Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
xander
Junior member
Příspěvky: 173
Registrován: pon zář 27, 2010 17:21
Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od xander » pon říj 25, 2010 12:10

Píšeme tu zkušenosti, jízdní vlastnosti, spotřebu atd., ale nepíšeme, co se nám nejvíc líbí a naopak co nesnášíme.. Napište, jaké vychytávky vás na autě dostaly a naopak z čeho jste zklamaní..

Třeba se o autě navzájem dozvíme nové věci..


Mně osobně dostalo rádio, hlavně BT, dá se k tomu připojit snad cokoliv pro přehrávání hudby, po několika mobilech jsem připojil i netbook a ejhle, ono to hraje a ještě to i posouvá písničky.. Asi už nikdy nevypálim MP3 na CD..

Trochu mně zklamal prostor vzadu, šířka dobrý, ale pro kolena žalostně málo místa.. (Megane II Grandtour byl lepší)
Naposledy upravil(a) xander dne čtv lis 18, 2010 00:05, celkem upraveno 1 x.
Renault Laguna Grandtour Expression 1.5 dci BÍLÁ + 18'' Renault Mille Miles (letní) 16" Renault Broadway (zimní)

Uživatelský avatar
forexman
Junior member
Příspěvky: 154
Registrován: čtv zář 16, 2010 19:18
Bydliště: Praha / Nitra

Příspěvek od forexman » pon říj 25, 2010 12:25

libi: motor, svetla (sviti opravdu vyborne)
nelibi: nemam USB vstup (Carminat), neco mi vrze v prednim kastliku, ted v zime docela chybi vyhrivany volant :P
bila Laguna III Coupe 3.0 dCi Initiale, 2010
Obrázek
Hledáte levné letenky do celého světa?

Uživatelský avatar
kuck
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: stř kvě 26, 2010 08:49
Bydliště: Brno

Příspěvek od kuck » pon říj 25, 2010 12:32

Libi se mi integrovana zaklopka v nadrzi, libi se mi to ticho v aute (oproti minule generaci velky posun), libi se mi cim dal tim vic motor (ma strasne prijemny prubeh vykonu/toc. momentu), libi se mi kratke zprevodovani (ikdyz jsem si jeste uplne nezvykl - pri pohodovem jezdeni je potreba radit o jeden stupen vys, nez jsem jezdil dosud).
Nelibi se mi oteevirani kufru (neprakticke - dvere se zvedaji za spodni okraj -> spina; sproste - tlacitko na povoleni zamku je presne uprostred znaku renaultu ;-) ), nelibi se mi, ze jsem si nemohl koupit auto s benzinovym motorem a xenony, nelibi se mi odkladaci prihradky v prednich dverich - nevleze se tam 1,5l lahev vody, nelibi se mi dvirka prihradky u spolujezdce - vypadaji jak z dacie logan.

Celkove hodnoceni: vyborne auto za hodne nizkou cenu

Uživatelský avatar
Koubes
Junior member
Příspěvky: 199
Registrován: stř bře 03, 2010 13:26
Bydliště: Přerov

Příspěvek od Koubes » pon říj 25, 2010 17:21

kruck: ale mohl, GT 2,0T :wink:

Otec má 2,0T GT, já mám na tom najeto tak 6 tisíc:
líbí se mi:
světla super
-podvozek agilitou super, i když je stále dost poznat při jízdě na krev, že je to předokolka a nedotáčivost není překvapivě tak daleko, jak jsem si zezačátku myslel
-zpracování ineriéru na 1+, auto má za rok najeto skoro 15 tisíc a nic nevrže, to moje dvojková je po 50 tisících vrzající mrcha
-samozřejmě výkon 150kW motoru, i když turboefekt je dost výrazný

nelíbí se mi:
-je to tzv. sportovní varianta modelu a ve volantu cítět nula nula nic
tvrdost podvozku na našem tankodromu zvaném D1

jinak jsem s autem už tak 3 týdny nejel, takže další věci mě teď nenapadají
Laguna II 2,0T 125kW Dynamique F/L 2005, Eibach pružiny, nově obšitý volant- ex

Uživatelský avatar
kuck
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: stř kvě 26, 2010 08:49
Bydliště: Brno

Příspěvek od kuck » pon říj 25, 2010 18:06

Turbo benzin nechci, a z nataceci zadni napravy bych mel strach. Navic bych asi tezko rozdychaval tvrdsi naladeni GT. No a o penezich ani nemluve. Takze proste nemohl :)

tark
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: pát led 01, 2010 21:29

Příspěvek od tark » pon říj 25, 2010 21:31

Xander: Jak připojuješ k rádiu zařízení, ze kterých přehráváš, např. netbook?

Uživatelský avatar
xander
Junior member
Příspěvky: 173
Registrován: pon zář 27, 2010 17:21
Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xander » úte říj 26, 2010 15:27

Settings - BT connection - empty - pair audio device... potom postup dle radia, spustit parovaci proces na netbooku, potvrdit my_radiosat.. netbook mi napoprve nezobrazil žádný kod, který bych měl zadat a ani v netbooku nešel zadat vlastní, zadal jsem nejaky na radiu (napr 1), notebook napsal chybu a po klik na policko zkusit znovu ci tak neco se mi uz objevil kod.. zadano a trada.. jediné co musíš na netbooku nastavit, je, že radio bude pripojeni jako stereofonni zvukove zarizeni.. Jestli ti to nejde, může to být i kvůli jiným ovladačům na BT na netbooku.. Já osobně mam netbook Lenovo a BT dongle broadcom..
Renault Laguna Grandtour Expression 1.5 dci BÍLÁ + 18'' Renault Mille Miles (letní) 16" Renault Broadway (zimní)

Uživatelský avatar
forexman
Junior member
Příspěvky: 154
Registrován: čtv zář 16, 2010 19:18
Bydliště: Praha / Nitra

Příspěvek od forexman » sob lis 13, 2010 17:27

Ted v zime se mi libi jeste i elektricky predohrev motoru.Voda i po celonocnim stani venku pri teplote kolem nuly na 90ce za cca 3 minuty. Auto citelne topi do minuty.
bila Laguna III Coupe 3.0 dCi Initiale, 2010
Obrázek
Hledáte levné letenky do celého světa?

Uživatelský avatar
bazartechnik
Junior member
Příspěvky: 205
Registrován: čtv dub 27, 2006 10:39

Příspěvek od bazartechnik » pon lis 15, 2010 18:07

Líbí se mi xenony s natáčením, super záležitost
teď v zimě vyhřívání sedačky, muzika, el. ztmavení zpětnýho zrcátka, turbo, poloautomatická brzda.

Nelíbí : není USB vstup ( hrubý nedostatek ), málo odkládacího prostoru, kožený sedačky ( dneska bych si je už nedával, u spolujezdce na nbocích praskliny, výměna na záruku, kožená řadička - druhá výměna, kůže se brzo ošoupe, raději bych tu co se dává do GT verze je totiž kovová a hezčí.
Laguna GrandTour Initial III. 2.0dCi 150k 2008

Ex.: Laguna Grandtour II. Privileg 2002 120k

Uživatelský avatar
xander
Junior member
Příspěvky: 173
Registrován: pon zář 27, 2010 17:21
Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xander » pon lis 15, 2010 23:01

Pravda, že to USB mě taky docela štve, na druhou stranu jsem snad někde četl, že je problém s načítáním.. Mě takhle teď vyhovuje BT a k tomu telefon (na dlooouhou cestu notebook), který to USB dokáže docela nahradit..

Co mě by vyhovovalo víc než výhřev sedaček je výhřev volantu.. Sedačka studí chvíli, ale ten volant... :( :-D
Renault Laguna Grandtour Expression 1.5 dci BÍLÁ + 18'' Renault Mille Miles (letní) 16" Renault Broadway (zimní)

Rafton
Starting member
Příspěvky: 74
Registrován: stř črc 28, 2010 10:57

Příspěvek od Rafton » úte lis 16, 2010 14:08

U mě je USB bez problému. Co bych vytknul je ne uplně rychlý výběr v menu. Navíc jsem byl zvyklý, že se nemusím na menu ani dívat a auto mě vybrané položky předčítá.
Laguna III Grandtour 2.0 dCi Dynamique 10/2010

Uživatelský avatar
forexman
Junior member
Příspěvky: 154
Registrován: čtv zář 16, 2010 19:18
Bydliště: Praha / Nitra

Příspěvek od forexman » úte lis 16, 2010 15:03

no jo.co bych ja za USB nebo funkcni A2DP dal :( Takhle mi musi stacit CD s MP3...
bila Laguna III Coupe 3.0 dCi Initiale, 2010
Obrázek
Hledáte levné letenky do celého světa?

Uživatelský avatar
Koubes
Junior member
Příspěvky: 199
Registrován: stř bře 03, 2010 13:26
Bydliště: Přerov

Příspěvek od Koubes » úte lis 16, 2010 16:39

Tu kovovou řadičku z GT verze bych okamžitě vyměnil, v létě pálí a hlavně v zimě pekelně studí do ruky.
Laguna II 2,0T 125kW Dynamique F/L 2005, Eibach pružiny, nově obšitý volant- ex

Uživatelský avatar
xander
Junior member
Příspěvky: 173
Registrován: pon zář 27, 2010 17:21
Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xander » úte lis 16, 2010 23:41

Koubes píše:Tu kovovou řadičku z GT verze bych okamžitě vyměnil, v létě pálí a hlavně v zimě pekelně studí do ruky.
můžeš se domluvit s bazartechnik :-D já bych kovovou taky nebral, hezká je, ale asi víc nepraktická..
Renault Laguna Grandtour Expression 1.5 dci BÍLÁ + 18'' Renault Mille Miles (letní) 16" Renault Broadway (zimní)

Uživatelský avatar
Koubes
Junior member
Příspěvky: 199
Registrován: stř bře 03, 2010 13:26
Bydliště: Přerov

Příspěvek od Koubes » stř lis 17, 2010 10:43

Xander: já nemám GT verzi, mám dynamique minulé generace. Ještě loni jsem s tím ale jezdil...
Laguna II 2,0T 125kW Dynamique F/L 2005, Eibach pružiny, nově obšitý volant- ex

Uživatelský avatar
xander
Junior member
Příspěvky: 173
Registrován: pon zář 27, 2010 17:21
Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xander » čtv lis 18, 2010 00:10

No a co jsem teď ješte vyzkoumal, co mi moc nevyhovuje, že se rádio vypne jakmile otevřu dveře řidiče, i když je karta stále ve čtečce.. Megane II to měl přesně opačně, rádio hrálo dokonce ještě chvilku potom, co jsem kartu vytáhl.. Takhle, když někde zastavím, jen pro něco na rychlo a spolujezdec zustane v autě (takže i karta) rádio se hned jak otevřu dveře vypne, tudíž si ho spoluhezdec musí znova zapnout.. To mě docela vytáčí.. Nechápu proč to měnili frantíci.. Máte to podobně nebo nevíte jestli se to dá něják změnit?
Renault Laguna Grandtour Expression 1.5 dci BÍLÁ + 18'' Renault Mille Miles (letní) 16" Renault Broadway (zimní)

Uživatelský avatar
Pavel_LaIII
Starting member
Příspěvky: 34
Registrován: stř bře 10, 2010 12:07

Příspěvek od Pavel_LaIII » čtv lis 18, 2010 13:07

Co se mi nejvic libi?
+ cena :-) ta presvedcila napred mne abych si nekupoval ojetinu za 350, ale novou Lagunu kombi za 450; a ja pak uz jen „lehce“ presvedcil manzelku; a pak jsem cenu trochu zvysil o par doplnku :o)
+ radio/navigace Carminat TomTom s jejím ovládání joy-stickem, BT připojením mp3, prohlížením fotek ...
+ velký vnitřní prostor
+ pružný motor a 6-kvaltová převodovka
+ automatická parkovací brzda (otázka, co bude dělat v zimě, ?)
+ rychlosklápění zadních sedaček
+ design z boku a zadoboku (i kdyz, nebyla to „láska na první pohled“), krasna zadni světla, moc hezká zpětná zrcátka atd.
+ interier, provedeni palubní desky, dveří atd.

A co se mi nelíbí:
- design zepředu
- ne zrovna velký kufr
- omezený výběř příplatkových doplňků pro základní motor v ČR
Naposledy upravil(a) Pavel_LaIII dne stř lis 24, 2010 14:08, celkem upraveno 1 x.
<b> Renault Laguna III 2.0 16V </b>
http://forum.renaultclub.cz/album_pic.php?pic_id=1372

Uživatelský avatar
bazartechnik
Junior member
Příspěvky: 205
Registrován: čtv dub 27, 2006 10:39

Příspěvek od bazartechnik » pát lis 19, 2010 07:56

To Xander : To radio se vypíná při otevření dveří i mě, možná by se to dalo řešit nastavením parametrů v jednotce v servisu ? Jaký rádio máš v Lagi ty ? Zajímá mě, jak si propojil iPhona s tím rádiem. Díky
Laguna GrandTour Initial III. 2.0dCi 150k 2008

Ex.: Laguna Grandtour II. Privileg 2002 120k

Uživatelský avatar
xander
Junior member
Příspěvky: 173
Registrován: pon zář 27, 2010 17:21
Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xander » pát lis 19, 2010 18:11

Bazartechnik: s tím rádiem nemám vůbec ponětí, respektive ani nevim jak se do toho systemu připojit - vim kde je konektor, ale nema ponětí čím - nějaký speciální počítač (diagnostika) a neznám nikoho kdo by to měl.... Do servisu se jen tak nedostanu teď páč jsem na delší dobu mino ČR

Nemam iPhone ale Nokii E72, nevim jestli to bude stejne u iPhonu, ale mělo by.. Mam Arkamys a mobil jsem připojil jako počítač - viz pár odkazů výše.. viz Settings - BT connection - empty - pair audio device... projdeš jednotlivými kroky a pak stačí v mobilu/notebooku zapnout přehrávač a na rádiu přepnout na AUX - BT (resp jmeno zarizeni) a hrajeme
Renault Laguna Grandtour Expression 1.5 dci BÍLÁ + 18'' Renault Mille Miles (letní) 16" Renault Broadway (zimní)

Uživatelský avatar
Krejča
Junior member
Příspěvky: 156
Registrován: pát pro 31, 2004 10:02
Bydliště: Hranice na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krejča » stř lis 24, 2010 20:21

Mám Lagunu III velmi krátce na nějaké velké hodnocení, ale byl jsem málem na vývrat, když jsem do ní sedl poprvé. Příplatkové sedačky za třicet klacků kůže/alcantara a posez na nich jak v Octavii I. Vypadají pěkně, ale téměř žádné boční vedení - no hrůza. Když sednu do staré LII tak se mi chce brečet, co v té nové s tím provedli. A to ještě další věc, že lektrika nedovoluje sedačku stáhnout níž, takře jsem si zprvu připadal, že mám hlavu nad střechou (měřím 187cm). Teď můžu konečně říct, že jsem si našel slušnou pozici, ale na LII to nemá.
Je to škoda, protože jinak to auto je fantastické. Podvozek pěkně tuhý (ještě půjde na jaře o 3,5cm níž, řízení okamžitě reaguje na povely (jak v motokáře) motor táhne jak urvaný ze řetězu.
Samozřejmě jsou tu detaily které to trošku kazí jako malé kapsy ve dveřích, jen jeden držáček na kelímek, ale to jsou blbosti oproti výborným zpětným ztcátkům, el.parkovací brzdě, tichosti a pružnosti vozu a jeho ochotě jít do zatáček. Pak ale začnu lítat v té pos...sedačce - k čertu s ní a na její místo tu z LII, nebo rovnou Recaro.
Když ale vemu pořizovací cenu, tak se i tá sedačka dá přehlédnout.
Laguna III Grandtour GT 2,0dCi 131kW 2010, Eibach -35mm, 18" RSW RACING 242 GREY
Obrázek
VW Caravele 1,9TDI chip 130k 2006
Laguna II Grandtour 2,2dCi Dynamique 110kW 2002 213000km, Eibach -35mm, 17"origo Alu - taky už minulost
Clio II 1,2 8v 12/98 - minulost

Uživatelský avatar
xander
Junior member
Příspěvky: 173
Registrován: pon zář 27, 2010 17:21
Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xander » čtv lis 25, 2010 19:36

Krejča píše:... elektrika nedovoluje sedačku stáhnout níž, takře jsem si zprvu připadal, že mám hlavu nad střechou (měřím 187cm). Teď můžu konečně říct, že jsem si našel slušnou pozici, ale na LII to nemá.
..
taky mi to chvilku dalo než jsem se usadil.. Já mam sice "jen" 184cm, ale zase douhý ruce a nohy, takže za mnou moc místa není..

JEŠTĚ JSEM TEĎ PŘI PRVNÍM POŘÁDNÝM MRZNUTÍM A SNĚHU narazil na problém, co jsem někde četl, s namrzáním stěračů.. :( ofuk skla je vysoko a na stěrače to nedosáhne..
Renault Laguna Grandtour Expression 1.5 dci BÍLÁ + 18'' Renault Mille Miles (letní) 16" Renault Broadway (zimní)

Rafton
Starting member
Příspěvky: 74
Registrován: stř črc 28, 2010 10:57

Příspěvek od Rafton » čtv lis 25, 2010 23:30

xander píše:
Krejča píše:... elektrika nedovoluje sedačku stáhnout níž, takře jsem si zprvu připadal, že mám hlavu nad střechou (měřím 187cm). Teď můžu konečně říct, že jsem si našel slušnou pozici, ale na LII to nemá.
..
taky mi to chvilku dalo než jsem se usadil.. Já mam sice "jen" 184cm, ale zase douhý ruce a nohy, takže za mnou moc místa není..

JEŠTĚ JSEM TEĎ PŘI PRVNÍM POŘÁDNÝM MRZNUTÍM A SNĚHU narazil na problém, co jsem někde četl, s namrzáním stěračů.. :( ofuk skla je vysoko a na stěrače to nedosáhne..
Ano, také jsem dnes zažil namrznutí stěrače. Celé okno bylo již rozmraženo a byly na něm kapičky a já pustil stěrače a ten se chudák jen taktak odtrhl.
Laguna III Grandtour 2.0 dCi Dynamique 10/2010

Uživatelský avatar
ToJa
Grafoman
Příspěvky: 2232
Registrován: čtv črc 19, 2007 18:48
Bydliště: Lipov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ToJa » pát lis 26, 2010 15:31

III nema vyhrivane sklo ze?
Renault Laguna Baccara 3.0 12v Automat r.v. 1995 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v r.v. 2006 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 1.9dci r.v.2000 Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.0dci r.v.2003 Prodány,Renault Laguna Dynamique 2.0 16v r.v.2007 lpg Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.5 24v r.v.2002 Lpg Prodaný,Renault Laguna Privilege 2.0 16v automat r.v.2002 Prodaná,Renault Laguna Dynamique 1.9dci r.v.2005 facelift Prodaná,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v LPG r.v.2005 facelift...

Uživatelský avatar
forexman
Junior member
Příspěvky: 154
Registrován: čtv zář 16, 2010 19:18
Bydliště: Praha / Nitra

Příspěvek od forexman » pát lis 26, 2010 15:40

pokud vim tak pouze Coupe
bila Laguna III Coupe 3.0 dCi Initiale, 2010
Obrázek
Hledáte levné letenky do celého světa?

Rafton
Starting member
Příspěvky: 74
Registrován: stř črc 28, 2010 10:57

Příspěvek od Rafton » pát lis 26, 2010 20:55

ToJa píše:III nema vyhrivane sklo ze?
Vyhřívané okno nemá. Ale rychle topí na okno, tak jestli nemá elektrický předehřev, protože i když zatím nebyly pořádné mrazy tak okno bylo rozmraženo nartošup.
Ale je to jen spekulace.
Laguna III Grandtour 2.0 dCi Dynamique 10/2010

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti