Laguna III - foto vasich milacku

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
xander
Junior member
Příspěvky: 173
Registrován: pon zář 27, 2010 17:21
Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Laguna III - foto vasich milacku

Příspěvek od xander » čtv úno 10, 2011 00:02

Přidávám aktuální, smutné foto mého Lagůně.. To jednou takhle foukal Švédský vítr, bohužel si zrovna vybral střechu navrhovanou id*otem a ta se rozhodla přistát na střeše mé..

Obrázek

tohle by se ještě dalo přežít
Obrázek

bohužel, střecha je v zadní části na dvou místech promáčknutá.. a to tam ještě naštestí (nebo bohužel) byl hágus..
Obrázek

kufr je celej posunutej o pár mm, ale snad, díky tomu, že je plastovej, tak se nehli panty na autě..
Obrázek

tak mam teď z auta tak trochu hippie hadráka..
Obrázek
Renault Laguna Grandtour Expression 1.5 dci BÍLÁ + 18'' Renault Mille Miles (letní) 16" Renault Broadway (zimní)

PidaKryca
Junior member
Příspěvky: 108
Registrován: sob led 15, 2011 21:17
Bydliště: Kynšperk nad Ohří

Re: Laguna III - foto vasich milacku

Příspěvek od PidaKryca » čtv úno 10, 2011 00:13

... vou, tak to je hnus!!!!! :(
...ale potom jako zabalenej dárek dobrý :wink:
Renault Laguna III Grandtour 2.0 dCi 16V 110kW/150k Dynamique 12/2010 Obrázek

EX:
Twingo 1,2 03/2000 - 120 000 km
Megane II Grandtour 1,5 dCi 100k 04/2005 - 155 000 km

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1844
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: Laguna III - foto vasich milacku

Příspěvek od faldicek » čtv úno 10, 2011 01:03

Mrzuté, velmi mrzuté... :( Doufám, že alespoň máš dobrou pojistku, či to půjde z pojistky majitele domu. Co dál, necháš opravit, či prodáš a koupíš náhradu?

Uživatelský avatar
forexman
Junior member
Příspěvky: 154
Registrován: čtv zář 16, 2010 19:18
Bydliště: Praha / Nitra

Re: Laguna III - foto vasich milacku

Příspěvek od forexman » čtv úno 10, 2011 02:40

:(
bila Laguna III Coupe 3.0 dCi Initiale, 2010
Obrázek
Hledáte levné letenky do celého světa?

Uživatelský avatar
kuck
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: stř kvě 26, 2010 08:49
Bydliště: Brno

Re: Laguna III - foto vasich milacku

Příspěvek od kuck » čtv úno 10, 2011 07:16

To snad je i totalka, ne? Podle toho, co jsem ruzne slysel (zkusenost nastesti nemam), tak pokud je poskozena strecha, tak je totalka. Snad maji Svedi dobre pojistky...
Je to smutne a preju co nejmin komplikaci pri jednani s pojistovnou.

zbysa
Starting member
Příspěvky: 68
Registrován: pon bře 03, 2008 21:24

Re: Laguna III - foto vasich milacku

Příspěvek od zbysa » čtv úno 10, 2011 09:13

xander píše:Přidávám aktuální, smutné foto mého Lagůně.. To jednou takhle foukal Švédský vítr, bohužel si zrovna vybral střechu navrhovanou id*otem a ta se rozhodla přistát na střeše mé..
To je moc smutné. Člověk se snaží jezdit bezpečně, snaží se i předvídat chování a chyby ostatních řidičů, aby pokud možno předešel srážce, a nakonec tohle... :(. Taky mám bílou...

Přeju mnoho zdaru při vyřizování náhrady škody.

Zbysa
Laguna III Grandtour Expression 2.0 16V

Uživatelský avatar
xander
Junior member
Příspěvky: 173
Registrován: pon zář 27, 2010 17:21
Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Laguna III - foto vasich milacku

Příspěvek od xander » čtv úno 10, 2011 09:15

Totálka nevim.. Dnes navštívím místní servis a uvidíme co mi řeknou.. Střecha je pomuchlaná jenom na konci a vypadá to, že boky to neodnesli, myslím, že by se to dalo vyrovnat, ale popravdě si jistej nejsem, co s tím pujde dělat.. Pojistku mám, jelikož mám auto přes úvěr a podle pojišťovny by se to hradilo z havarijního pojištění, ale jak bylo řečeno, měl by to hradit majitel nemovitosti ze své pojistky.. Při prvním jednání se zdáli být s tím smíření, dnes mi mají volat, ohledně bližší domluvy s pojišťovnou tak uvidím..

Jinak to nechám opravit, pokud pujde a nejspíš si ho nechám, ale odpoledne budu chytřejší..

Nejhorší je, že to potřebuju za 14 dní na cestu domu :(
Renault Laguna Grandtour Expression 1.5 dci BÍLÁ + 18'' Renault Mille Miles (letní) 16" Renault Broadway (zimní)

Uživatelský avatar
Squixx
Advanced member
Příspěvky: 339
Registrován: stř zář 03, 2008 22:09
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Laguna III - foto vasich milacku

Příspěvek od Squixx » pát úno 11, 2011 08:05

Jezisi...no tak to je fakt tragedie,tohle se stane fakt jenom kdyz mas novy a krasny auto..:(
Byt na tvym miste,tak se asi rozbrecim,protoze tohle je fakticky hnus..:(

A opravit pulka auta?No to snad ne, bych se hadal do krve,at mi to zaplati cely..vzdyt to mohlo pohnout s kostrou auta nebo neco takovyho,tohle uz neni tukanec
Laguna II 2.2dCi, r.v. 2002 Dynamique, 17' kola
Obrázek
http://s7.bitefight.cz/user/bite/136805 - prosim kliknete, neni to reklama

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2426
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Laguna III - foto vasich milacku

Příspěvek od Jirke » pát úno 11, 2011 08:52

Neboj, v zahranici s pojistnym plnenim nedelaji problemy, nedivil bych se, kdybys dostal zaplaceny temer cely auto, opravis to za 1/3 a zbytek si v klidu uzijes ;)
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

Uživatelský avatar
xander
Junior member
Příspěvky: 173
Registrován: pon zář 27, 2010 17:21
Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Laguna III - foto vasich milacku

Příspěvek od xander » pát úno 11, 2011 09:43

Byl jsem v renaultu, patrne to pujde opravit, kára snad hlá není, ale to se stejně pozná až při detailnější prohlídce.. Bohužel to nestihnou opravit za 14 dní, takže asi mrknou na podvozek aby byl v cajku a zadělaj nějak tu ďouru, pojedu dom a po příjezdu to necham dodělat nebo to nocham dodělat doma u Kouta v Brandýse a budu mít jistotu, že to není hnutý ani o píď.. Nechat si zaplatit před oopravou se radši neodvažuju.. Bůhví co všechno e bude měnit.. Ale myslím si, že kára fakt hnutá nebude, nikde není vidět narušení svárů nebo nesourodost.. Asi štěstí, že ten kufr je plastovej, takhle to odnesl jen ten a panty vypadaj na svým místě..
Renault Laguna Grandtour Expression 1.5 dci BÍLÁ + 18'' Renault Mille Miles (letní) 16" Renault Broadway (zimní)

Uživatelský avatar
kuck
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: stř kvě 26, 2010 08:49
Bydliště: Brno

Re: Laguna III - foto vasich milacku

Příspěvek od kuck » pát úno 11, 2011 15:39

Mozna by stalo za to se zeptat, jestli ti na naklady pojistovny neposkytnou nahradni auto... Myslim si, ze bys ho mel dostat.
A jestli to opravdu odnesl jenom kufr, tak to bylo hodne velky stesti. (bohuzel pro tebe ale majitel Volva mel to stesti jeste vetsi - nebo se mi to zda?)

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1844
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: Laguna III - foto vasich milacku

Příspěvek od faldicek » pát úno 11, 2011 15:48

Taky má tu střechu pocuchanou...

Uživatelský avatar
forexman
Junior member
Příspěvky: 154
Registrován: čtv zář 16, 2010 19:18
Bydliště: Praha / Nitra

Re: Laguna III - foto vasich milacku

Příspěvek od forexman » pát úno 11, 2011 15:56

nevim v jake zemi se to stalo, ale v CR plati, ze pokud je provadena oprava na tihu pojistovny vinnika a ty mas 0% zavineni, tak mas narok na proplaceni nakladu na zapujceni nahradniho vozidla (ve stejne kategorii jako opravovane vozidlo). Takze bych se poptal a hlavne se nenech odbyt...

Jinak urcite dostal cocku i podvozek (hlavne zadni tlumice) tak at vymeni preventivne i ty, pokud to budou opravovat. Jestli by kvuli oprave museli rezat strechu tak bych uz to auto nechtel..
bila Laguna III Coupe 3.0 dCi Initiale, 2010
Obrázek
Hledáte levné letenky do celého světa?

PidaKryca
Junior member
Příspěvky: 108
Registrován: sob led 15, 2011 21:17
Bydliště: Kynšperk nad Ohří

Re: Laguna III - foto vasich milacku

Příspěvek od PidaKryca » pát úno 11, 2011 16:26

v tomhle případě je dobrý mít připojištěný půjčení náhradního vozidla, nestojí to moc a vyplatí se to (třeba i pokud něco děláš na svojí havárku, tak máš možnost po domluvě se servisem z toho zaplatit třeba spoluúčast) :t18:
Renault Laguna III Grandtour 2.0 dCi 16V 110kW/150k Dynamique 12/2010 Obrázek

EX:
Twingo 1,2 03/2000 - 120 000 km
Megane II Grandtour 1,5 dCi 100k 04/2005 - 155 000 km

Uživatelský avatar
xander
Junior member
Příspěvky: 173
Registrován: pon zář 27, 2010 17:21
Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Laguna III - foto vasich milacku

Příspěvek od xander » pát úno 11, 2011 19:41

Tak jsem se dneska dozvěděl zajímavé novinky..

... celou dobu se ze mě zaměstnankyně majitele domu snažila vymámit kontaktní údaje mojí pojišťovny, že to tady tak funguje, že se jejich pojišťovna zkontaktuje s mojí, a že se to vyřídí.. Když jsme tuto informaci předal Alianzu (mé pojišťovně), nechtěli o tom vůbec nic slyšet.. Včera odpoledne jsem se tedy setkal s touto dámou, vylíčil ji co a jak, ona na to hned odvětila, že zítra (dnes v pátek) má schůzku s pojišťovákem a že mi dopoledne zavolá.. Pak z ní ještě vypadlo, že mám auto odvézt do servisu a až tam budu, spojit se s ní telefonicky a předat ji tamnímu personálu, že jim to vysvětlí.. Verze se mi nezdála, později (čt večer) jsem jí e-mailem navrhl možná řešení, jak je vidím já a vyjádřil jsem se, že bych se rád zúčastnil jednání s pojišťovnou - bez odpovědi.. Dnes ráno jsem tedy sám zajel do pojišťovny (naštěstí jsem při sledování odklízecích prací zahlédl chlápka co ztratil vizitku a naštěstí to byl ten, který je za vše spojené s pojištěním zodpovědný). Chlapík byl někde v terénu, že ať příjdu v 15:30.. Odpoledne jsem byl na místě přesně a dostalo se mi konečně vysvětlení, co a jak..

Pravda je taková, že vlastník domu nemá v pojistce zahrnutou odpovědnost za škody způsobené třetím osobám, tudíž, že pojistka se nevztahuje na mou škodu. Toto vyřizuje pojišťovna Trygg Hansa, která prý koupila jinou pojišťovací společnost a s ní i tuto smlouvu na teď poškozenou budovu. Chlapík byl pohodář, vysvětlil mi co a jak a výsledkem je, že škodu budu muset nahlásit na svojí pojišťovnu, nechat to opravit - patrně to nechám až do ČR a pak je na Alianzu aby to vymohl z vlastníka nemovitosti. Tak prý je jediná cesta. Takhle teda budu nejspíš muset ještě platit 10% spoluúčast a pak se jí taky domáhat na vlastníkovi domu.

Típek byl opravdu pohodář, tak jsme se ještě bavili a řekl mi, že sám, při zkoumání toho případu se snažil najít jedinou záminku aby jim řekl SORRY, nedostanete nic. Prý když to viděl, např uchycení střechy k zbytku, měl sto chutí je poslat do háje, prý ale žádnou kličku nenašel. Teď mi pomůže sepsat zprávu pro moji pojišťovnu a dodá veškeré potřebné fotky - sám jich mám spousty, ale on má i veškeré detailní fotky konstrukce a uchycení střechy k budově. Ve finále tedy poskytnu Alianz veškeré informace které mám, fotky a to, že se tato nehoda stala po třetí za 4 roky!! - k tomu ještě musím dohledat novinové články nebo taky vyjádření toho pohodovýho pojišťováka.. A ano, opravdu 3x za 4 roky uletěla střecha ze stejného domu, dost silný argument pro to aby zaplatili...

Toť rozřešení pro zatím.. V pondělí mě ještě čeká pokus o schůzku s vlastníkem domu, abych zjistil, jak se k tomu hodlá postavit, jestli zaplatí opravu přímo, nebo se nechá tahat po soudech od Alianzu - ti totiž si pořádek udělají určitě - silní na to jsou dost..

Jinak nejméně to odnesla felina, volvo a ta zelená lantra vzadu taky dopadla celkem dobře.. Nejhůř modrej peugeot nebo o to je a pak já :(

Tady ještě pro udivení posílám foto, jak se ve SWE řeší krovy a uchycení k budově...

Toto je prosím pěkně prkenný krov - tesaři pláčí.... Jediná vazba není pořádně, všechno je na tupo.. a to co nám tam dávaj teď, je na tupo (hřebík skrz) a ještě bez těch plechů okolo..
Obrázek

A toto je způsob přichycení střechy k budově - ty 4 hřebíky na prkýnku 20x20
Obrázek
Renault Laguna Grandtour Expression 1.5 dci BÍLÁ + 18'' Renault Mille Miles (letní) 16" Renault Broadway (zimní)

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1844
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: Laguna III - foto vasich milacku

Příspěvek od faldicek » pát úno 11, 2011 20:05

:shock: Tak to je drsný...

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2426
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Laguna III - foto vasich milacku

Příspěvek od Jirke » pát úno 11, 2011 23:37

xander: Verim, ze to nebude treba, ale kdybys mel jakekoli problemy s Allianz, napis... Muj kolega je regionalni manazer likvidace pojistnych udalosti pojistovny Allianz a ma na starosti castecne i tvuj region (LBC, MB).
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

Uživatelský avatar
xander
Junior member
Příspěvky: 173
Registrován: pon zář 27, 2010 17:21
Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Laguna III - foto vasich milacku

Příspěvek od xander » sob úno 12, 2011 00:03

Jirke píše:xander: Verim, ze to nebude treba, ale kdybys mel jakekoli problemy s Allianz, napis... Muj kolega je regionalni manazer likvidace pojistnych udalosti pojistovny Allianz a ma na starosti castecne i tvuj region (LBC, MB).

Doufám, že to proběhne v klidu, ale každopádně děkuju za nabídku.. :)
Renault Laguna Grandtour Expression 1.5 dci BÍLÁ + 18'' Renault Mille Miles (letní) 16" Renault Broadway (zimní)

PidaKryca
Junior member
Příspěvky: 108
Registrován: sob led 15, 2011 21:17
Bydliště: Kynšperk nad Ohří

Re: Laguna III - foto vasich milacku

Příspěvek od PidaKryca » sob úno 12, 2011 00:58

tak to je fakt hustý, prasata takhle dělat střechy a ne a ne se ponaučit.
Ať ti to dobře dopadne!!!!! :wink:
Renault Laguna III Grandtour 2.0 dCi 16V 110kW/150k Dynamique 12/2010 Obrázek

EX:
Twingo 1,2 03/2000 - 120 000 km
Megane II Grandtour 1,5 dCi 100k 04/2005 - 155 000 km

Uživatelský avatar
xander
Junior member
Příspěvky: 173
Registrován: pon zář 27, 2010 17:21
Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Laguna III - foto vasich milacku

Příspěvek od xander » ned úno 20, 2011 17:52

Takže posílám aktuállní fotky přerodu z hippie hardáka na pohřebáka.. :lol:

Tu ďouru nahoře ještě zaděláme, došla nám páska :-D
Obrázek

S kámošem jsme tady sehnali fešáckou desku a přidělali to 50ti metry telepásky..
Obrázek

Při testovací jízdě 120km/h vše OK, "okno" drží jako originál.. :lol: Na podvozku nepozorovány větší odhcylky, takže auto by mělo cestu domu zmánkout..

Jinak teda auto vezu domu po vlastní ose, opraví se v ČR, pojišťovna to zatáhne a pak z nich vymůže..
Renault Laguna Grandtour Expression 1.5 dci BÍLÁ + 18'' Renault Mille Miles (letní) 16" Renault Broadway (zimní)

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1844
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: Laguna III - foto vasich milacku

Příspěvek od faldicek » ned úno 20, 2011 19:56

Tak držím palce ať vše dobře dopadne... :t18:

Uživatelský avatar
kuck
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: stř kvě 26, 2010 08:49
Bydliště: Brno

Re: Laguna III - foto vasich milacku

Příspěvek od kuck » pon úno 21, 2011 16:37

Jo, no hlavne at paska drzi. Radsi si par baleni vem pro jistotu na cestu do auta :)

Uživatelský avatar
xander
Junior member
Příspěvky: 173
Registrován: pon zář 27, 2010 17:21
Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Laguna III - foto vasich milacku

Příspěvek od xander » pon úno 21, 2011 16:57

kuck píše:Jo, no hlavne at paska drzi. Radsi si par baleni vem pro jistotu na cestu do auta :)
Toho se nebojim.. :wink: je tam toho fakt 50m a ještě trochu přidám.. :mrgreen: A navíc ta deska je zašprajcnutá i mezi vrchem a hřídelkou stěrače, kvůli který jsem do tý desky musel udělat malej zásek..
Renault Laguna Grandtour Expression 1.5 dci BÍLÁ + 18'' Renault Mille Miles (letní) 16" Renault Broadway (zimní)

Uživatelský avatar
cabo79
Starting member
Příspěvky: 36
Registrován: úte úno 08, 2011 14:30
Bydliště: Ruzomberok, SK

Re: Laguna III - foto vasich milacku

Příspěvek od cabo79 » čtv bře 03, 2011 11:16

Tak uz mame doma nasho noveho milacika Renault Laguna 1.5 dCi Expression 2011. Vybava naviac je len automaticka parkovacia brzda a farba. Foto je na:
https://picasaweb.google.com/miroslav.c ... ultLaguna#
Laguna III Facelift 2010, 1.5 dCi, Hatch, Black, Expression
(viac na:http://moje.auto.cz/m1rec/renault-laguna-iii.html)
Obrázek

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1844
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: Laguna III - foto vasich milacku

Příspěvek od faldicek » čtv bře 03, 2011 11:35

Krasavice, gratuluji...

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů