ja som kvôli poistke riešil či alarm,alebo mechanické.Rozhodol som sa pre alarm lebo drátovačka bola nachystaná.Nechcel som aby vŕtali do auta.Keby som nemusel tak by som nebral ani alarm.Cenovo dobrá je leptacia sada s VIN číslom na všetky sklá.Tú som si objednal.Za nejakých 36€ je to myslím rozumné.
Renault Megane III coupe 1,6 16v.81kW,čierna metalíza,Dynamique-PREDANE
Renault Fluence privilege 1,6 modrá crépuscule,xenon,17 kolesá,arkamys,predané
Renault Laguna IIIGrandtour,black edition 2,0,150K,čierna metla,predané
Citroen C5 Tourer 2.0 HDi 16V FAP 163k Business Exclusive BVA6,predané
Talisman Premiere Edition 1,6 Energy TCe 150 EDC,hnedá metalíza

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: LIII - mechanické zabezpečení

Příspěvek od faldicek » pon dub 25, 2011 18:47

Já si nechal také skla opískovat, dostal jsem za to od pojišťovny bonus 10% a ještě mi půlku zaplatili, takže mě to vyšlo na nějakých 400 Kč. To máte na slovensku povinné nějaké další zabezpečení pro havarijko?

Uživatelský avatar
jozicoupe
Advanced member
Příspěvky: 455
Registrován: čtv črc 16, 2009 11:18
Bydliště: Levice

Re: LIII - mechanické zabezpečení

Příspěvek od jozicoupe » pon dub 25, 2011 19:16

Keď je cena auta nad 500 000 tak musí byť ešte jedno zabezpečovacie okrem imobilizéra.Aspon v poisťovni v ktorej som robil havarijné
Renault Megane III coupe 1,6 16v.81kW,čierna metalíza,Dynamique-PREDANE
Renault Fluence privilege 1,6 modrá crépuscule,xenon,17 kolesá,arkamys,predané
Renault Laguna IIIGrandtour,black edition 2,0,150K,čierna metla,predané
Citroen C5 Tourer 2.0 HDi 16V FAP 163k Business Exclusive BVA6,predané
Talisman Premiere Edition 1,6 Energy TCe 150 EDC,hnedá metalíza

Uživatelský avatar
jatro
Junior member
Příspěvky: 226
Registrován: pát čer 04, 2004 09:18

Defend lock nebo construct

Příspěvek od jatro » pon zář 19, 2011 18:07

Tak to tedy koukám. Představte si, že pravděpodobně nikdo kdo má LIII nemá namontovaný defend lock nebo construct!!! Zjistil jsem to tehdy, když můj známý, co pracuje v servisu, a domluvili jsme se na montáži constructu, zjistil, že construct nebo defend na LIII není a musí mi ho vyrobit na zakázku... To teda čumim. Je to fakt? Nebo je to tím, že se nikdo o své lagunky nebojíte? Jsem paranoidní jestliže chci construct? :lol:
Laguna I. Grandtour 1,9dCi 79kW (F9Q.718) r.v.: 5/2000 Navi Carminat, přestože je lagunka už starší, jezdí výborně. - Byla SKVĚLÁ!!! Teď všk udělala místo pro Lagunu III Grandtour Black Edition 110kW 2011

Uživatelský avatar
adagio
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:18
Bydliště: Praha

Re: Defend lock nebo construct

Příspěvek od adagio » pon zář 19, 2011 18:18

Já mám a nic na zakázku se dělat nemuselo. Jen z tebe tahaj prachy.

http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?f=82&t=47999
Obrázek Lagy III 2011, 2.0 benzín, liftback, Cendre + Navi, PA brzda, P senzory, R17 MiM+225/50 GoodYear, R17 WSP+215/50 Nokian

B.F.G.
Advanced member
Příspěvky: 365
Registrován: sob bře 05, 2011 07:43

Re: Defend lock nebo construct

Příspěvek od B.F.G. » pon zář 19, 2011 18:24

Kamarád má zámek "zadara" taky (člen Cedrik)
EX: Bílá Laguna III 2.0 Expression, Phase II Obrázek

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2424
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Defend lock nebo construct

Příspěvek od Jirke » pon zář 19, 2011 20:51

Kdyhz uz zabezpeceni, tak daleko zajimavejsi je neco vyhledavaciho... Auto s Constructem, kdyz zmizi, tak je v haji, ale s necim jako je toto www.autopatrol.cz mate sanci ze ho jeste uvidite. A navic na to davaj pojistovny slusny slevy.. Napriklad Allianz 15%.
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

kulasec
Junior member
Příspěvky: 111
Registrován: stř úno 09, 2011 17:48
Bydliště: Ted uz Liberec

Re: Defend lock nebo construct

Příspěvek od kulasec » úte zář 20, 2011 15:32

Jirke píše:Kdyhz uz zabezpeceni, tak daleko zajimavejsi je neco vyhledavaciho... Auto s Constructem, kdyz zmizi, tak je v haji, ale s necim jako je toto http://www.autopatrol.cz mate sanci ze ho jeste uvidite. A navic na to davaj pojistovny slusny slevy.. Napriklad Allianz 15%.
Diky za tip. 8)
Construct jsem mel, nakonec to skoncilo nepouzivanim zamku.
L III M4R Phase 2 - od 10 000 na LPG - zatim spokojenost

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 12 hostů