Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
defuckto
Grafoman
Příspěvky: 2553
Registrován: pát pro 25, 2009 02:26
Bydliště: Tuchoměřice ---------- Praha-Západ

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od defuckto » sob dub 09, 2011 13:47

adagio píše: - v návodu jsem nenašel a nevím, zda se dají zrcátka sklopit ručně (expression nemá el. sklopení). Pod pravým zrcátkem je nějakej čudl / výstupek, ale nevím na co to je.
Výstupek bude čidlo teploměru a sklopení by mělo jít, myslím, že je to v Evropě dokonce povinný.. ;)
Moje: Citroën C5 I 2.2 HDi Exclusive
Doma: Renault Clio IIB 1.2 16v, Renault Mégane I Coupé 1.6 16v, Renault Mégane I break 1.9 dCi Privilége
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2426
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od Jirke » sob dub 09, 2011 16:20

Mne trochu stve popelnik - v aute nekourim, ale ten popelnik je nejakej rozbitej...neotevira se. Kdyz chci, aby se otevrel, musim zatlacit i na zadni cast tech dvirek. Nevi nekdo jak se to da cely rozebrat ? Myslim tim cely stribrny stredovy tunel...

A dalsi vec - zadrhava s emi rucicka tachometru. Neni to elektronicka zavada, ale mechanicka, protoze mam okolo stredu tachometru lehce osoupany podklad, jak ta rucicka o nej soupe a tudiz kdyz treba auto zpomaluje, tak rucicka plynule neklesa, ale trhane klesa treba vzdy o 3km/h
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

midar
Junior member
Příspěvky: 124
Registrován: ned úno 28, 2010 09:07
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od midar » sob dub 09, 2011 16:35

ToJa píše:III nema vyhrivane sklo ze?
Nemá vyhřívané sklo a nelze přiobjednat. Bohužel za mrazu čelní sklo dole namrzá a ofuk na to nestačí Obrázek. I pokud vyjedete z vytápěné garáže.
Laguna III 2.0dCi automat Dynamique model 2010
Megane Grandtour TCe 130 EDC Intens 2016, Pack Safety Plus, Pack Techno Plus, Pack City, Pack Navigace
černá skříňka ADR-3000

HDNewbie
Starting member
Příspěvky: 32
Registrován: pon črc 26, 2010 11:11
Bydliště: Praha východ

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od HDNewbie » sob dub 09, 2011 21:36

Můj první Renault, hodnocení po 8 měsících a 22t.km:
+ bezklíčový vstup, pro mě asi nejlepší vychytávka
+ BT handsfree, USB slot
+ integrovaná navigace Carminat TomTom, ale hlavně díky lidem jako je Reduta a další, kteří zmákli upgrade systému a map. Integrace do audiosysyému +++
+ natáčecí xenony
+ odhlučnění motoru
+ slušná spotřeba

- vrzání v interiéru zejména při přejezdu nerovností - hlavně palubní deska, středová konzola. Občas mě dovádí k šílenství.... Pokud někdo ví jak na to, sem s radami.
- pískání zadních brzd při lehkém brždění a přibržďování (v servisu vyčištěno, tři dny OK, pak znovu)
- materiál brzdových destiček - znečišťování disků
- stěrače a ostřikovače --- (katastrofa)
- namrzání stěračů a čelního skla
- relativně nízký zavazadlový prostor
- nástup 2.0DCi v nízkých otáčkách, dávkování plynu, turbodíra..... stále mu nemohu přijít 100% na chuť
Renault Laguna III, 2.0DCi 150k, Dynamique, šedá KND

Uživatelský avatar
kuck
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: stř kvě 26, 2010 08:49
Bydliště: Brno

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od kuck » ned dub 10, 2011 07:55

adagio píše: - zvuk blinkrů je děsnej, lowcost 8 bit zvuk jak z 80tých let. Dá se změnit?
Zvykneš si :)
adagio píše: - vyzváněcí tón při příchozím hovoru (jen nějaký krátký akord, pak ticho). Dá se přenastavit?
Dá se nastavit - nevím teď přesně která volba to je, ale mě hraje vyzváněcí tón z telefonu. Teď když nad tím přemýšlím, tak to myslím dělá ta vychytávka, že auto automaticky příchozí hovor zvedne a volajícímu pustí paní, která mu říká, že volaný právě řídí...
adagio píše: - je to jen o zvyku, ale měl jsem mnemotechnickou pomůcku na počet blikání při dálkovém otevírání. 2x při otevření jako dvouslabičné "Open", 1x jako Close. U Laguny je to opačně.
takto to měla i předchozí laguna a nejspíš to tak mají všechny reanulty

midar
Junior member
Příspěvky: 124
Registrován: ned úno 28, 2010 09:07
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od midar » ned dub 10, 2011 16:13

adagio píše:- prudící varování a moralizování navigace po nastartování, s nutností potvrdit souhlas. Dá se deaktivovat?
Mě to po pár sekundách zmizí samo. :)
Laguna III 2.0dCi automat Dynamique model 2010
Megane Grandtour TCe 130 EDC Intens 2016, Pack Safety Plus, Pack Techno Plus, Pack City, Pack Navigace
černá skříňka ADR-3000

Uživatelský avatar
xander
Junior member
Příspěvky: 173
Registrován: pon zář 27, 2010 17:21
Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od xander » úte dub 12, 2011 13:12

Možná jsem přišel na další vychytávku, ale bohužel ji nemůžu ověřit v praxi páč jsem teď bez auta..

Z nudy jsem se šťoural na e-guide.renault.com a našel jsem tam novou (alespoň teda pro mě) funkci zpětných zrcátek. Na tom webu je to popsáno následovně: Při zařazení zpátečky a stisknutí tlačítka výběru zrcátka (levé či pravé) se zrcátko automaticky nastaví do 'uložené' pozice... taky ještě píšou, že to je jen pro některé modely..

Mohli by jste vy, co máte autí u sebe vyzkoušet co to dělá? Občas se hodí aby zrcátko sjelo dolů a bylo vidět kolo/obrubník, tak by mě zajímalo, jestli to jde přes tuhle funkci..

Díky :)
Renault Laguna Grandtour Expression 1.5 dci BÍLÁ + 18'' Renault Mille Miles (letní) 16" Renault Broadway (zimní)

PidaKryca
Junior member
Příspěvky: 108
Registrován: sob led 15, 2011 21:17
Bydliště: Kynšperk nad Ohří

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od PidaKryca » úte dub 12, 2011 13:19

xander píše:Možná jsem přišel na další vychytávku, ale bohužel ji nemůžu ověřit v praxi páč jsem teď bez auta..

Z nudy jsem se šťoural na e-guide.renault.com a našel jsem tam novou (alespoň teda pro mě) funkci zpětných zrcátek. Na tom webu je to popsáno následovně: Při zařazení zpátečky a stisknutí tlačítka výběru zrcátka (levé či pravé) se zrcátko automaticky nastaví do 'uložené' pozice... taky ještě píšou, že to je jen pro některé modely..

Mohli by jste vy, co máte autí u sebe vyzkoušet co to dělá? Občas se hodí aby zrcátko sjelo dolů a bylo vidět kolo/obrubník, tak by mě zajímalo, jestli to jde přes tuhle funkci..

Díky :)
zajímavý a pokud to tak bude fungovat, tak by to byla dobrá vychytávka.
Večer až pojedu do práce tak to vyzkouším, pokud nezapomenu.. :) a dám vědět
Renault Laguna III Grandtour 2.0 dCi 16V 110kW/150k Dynamique 12/2010 Obrázek

EX:
Twingo 1,2 03/2000 - 120 000 km
Megane II Grandtour 1,5 dCi 100k 04/2005 - 155 000 km

Uživatelský avatar
adagio
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:18
Bydliště: Praha

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od adagio » úte dub 12, 2011 13:51

O tom se píše normálně v manuálu k autu, cos dostal. Strana 1.63 "Zpětná zrcátka (pokračování)" / Sklopná zpětná zrcátka pro zpětný chod / Nastavení a uložení do paměti.

Narozdíl od mechanického sklopení, o kterým tam není ani zmínka. :(
Obrázek Lagy III 2011, 2.0 benzín, liftback, Cendre + Navi, PA brzda, P senzory, R17 MiM+225/50 GoodYear, R17 WSP+215/50 Nokian

Uživatelský avatar
xander
Junior member
Příspěvky: 173
Registrován: pon zář 27, 2010 17:21
Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od xander » úte dub 12, 2011 14:36

Jelikož nemám auto u sebe (jsem v zahraničí a auto se mi měsíc opravovalo v ČR a ještě 2 měsíce ho neuvidím), tak nemám ani manuál - proto jsem šmějdil po netu.. :wink:

Jen by mě zajímalo jak to teda funguje.. Sklopí se zrcátko při zařazené zpátečce nebo se nastaví do přednastavené pozice nebo tak něco?
Renault Laguna Grandtour Expression 1.5 dci BÍLÁ + 18'' Renault Mille Miles (letní) 16" Renault Broadway (zimní)

Uživatelský avatar
kuck
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: stř kvě 26, 2010 08:49
Bydliště: Brno

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od kuck » úte dub 12, 2011 15:26

Já jsem to teď zkoušel a nedělá mi to nic. Zařadil jsem zpátečku a mačkal všechny čudlíky okolo zrcátek a nic se nedělo, takže v Expressionu to asi není.

Uživatelský avatar
xander
Junior member
Příspěvky: 173
Registrován: pon zář 27, 2010 17:21
Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od xander » úte dub 12, 2011 15:53

:-( a nemusí se to třeba něják nastavit? co píšou v té tištěné příručce? Vím, že Expression je celkem žebrák, ale už mě překvapil impulzníma oknama a zavíráním oken kartou na dálku, třeba překvapí i teď :-)
Renault Laguna Grandtour Expression 1.5 dci BÍLÁ + 18'' Renault Mille Miles (letní) 16" Renault Broadway (zimní)

Uživatelský avatar
kuck
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: stř kvě 26, 2010 08:49
Bydliště: Brno

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od kuck » úte dub 12, 2011 15:55

Je to možný, já si přečetl to co jsi napsal, a vzhledem k tomu, že jsem byl zrovna na odjezdu, tak jsem to zkusil. Manuál jsem nečetl :)
A jak to je s těmi okny? Jsem to jednou zkoušel (držel jsem odmykací tlačitko) a nic se nestalo...

Uživatelský avatar
xander
Junior member
Příspěvky: 173
Registrován: pon zář 27, 2010 17:21
Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od xander » úte dub 12, 2011 16:00

Ty okna bohužel nejdou na dálku otevřít (jako třeba u škodovky), ale jdou zavřít - ZAMYKACÍ tlačítko 2x za sebou zmáčknout... ;-) předpokládám, že nemáš handsfree kartu..
Renault Laguna Grandtour Expression 1.5 dci BÍLÁ + 18'' Renault Mille Miles (letní) 16" Renault Broadway (zimní)

Uživatelský avatar
adagio
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:18
Bydliště: Praha

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od adagio » úte dub 12, 2011 16:19

To s těma zrcátkama jde jen u verzí s el. ovládáním a pamětí sedadla řidiče.

2x stisk uzamčení na kartě pro zavření oken jsem zkoušel a nedělá to nic.
U vyšších verzí je dvojitý stisk vyhrazen pro uzamčení i vnitřních klik (proti vandalům, co si rozbijou okno a otevřou zevnitř).
Obrázek Lagy III 2011, 2.0 benzín, liftback, Cendre + Navi, PA brzda, P senzory, R17 MiM+225/50 GoodYear, R17 WSP+215/50 Nokian

Uživatelský avatar
xander
Junior member
Příspěvky: 173
Registrován: pon zář 27, 2010 17:21
Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od xander » úte dub 12, 2011 16:41

Tak jsem si stáhnul manuál z webu tvůrce a tam byly zrcátka na straně 1.60 a pokračování žádné (na 1.63).. Tak nevim.. Jen mi je divný, že to je spojený s el. ovládáním sedaček a zpátečkou.. Jak je ta zpátečka spojená s přenastavením zrcátka, které se přenastaví po zmáčknutí volby paměti na sedačce dle čísla řidiče....? Myslíte si, že teda tato funkce (speciální přenastavení zrcátka při couvání) je teda spojena pouze s el. sedačkama? V tom manuálu o zpátečce prostě nemluví..

Já mám expression výroba okolo prázdnin 2010 a tohle zavírání kartou mi jde.. Okna mi vyjedou hezky jedno po druhým.. Stejně tak mam impulzní okna na všech dveřích (i vzadu, když kliknu do vypínače, okno se otevře/zavře samo), možná mi to tam přehodili omylem, jestli tam byl nějákej brigádník přes ty prázdniny.. Nevim... Ty kliky zevnitř nevim - nezkoušel jsem..
Renault Laguna Grandtour Expression 1.5 dci BÍLÁ + 18'' Renault Mille Miles (letní) 16" Renault Broadway (zimní)

Uživatelský avatar
kuck
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: stř kvě 26, 2010 08:49
Bydliště: Brno

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od kuck » úte dub 12, 2011 17:29

Zkusil jsem zavření oken ovladačem, a to mi funguje. Nicméně pro tuto funkci příliš využití nevidím (pokud by okna šlo i otevřít, pak ano),

Uživatelský avatar
xander
Junior member
Příspěvky: 173
Registrován: pon zář 27, 2010 17:21
Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od xander » úte dub 12, 2011 17:48

kuck píše:Zkusil jsem zavření oken ovladačem, a to mi funguje. Nicméně pro tuto funkci příliš využití nevidím (pokud by okna šlo i otevřít, pak ano),
Je to využitelný max když člověk zapomene (a všimne si).. Škoda že dálkové otevírání ještě do francie nedorazilo.. Třeba se najde někdo šikovnej v elektrice kdo by věděl jak na to.. :)
Renault Laguna Grandtour Expression 1.5 dci BÍLÁ + 18'' Renault Mille Miles (letní) 16" Renault Broadway (zimní)

Uživatelský avatar
adagio
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:18
Bydliště: Praha

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od adagio » úte dub 12, 2011 22:08

Ano, to zavírání "dvojstiskem" beru zpět. Opravdu funguje. Zkusil jsem to dnes na předním okně a povedlo se. Ale nechápu, zrovna o víkendu jsem totéž zkoušel na zapomenuté zadní okénko a nešlo to žádným způsobem udělat. Možná ještě nějaký zádrhel v kombinaci s dětským bezpečnostním uzamčením zadních dveří a oken.

Otevírání mi ani tak nechybí, jen bych logiku věci viděl opačně - uzavření všech zapomenutých oken při standardním uzamčení. A jen v případě potřeby na větrání nějaký jiný způsob.

Otázkou je, jestli se třeba ještě po nějaké době zapomenutá okna sami nezavřou jako tomu je třeba u zhasnutí osvětlení interiéru po 10 min (např. při nějaký montáži v servisu).

No aspoň je stále co objevovat. :)
Obrázek Lagy III 2011, 2.0 benzín, liftback, Cendre + Navi, PA brzda, P senzory, R17 MiM+225/50 GoodYear, R17 WSP+215/50 Nokian

PidaKryca
Junior member
Příspěvky: 108
Registrován: sob led 15, 2011 21:17
Bydliště: Kynšperk nad Ohří

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od PidaKryca » úte dub 12, 2011 22:29

Tak jsem to taky zkoušel a nejde mi to, myslím nastavení zp. zrcátky se zpátečkou, ale je to škoda bylo by to fajn.
To zavírání oken jde úplně normálně na všech, buď přes kartu nebo zmáčknutím na kliku obě 2x, to už mi fungovalo i na Megane co jsem měl předtím.

Myslím si, že se samy nezavřou nikdy....
Renault Laguna III Grandtour 2.0 dCi 16V 110kW/150k Dynamique 12/2010 Obrázek

EX:
Twingo 1,2 03/2000 - 120 000 km
Megane II Grandtour 1,5 dCi 100k 04/2005 - 155 000 km

kulasec
Junior member
Příspěvky: 111
Registrován: stř úno 09, 2011 17:48
Bydliště: Ted uz Liberec

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od kulasec » pát srp 12, 2011 20:41

Myslim, ze automaticke nastaveni polohy zrcatek pri couvani dava smysl jen u vybav s elektrickymi sedackami s pameti polohy pro toho ktereho uzivatele- aby se zrcatko nastavilo do pozadovaneho uhlu podle posazu konkretniho cloveka.
Naposledy upravil(a) kulasec dne pát srp 12, 2011 21:21, celkem upraveno 1 x.
L III M4R Phase 2 - od 10 000 na LPG - zatim spokojenost

kulasec
Junior member
Příspěvky: 111
Registrován: stř úno 09, 2011 17:48
Bydliště: Ted uz Liberec

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od kulasec » pát srp 12, 2011 20:52

Jednoducha, ale docela dobra vychytavka je ovladani detske pojistky ze sedadla ridice, to jest nemuset precvakavat jednotlive manualne zadni dvere jenom proto, ze tentokrat povezu vzadu par dospelych. Je to prijemne zjednoduseni.

Dale automaticke uzamceni dveri pri rozjezdu dava mnohem vetsi smysl jako prvek bezpecnostni vybavy nez muset mackat cudlik aby se aktivovalo. Mel jsem to minulych vozech bez automatiky a ruku na srdce, zmackl jsem to tak dvakrat. Za to v automatice to zvysuje bezpecnost pasazeru POKAZDE co vyjedete.
L III M4R Phase 2 - od 10 000 na LPG - zatim spokojenost

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1844
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od faldicek » pát srp 12, 2011 21:10

No já jsem nedávno narazil také na jednu příjemnou věc. Pokud odemknu auto, ale neotevřu dveře, auto se po nějaké době opět zamkne... :wink:

kulasec
Junior member
Příspěvky: 111
Registrován: stř úno 09, 2011 17:48
Bydliště: Ted uz Liberec

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od kulasec » pát srp 12, 2011 21:47

Co me rozciluje je klepani (jinak to nelze nazvat) pohybujici se plastove casti kterou prochazi bezpecnostni pas o posuvny kryt sloupku. Je to zrovna u meho ucha a na nerovne silnici to dost prudi. Vlepim tam malicke kolecko samolepiciho filcu mezi ne a snad to da pokoj.
L III M4R Phase 2 - od 10 000 na LPG - zatim spokojenost

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2426
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od Jirke » sob srp 13, 2011 09:43

kulasec píše:Co me rozciluje je klepani (jinak to nelze nazvat) pohybujici se plastove casti kterou prochazi bezpecnostni pas o posuvny kryt sloupku. Je to zrovna u meho ucha a na nerovne silnici to dost prudi. Vlepim tam malicke kolecko samolepiciho filcu mezi ne a snad to da pokoj.
A ja si porad rikam co to slysim zprava od spolujezdce...
A kdyz uz jsme u tech pasu - ja sem se sehnal samostatne klipsny pasu, abych jimi umlcel auto, kdyz na me rve, ze nejsem zapnutej. A kdyz uz vyrazim mimo mesto a zapnu si standardni pas, tak tu klipsnu odkladam ke spolujezdcovi a tam v tom drzaku proste porad cvaka, jak neni napnuta tim pasem :) Tak to me prudi :)))))
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů