battery low start engine

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

bebe
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: úte bře 31, 2009 00:27
Bydliště: Bratislava

battery low start engine

Příspěvek od bebe » úte bře 31, 2009 00:36

Stal som sa majitelom novej LagunyIII. Ked necham auto stat 1 den , pri najblizsom startovani mi napise ze: bateria slaba , nastartuj motor . Je to normalne ? Auto mam 2 tyzdne uplne nove , najazdil som uz 2000 km , tak ze kratke cesty to nie su . Da sa to aj vysvetlit tak , ze palubny pocitac vyhodnoti ubytok napatia i ked nie kriticke , a odporuci nastartovat motor alebo chyba je niekde inde ?Dakujem Bebe

tiko
Člen RCČR
Příspěvky: 64
Registrován: stř říj 24, 2007 21:18
Bydliště: Tlmače

baterka

Příspěvek od tiko » úte bře 31, 2009 13:17

Mne sa to stane vtedy,keď mám zapnutú navigáciu a v cieli ju nevypnem to znamená nezruším trasu navigácie.
Renault Laguna 2,0 T 16V 170k rok výroby 2008

Uživatelský avatar
Jaromír Novák
Člen RCČR
Příspěvky: 321
Registrován: pon kvě 21, 2007 19:50
Bydliště: Kámen, okr.Děčín

Příspěvek od Jaromír Novák » úte bře 31, 2009 13:59

nám to také psalo že je slabá baterka (taková ta tabulka),rozsvítilo se to při vysávání auta když sem měl všechny dveře otevřené včetně kufru a tudíž všechna světýlka svítila,vyřešil sem to tak že sem povypínal světla ve stropě a už se to nerozsvící...máme to auto rok a první dva měsíce sem z toho byl také překvapen že to svítí ale pak sem přišel na to že když se to povypíná tak se to nerozsvítí páč ty žárovky mají odběr jako kráva.
jinak laguna má ten systém monitorování hodnot dost citlivý,když něco trochu klesne rozsvítí se taulka,měl sem ten samý problém i olejem vyskakovala tabulka že je ho málo,ale bylo tam ve skutečnosti tak dva milimetry pod maximem dolil sem to trochou oleje a už to nesvítí
Renault Laguna hatchback 2,0 16V 103kW r.v.2000

Uživatelský avatar
trueman
Starting member
Příspěvky: 29
Registrován: stř črc 20, 2005 09:16
Bydliště: Praha

Příspěvek od trueman » ned pro 20, 2009 11:54

He, tak na me to vyskocilo dneska v garazi kdyz jsem zaparkoval (a to jsem mel vsechny dvere zavrene). Tak doufam ze je to tou zimou (-12) a ne tim ze by treba prestala dobijet, jako se nam to stalo u superba :-S

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dehumanizer » ned pro 20, 2009 13:01

trueman píše:He, tak na me to vyskocilo dneska v garazi kdyz jsem zaparkoval (a to jsem mel vsechny dvere zavrene). Tak doufam ze je to tou zimou (-12) a ne tim ze by treba prestala dobijet, jako se nam to stalo u superba :-S
Hm no skus zmerat baterku, ak nemas multimeter tak mi zazvon :-) (pre ostatnych: trueman byva v byte oproti mojmu :-) )
Ak baterka ochadza tak by sa to snad dalo aj vyreklamovat este, nie? Vsak to nemas ani rok.

Edit: a keby nedobijalo tak by hlavne svietilo ze nedobija imho...
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

Uživatelský avatar
Jaromír Novák
Člen RCČR
Příspěvky: 321
Registrován: pon kvě 21, 2007 19:50
Bydliště: Kámen, okr.Děčín

Příspěvek od Jaromír Novák » ned pro 20, 2009 17:48

taky nám to dneska svtí ,že je baterka slabá at ji vyměníme ,holt je zima pod -15 počkej až se oteplí už to svítit nebude :D
Renault Laguna hatchback 2,0 16V 103kW r.v.2000

Uživatelský avatar
trueman
Starting member
Příspěvky: 29
Registrován: stř črc 20, 2005 09:16
Bydliště: Praha

Příspěvek od trueman » pát led 08, 2010 16:27

Dehumanizer píše: Hm no skus zmerat baterku, ak nemas multimeter tak mi zazvon :-) (pre ostatnych: trueman byva v byte oproti mojmu :-) )
Ak baterka ochadza tak by sa to snad dalo aj vyreklamovat este, nie? Vsak to nemas ani rok.

Edit: a keby nedobijalo tak by hlavne svietilo ze nedobija imho...
He, na jakym foru te jeste potkam, to jsi se mohl stavit na panaka :-)

A ted k tematu, od te doby jsem toto uz nevidel, takze to opravdu prisuzuju te zime. A jak jsem se docetl na jinych forech, tak prej to je opravdu strasne citlivy, takze dokud to startuje, tak neni zas az tak vybita :-)

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dehumanizer » pát led 08, 2010 22:47

trueman píše:
Dehumanizer píše: Hm no skus zmerat baterku, ak nemas multimeter tak mi zazvon :-) (pre ostatnych: trueman byva v byte oproti mojmu :-) )
Ak baterka ochadza tak by sa to snad dalo aj vyreklamovat este, nie? Vsak to nemas ani rok.

Edit: a keby nedobijalo tak by hlavne svietilo ze nedobija imho...
He, na jakym foru te jeste potkam, to jsi se mohl stavit na panaka :-)

A ted k tematu, od te doby jsem toto uz nevidel, takze to opravdu prisuzuju te zime. A jak jsem se docetl na jinych forech, tak prej to je opravdu strasne citlivy, takze dokud to startuje, tak neni zas az tak vybita :-)
Co robis, na tomto fore som uz vazeny clen! :lol: A na panaka sa zastav ty, stale je nedopity ten Jim Beam :D

Ale zmerat ti to kludne mozem ked mi niekedy zazvonis :-)
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

Wiky20
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: pon bře 29, 2010 16:31

Příspěvek od Wiky20 » pon bře 29, 2010 16:43

ja ji mam od noveho roku a nikdy jsem tu hlášku jeste nevidel. a to taky občas postávám s vyplym motorem a radiem. proste s odberem bez motoru...

lubi
Junior member
Příspěvky: 184
Registrován: čtv říj 28, 2010 18:41

Příspěvek od lubi » pon led 28, 2013 16:41

Včera jsem nastartoval, přistavil auto k baráku a vypnul. Po cca. 5ti minutách znovu nastartoval a objevil se mi červený nápis "baterii chenger",ale po ujetí necelého kilometru zhasnul. Tak nevím mám dát baterii na nabíječku, nebo je to normální? Dnes žádná hláška nebyla. Někde jsem četl, že auto samo vyzve k nastartování, jestliže je pokles napětí v baterii. S tím kódem k rádiu jsi mne moc nepotěšil, protože jsem ho pochopitelně včera ještě neměl. Dnes jsem měl cestu přes Mar. Lázně tak jsem se zastavil HB RENTu a kód jsem dostal. Otázka 3 minut, bez problému našli, chtěli pouze malej techničák. (bez poplatku)

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Příspěvek od faldicek » pon led 28, 2013 17:10

Je to tak, pokud je napětí na baterii nižší, tak se objeví výzva k nastartování motoru a poté právě svítí battery charging (nabíjení baterie) a svítí dokud nemá baterie požadovanou hodnotu napětí, občas se mi to také objeví, když třeba poslouchám rádio při vypnutém motoru, nebo mám otevřené dveře a svítí lampičky, prostě když poklesne napětí. Nabitím baterie určitě nic nezkazíš, já jsem před zimou raději taky nabil, ale baterii jsem kvůli tomu nevyndaval, nabíjel jsem přímo v autě...

kolobeh
Starting member
Příspěvky: 49
Registrován: sob pro 01, 2012 15:45

Příspěvek od kolobeh » úte led 29, 2013 18:30

Také jsem měnil baterii a rádio kod nevyžadovalo, funguje v pohodě

jenda.bystr
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: pon úno 04, 2013 13:55

Re: battery low start engine

Příspěvek od jenda.bystr » pon úno 04, 2013 14:17

Buďte v klidu, u nových aut je to relativně jasný...baterie se musí zformátovat, pořádně nabýt. Pokud už máte něco najeto a stále to po chvíli začne svítit, zeptejte se svého prodejce, jak dlouho vaše laguna stála na salonu....a rovnou si baterii nechte změřit, ale potom co ujede s vozem, alespoň 100 km

Tenebrae
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: pát led 18, 2008 15:51

Re: battery low start engine

Příspěvek od Tenebrae » pon úno 25, 2013 18:25

jaký máte klidový odběr z baterie? já jsem naměřil 1,4A :shock:
při nastartování naměřím na baterii 13,95V - že by odcházel i alternátor, nemá mít 14,5V? Může miněkdo přeměři? mám 2,0 DCI 110KW

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: battery low start engine

Příspěvek od faldicek » úte úno 26, 2013 00:59

Pokud si vzpomenu, tak napětí zkusím změřit, ale ampérmetr nemám, takže odběr neporovnám...

Uživatelský avatar
strycek krokous
Starting member
Příspěvky: 35
Registrován: stř lis 28, 2012 13:51
Bydliště: Sulice

Re: battery low start engine

Příspěvek od strycek krokous » pon dub 29, 2013 14:56

Tenebrae píše:jaký máte klidový odběr z baterie? já jsem naměřil 1,4A :shock:
při nastartování naměřím na baterii 13,95V - že by odcházel i alternátor, nemá mít 14,5V? Může miněkdo přeměři? mám 2,0 DCI 110KW
zdar, zkusim ti to zmerit, ale klidovy odber 1,4A je nesmysl, mohou tam byt nejake mili nebo mikroAmpery... aprorpo, kdy jsi to zmeril? Jde o to, ze auto je jeste chvilku zapnuty po te co vypnes motor, az teprve po chvili se tam vsechno povypina (nejaka relatka a pod), takze bych to nechal na ten klidovy proud par minut odpocinout...

...jinak napeti na baterce normalne min cca 12.5V, pri nastartovanem motoru 13,5V, a kdyz pustis svetla a radio (abys udelal zatez) tak cca 14,2V...

Pri kratsich popojizdkach obzvlaste v zime, se baterka nemusi dostatecne dobit a muze ti to hlasit "low battery, start engine", takze bud nastartuj a nech to dobit a nebo to vraz na nabijecku...

...pripadne si nech v servise zkontrolovat kapacitu baterky...
clio II 1,5dci 60kW, laguna III 2,0dci 110kW

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11267
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Re: battery low start engine

Příspěvek od krt.ecek » pon dub 29, 2013 15:20

klidový odběr se dá měřit pouze tak, že vrazíš ampérmetr mezi baterku a dráty co vedou dál, vše zavřeš krom haubny, zamkneš a půl hodiny počkáš.... cca 20 - 25 minut je v autě ještě vše aktivní jako v první poloze klíčku (pokud se nepletu, tak i posilovač řízení atd. - to je možná až v druhé)
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

Uživatelský avatar
strycek krokous
Starting member
Příspěvky: 35
Registrován: stř lis 28, 2012 13:51
Bydliště: Sulice

Re: battery low start engine

Příspěvek od strycek krokous » pon dub 29, 2013 15:38

...jj, to dava smysl, presny cas jsem nezkoumal, ale mas pravdu, auto jeste dlouho po vypnuti zije vlastnim zivotem :D
clio II 1,5dci 60kW, laguna III 2,0dci 110kW

magadafagada
Experienced member
Příspěvky: 843
Registrován: pon led 29, 2007 07:22
Bydliště: staňkov
Kontaktovat uživatele:

Re: battery low start engine

Příspěvek od magadafagada » úte úno 04, 2020 06:38

Jen tak pro info, mám baterku už 6,5 roku(původní), měl jsem horší starty, takové to brblání, než se chytí všechny válce. Začal jsem pravidelně připojovat nabíječku(obyč Lidl) po dojezdu domů a je vidět, že baterce to pomohlo. Předtím měla po dojezdu tak 12,1-12,2V, teĎ má 12,4-12,5V. Auto má lepší starty, chytají všechny válce najednou a v pohodě jsem nastartoval po týdnu stání venku, na horách ve Francii.
Laguna GT III 2.0dCi 110 kW, 4control, střešní okno
Megane 4, 1.5dCi, 85kW. člověka to aspoň nenutí jezdit rychle :wink:

Uživatelský avatar
JNCZ
Starting member
Příspěvky: 54
Registrován: stř led 09, 2019 17:02
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: battery low start engine

Příspěvek od JNCZ » úte úno 04, 2020 08:50

Ty originální mrchy docela drží, já jsem měnil preventivně po 7 letech, půjčil jsem jí a dál rok jezdí bez problémů (možná proto, že je mírná zima)
Několika lidem jsem měnil za stříbrnou Vartu, po 3 letech KO
Současně s tím několika lidem Exide premium, a ty jsou držáci, zatím žádná neumřela.

Ne, že by asi Varta neuměla udělat baterii, přecijen ta prvovýrobní je taky Varta, ale asi to v druhovýrobě šulí.
Renault Laguna III 2.0dCi GT M9R820 2012 4control 131kW EGR OFF

Renault Can Clip, Kess, KTAG, Renolink
Programování a úpravy jednotek (ABS, Dash, ECU...)

Servis v Bílině(okr. Teplice) - v případě zájmu o služby kontakt email v profilu

Robo91
Junior member
Příspěvky: 162
Registrován: pon říj 07, 2013 09:30

Re: battery low start engine

Příspěvek od Robo91 » pon bře 23, 2020 14:00

Zdravim, rád by som sa poradil - Na Lagune III 2,0 DCI registrujem pri teplotách nižších ako +5°C celkom problém so štartom. Motor v pohode nažhaví, pri studenom štarte sa ale motor roztáča hrozne pomaly, po odpale prvého valca je počuť a aj zavibrovaním cítiť, ako sa pripájajú postupne ďalšie valce. Sprievodným javom počas štartovania je, že evidentne klesne napätie v sieti tak výrazne, že úplne stmavnú všetky žiarovky, reštartuje sa navigácia a už sa aj stalo, že sa kompletne vynuloval palubný počítač. Baterka bola pritom podľa servisnej histórie v autorizáku menená asi pred dvomi rokmi. Žiadnu chybovú hlášku ohľadom baterky pritom palubný počítač nikdy nezahlásil. Je baterka zrelá na výmenu, alebo sa mám zamerať na niečo iné? Ďakujem
Renault Laguna III Grandtour 2,0 dci 96 kW 2013
Renault Megane II Grandtour 1,6 16v 83 kW 2004 LPG

Bhaalus
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: pát srp 02, 2019 11:26

Re: battery low start engine

Příspěvek od Bhaalus » pon bře 23, 2020 16:30

Ahoj, taky už mám autobaterii zralou na výměnu, takže v dohledné době ji budu muset vyměnit. Dělá mi přesně to samé. Baterie je ale původní, čili 6,5 let stará. Je nějaký speciální postup na výměnu autobaterie u ph3, nebo se prostě jen vymění a hotovo? Kolega má VW a po výměně musí dělat psí kusy aby mu zhasly kontrolky, jinak mu svítí jak vánoční stromek :D
Renault Laguna III ph3 2013 2.0dci 110kw, r-link
ex Nissan Almera n16 1.5 72kw, 2005
ex Nissan 100nx 1.6 75kw, 1996 - smutně vzpomínám :cry:

magadafagada
Experienced member
Příspěvky: 843
Registrován: pon led 29, 2007 07:22
Bydliště: staňkov
Kontaktovat uživatele:

Re: battery low start engine

Příspěvek od magadafagada » úte bře 24, 2020 07:28

Robo91 píše:
pon bře 23, 2020 14:00
Zdravim, rád by som sa poradil - Na Lagune III 2,0 DCI registrujem pri teplotách nižších ako +5°C celkom problém so štartom. Motor v pohode nažhaví, pri studenom štarte sa ale motor roztáča hrozne pomaly, po odpale prvého valca je počuť a aj zavibrovaním cítiť, ako sa pripájajú postupne ďalšie valce. Sprievodným javom počas štartovania je, že evidentne klesne napätie v sieti tak výrazne, že úplne stmavnú všetky žiarovky, reštartuje sa navigácia a už sa aj stalo, že sa kompletne vynuloval palubný počítač. Baterka bola pritom podľa servisnej histórie v autorizáku menená asi pred dvomi rokmi. Žiadnu chybovú hlášku ohľadom baterky pritom palubný počítač nikdy nezahlásil. Je baterka zrelá na výmenu, alebo sa mám zamerať na niečo iné? Ďakujem
otázka je, jestli máš taky správnou baterku s technologií AGM, která je určená pro start-stop systémy. Jinak podle symptomů, je to nejspíš baterka. možná by jí stačilo nabíječkou párkrát podpořit a byla by zase v cajku.
Laguna GT III 2.0dCi 110 kW, 4control, střešní okno
Megane 4, 1.5dCi, 85kW. člověka to aspoň nenutí jezdit rychle :wink:

Robo91
Junior member
Příspěvky: 162
Registrován: pon říj 07, 2013 09:30

Re: battery low start engine

Příspěvek od Robo91 » čtv dub 02, 2020 11:30

Baterku sm skontroloval. V aute je 80Ah AGM, rok výroby 05/2013, takže pravdepodobne pôvodná. Servis tvrdí, že podľa ich systému má byť v tomto aute 70Ah. Teraz to je také tvrdenie proti tvrdeniu servisu a pôvodného majiteľa. Mám aj faktúru na ktorej vidno že baterka bola zaplatená. Vzhľadom na to ako je baterka celá zaprášená, sa jej od výroby snáď nikto nechytil. Nikoho neobviňujem, ale niečo mi tu nesedí. V každom prípade ale budem musieť baterku vymeniť, pretože po 7 rokoch je zázrak že ešte funguje... Aké baterky máte vy ostatní? Mne príde 70Ah málo na 2- liter diesel
Renault Laguna III Grandtour 2,0 dci 96 kW 2013
Renault Megane II Grandtour 1,6 16v 83 kW 2004 LPG

magadafagada
Experienced member
Příspěvky: 843
Registrován: pon led 29, 2007 07:22
Bydliště: staňkov
Kontaktovat uživatele:

Re: battery low start engine

Příspěvek od magadafagada » čtv dub 02, 2020 12:03

mám 80Ah
Laguna GT III 2.0dCi 110 kW, 4control, střešní okno
Megane 4, 1.5dCi, 85kW. člověka to aspoň nenutí jezdit rychle :wink:

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti