Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
xander
Junior member
Příspěvky: 173
Registrován: pon zář 27, 2010 17:21
Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od xander » čtv úno 24, 2011 17:35

Co jsem viděl fotky nové poFL verze, tak nějáká grafická signalizace tam byla..
Renault Laguna Grandtour Expression 1.5 dci BÍLÁ + 18'' Renault Mille Miles (letní) 16" Renault Broadway (zimní)

Uživatelský avatar
kuck
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: stř kvě 26, 2010 08:49
Bydliště: Brno

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od kuck » čtv úno 24, 2011 18:38

Jo, ted jsem koukl do katalogu, a je to tam...
Přílohy
parkovani.png

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1844
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od faldicek » čtv úno 24, 2011 19:52

Zajímavé, ale jak píšeš, když člověk couvá přeci jen raději sleduje zrcátka...

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2426
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od Jirke » pát úno 25, 2011 21:57

ted sem si vzpomnel...muzete mi nekdo vysvetlit, proc kdyz se rozsviti rezerva, zmizi hodnota dojezdu z PC??? Cekal jsem, ze kdyz to delalo u L I. L II., tak L III. uz to delat nebude.. A prece...poreda stejna stupidita... proc koncernovy auta, nebonapriklad i P307 to ukazuje az nuly i kdyz sviti rezerva.. ???
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

Miro_ba
Grafoman
Příspěvky: 2657
Registrován: pát lis 12, 2004 16:00
Bydliště: Bratislava

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od Miro_ba » pát úno 25, 2011 22:59

aby sa nestavalo, ze ludia jazdia az do sucha a sposobia si problemy bordelom z dna nadrze
Mazda 6 GJ, WGN, 2l -107kW
ex. Megane II grandtour 1.6 83kW, 57000km 6.5l/100km
ex. Megane III 1.5dci 78kW, 73000km 5l/100km

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2426
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od Jirke » sob úno 26, 2011 08:53

Miro_ba píše:aby sa nestavalo, ze ludia jazdia az do sucha a sposobia si problemy bordelom z dna nadrze
To nemyslis vazne, ze ?
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

PidaKryca
Junior member
Příspěvky: 108
Registrován: sob led 15, 2011 21:17
Bydliště: Kynšperk nad Ohří

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od PidaKryca » sob úno 26, 2011 09:39

tohle je fakt stupidita, štvalo mě to u Megana a taky jsem čekal, že to tady bude normální a ono nic, a když dojíždíš garančku tak to taky při posledních 1000 km napíše jenom hlášku nebo to počítá až do nuly???
Renault Laguna III Grandtour 2.0 dCi 16V 110kW/150k Dynamique 12/2010 Obrázek

EX:
Twingo 1,2 03/2000 - 120 000 km
Megane II Grandtour 1,5 dCi 100k 04/2005 - 155 000 km

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2426
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od Jirke » sob úno 26, 2011 13:33

PidaKryca píše:tohle je fakt stupidita, štvalo mě to u Megana a taky jsem čekal, že to tady bude normální a ono nic, a když dojíždíš garančku tak to taky při posledních 1000 km napíše jenom hlášku nebo to počítá až do nuly???
L II. poslednich 1000km psala jen hlasku... L III. jsem koupil s vyresetovanym pocitadlem...takze netusim..
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

ondro82
Junior member
Příspěvky: 166
Registrován: stř dub 07, 2010 15:37
Bydliště: Žilina

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od ondro82 » úte bře 08, 2011 17:39

Nazdar,použil už niekto lepiacu sadu s kompresorom na opravu defektu?Nakolko som mal včera defekt,ale guma a trochu aj disk KO, taká 3-4cm diera asi od dákeho ostrého kamena.Musel som volat kamarátom aby ma niekto zaviezol domov a zobral som letné kolo a namontoval,neviem si predstavit kedy sa mi to stalo dakde v zahraničí.Niet nad rezervu,keby bolo aspon dojazdová-fúriková.
R-21 - Laguna II 1.9 dci 88 kW - Laguna III GT 131kW - Trafic III - Espace V 1,6dci Initiale - Espace V 2,0dci Initiale

Uživatelský avatar
forexman
Junior member
Příspěvky: 154
Registrován: čtv zář 16, 2010 19:18
Bydliště: Praha / Nitra

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od forexman » úte bře 08, 2011 17:43

ondro: Sadu som uz pouzil, bolo to den potom co mi menili gumy a nebol teda problem v defekte, ale v tom, ze zrejme trochu pohli so senzorom tlaku a tadial to cez noc vyfucalo. Po nastriekani toho cpavkoveho sajrajtu a nafuakni kompresorom to drzalo, v pneuservise to potom vycistili a nezistili ziaden problem. Ale urcite to nie je na velke defekty, na to posluzi Renault assistance ;-)
bila Laguna III Coupe 3.0 dCi Initiale, 2010
Obrázek
Hledáte levné letenky do celého světa?

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2426
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od Jirke » úte bře 08, 2011 19:17

forexman píše:ondro:Ale urcite to nie je na velke defekty, na to posluzi Renault assistance ;-)
Nebo rozsirene asistencni sluzby k pojisteni.. ;) za 350,- na rok (Allianz)
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

Uživatelský avatar
*Mio*
Starting member
Příspěvky: 57
Registrován: stř kvě 26, 2010 13:01

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od *Mio* » úte bře 08, 2011 20:30

ondro82 píše:Niet nad rezervu,keby bolo aspon dojazdová-fúriková.

... :roll: to na vas nejakym sialenym sposobom setrili? Ja mam pod dnom kufra normalnu nahradnu pneu Michelin 16' 195/65 s max povolenou rychlostou 130km/h (standard vybava)

Viem o nej len preto, ze som asi mesiac po kupe dostal defekt a v tom case na celom Slovensku mali moj rozmer Michelinu (milujem "ftipne" rozmery na LIII) iba v Banskej Bystrici - na rezerve som odjazdil asi 1200km :? vyzeralo to divne, ale na rozdiel od lepiacich sad fungovalo... :lol:

alebo: high tech lepiace sady? all respect :idea: ... prerazena guma/zniceny disk a rezerva v aute? NA NEZAPLATENIE :mrgreen:
Renault Laguna III
Renault Grand Scenic III 2.0DCI Privilege
Peugeot 208

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2426
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od Jirke » úte bře 08, 2011 21:20

ja jsem taky pro rezervy...
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

midar
Junior member
Příspěvky: 124
Registrován: ned úno 28, 2010 09:07
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od midar » stř bře 09, 2011 06:32

Bohužel zkušenosti v mém okolí to potvrzují - rezervu to plně nenahradí. Pokud ale máte přestavbu na LPG (toroidní nádrž), pak ve městě se to hodí (pro PČR :wink: ), na delší cesty neplnohodnotná rezerva.
Laguna III 2.0dCi automat Dynamique model 2010
Megane Grandtour TCe 130 EDC Intens 2016, Pack Safety Plus, Pack Techno Plus, Pack City, Pack Navigace
černá skříňka ADR-3000

ondro82
Junior member
Příspěvky: 166
Registrován: stř dub 07, 2010 15:37
Bydliště: Žilina

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od ondro82 » úte bře 15, 2011 18:36

Aj vám začali vrzgať spetné zrkadlá pri sklápani,mne vrzgaju a otrasne.
R-21 - Laguna II 1.9 dci 88 kW - Laguna III GT 131kW - Trafic III - Espace V 1,6dci Initiale - Espace V 2,0dci Initiale

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2426
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od Jirke » úte bře 15, 2011 20:04

Kdyz jedu 180 a vic, tak mi ridicovo zrcatko vibruje :)
Naposledy upravil(a) Jirke dne úte bře 15, 2011 20:06, celkem upraveno 1 x.
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

Uživatelský avatar
miggell
Starting member
Příspěvky: 57
Registrován: sob bře 20, 2010 20:36

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od miggell » úte bře 15, 2011 20:05

mne vrzga iba prave,ale asi podla počasia :D
ked je popršane tak nič nevrzga,ale ked je dlhšie sucho tak to vrzga otrasne
Laguna III GT Grandtour dCi

Uživatelský avatar
miggell
Starting member
Příspěvky: 57
Registrován: sob bře 20, 2010 20:36

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od miggell » úte bře 15, 2011 20:14

nechce sa mi zakladať nove vlakno,ale aku mate skusenosť s počítadlom km do nasledujucej prehliadky? ako vám to ukazuje?
mne to teraz ukazalo skoro o 6000 km skorej ako malo.
Laguna III GT Grandtour dCi

Uživatelský avatar
forexman
Junior member
Příspěvky: 154
Registrován: čtv zář 16, 2010 19:18
Bydliště: Praha / Nitra

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od forexman » úte bře 15, 2011 20:36

ondro: to pocitadlo (minimalne na dieseloch) sleduje aj kvalitu oleja a ak napriklad castejsie jazdis mesto, tak sa kludne moze stat ze potrebu servisu zaindikuje skor ako po 30k km, takze sa aj odhad zostavajuceho najazdu moze skracovat rychlejsie ako v skutocnosti prejdes.
bila Laguna III Coupe 3.0 dCi Initiale, 2010
Obrázek
Hledáte levné letenky do celého světa?

Uživatelský avatar
miggell
Starting member
Příspěvky: 57
Registrován: sob bře 20, 2010 20:36

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od miggell » pát bře 18, 2011 08:20

forex ta odpoved asi patrila mne :D
včera som v servise zistil ako vlastne ukazuje ten ukazovatel.
vraj ukazuje s predstihom 6 týždnov, takže si počitač vyrata kolko km asi spraviš za 6 týždnov a o tolko skor ti zasvieti kontrolka servisu. Snad som to vysvetlil zrozumitelne :wink:

P.S. forexman ty máš servisný interval na 3.0dCI 30000km?
ja mam na GT 20000km
Laguna III GT Grandtour dCi

ondro82
Junior member
Příspěvky: 166
Registrován: stř dub 07, 2010 15:37
Bydliště: Žilina

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od ondro82 » pát bře 18, 2011 10:19

Aby sme sa pochopili,mal si napr.30tis a po výmene dalsia pri 50tis a tebe zasvietil klučik pri 44tis.?
Mne sa stalo 3x že mi zasvietilo check injection a výmena olej bola skôr. Teraz som objednaný do servisu na stredu 23.3. výmena oleja,výmena zadného narazníku cez hav.poistku.Nakolko som si naposledy doniesol vlastný olej a filter tak teraz som ho kúpil tiež 8l oleja Elf solaris DPF 5W30 +filter 79€. Sranda je v tom že kamoš čo robý v renaulte si to zobral na starosť a vrátil mi z jednej litrovky cca 0,7-0,8l a pozeral som faktúru pred tým od renaultu a tam 8l,žemajú nariadené dávať olej po maximum.Teraz som mal naliate tak že po naštartovaní mi nesvietili 1až2 guličky pod maximom takže aj tam môže byť ten háčik.Dajú moc oleja,začne regenerácia FAP trošku nafty prejde cez kružky do oleja a je to tam.Momentálne mám 89500km.
R-21 - Laguna II 1.9 dci 88 kW - Laguna III GT 131kW - Trafic III - Espace V 1,6dci Initiale - Espace V 2,0dci Initiale

Uživatelský avatar
miggell
Starting member
Příspěvky: 57
Registrován: sob bře 20, 2010 20:36

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od miggell » pát bře 18, 2011 16:30

ondro presne ako si napisal o tých km. ukazovatel mi počital,že na prehliadku pojdem pri cca 80000km ale začal svietit klučik už pri 74000. chcel som napisať ,že mne ešte Check Injection nesvietil,ale dnes ako som prisiel domov sa mi rozsvitila aj táto hlaška :(
do servisu som aj ja nahlasený na 24.3. a mám vlastný olej :wink:
P.S ale to už sme dost :off: ,kludne to možte presunut do ineho vlakna
Laguna III GT Grandtour dCi

Uživatelský avatar
kuck
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: stř kvě 26, 2010 08:49
Bydliště: Brno

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od kuck » ned bře 20, 2011 08:41

kuck píše:Zacina me hodne vytacet, ze pri mem dobrzdovani pred krizovatkou to zni, jakoby zrovna prijizdel rychlik Praha->Brno. Taky vam tak hrozne piskaji brzdy?
Ja jsem predpokladal, ze se to po najeti par tisic km trosku obrousi a prestanou piskat, ale prijde mi to cim dal horsi :-(
No, nevím jestli je to oteplením, nebo dalším zajetím, ale připadá mi, že se to hodně zlepšilo. Už to není skoro vůbec obtěžující a někdy to dokonce vůbec nepíská...

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2426
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od Jirke » ned bře 20, 2011 13:47

Ja jak jsem psal, jsem daval asi pred 2000km novy desky a kotouce Renault, ani jendou nezapiskaly zatim. Bohuzel se mi zda, ze nejsou moc odolny proti dlouhodoby namaze - jinymi slovy, kdyz jedu treba hodinu hodne ostre po okreskach, tak bud mam pocit, ze zacinaj vibrovat a nebo vadnout... Pak je jeste otazka, jestli to nezpusobuji zadni kotouce, ktery sou ve svych 185.000km asi na konci s zivotnosti...
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

Uživatelský avatar
adagio
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:18
Bydliště: Praha

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od adagio » sob dub 09, 2011 13:36

Přidám taky několik vlastních postřehů:

Auto mám jen krátce, takže zatím nemohu ocenit / soudit výkon, jízdní vlastnosti atd. (jsem v záběhu :) ) Přešel jsem ze starší Hondy Civic 5D, takže budu asi hodně porovnávat.

+ Co se mi líbí:

Asi celá Laguna, vzhled, barva.
Nová FL maska je nádherná, dává autu úplně jinou image, opticky ten čumák zrobustněl i zdůstojněl.
Mám rád všechny ty vychytávky uvnitř, plno světýlek, podsvícení, čudlíků.
Nádhernej interiér / palubka, parádní středová konzole jak v kokpitu Airbusu.
Líbí se mi celá ta typická francouzská logika ovladačů / karty / elektroniky.

Příjemně mě překvapilo, že má identicky řešený pedál spojky jako Civic. Můžu přelejzat sem tam bez typickýho zvykání si na jinak spínající pedál.


- Na co si zatím zkouším zvyknout nebo mně trochu vadí:

Zatím se furt ještě pořádně nemůžu uvelebit v sedadle. Samozřejmě jsem byl zvyklý na extrémně nízký posez. To se v Laguně moc nedá aplikovat, byť to sedadlo snížení umožňuje. Jednak se tím zcela znemožňuje nástup a zasunutí nártů osoby na zadním sedadle, ale hlavně se sedadlem samozřejmě neklesá zbytek auta, takže opěrka, řadící páka, okno atd. je pak nepřirozeně vysoko a ruce řidiče vykloubený.
Hledám zatím ideální kombinaci založenou na kompromisu výšky, odsunu, pohodlně položený ruky, přisunutýho volantu a polovytažený bederní opěrky.

Celkově špatný výhled z auta. V Laguně se sedí oproti Civicu o dost dál od čelního skla, sklo je menší a "víc kolmo". Výsledkem je špatný výhled na semafory. Vadí jak vnitřní zpětné zrcátko, tak střecha (horní semafory), tak i pravý přední sloupek (boční semafory).

Mizerný výhled vpravo (při přednosti zprava). Jak na klasické kolmé křižovatce, tak ještě hůř na takový, kdy se sbíhají dvě ulice pod nějakým menším úhlem. Civic měl opěradlo sedadla spolujezdce na úrovni bočního sloupku a jen drobný opěrky hlavy. Podle způsobu najetí tak bylo vidět buď oknem spolujezdce nebo zadním pravým. U Laguny je o dost širší střední sloupek a opěradlo spolujezdce začíná až za tímto sloupkem. Spolu s masivní opěrkou znemožňuje výhled přes pravé zadní okno.


Ocenil bych nějaké otevřené přihrádky na drobný věci (mobil, peněženka, klíče...) V Laguně není nic kromě těch ve dveřích. U všech zavíratelných tak hrozí, že člověk v autě něco pak zapomene. Zejména ten mobil, kterej musím při každým nástupu mít v ruce pro spárování s TomTomem a pak ho zavřu buď do loketní opěrky nebo do schránky před pojistkama nebo jsem si udělal ještě zavíratelnej kaslík z popelníku (po vyndání plastovýho vnitřku vznikne přijemnej semišovej zaklápěcí prostůrek.

V autě nekouřím a popelník jsem teda využil jinak. Ale kdybych kouřil, asi by mě štvalo, že při pokusu popelník vyndat se musí naklonit dozadu a tím se vysype i jeho obsah v autě...


No a teď už jen pár drobností, třeba na ně existuje i řešení, který jsem v návodu přehlédl:

- zvuk blinkrů je děsnej, lowcost 8 bit zvuk jak z 80tých let. Dá se změnit?
- prudící varování a moralizování navigace po nastartování, s nutností potvrdit souhlas. Dá se deaktivovat?
- vyzváněcí tón při příchozím hovoru (jen nějaký krátký akord, pak ticho). Dá se přenastavit?
- zadní pásy jsou dole uchycený nějak divně až vedle sedáku. Při opásání autosedačky a silném přitažení tak dojde k deformaci sedadla, jakoby ohnutí toho bočního vedení sedáku, což po čase bude mít asi destruktivní vliv na tvar, vzhled i poškození sedadla / koženky.
- je to jen o zvyku, ale měl jsem mnemotechnickou pomůcku na počet blikání při dálkovém otevírání. 2x při otevření jako dvouslabičné "Open", 1x jako Close. U Laguny je to opačně.
- v návodu jsem nenašel a nevím, zda se dají zrcátka sklopit ručně (expression nemá el. sklopení). Pod pravým zrcátkem je nějakej čudl / výstupek, ale nevím na co to je.


Celkově ale obrovské nadšení, spokojenost. První zkušenost s Renaultem tak zatím naprosto pozitivní. Za ty prachy je to mercedes, ferrari, dodávka i moderní letadlo dohromady. Paráda.
Obrázek Lagy III 2011, 2.0 benzín, liftback, Cendre + Navi, PA brzda, P senzory, R17 MiM+225/50 GoodYear, R17 WSP+215/50 Nokian

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 20 hostů