Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od faldicek » pon črc 16, 2012 19:30

To zase nějaký šílenec s photoshopem popustil svou fantazii...

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Uzamčení tématu: Jaká vychytávka se vám nejvíc...

Příspěvek od faldicek » úte črc 17, 2012 12:45

Můj dotaz je prostý a jistě bude zajímat všechny kdo chodí pokecat o L III.
Proč? :shock:

Uživatelský avatar
adagio
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:18
Bydliště: Praha

Re: Uzamčení tématu: Jaká vychytávka se vám nejvíc...

Příspěvek od adagio » úte črc 17, 2012 14:46

A hlavně, proč se tam přesunuly foto montáže L4 z vlákna "pokec o L3"? Co mají ty foto-vize společnýho s vychytávkama v L3?
Obrázek Lagy III 2011, 2.0 benzín, liftback, Cendre + Navi, PA brzda, P senzory, R17 MiM+225/50 GoodYear, R17 WSP+215/50 Nokian

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: Uzamčení tématu: Jaká vychytávka se vám nejvíc...

Příspěvek od faldicek » úte črc 17, 2012 14:56

Jo toho jsem si taky všiml, moderátor nejdříve nadělá bordel a pak to zamkne... Trochu úlet ne?

Uživatelský avatar
adagio
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:18
Bydliště: Praha

Re: Uzamčení tématu: Jaká vychytávka se vám nejvíc...

Příspěvek od adagio » úte črc 17, 2012 15:28

Zamknutý to bylo ještě před fotkama, takže to přesunuli. Chtěl jsem právě něco jinýho o palubním počítači dát do "vychytávek / nelíbí" a už jsem se tam nedostal, tak jsem aspoň "pokecal" s fotkama...
Obrázek Lagy III 2011, 2.0 benzín, liftback, Cendre + Navi, PA brzda, P senzory, R17 MiM+225/50 GoodYear, R17 WSP+215/50 Nokian

Petranek5
Junior member
Příspěvky: 199
Registrován: sob pro 08, 2007 19:51

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od Petranek5 » stř črc 18, 2012 12:22

Jestli neco mohu rict k tehle lagune http://www.autor.cz/renault/ojete-vozy/12/ tak jsem se na ni byl taky osobne podivat a Km souhlasi a jezdilo to do servisu Autor Roubicek tam kde ji ted prodavaji. Jo akorad ta laguna ma novou prevodovku a spojku rikal mi to znamy ktery tam dela. A ja si konecne taky privezu trojku tuhle http://www.sauto.cz/osobni/detail/renau ... oFrom=list snad my ji neshanite moc :D A o tehle http://www.sauto.cz/osobni/detail/renau ... oFrom=list jsem taky uvazoval.
Renault 5 r.v. 1988 1,8 54Kw
Renault Megane r.v.1998 1,6e 66Kw
Renault Laguna II Grandtour r.v. 2002 1,9 DCi 88Kw @ 110Kw INITIAL paris
Renault Laguna III Grandtour r.v. 2009 2,0 DCi 110 Kw

Uživatelský avatar
adagio
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:18
Bydliště: Praha

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od adagio » stř črc 18, 2012 13:03

Nejsem moderátor, tak mi to je vcelku fuk, ale nevím kdo a proč započal do tohohle vlákna o vychytávkách a nedostatcích Laguny 3 cpát zas odkazy na bazary... Určitě jsou tu lepší témata (Jazdenka 2,0 16V alebo 2,0 dCi 110 kW FAP příp. konkrétní témy k jednotlivejm motorizacím). Stejně tak ty moje vizio fotky tady nemají co dělat, byly původně postnutý do pokecu o L3. Dejte to prosím do kupy...

A koukám, že nastalo to, o čem jsem před pár měsíci psal. Z L3 je už atraktivní ojetina, takže se co nevidět místní řady rozrostou o příval majitelů L3 s novou SPZ, ale starou kastlí. Pak tady bude tuplem chaos.

A Vás ojetináře moc nechápu. Utratíte čtvrt milionu za naleštěnou nádheru s 200 tis km najeto? Jste blázni.
Obrázek Lagy III 2011, 2.0 benzín, liftback, Cendre + Navi, PA brzda, P senzory, R17 MiM+225/50 GoodYear, R17 WSP+215/50 Nokian

karci
Advanced member
Příspěvky: 373
Registrován: stř bře 21, 2007 17:42
Bydliště: Ostrava

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od karci » stř črc 18, 2012 16:06

adagio píše:Nejsem moderátor, tak mi to je vcelku fuk, ale nevím kdo a proč započal do tohohle vlákna o vychytávkách a nedostatcích Laguny 3 cpát zas odkazy na bazary... Určitě jsou tu lepší témata (Jazdenka 2,0 16V alebo 2,0 dCi 110 kW FAP příp. konkrétní témy k jednotlivejm motorizacím). Stejně tak ty moje vizio fotky tady nemají co dělat, byly původně postnutý do pokecu o L3. Dejte to prosím do kupy...

A koukám, že nastalo to, o čem jsem před pár měsíci psal. Z L3 je už atraktivní ojetina, takže se co nevidět místní řady rozrostou o příval majitelů L3 s novou SPZ, ale starou kastlí. Pak tady bude tuplem chaos.

A Vás ojetináře moc nechápu. Utratíte čtvrt milionu za naleštěnou nádheru s 200 tis km najeto? Jste blázni.
A co je ti do toho kolik co do čeho cpe,tvy penize to nejsou.spiš jsi naštvany že jsi dal za auto pul mega a lagun 3 je na cestach čim dal vic ,protože jsou dostupnějši

Uživatelský avatar
Krovak
Senior member
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 15, 2007 13:49
Bydliště: Hospozín

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od Krovak » stř črc 18, 2012 19:38

adagio píše: A Vás ojetináře moc nechápu. Utratíte čtvrt milionu za naleštěnou nádheru s 200 tis km najeto? Jste blázni.
A kolik bys chtěl, aby měly? 50tkm na tacho? Nenech se vysmát. Každej prostě nemá 800 tisíc na nový. Nebo bys snad chtěl, aby každej kupoval ojetiny pouze za 60 tis. a nové rozpočtovky do dvouset tisíc? Promiň, ale pokud si mám vybrat mezi novým autem za dvě kila, do kterýho nenaložím ani většího psa, protože se tam jednak nevejde a druhak ho základní motorizace s 60 koňmi pomalu neuveze stokilometrovou rychlostí, klimatizace bude fungovat pouze pokud budu točit švihadlem atd., tak radši zvolím právě tu ojetinu o dvě třídy vejš. Fakt se nebudu crcat novým 1.4 Loganem do HR, když můžu jet tříletou Lagunou s maximálním komfortem.

Jo, chci si koupit Lagunu s 260tkm (auto vždy mělo poctivej servis a údržbu), jsem tedy dle tvých měřítek blázen? :)
R 21 2.1D ->
R 5 1.0 ->
Safrane 2.2 8v ->
Safrane 2.2 12v,děsně nenažraný auto :-) ->
Laguna 1.9dTi RXE ->
Laguna II 1.9dCi Initiale Paris->
Laguna II 2.0 dCi 127kW, FZS1000 Fazer

Uživatelský avatar
adagio
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:18
Bydliště: Praha

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od adagio » stř črc 18, 2012 22:24

Já věděl, že bodnu do vosího hnízda :) Na filozofování jsme v blbým vlákně, ale oni to kdyžtak smažou.
Krovak píše:...tak radši zvolím právě tu ojetinu o dvě třídy vejš. Fakt se nebudu crcat novým 1.4 Loganem do HR, když můžu jet tříletou Lagunou s maximálním komfortem.
To je ten čecháčkismus. Furt si na něco hrát, schovávat se za falešnou nálepku a myslet u toho kolenem.
Osobně bych nikdy svou rodinu do vraku s 200tis km na nějakou evropskou štreku nenaložil. Radši pojedu novým a možná i prostornějším Loganem (MPV), než riskovat, že mi na tý bůhví odkud dotažený nádheře ve 130 upadne zadní kolo.

Jsou i lidi, co ani těch 250 tis Kč nemaj a taky žijou. Nemusej si na nic hrát. Nekupujou si 6 litrovýho bavoráka bez TP, jen aby měli pohodlí o 2 třídy vejš, jak píšeš, a omlouvali tím svou situaci. Prostě maj starou škodovku a jsou v klidu. Dojedou, kam potřebujou. Když už někdo našetří 250 klacků, určitě je nešetřil celej život, tak snad může ještě rok, dva počkat a koupit si tu Lagunu později a novou. Bude pak mít parádní spolehlivou funglovku, která mu klidně dalších 10 let vydrží a oproti té ojetině za zenitem na výdajích a starostech i ušetří. A nebo si prostě koupí jen Megana combi, místa a komfortu tam bude mít podobně a za ušetřený prachy může jet k moři dvakrát. Všechno mně přijde rozumnější, než vyhodit 250 litrů za vrak, jen abych měl na dvorku "velký zápaďácký" auto.

Auto, na kterým někdo za 4 roky nalítá 200 tis km je vhodný akorát tak do šrotu. Splnilo svůj účel, tečka. Já mám Lagunu asi rok a čtvrt a mám najeto 10 500 km. Když si ji nechám 4 roky, což už bude morálně zastaralá, tak nebude mít nalítáno víc jak 40-50 tis. A kolik bych si za ní asi tak po těch 4 letech, když už bude jistě novej model, mohl v bazaru říct?? Určitě ne víc, než je cena těch vašich vraků, co projeli zeměkouli 4x dokola. Tím spíš, když "ta samá" nová bude pro podnikatele bez DPH stát 350 tis...

A pro karciho: nejsem naštvanej, naopak. Béžovýho Liftbacka "nikdo nemá", potkal jsem za celou dobu jen jednoho - taxíka. Drtivá většina Lagun jsou tmavý kombíci. Za onen půl meloun mám tak unikátní neokoukaný auto. Kupoval jsem ho s tím, protože mně bylo jasný, že negativa (malej kufr, málo místa vzadu, rozporuplnej zadek) prakticky uvažující čecho-oktávkáře odradí a každej si za ty prachy radši koupí něco jinýho. (Ne)prodejnost mně to potvrzuje. A stejný uvažování je i v případě koupě ojetiny. Chudáci ti, co daj mnohem víc za Passata nebo Mondeo, největší tuctovku - masovku a nejoblíbenější ojetinu. V tomhle směru jsem (narozdíl od dealerů Renault) naprosto spokojen. :)
Obrázek Lagy III 2011, 2.0 benzín, liftback, Cendre + Navi, PA brzda, P senzory, R17 MiM+225/50 GoodYear, R17 WSP+215/50 Nokian

Uživatelský avatar
Krovak
Senior member
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 15, 2007 13:49
Bydliště: Hospozín

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od Krovak » čtv črc 19, 2012 10:09

Proč vosí hnízdo? Já se ti jen snažil vysvětlit, proč si někdo kupuje tento typ vozu, nic jsem nikomu nenutil. Sto lidí, sto chutí, že. Zajdi na fauwé fórum a tam ti řeknou že jsi blázen jen proto, že si kupuješ novýho francouze.
adagio píše:To je ten čecháčkismus. Furt si na něco hrát, schovávat se za falešnou nálepku a myslet u toho kolenem.
Osobně bych nikdy svou rodinu do vraku s 200tis km na nějakou evropskou štreku nenaložil. Radši pojedu novým a možná i prostornějším Loganem (MPV), než riskovat, že mi na tý bůhví odkud dotažený nádheře ve 130 upadne zadní kolo.
Jakej čecháčkismus? Čím si hraju na co, když si koupím jetou Lagunu? Na zbohatlíka? Těžko, ti maj zcela jinou sortu vozů. Nálepka opět zcela mimo. Jestli ty si kupuješ auto kvůli sousedům, tvůj boj, já ho mám pro sebe a své potřeby. A když to vztáhnu na širší spektrum věcí, tak předpokládám, že máš novej barák. Protože přece nedáš rodinu do starýho, vždyť by na ně mohla spadnout střecha.

Tak dál. Představ si, že jsem se posadil do 13 letýho vraku s 220tkm a jel s ním do ciziny. Nebudeš tomu věřit, ale nic mi cestou neupadlo a dojeli jsme úplně v klidu tam i zpátky, ba ani trajekt se s námi nepotopil, a to už je na pováženou :-)
Zpátky k mladším vrakům. Už jsi viděl ten tříletej vrak s 200tkm nalítanými po německých dálnicích někdy zespodu? To auto je naprosto netknutý. A pokud má jasnou servisní historii, tak nevidím důvod, proč by nemohlo dobře sloužit dál a proč by mělo upadávat kolo. Protože jestli neupadlo během těch 200tkm, tak pokud se nezanedbá údržba, neupadne už nejspíš nikdy. Takovýhle věci se totiž stávaj většinou do 100tkm a dříve a bejvá to špatně zvoleným nebo vadným materiálem. Takže to auto s 200tkm je na podobobné závady defakto prověřené, ale ty s tým novým... no nevím nevím, kdybys náhodou viděl před sebou pneu na ráfku, co bude podobnej tvýmu, tak rychle brzdi :-)
adagio píše: Prostě maj starou škodovku a jsou v klidu.
Starou škodovku maj leda důchodci, co už o jiné auto nemaj zájem, nebo lidi, co maj k tomu vozu nějakej citovej vztah. Neznám nikoho, kdo by se radši nevozil hezčím a novějším autem, mladí ideálně silnějším.Takže tu zas nedělej z nouze ctnost. Já kdybych měl zbytečný prachy, taky si koupím něco novýho, popř. zánovního, ale vzhledem k tomu, že už jsem je investoval do svých jiných zájmů, tak jezdím starou lagunou. Jo, vzhledem k tomu, že to mám skoro v plný palbě, je to taky čecháčkismus?
adagio píše:Auto, na kterým někdo za 4 roky nalítá 200 tis km je vhodný akorát tak do šrotu. Splnilo svůj účel, tečka. Já mám Lagunu asi rok a čtvrt a mám najeto 10 500 km. Když si ji nechám 4 roky, což už bude morálně zastaralá, tak nebude mít nalítáno víc jak 40-50 tis. A kolik bych si za ní asi tak po těch 4 letech, když už bude jistě novej model, mohl v bazaru říct?? Určitě ne víc, než je cena těch vašich vraků, co projeli zeměkouli 4x dokola. Tím spíš, když "ta samá" nová bude pro podnikatele bez DPH stát 350 tis...
Takže 200tkm a konec? Ať je to v jakémkoli stavu? Takže když na pistoli odstřílím 12 tis. nábojů, bude jako nová s vyměněným laufem, tak je taky na vyhození? Baráky po 50 letech zbouráme (jsou to barabizny,nééé?). Tebe bych chtěl jako hlavního ekonoma ve firmě a od ní pak odkupovat "věci na vyhození", bych byl do tří let za vodou jak naši politici. Nejseš politik? :-D
A jestli tě trápí "morální" zastaralost auta, tak mě ne, nepotřebuju mít nutně k životu každý nový ho**o co vyleze z fabriky v jakémkoli oboru.
Ale koukám, že ti moc vadí, že po pěti letech dostaneš za auto pomalu stejně jak my za naše "vraky". Víš co? Neměl sis kupovat nový. Tvoje blbost, tak nám tu nebreč. Druhá varianta, nech si ho 10 let. Ale to bys nemohl zas říkat že máš funglovku...hm, hm, co s tím? Už vím! Varianta třetí, měl sis koupit nějakou "prémiovou" značku, ideálně z koncernu, ty tolik nepadaj z ceny.
A už na to kašlu, to je elaborát zase :-)
R 21 2.1D ->
R 5 1.0 ->
Safrane 2.2 8v ->
Safrane 2.2 12v,děsně nenažraný auto :-) ->
Laguna 1.9dTi RXE ->
Laguna II 1.9dCi Initiale Paris->
Laguna II 2.0 dCi 127kW, FZS1000 Fazer

Kajman
Advanced member
Příspěvky: 265
Registrován: čtv bře 03, 2011 10:07

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od Kajman » čtv črc 19, 2012 16:30

to: adagio
jsi guma, protoze jen blazen si koupi novy auto skoro za mega (co napriklad stalo gt) kdyz rok a pul nato po 90000km ma auto uz jen tretinovou hodnotu a je jak novy.
Spis bych si klepal na celo, ze nekdo ani ne za 2 roky prodelal 600000 jen proto ze si koupil novy auto......fakt vas nechapu :)

ps: nechci se dotknout lidi, co si koupi nove auto....toto je jen reakce na prispevky od adagio
Naposledy upravil(a) Kajman dne pát črc 20, 2012 00:24, celkem upraveno 1 x.
Renault laguna III grandtour GT 2.0dci 131kw

karci
Advanced member
Příspěvky: 373
Registrován: stř bře 21, 2007 17:42
Bydliště: Ostrava

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od karci » čtv črc 19, 2012 16:49

adagio píše:Já věděl, že bodnu do vosího hnízda :) Na filozofování jsme v blbým vlákně, ale oni to kdyžtak smažou.
Krovak píše:...tak radši zvolím právě tu ojetinu o dvě třídy vejš. Fakt se nebudu crcat novým 1.4 Loganem do HR, když můžu jet tříletou Lagunou s maximálním komfortem.
To je ten čecháčkismus. Furt si na něco hrát, schovávat se za falešnou nálepku a myslet u toho kolenem.
Osobně bych nikdy svou rodinu do vraku s 200tis km na nějakou evropskou štreku nenaložil. Radši pojedu novým a možná i prostornějším Loganem (MPV), než riskovat, že mi na tý bůhví odkud dotažený nádheře ve 130 upadne zadní kolo.

Jsou i lidi, co ani těch 250 tis Kč nemaj a taky žijou. Nemusej si na nic hrát. Nekupujou si 6 litrovýho bavoráka bez TP, jen aby měli pohodlí o 2 třídy vejš, jak píšeš, a omlouvali tím svou situaci. Prostě maj starou škodovku a jsou v klidu. Dojedou, kam potřebujou. Když už někdo našetří 250 klacků, určitě je nešetřil celej život, tak snad může ještě rok, dva počkat a koupit si tu Lagunu později a novou. Bude pak mít parádní spolehlivou funglovku, která mu klidně dalších 10 let vydrží a oproti té ojetině za zenitem na výdajích a starostech i ušetří. A nebo si prostě koupí jen Megana combi, místa a komfortu tam bude mít podobně a za ušetřený prachy může jet k moři dvakrát. Všechno mně přijde rozumnější, než vyhodit 250 litrů za vrak, jen abych měl na dvorku "velký zápaďácký" auto.

Auto, na kterým někdo za 4 roky nalítá 200 tis km je vhodný akorát tak do šrotu. Splnilo svůj účel, tečka. Já mám Lagunu asi rok a čtvrt a mám najeto 10 500 km. Když si ji nechám 4 roky, což už bude morálně zastaralá, tak nebude mít nalítáno víc jak 40-50 tis. A kolik bych si za ní asi tak po těch 4 letech, když už bude jistě novej model, mohl v bazaru říct?? Určitě ne víc, než je cena těch vašich vraků, co projeli zeměkouli 4x dokola. Tím spíš, když "ta samá" nová bude pro podnikatele bez DPH stát 350 tis...

A pro karciho: nejsem naštvanej, naopak. Béžovýho Liftbacka "nikdo nemá", potkal jsem za celou dobu jen jednoho - taxíka. Drtivá většina Lagun jsou tmavý kombíci. Za onen půl meloun mám tak unikátní neokoukaný auto. Kupoval jsem ho s tím, protože mně bylo jasný, že negativa (malej kufr, málo místa vzadu, rozporuplnej zadek) prakticky uvažující čecho-oktávkáře odradí a každej si za ty prachy radši koupí něco jinýho. (Ne)prodejnost mně to potvrzuje. A stejný uvažování je i v případě koupě ojetiny. Chudáci ti, co daj mnohem víc za Passata nebo Mondeo, největší tuctovku - masovku a nejoblíbenější ojetinu. V tomhle směru jsem (narozdíl od dealerů Renault) naprosto spokojen. :)
Tak podivej,jednoduche počty,ja si přivezl lagunu Francie,Rok 2008 najeto 130 000 vyšla něco okolo 180 000 ža čtiři roky.je jasne že to musela nalitat po dalnici po okreskach to nenalitaš,jestli si ji projdeš tak bys řekl že je tam možna najeta max 40 000 to auto je jako nove. servisni historie podle vin,ja věřim že mi uděla stejnou službu jako tobě.ja to auto prodam za 4 roky a stratim přibližně 90 000 ty jsi ty penize stratil jenom jsi vyjel při koupi branou autosalonu,za 4 roky to prodaš za 200 000 přišel jsi o 300 000, ber to jako realny přiklad, tak proč jsme blazni,ty jsi přišel po roku o 200 000 a to jsi s tim ještě ani nic nenajel,Samozřejmě nemam nic proti lidem co si koupi nove auto to je věc nazoru ale proti lidem co pomlouvaji druhe a dělaji znich blazny,to potom je tady polovina lidi na foru blbcu.Jen tak mimochodem ja si kupoval před 15 lety taky nove auto a po 4 letech jsem ho prodal s dost velkou stratou už jsem vyučeny,nove auto nejhoirši investice. Jo a ktě kecum o upadnutem kole při 200 000 a o tom zahraniči ao rodině to jsem se pobavil k tomu se snad ani nema cenu vyjadřovat.To snad ani neni normalni

Uživatelský avatar
adagio
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:18
Bydliště: Praha

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od adagio » pát črc 20, 2012 02:12

:D Super, začla zábava. Já tady někde už hlásil, že rád prudím. Aspoň je v jinak mrtvé sekci zábava, ne? Když si odmyslíte 40% mé ironie, tak už ty argumenty nebudete tolik prožívat...
Kajman píše:jsi guma, protoze jen xxxxxxxxxxxxx si koupi novy auto skoro za mega (co napriklad stalo gt) kdyz rok a pul nato po 90000km ma auto uz jen tretinovou hodnotu a je jak novy.
Spis bych si klepal na celo, ze nekdo ani ne za 2 roky prodelal 600000 jen proto ze si koupil novy auto......fakt vas nechapu :)
To by sis nemohl kupovat novýho nic. I elektroniku pořídíš po roce za polovic (notebooky, mobily, TV...)
Hadry taky můžeš nakupovat v sekáči.
A ptej se pak nějakejch celebrit, proč si vlastně kupujou boty, kabelky za desetisíce, když čenda Ťin-ťong to má na náměstí za pět stovek... Proč jezděj na Maledivy, když na Mácháči je taky krásně atd.

Každej má jiný hodnoty a jiný měřítka. Každej, pokud je zdravej, má možnost a právo vydělávat i utrácet.
Krovak píše:Jestli ty si kupuješ auto kvůli sousedům, tvůj boj...
...Ale koukám, že ti moc vadí, že po pěti letech dostaneš za auto pomalu stejně jak my za naše "vraky". Víš co? Neměl sis kupovat nový. Tvoje blbost, tak nám tu nebreč. Druhá varianta, nech si ho 10 let. Ale to bys nemohl zas říkat že máš funglovku...hm, hm, co s tím? Už vím! Varianta třetí, měl sis koupit nějakou "prémiovou" značku, ideálně z koncernu, ty tolik nepadaj z ceny.
Myslím, že zrovna nová Laguna si na nic nehraje a není známkou mrhání či konzumu. Ani to není žádnej spouštěč závisti sousedů. Je to jen alternativa pro naopak ekonomicky uvažujícího člověka, který chce "maximum muziky" za daný peníz a nelpí na honosným znaku na přední masce. Který nechce táhnout s davem v podobě tuctovýho němce. Obviňujte majitele novýho passata, proč vyhodil tolik peněz za šedej bezpohlavní průměr, kterej má každej druhej taxikář, každej druhej zaměstnanec jako služebáka a každej druhej čecháček, jako oježděnej vrak z německa. Tam bych si škubal vlasy nad vyhozenejma penězma
karci píše:ja to auto prodam za 4 roky a stratim přibližně 90 000 ty jsi ty penize stratil jenom jsi vyjel při koupi branou autosalonu,za 4 roky to prodaš za 200 000 přišel jsi o 300 000
Já o žádné statisíce nepřijdu. Pokles ceny neřeším. Já auta neprodávám. Auto po mně je jak nový, znám ho, mám ho rád. Než aby ho nějakej puboš v kšiltovce omotal o sloup, dám ho radši s čistým svědomím někomu z rodiny. Nebo si ho nechám 10 let, co kdo ví. Auta nekupuju jako investici. Je to samozřejmě spotřebka, ale taky "člen rodiny". Nějak charakterizuje určitý životní období. Pokud jsou peníze, rád si toho člena rodiny rozmazlím a vychovám od narození. Třeba mi to vrátí v podobě spolehlivosti a bezpečí.

Když bych si za cenu nový Laguny, dle Vaší teorie, koupil 4 roky starýho Bavoráka v plný palbě s 200 tis. najeto, budu okamžitě mega manažer, super podnikatel?? Nebudu. Budu jen trouba a každej ten managér se mně vysměje.
Nechodím oblíkanej jako oni, nemluvím jako oni, nebydlím v satelitním domku se zahrádkou a na dálku otevíranejma vratama, ráno nevstávám, večer nestojím v zácpách, pořád netelefonuju, nesnídám na benzínce ani nechodím do kasína na pracovní schůzky :)

A stejně komicky pak působí i Lojza v dotaženým posledním modelu Mondea s 250 tis km najeto, který řídí v montérkách a shání na vrakáči vejfuk. Kdyby si koupil novou Hyundai ix20, zjistí, že je stejně praktická, nemusí na ní šáhnout, nemusí hlídat spotřebu a sousedi na něj nebudou koukat skrz prsty, kde na to Mondeo nakrad.

Ale zažitej čecháčkismus nám furt velí, prezentovat se líp, než co ve skutečnosti jsme. Za každou cenu, i kdyby na chleba nebylo.
Krovak píše:Zpátky k mladším vrakům. Už jsi viděl ten tříletej vrak s 200tkm nalítanými po německých dálnicích někdy zespodu? To auto je naprosto netknutý. A pokud má jasnou servisní historii, tak nevidím důvod, proč by nemohlo dobře sloužit dál a proč by mělo upadávat kolo.
200 tis km je prostě 200 tis. km. To nějakým vzhledem nesnížíš. Fyzicky to auto muselo těch 200 tis odkroutit, odklepat, odvibrovat, trubkama muselo protéct nějaký velko množství tekutin, drátama prošlo množství impulsů, na sedadle se vrtěla zadnice a 200 tisíckrát někdo na něco šáhnul. I kdyby to auto jezdilo dvoustovkou a jen po dálnicích, svůj čas a stárnutí si ten provoz vzal. Zrovna třeba to zadní kolo se muselo 200 milionkrát otočit. A nepředpokládám, že to auto má pravidelnej servis jak Boeing, kterýmu každejch 50tis mil kontrolujou všechny svary rentgenem a preventivně vyměňujou pohyblivý mechanický části.
Obrázek Lagy III 2011, 2.0 benzín, liftback, Cendre + Navi, PA brzda, P senzory, R17 MiM+225/50 GoodYear, R17 WSP+215/50 Nokian

Uživatelský avatar
Krovak
Senior member
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 15, 2007 13:49
Bydliště: Hospozín

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od Krovak » pát črc 20, 2012 09:13

Buď v klidu, zrovna včera jsem doma prohlašoval, že se občas rád hádám. A neboj, neprožívám to, pouze se snažím přivést zbloudilou ovečku na cestu rozumu :-D
adagio píše:200 tis km je prostě 200 tis. km. To nějakým vzhledem nesnížíš. Fyzicky to auto muselo těch 200 tis odkroutit, odklepat, odvibrovat, trubkama muselo protéct nějaký velko množství tekutin, drátama prošlo množství impulsů, na sedadle se vrtěla zadnice a 200 tisíckrát někdo na něco šáhnul. I kdyby to auto jezdilo dvoustovkou a jen po dálnicích, svůj čas a stárnutí si ten provoz vzal. Zrovna třeba to zadní kolo se muselo 200 milionkrát otočit. A nepředpokládám, že to auto má pravidelnej servis jak Boeing, kterýmu každejch 50tis mil kontrolujou všechny svary rentgenem a preventivně vyměňujou pohyblivý mechanický části.
Na klepání a vibrování máme tlumiče a silentbloky, které se časem vymění (palubka se časem rozvrže asi na všem, neřeším), takže irelevantní. Plastový palivový trubky se časem neničí, pouze tvrdnou, pak je pomalu nemožné je bez destrukce rozebrat, takže irelevantní. Drát se nepoškozuje tím, že je pod napětím, ale nejčastěji odejde na to, že ztvrdne a popraská izolace. Následně může dojít ke zkratu, což u tříleté izolace fakticky nehrozí, takže irelevantní. Sedadlo se přečalouní za pár korun, vlastní zkušenost, irelevantní. A že je ošmatlaná šaltrpáka, no a co? Hlavice se dá taktéž vyměnit a nebo mi je to prostě fuk. Dovedeš si představit jak vypadá můj volant po 240tkm a 14 letech? :-D Jo, měls někdy rozebranou těhlici, nebo zadní buben/kotoučovou brzdu? Jestli ano, tak víš, že to "kolo" je na ložisku. A ty se časem co? Áno, opotřebovávají. Takže se co? Zase správně, vymění a kolo je jak nový na dalších minimálně 150tkm :-)
Adagio píše: Myslím, že zrovna nová Laguna si na nic nehraje a není známkou mrhání či konzumu. Ani to není žádnej spouštěč závisti sousedů. Je to jen alternativa pro naopak ekonomicky uvažujícího člověka, který chce "maximum muziky" za daný peníz a nelpí na honosným znaku na přední masce. Který nechce táhnout s davem v podobě tuctovýho němce. Obviňujte majitele novýho passata, proč vyhodil tolik peněz za šedej bezpohlavní průměr, kterej má každej druhej taxikář, každej druhej zaměstnanec jako služebáka a každej druhej čecháček, jako oježděnej vrak z německa. Tam bych si škubal vlasy nad vyhozenejma penězma
Každý nový auto je známkou mrhání. A o tom spouštěči závisti asi nic nevíš, nebo máš kliku na sousedy :-) Se zbytkem souhlasím, nebudu platit o třetinu víc za "značku" když se to auto stejně podělá jako každý jiný.
Adagio píše: To by sis nemohl kupovat novýho nic. I elektroniku pořídíš po roce za polovic (notebooky, mobily, TV...)
Hadry taky můžeš nakupovat v sekáči.
A ptej se pak nějakejch celebrit, proč si vlastně kupujou boty, kabelky za desetisíce, když čenda Ťin-ťong to má na náměstí za pět stovek... Proč jezděj na Maledivy, když na Mácháči je taky krásně atd.

Každej má jiný hodnoty a jiný měřítka. Každej, pokud je zdravej, má možnost a právo vydělávat i utrácet.
No, srovnávat televizi za 10 tisíc a auto za půl míče mi přijde trochu zcestný :-)
Celebrity bych vynechal, to je zcela jinej svět. Maledivy proto, že je to destinace pro snoby a já např. nejedu na Mácháč z důvodu, že mám rád moře. Kteréžto ovšem v naší české kotlině asi nenajdu.

S poslední větou opět souhlasím.
Adagio píše: Když bych si za cenu nový Laguny, dle Vaší teorie, koupil 4 roky starýho Bavoráka v plný palbě s 200 tis. najeto, budu okamžitě mega manažer, super podnikatel?? Nebudu. Budu jen trouba a každej ten managér se mně vysměje.
Nechodím oblíkanej jako oni, nemluvím jako oni, nebydlím v satelitním domku se zahrádkou a na dálku otevíranejma vratama, ráno nevstávám, večer nestojím v zácpách, pořád netelefonuju, nesnídám na benzínce ani nechodím do kasína na pracovní schůzky :)

A stejně komicky pak působí i Lojza v dotaženým posledním modelu Mondea s 250 tis km najeto, který řídí v montérkách a shání na vrakáči vejfuk. Kdyby si koupil novou Hyundai ix20, zjistí, že je stejně praktická, nemusí na ní šáhnout, nemusí hlídat spotřebu a sousedi na něj nebudou koukat skrz prsty, kde na to Mondeo nakrad.

Ale zažitej čecháčkismus nám furt velí, prezentovat se líp, než co ve skutečnosti jsme. Za každou cenu, i kdyby na chleba nebylo.
Proč Bavoráka? O tom tu nebyla řeč, tak nepodsouvej. Kup si Lagunu ;-)
Ale chceš tím říct, že báwo směj mít jen manažeři, nebo určitá sorta lidí? Ale jdi, ty komunistickej pohlaváre v Tatře 613 :-)
To samý, proč by Lojza nemohl mít Mondeo? Uvědom si, že si odporuješ v jednom topicu. Nepsal jsi náhodou že "Každej má jiný hodnoty a jiný měřítka. Každej, pokud je zdravej, má možnost a právo vydělávat i utrácet. "? Takže jak to vlastně je? Urči si priority :-)

A dej už pokoj s tím čecháčkismem. Pro někoho není auto prezentace, ale třeba splněný sen, tak si to uvědom ;-)
R 21 2.1D ->
R 5 1.0 ->
Safrane 2.2 8v ->
Safrane 2.2 12v,děsně nenažraný auto :-) ->
Laguna 1.9dTi RXE ->
Laguna II 1.9dCi Initiale Paris->
Laguna II 2.0 dCi 127kW, FZS1000 Fazer

Uživatelský avatar
adagio
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:18
Bydliště: Praha

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od adagio » pát črc 20, 2012 10:46

Seš docela chytrej člobrda, hele. Obrázek

Ale co lidi, jako já, co se v autech nevyznaj. To mám přijet s ojetou Lagunou za 250 tisíc, s 250t km najeto do autorizovanýho servisu a říct: Dobrý den, tady je dalších 200 tis peněz a prolezte to auto odshora dolů a vše vyměňte, přijdu si pro něj za měsíc, tak ať je jako nový...? Já nevím, kde je těhlice, nechci rozebírat brzdy ani nic čalounit, no. Jak mám ty opravy definovat a zkontrolovat? :wink:
Krovak píše:Každý nový auto je známkou mrhání.
Tohle jsem si před deseti lety myslel taky. Může za to pohled člověka, kterej ví jaká dřina to je vydělat aspoň 100 tis a málokdy je udrží na účtu dýl, jak měsíc. Pak jsem samozřejmě nechápal, jak někdo dobrovolně vyhodí 600 tisíc z okna, když všude kolem v bazarech je tolik pěknejch aut... A majitelé odpovídali úplně stejně:
Chci svoje nový, voňavý. Mám rád nový věci.
Vydělal jsem si na něj, tak proč ne?
Dám si to do daní, odečtu DPH.
Nemám na shánění a ověřování ojetin čas ani znalosti. Nevěřím prodejcům. Je to riziko.
Auto je pro mě i určitá vizitka úspěchu pro zadavatele/klienty, pro který jsem pak důvěryhodnější, než se starou plečkou. A vzkaz pro konkurenty, že se mi daří.
atd.

Určitě existujou i lidi, který maj prostě jiný hodnoty, jiný záliby a auto pro ně není žádnej fetiš, jen přibližovadlo. Ti si radši 3x ročně zajedou za poznáním do Číny, Afriky nebo investujou do svých drahých koníčků (třeba létání apod.)

A srovnávání televizí, mobilů... Je to zase o tom úhlu pohledu. S rostoucím příjmem se i mění seznam dostupných a nedostupných věcí. Pro mladíka je nejvyšší meta třeba ten mobil a kouká do výloh, kudy chodí. Auta se mu určitě líběj taky, ale ví, že na něj nedosáhne, ani kdyby se přetrhnul. Tak jen sní, jaký by si koupil, kdyby... Pak přijde jednou doba, kdy mobil koupíš spolu s nákupem potravin v Tescu, protože se ti prostě rozbil. Neřešíš jak vypadá a co umí. Chceš akorát volat, sem tam něco vyfotit. Je to prostě spotřebka, stejně jako žehlička. A zase jiný hodnoty a představy o spotřebce maj pak lidi, co pokukujou do inzerátů s nemovitostma, že by si jako investici nějakej ten domek nebo další byt, třeba i apartmán někde u moře koupili. Proč taky ne, když sušej pár milionů na účtu.
Krovak píše:Proč Bavoráka? O tom tu nebyla řeč, tak nepodsouvej. Kup si Lagunu
Dyť já si ji koupil :) To vy furt nabádáte ke koupi ojetiny z důvodu lepší návratnosti a poměru cena / výkon. Tak proto ten přirovnanej Bavor, nebo co jsem si měl teda za ten připravenej půl meloun koupit? Vždyť je to totéž, jako u našetřených 250 tis. Taky si přece nekoupíte Fábii za 125 tis a zbytek peněz neprožerete v Mekáči :)
Platí tedy ono Mám právo vydělat i utratit. Ten imaginární Lojza S Mondeem bez soudnosti jde ale už přes šrouby, zaúvěruje se, jen aby měl. Že ho bude provoz a údržba něco stát v danou chvíli moc neřeší. A bohužel nemá ten správný životní úhel pohledu, jako skuteční majitelé novýho Mondea.
Obrázek Lagy III 2011, 2.0 benzín, liftback, Cendre + Navi, PA brzda, P senzory, R17 MiM+225/50 GoodYear, R17 WSP+215/50 Nokian

Uživatelský avatar
Krovak
Senior member
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 15, 2007 13:49
Bydliště: Hospozín

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od Krovak » pát črc 20, 2012 12:38

adagio píše: Ale co lidi, jako já, co se v autech nevyznaj. To mám přijet s ojetou Lagunou za 250 tisíc, s 250t km najeto do autorizovanýho servisu a říct: Dobrý den, tady je dalších 200 tis peněz a prolezte to auto odshora dolů a vše vyměňte, přijdu si pro něj za měsíc, tak ať je jako nový...? Já nevím, kde je těhlice, nechci rozebírat brzdy ani nic čalounit, no. Jak mám ty opravy definovat a zkontrolovat? :wink:
Dobrá, také nebudeš nejspíš blbý člověk :-) a navíc evidentně ty prachy máš, takže v tvém případě proč ne.
Já jsem ale blíže druhému konci spektra, takže takovéhle věci jsem se naučil opravovat, jinak by mě servisy sežraly zaživa (auto jsem dal do servisu 2x, z toho jednou mi tvrdili totální nesmysl a podruhé zlomili masku :-) ). A navíc mám dobrej pocit z toho, že si to auto dokážu diagnostikovat a opravit sám. Chápu že ty, jako člověk co se nejspíš hrabe někde v papírech, to umět nemusí a ani nepotřebuje.
adagio píše: Dyť já si ji koupil :) To vy furt nabádáte ke koupi ojetiny z důvodu lepší návratnosti a poměru cena / výkon. Tak proto ten přirovnanej Bavor, nebo co jsem si měl teda za ten připravenej půl meloun koupit? Vždyť je to totéž, jako u našetřených 250 tis. Taky si přece nekoupíte Fábii za 125 tis a zbytek peněz neprožerete v Mekáči :)
Platí tedy ono Mám právo vydělat i utratit. Ten imaginární Lojza S Mondeem bez soudnosti jde ale už přes šrouby, zaúvěruje se, jen aby měl. Že ho bude provoz a údržba něco stát v danou chvíli moc neřeší. A bohužel nemá ten správný životní úhel pohledu, jako skuteční majitelé novýho Mondea.
Já nenabádám, pouze konstatuju, že pro spoustu lidí včetně mě je ojeté auto lepší volba (často jediná) než nové.
A když jsme u toho Mekáče a fóbie, tak brácha by to tak nejspíš udělal, je šílenej :-D
Ano, pokud se Lojza zaúvěruje a pak nemá ani na provoz, pak je to špatně. Pokud se zaúvěruje proto, aby měl auto o rok dřív a přitom normálně funguje, pak si myslím, že je to v pořádku.

Takže jsme se nakonec shodli a z hádky bude zase houno :allesgut:

edit: Dneska mi volal pán na prodej mojí LI. Prej mi dá 25 (inzeruju jí za 39) a odveze si to hned. Pak mi ještě pověděl, že to chce jako náhradu za svý auto tak na měsíc (než mu ho opravěj) a pak to hodí do šrotu (proto vybere auto s nejvyšší výbavou na celém netu, místo nějaké šunky :-D ), že víc jak 28 mi nikdo nedá... no prostě myslím, že Lojza s Mondeem by mi byl milejší :-D
R 21 2.1D ->
R 5 1.0 ->
Safrane 2.2 8v ->
Safrane 2.2 12v,děsně nenažraný auto :-) ->
Laguna 1.9dTi RXE ->
Laguna II 1.9dCi Initiale Paris->
Laguna II 2.0 dCi 127kW, FZS1000 Fazer

karci
Advanced member
Příspěvky: 373
Registrován: stř bře 21, 2007 17:42
Bydliště: Ostrava

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od karci » pát črc 20, 2012 15:54

No tak tet mi to je jasne.pišeš že autum nerozumiš v tom maš stoprocentni pravdu,to mi bylo jasne hned.po přečteni tvych temat jsem si udělal jasny nazor.Ja se již nebudu na toto tema vyjadřovat

Uživatelský avatar
Krovak
Senior member
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 15, 2007 13:49
Bydliště: Hospozín

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od Krovak » sob črc 21, 2012 00:15

No, když chceš žít v iluzi, že to má 80tkm, tak budiž :-) Tříletý auta, firemní, lízačka, 200tkm a pryč s tím. Menší podnikatel- po pěti letech najeto o něco málo míň, může si ho odepsat, pryč s tím. Takže jestli natrefíš na pětiletý velký auto s 80tkm (nebavím se o městských vozítkách), tak buď majitel nevěděl roupama co dělat, nebo máš kure**kou kliku :-)
A ještě jedna věc. Kdyby tu trojkovou Lagunu někdo stočil z 200tkm na 80, nemám mu důvod nevěřit. Introš jako nový, motor tichounkej a nic tam nevrže. Takže tak 8)
R 21 2.1D ->
R 5 1.0 ->
Safrane 2.2 8v ->
Safrane 2.2 12v,děsně nenažraný auto :-) ->
Laguna 1.9dTi RXE ->
Laguna II 1.9dCi Initiale Paris->
Laguna II 2.0 dCi 127kW, FZS1000 Fazer

Novotka
Senior member
Příspěvky: 1609
Registrován: sob dub 23, 2005 09:33
Bydliště: Pardubice

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od Novotka » sob črc 21, 2012 10:43

Já řešim pouze benzínová auta nafták těch 200000 mít bude.Ale nemusí jsou lidé ,kteří mají moc peněz a auta měněj jak mi mobily.
Proč bych neměl věřit 80 tis. Zrovna uživatel adagio píše že najede 10 tis ročně. Takže za deset let bude mít 100000.Já mám auto od německýho důchodce ,který ho měl na výlety a auto je vevnitř jak nové.Bylo i z venku ,ale sídliště a žena ho poznamenali.
Nov
Megane Scenic Kaleido rv.99 1,6 16v 79kw prodano
Laguna Grandtour RXT rv.98 1,8 16v 88kw
Grand Espace IV rv. 04 2,0 T 120 kw Expression
http://novotkap.rajce.idnes.cz/obr/

Uživatelský avatar
Krovak
Senior member
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 15, 2007 13:49
Bydliště: Hospozín

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od Krovak » sob črc 21, 2012 23:29

Nojo, najede, jenže ho asi nebude po pěti letech prodávat. A ten co bude, tak viz můj příspěvek výše.
Na druhou stranu ten příměr s mobilama je taky fakt :-)
R 21 2.1D ->
R 5 1.0 ->
Safrane 2.2 8v ->
Safrane 2.2 12v,děsně nenažraný auto :-) ->
Laguna 1.9dTi RXE ->
Laguna II 1.9dCi Initiale Paris->
Laguna II 2.0 dCi 127kW, FZS1000 Fazer

Uživatelský avatar
adagio
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:18
Bydliště: Praha

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od adagio » pon črc 23, 2012 09:43

Krovak píše:Takže jsme se nakonec shodli a z hádky bude zase houno
Hezky jsme si každej svoje obhájili, tak to má bejt. :wink:
Z toho co píšeš a jak píšeš působíš jako velikej pohodář s nadhledem. Zrovna k tobě se ta L3 určitě hodí.

A k těm nalítanejm km... Já pořád nějak nechápu, kdo by měl tolik km ujet a proč se 200t km ve vaších očích zdá normálních.

Jestli to ujedou Němci? Proč ne. Mají dálniční síť a velkej stát. Ale rozhodně to není garance nějaký zachovalosti. Spíš to svědčí o odlišné kultuře a myšlení jinýho národa. Tak jako jsou češi typičtí pivaři a chataři (a cizinci nás nechápou), tak jsou prostě Němci jezdiči, no. K jejich platům je cena paliva prostě nižší. A tak se jim asi vyplatí jezdit na dovolený do Maroka, do Itálie, do Norska a všude autem. Stejně jako třeba američani jsou zvyklí jezdit dlouhý štreky. Každá návštěva příbuzných znamená ujet několik tisíc km. Třeba jsou i děsně líný nebo kolenovrti, než aby šli na vlak nebo letadlo.

V Čechách toho běžnej člověk moc nenalítá. Tím spíš městskej člověk, kterej i tu chatu preferuje do 50 km od baráku. Neznám nikoho kolem sebe, kdo by najezdil o moc víc než já. Proč taky? Na většinu míst dojdu pěšky nebo popojedu nějakým MHD. I když pojedu na druhej konec Prahy autem, neujedu víc jak 40 km. Po Čechách nemám moc důvod jezdit. Chatu nemám a i kdybych měl, bude v dosahu Prahy. Tzn. 45 km tam, 45 zpět. I kdybych byl typickej každovíkendovej chatař, dělá to do 400 km měsíčně, tzn. ani ne 5 tis km ročně. Na dovolený radši letím. Je to pohodlnější, rychlejší, umožní mně to vidět různý, autem nedostupný destinace. Auto si můžu na místě půjčit.

Tak kde jsou všechny ty max. 5ti letý auta s 50 tis najeto? Třeba to je jako s trhem nemovitostí. Ty kvalitní, zachovalý a levný, s výbornou lokalitou, lukrativním pozemkem si rozdaj makléři mezi sebou a svejma známejma "pod pultem" a do inzercí jde už jen ten odpad. A běžný lidi pak vybíraj už jen ten nejmenší hnus z toho celkovýho hnusu, co se nabízí. Nakonec si stejně každá nemovitost toho svýho kupce najde, je to jen o množství kompromisů ze strany kupců. A podobně to bude asi u aut.

Hodně lidí dá svý ojetý auto protiúčtem za nový přímo autosalonu. Tak si prostě tu slušnou ojetinu, kterou dobře znaj a můžou si ji prolustrovat v počítači, rozeberou zaměstnanci autosalonu / servisu. Spousta zachovalejch firemních aut se taky prodá zaměstnancům v rámci firmy.

A to samý se děje i v tom Německu. A vy jako Češi si myslíte, že u nich kápnete na nějaký zlatý vejce? Ani náhodou. Je to odpad, kterej v tom Německu už nikdo nechce. A stejně jako se svážel v devadesátejch letech z Německa nábytek, kterej tam Němci v pravidelnejch termínech vyhazovali na ulici a tady se to pak prodávalo jako zánovní, tak si taháte tenhle odpad a uvádíte ho znovu do provozu.

Přitom se tu jen v Čechách ročně otočí desetitisíce zánovních aut, který neujeli ani čtvrtinu toho, co dovážíte. Jen si je najít. Dostat se ke zdroji.
Pamatuju si na jednoho človíčka, kterej si zamlouval u lidí auto, už když si ho právě koupili nový. Kdykoli někam přijel, tak se dotyčnýmu připomínal, že si toho jeho Scénica, Focuse atd. za 4 roky od něho koupí. :)
Obrázek Lagy III 2011, 2.0 benzín, liftback, Cendre + Navi, PA brzda, P senzory, R17 MiM+225/50 GoodYear, R17 WSP+215/50 Nokian

B.F.G.
Advanced member
Příspěvky: 365
Registrován: sob bře 05, 2011 07:43

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od B.F.G. » pon črc 23, 2012 12:13

Mno já svoji krásnou lagunku zde nabízel a nikdo ani nepipl. A to nemá ještě ani třicet najeto :) A jinak auto po 200tkm není do šrotu jenže není jisté ze ma 200tkm doopravdy a nikdo neví co se na něm kdy po dělá. A to je moje zkušenost s jetymi auty...
EX: Bílá Laguna III 2.0 Expression, Phase II Obrázek

Uživatelský avatar
Krovak
Senior member
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 15, 2007 13:49
Bydliště: Hospozín

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od Krovak » pon črc 23, 2012 19:19

No třeba bratránek je schopnej opravdu natočit těch 25-30tkm ročně a to ani nechodí do práce, důchodce jeden bláznivej :-)
Jasně že pokud jsi z Prahy, tak moc nenalítáš, ale my vidláci jezdíme pořád pro něco, takže u nás je to normální. Já ač se snažím nejezdit pro zbytečnosti, tak i přesto najedu minimálně 15tkm za rok.
Jinak já si LIII kupovat nebudu, akorát ji povezu z Renaultu výše zmíněnému důchodci :-)

S tím odpadem z Německa bohužel souhlasím, stačí se podívat na trh s ojetými pneu. To, co němec vyhodí, se u nás prodává jako slušná guma za 800 peněz... :roll:
Na druhou stranu co němec vyhodí, je pro českého člověka kolikrát lepší než ty šunty, co se daj sehnat v tuzemsku. Těžko říct, jestli je to pro nás takhle lepší, nebo ne, každopádně smetiště Evropy jsme už dávno.

No po třech letech se prodávaj služebáky, takže u nich těch 200tkm prostě normálních je. Navíc tyto auta otvíraj trh ojetin s posledním modelem dané automobilky, takže pokud někdo to nové auto chce a na nové těch 800 tisíc nemá (což je pořizovačka LIII s naftovými motory a solidní výbavou) tak holt sáhne právě po tom služebáku. A zrovna u posledního modelu Laguny mi to nepřijde jako fatální chyba, protože ty motory v dnešní době patří k nejspolehlivějším commonrailům (pátá generace), což se o motorech konkurenčních automobilek prostě říct nedá.

A poslední věc, ty málo jetý tříletý auta se sehnat dají, ale cenovka bývá opět mimo rozsah obyčejnýho člověka, protože dost často začíná o 50% výš než toho olítanýho služebáku.
Naposledy upravil(a) Krovak dne stř zář 12, 2012 15:40, celkem upraveno 1 x.
R 21 2.1D ->
R 5 1.0 ->
Safrane 2.2 8v ->
Safrane 2.2 12v,děsně nenažraný auto :-) ->
Laguna 1.9dTi RXE ->
Laguna II 1.9dCi Initiale Paris->
Laguna II 2.0 dCi 127kW, FZS1000 Fazer

Uživatelský avatar
Maxel
Starting member
Příspěvky: 61
Registrován: ned srp 12, 2012 23:05

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od Maxel » sob srp 25, 2012 13:41

Mam auto zatim jen pár dní, takže taky jen pár postřehů.

Like:
- celkový design auta z venku i zevnitř | na silnici si ho jen tak s něčim nespletete
- xenony | mám poprvé v životě
- automat | řadí naprosto hladce a k motoru sedí
- V6 motor | sameťák se silou Golema a přiměřenou spotřebou
- automatické spínání světel | v poloze "Auto" se o nic nemusim starat
- sedadla s pamětí | naprosto luxusní posezeníčko
- bezklíčové odemykání a startování
- startovací karta | pro mě vítaná změna oproti VW vystřelovákům
- BT handsfree | s iPhone 4 funguje bez problémů

Dislike:
- stěrače nejdou zvednout při mytí okna, vadí kapota
- odkládacích míst na cokoliv je pramálo (hlavně na mobil a několikrát zméněná větší lahev na pití mě sejří!)
- chybí mi AUX na USB nebo 3,5mm jacka a nepřítomnost A2DP profilu u BT (Carmit BT DVD)
- točením joysticku Navi před loketkou nejde přidávat/ubírat hlasitost (vim, že na to je ovládání pod volantem, i tak bych to ale bral)
- chybějící "pulsní volba" pro jedno setření stěračů
- vrzání zpětných zrcátek při sklápění (prý s tím nejde nic dělat, dle autor.servisu)
- při zamknutí vozu (odchodem od auta) se nevytáhnou otevřená okna

Všechny klady ale naprosto překonají ty malé nedokonalosti, se kterými se naprosto v pohodě smířím, resp. už smířil!
Vždycky jsem spíš preferoval němce (ex. Passat 3BG Highline), musel jsem to ale přehodnotit a zatim musim před frantíkem smeknout i tupé! :D

:arrow: #1 Nemáte pls někdo nainstalovaný nějaký slušný držák mobilu nebo alespoň tip na něj?
V Renaultu mi nabídli celkem fajne instalaci, bohužel bych ale přišel o ten jediný (vysouvací) držák na pití, což nepřekousnu...

:arrow: #2 Nevíte jak dostat do auta telefonní seznam z iPhonu?
Když se tam proklikám, napíše mi to zprávu, že mám kontakty odeslat přes BT, což jaksi netušim jak v iPhonu provézt.


Sry, že sem pletu OT dotazy, nevim pořádně kam s nimi.
Díky!
Naposledy upravil(a) Maxel dne sob srp 25, 2012 14:38, celkem upraveno 1 x.
Curr: Renault Laguna GrandTour 2.0 dCi 110kW 2008 Initiale
Ex: Renault Laguna GrandTour 3.0 dCi V6 173kW 2009 Initiale

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů