Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
ToJa
Grafoman
Příspěvky: 2232
Registrován: čtv črc 19, 2007 18:48
Bydliště: Lipov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ToJa » pát pro 10, 2010 18:30

Smx píše:
ToJa píše:Nejlepsi vychytavka je spravny motor a dany do kombajnu,zavidim tomu kdo na to ma :lol:
http://www.autoscout24.de/Details.aspx? ... qc&asrc=fa
Pěkné, jenže automat k tomu? Děkuji nechci.. :x
Automat je prave v poradku...:)
Renault Laguna Baccara 3.0 12v Automat r.v. 1995 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v r.v. 2006 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 1.9dci r.v.2000 Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.0dci r.v.2003 Prodány,Renault Laguna Dynamique 2.0 16v r.v.2007 lpg Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.5 24v r.v.2002 Lpg Prodaný,Renault Laguna Privilege 2.0 16v automat r.v.2002 Prodaná,Renault Laguna Dynamique 1.9dci r.v.2005 facelift Prodaná,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v LPG r.v.2005 facelift...

Uživatelský avatar
forexman
Junior member
Příspěvky: 154
Registrován: čtv zář 16, 2010 19:18
Bydliště: Praha / Nitra

Příspěvek od forexman » pát pro 10, 2010 19:56

Smx píše:
ToJa píše:Nejlepsi vychytavka je spravny motor a dany do kombajnu,zavidim tomu kdo na to ma :lol:
http://www.autoscout24.de/Details.aspx? ... qc&asrc=fa
Pěkné, jenže automat k tomu? Děkuji nechci.. :x
Automat k tomu motoru celkem sedi ;-) Neni to tak zle jak to vypada na prvni pohled :)
bila Laguna III Coupe 3.0 dCi Initiale, 2010
Obrázek
Hledáte levné letenky do celého světa?

Uživatelský avatar
GREYWOLF
Člen RCČR
Příspěvky: 2518
Registrován: čtv srp 19, 2004 15:38
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od GREYWOLF » pát pro 10, 2010 21:56

ToJa píše:
Smx píše:
ToJa píše:Nejlepsi vychytavka je spravny motor a dany do kombajnu,zavidim tomu kdo na to ma :lol:
http://www.autoscout24.de/Details.aspx? ... qc&asrc=fa
Pěkné, jenže automat k tomu? Děkuji nechci.. :x
Automat je prave v poradku...:)
Naprosty souhlas 8)
Lukas
Modus 1,4 72Kw
Espace IV 2,0T 125Kw
Sandero Stepway

bylo: Laguna I 1,8 , 19 cabrio 1,7 , Megane I 1,6 , Laguna II 3,0 ,Clio II 1,2 ,Smart Cabrio 0,6T, Smart ForTwo cabrio 0,7T

Uživatelský avatar
Smx
Experienced member
Příspěvky: 511
Registrován: ned dub 09, 2006 16:13

Příspěvek od Smx » sob pro 11, 2010 09:40

Já řadím rád.. A nevidím důvod mít větší spotřebu, menší zrychlení a maximálku a auto co nedělá v každé sekundě přesně to co chci já.. :x
Renault Megane Grandtour GT220, Espace RFC..

Ex: Renault Laguna Grandtour GT 205k

Uživatelský avatar
GREYWOLF
Člen RCČR
Příspěvky: 2518
Registrován: čtv srp 19, 2004 15:38
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od GREYWOLF » sob pro 11, 2010 14:07

Smx píše:Já řadím rád.. A nevidím důvod mít větší spotřebu, menší zrychlení a maximálku a auto co nedělá v každé sekundě přesně to co chci já.. :x
Ono hodne zalezi z jakeho duvodu auto kupujes :wink: Ja stravim 90% jizdy na dalnicich a dlouhe trate takze pro mne je pozitek ze sednu do auta dam D a uz se o nic nestaram 8) Kdyz si budu chtit uzit rizeni a razeni pujcim Kaipan a pujdu na okruh protoze popravde ubyva mist na silnici kde si muzes vychutnat projetou zatacku bokem :(
Lukas
Modus 1,4 72Kw
Espace IV 2,0T 125Kw
Sandero Stepway

bylo: Laguna I 1,8 , 19 cabrio 1,7 , Megane I 1,6 , Laguna II 3,0 ,Clio II 1,2 ,Smart Cabrio 0,6T, Smart ForTwo cabrio 0,7T

Uživatelský avatar
Smx
Experienced member
Příspěvky: 511
Registrován: ned dub 09, 2006 16:13

Příspěvek od Smx » sob pro 11, 2010 17:48

Když potřebuju pohodu, tak na dálnici zařadím šestku a ta zvládá všechno od 70 do 240km/h..

Když potřebuju zrychlit jak raketa, tak podřadím na čtverku, kdy se mi zachce, aniž bych to musel vysvětlovat automatu.. :wink:
Renault Megane Grandtour GT220, Espace RFC..

Ex: Renault Laguna Grandtour GT 205k

Uživatelský avatar
forexman
Junior member
Příspěvky: 154
Registrován: čtv zář 16, 2010 19:18
Bydliště: Praha / Nitra

Příspěvek od forexman » sob pro 11, 2010 18:02

Je potreba si auto vyzkouset. Ne kazdemu to bude vyhovovat, ale treba ja sem byl hodne prekvapen a zvykl sem si velice rychle ;-)
bila Laguna III Coupe 3.0 dCi Initiale, 2010
Obrázek
Hledáte levné letenky do celého světa?

Uživatelský avatar
GREYWOLF
Člen RCČR
Příspěvky: 2518
Registrován: čtv srp 19, 2004 15:38
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od GREYWOLF » sob pro 11, 2010 18:40

Smx píše:Když potřebuju pohodu, tak na dálnici zařadím šestku a ta zvládá všechno od 70 do 240km/h..

Když potřebuju zrychlit jak raketa, tak podřadím na čtverku, kdy se mi zachce, aniž bych to musel vysvětlovat automatu.. :wink:
Co chces vysvetlovat :?: Pokud chci vystrelit jak raketa zmacknu plyn naplno a auto si podradi samo o 2 stupne niz. Pokud chci jen jemne predjet prislapnu jen trochu a podradi se jen o jeden stupen 8) Automaty uz nejsou to co byvaly :wink:

Klasicky pripad : 2 zavodici kamiony na dalnici dojedes je v mirnem kopci, a neverim ze se na 6ku dokazes o5 bez potizi a dostatecne rychle rozjet z5 na 150 8)

Proc asi maji v F1 nebo rally sekvence a ne manual :twisted:

Ale abych se priznal taky jsem byl dlouho proti automatu,ale je to stejne jako s V6 jak jednou zkusis nechces jinak :P
Lukas
Modus 1,4 72Kw
Espace IV 2,0T 125Kw
Sandero Stepway

bylo: Laguna I 1,8 , 19 cabrio 1,7 , Megane I 1,6 , Laguna II 3,0 ,Clio II 1,2 ,Smart Cabrio 0,6T, Smart ForTwo cabrio 0,7T

Uživatelský avatar
kuck
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: stř kvě 26, 2010 08:49
Bydliště: Brno

Příspěvek od kuck » sob pro 11, 2010 19:56

Ja jsem mel taky nazor, ze automat nikdy nebudu chtit, ale musim se priznat, ze na nej cim dal casteji myslim. Takze se muze stat, ze uz dalsi auto s automatem bude. Na delsich cestach si myslim, ze to je celkem jedno. Tam moc radit nemusis, ale ve meste je to opruz. Porad se rozjidis a saltrujes...

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11271
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Příspěvek od krt.ecek » sob pro 11, 2010 20:01

Mně stačí tempomat, už tak se občas nudím, představa ještě neřadit, to by nebylo pro mě :twisted:
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

Uživatelský avatar
Pavel_LaIII
Starting member
Příspěvky: 34
Registrován: stř bře 10, 2010 12:07

Příspěvek od Pavel_LaIII » ned pro 12, 2010 16:40

Predpokladam, ze automat v Lagune je normalni "klasika" s hydrodynamickym menicem, ktery sice zarucuje plynule zmeny stupnu, ale jinak zpusobuje ztraty vykonu a zvyseni spotreby.

Srovnavat to s robotizovanou prevodovkou v F1 je trochu ulet :)

Jinak to, ze clovek vyzkousi automat a nikdy uz nechce jinak je taky ... je dost individualni. Ja mam auto s automatem prakticky pokazde, kdyz jsem na sluzebce v US. Jednou to bylo pul roku, jinak vzdy jen 1 tyden. Plus obcas neco tady od kamosu. Takze uz jsem ridil nejakych 15-20 aut s automatem. Nijak mi nevadi, spec. u vetsich motoru s prebytkem vykonu. Ale ze bych ho chtel mit doma, to mne fakt nenapadlo.

Jak tady uz nekdo psal, na pohodovou jizdu mam sestku a v pripade potreby napr. predjizdeni podradim (pri rychlostech pod 90 km/h dokonce od 3 stupne, tj. ze sestky primo na trojku) a po manevru tam zase soupnu sestku. No problemo :)

Jinak, drobnost, kterou jsem autum s automatem trochu zavidel (nebo spis manzelka jim to zavidela), byly rozjezdy do kopce pri zvolenem D. Jenze to ted Laguna s automatickou parkovaci brzdou umi taky i s manualem :)

-----------------------

Jinak chapu lidi, kteri jezdi jen po meste a jezdi hodne, ze je pro ne manual vopruz. A taky "chapu" lidi, kteri maji auto s 200+ HP a neresi o nejaky ten litr vyssi spotrebu.
<b> Renault Laguna III 2.0 16V </b>
http://forum.renaultclub.cz/album_pic.php?pic_id=1372

Uživatelský avatar
forexman
Junior member
Příspěvky: 154
Registrován: čtv zář 16, 2010 19:18
Bydliště: Praha / Nitra

Příspěvek od forexman » ned pro 12, 2010 17:11

Menic je u modernich automatu prakticky ihned po rozjezdu odpojen. Takze ztraty jsou minimalni a rozdil ve spotrebe taky :) Jediny co je limitujici je rychlost rozhodovaci logiky v prevodovce. Do sportaku bych taky hydrodyn.automat nechtel, naopak sekvence nebo dvouspojka je super. Do GT ke kteremu patri pohodli a schopnost rychle prekonavat velike vzdalenosti, a naopak je nedustojne poskakovani po meste diky DSG nebo manualu a ostre spojce je klasicky automat velmi rozumnou volbou :)
bila Laguna III Coupe 3.0 dCi Initiale, 2010
Obrázek
Hledáte levné letenky do celého světa?

Uživatelský avatar
EfineSS
Grafoman
Příspěvky: 3113
Registrován: úte led 10, 2006 12:05
Bydliště: Jihomoravský kraj

Příspěvek od EfineSS » ned pro 12, 2010 17:56

Měnič momentu nejde odpojit, zastává funkci podobnou spojce u manuálu.
Laguna III Grandtour 2013, BOSE, 4Control, 2.0 dCi 131 kW

Diagnostika vozidel Renault a Dacia (Renault Clip, Dialogys, VISU schémata)

ex Laguna II Grandtour 2005, Dynamique, 2.0 dCi 110 kW
ex Laguna I 2000, 1.9 dCi 79 kW
ex R19 1994, 1.8S, 66 kW

martin.bart
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: pon úno 16, 2004 09:06

Automat

Příspěvek od martin.bart » ned pro 12, 2010 21:16

Ahoj, kdybych měl porovnat všechny automaty, které jsem vyzkoušel, rozhodně by vyhrál automat DSG od koncernu VW. Ono 2 převodvky, rychlé řazení a žádná ztráta výkonu se asi bude líbit každému.

Rafton
Starting member
Příspěvky: 74
Registrován: stř črc 28, 2010 10:57

Příspěvek od Rafton » ned pro 12, 2010 22:27

V Kanadě jsem měl poprvé dlouhodobě auto s automatem a zvykl jsem si na něj za dvě křižovatky. Po návratu jsem dělal "chyby" u manuálního řazení cca týden.
Jelikož teď musím řídit několik osobáku s manuálem tak se automatu bojím při přesedání a volil jsem u Laguny manuál. Pokud bych jezdil jen jedním autem tak volím automat, je to vhodné do popojížděček.
Jinak tady někdo psal o dálnici, tak tam si myslím, že automat je úplně k ničemu, protože od 80km/h se jede na šestku.
Laguna III Grandtour 2.0 dCi Dynamique 10/2010

zbysa
Starting member
Příspěvky: 68
Registrován: pon bře 03, 2008 21:24

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od zbysa » čtv led 13, 2011 23:05

Zdravím,
po asi 2 měsících provozu a najetých necelých 3000 km mám takové postřehy:

+ Rádio, z toho mám velkou radost, hraje skvěle a konečně jsem přišel i na to, jak to funguje s Nokií E51 a E52 :roll: - musí se na telefonu spustit přehrávač hudby, pak už funguje ovládání přes rádio, takže už asi žádné CD :)
+ Design z boku a zezadu
+ Výbava za tu skoro neuvěřitelnou cenu. Za 370.000 bych měl Oktávku II Combi Prima 1.4 MPI 59 kW skoro bez ničeho, bez mlhovek, ESP, hlavových airbagů, automatické klimatizace, rádia, tempomatu, parkovacích senzorů, zadních oken v elektrice, aut. parkovací brzdy atd. (verze Prima nemá ani dálkové ovládání centrálu).
+ Dozadu se vejdou 2 autosedačky a doprostřed podsedák, takže naše 3 děti jsou v pohodě.
+ Aut. vypínání světel po vypnutí motoru a otevření dveří, i když jsou v poloze zapnuto (ne Auto). Nemusím se o světla starat.
+ Rychlosklápění zadních sedaček (zatím otestováno jen na vánočním stromku :wink:)
+ Jezdí skvěle, uvnitř je to tiché :D

- Krátký interval stírání zadního stěrače
- Žádné zpoždění stěračů po ostříknutí oken, vzadu to umeje jen vršek okna
- Zamrzání předních stěračů v zimě
- Nemůžu zavřít popelník na středovém panelu vzadu. Nejde to už od začátku, všiml jsem si toho, když jsem přijel z autosalonu domů. Prostě se tam nevejde. Zatím jsem to neřešil, popelník jsem vyndal a dal do kastlíku.
- Nemožnost dokoupit v této výbavě sluneční clony na zadních sedadlech
- Šířka zavazadlového prostoru vzadu, která byla podřízena hezkému designu.
- Z určitého úhlu špatný výhled vpravo :?. Na jedné konkrétní křižovatce, kde jsem v jiných autech neměl problém, tady nevidím doprava. Stíní tam zrovna sloupek a hned vedle hlavová opěrka spolujezdce.

Nevýhody jsou v porovnání s výhodami a s celkovým dojmem téměř nepodstatné.

Všiml jsem si také, že motorek ostřikovačů na přední sklo má více rychlostí. Když auto stojí, stříká to málo a když se rozjedu, stříká to víc. Nevím, jestli je to ještě více odstupňované podle rychlosti auta.
Také se chci zeptat, proč někdy (ale opravdu jen někdy), když zavřu kufr vzadu, slyším asi na půl vteřiny nějaký motůrek, zřejmě v zámku. Není to nějaký bug?
Do třetice se chci zeptat, jestli mám řešit to automatické zatažení parkovací brzdy. Zamrzne to nebo ne? Já to pořád odbržďuju, ale nevím, jestli je to zbytečné.
Zbysa
Bílá Laguna III Grandtour Expression 2.0 16V

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od faldicek » pát led 14, 2011 00:44

Jestli to zamrzne nevím, ale já to nechávám zatazený a ještě se mi nestalo že by přimrzla...

Uživatelský avatar
Koubes
Junior member
Příspěvky: 199
Registrován: stř bře 03, 2010 13:26
Bydliště: Přerov

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od Koubes » pát led 14, 2011 18:44

Laguna II už 5 let a ještě se nestalo, že by brzda zamrzla. Klidně nechávej...
Laguna II 2,0T 125kW Dynamique F/L 2005, Eibach pružiny, nově obšitý volant- ex

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2426
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od Jirke » sob led 22, 2011 10:42

zbysa píše: + Rádio, z toho mám velkou radost, hraje skvěle a konečně jsem přišel i na to, jak to funguje s Nokií E51 a E52 :roll: - musí se na telefonu spustit přehrávač hudby, pak už funguje ovládání přes rádio, takže už asi žádné CD :)
Muzu se zeptat na detailnejsi popis teto funkce ? Zkousel jsem to a nepovedlo se. Kdyz mam telefon pripojeny k autu, tak v nem spustim prehravani skladeb a telefon nehraje a radio si hraje dal po svym..
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

Uživatelský avatar
Ondra_TP
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: stř lis 10, 2010 15:51
Bydliště: Teplice

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od Ondra_TP » sob led 22, 2011 21:46

Přepneš zdroj zvuku (vstup do zesilovače) na panelu ovládání rádia. Radio -> CD -> Aux (Line In) -> BT.
Mám Expression, budeš tam mít nejspíš navíc ještě USB a nebo USB místo Line In (2 x cinch/RCA)...
L I, 1.8, 16V, 88 kW, LPG, liftback
L III, 2.0 dCi, 96 kW, grandtour

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od faldicek » ned led 23, 2011 18:03

Tak moje tohle neumí, teď jsem to hledal a nenašel, mám tam cabasse tronic s navi CB CD...

PidaKryca
Junior member
Příspěvky: 108
Registrován: sob led 15, 2011 21:17
Bydliště: Kynšperk nad Ohří

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od PidaKryca » stř led 26, 2011 02:02

Taky se zapojím, mám Lagunu III Grandtour 2,0 dCi 14 dní a musím říct, že z Megana Grandtour 1,5 dCi je to pěkný rozdíl.
Líbí se mi: :)
+ pěkně udělanej interiér (mám teda kovovou řadičku a jsem s ní spokojenej i když je teď v zimě studená)
+ perfektně šitý sedačky
+ rádio Bose s Bluetooth je vynikající + vstup USB je super
+ integrovaná navigace TomTom super, všechno spolu maká takže nemusím z kapsy vytahovat ani kartu a ani telefon a jedu.....
+ Bi-xenony svítí dost dobře a natáčení do zatáček je taky dost dobrý
+ velikost kufru je delší proti Megane, ale zase o ty zadeklovaný boky mi připadá užší (soudím podle kočárku který tam dávám)
+ motor je tichý a těch 150k je tam znát
+ automatická brzda
+ super cena za takhle vybavený auto

Malinké zklamání: :|
- odkládací prostory - málo a malé
- nová rozteč u kol mě zklamala dost, protože jsem ještě musel koupit zimáky, tak jsem neměl moc na výběr z ráfků, abych se teda dostal na nějakou normální cenu
- mrzí mě, že pokud si na flash disk dám muziku ve složkách tak jde náhodný výběr (random) jenom na té jedné složce a ne na celé flashce

Celkově jsem z auta nadšenej a spokojenej. :super:

Měl bych dotaz - nikde jsem se tady nedočetl jestli jde nějak vypnout navigace bez toho abych vypnul celé rádio, v manuálu jsem se dočetl, že mám vypnout rádio, ale to se vypne všechno :cry:
Renault Laguna III Grandtour 2.0 dCi 16V 110kW/150k Dynamique 12/2010 Obrázek

EX:
Twingo 1,2 03/2000 - 120 000 km
Megane II Grandtour 1,5 dCi 100k 04/2005 - 155 000 km

Uživatelský avatar
kuck
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: stř kvě 26, 2010 08:49
Bydliště: Brno

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od kuck » stř led 26, 2011 08:35

Navigaci nemam, ale mam pocit, ze to je presne tak jak pises - pokud chces radio, musi byt zapla navigace.

Jinak gratuluju k dobre volbe a preju hodne stastnych km!

iggy
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: pon lis 29, 2010 09:13
Bydliště: Bratislava

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od iggy » stř led 26, 2011 09:04

Navigacia samostatne vypnut nejde, ale je mozne vypnut display. Radio teda ide ale obrazovka je cierna.
Aj ked ja mam carminat DVD.
ex. Renault 25 V6 Injection r.92
Renault Laguna II Grandtour 1.9dCi 74kW r.03
Renault Laguna III Grandtour 2.0dCi 110kW aut. r.08
Renault Talisman TCe 150 EDC, r.16

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: Jaká vychytávka se vám nejvíc líbí x co nesnášíte.?

Příspěvek od faldicek » stř led 26, 2011 16:19

U mě jde vypnout displej jen do té formy, že je černá obrazovka s nápisem renault a dole přehrávaná hudba (stanice) a pozice. Jinak přidal bych do kategorie líbí se mi to, že pokud zamknu auto, tak se vše vypne, zapomněl jsem rozsvícenou lampičku uvnitř a dva dny nejel, takže baterka by byla asi vyšťavená, je dobré že udělali auto udělali více blbuvzdorné :D

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů