Žádost o radu

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Dragson
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: pát zář 20, 2019 21:25

Žádost o radu

Příspěvek od Dragson » sob bře 25, 2023 19:40

Dobrý den,
dnes jsem byl kouknout na trojkovou Lagunu v jednom Renault servisu. Koukla na mě docela nedávno, tak jsem se tam vydal. Auto vypadá pěkně, je v mě příjemné motorizaci i výbavě a za slušnou cenu. Ve finále měla jen pár "provozních" kosmetických chyb. Ve finále jsem ji vzal. Přeci jen se chci na něco zeptat zkušenějších.

Ve výbavě měla uvedeno, že má ono bezklíčkové odemykání a startování - předpokládám, že tím je míněno, že přijdu do blízkého okolí, vemu za kliku a dveře se otevřou bez čudlíku. Pak nastartuju a nemusím kartu ani dávat do zapalování. Klika u řidiče na to ale nikterak nereagovala a chtěla odemknout. Dá se nějak na voze poznat, zda to auto opravdu má nebo jestli se chyba stala, když se zadával inzerát? Na internetu jsem teď našel, že tam občas blbne nějaké čidlo či co.. Ve finále je to prkotina, ale občas je hezké "zamachrovat" :D

Druhá věc, předchozí majitelka se o auto pěkně starala a tak vypadá mechanicky krásně. Jen má několik drobných škrábanců a šrámů. Jedním z nich je i prasklý plast zrcátka na straně řidiče. Zatím se mi podařilo zjistit, že výměna by se měla zvládnout doma v garáži se šroubovákem, novým zrcátkem a plastovým páčidýlkem. Je tomu vskutku tak nebo se tam někde schovává nějaký šotek? Plus, ještě jeden dotaz.. Auto je v černé metalíze a samozřejmě bych tomu chtěl sladit i zrcátka. Pokud by se nezadařilo a já nesehnal jiné ve stejné barvě - jaké jsou šance, že tu nalakovanou část sundám vcelku a nasadím na to nové? :D

Ještě jeden dotaz při zkoušce jsem zkoušel u světel automatický režim. Za jasného počasí by tak měla svítit nějaká forma denního svícení. Nesvítilo nic. V jiných režimech fungovala všechna světla. Je to holt problém staršího ročníku, kdy se za dne svítit nemuselo, nebo se to někde donastavuje?

Mockrát vám děkuji ;)

KaJe
Advanced member
Příspěvky: 258
Registrován: sob srp 31, 2019 01:40

Re: Žádost o radu

Příspěvek od KaJe » sob bře 25, 2023 20:07

Napiš nám ještě co máš vůbec za auto, hlavně rok výroby a popřípadně výbavu.

Auto šlo nastartovat bez zasunuté karty ve čtečce?
Renault Laguna III Grandtour 2.0 dCi 96 kW, 2008 - prodáno
Renault Grand Espace IV 2.0 dCi 127 kW, automat, 2010
Renault Clio III Grandtour 1.2 55 kW, 2009

Uživatelský avatar
Václav Sedlář
Experienced member
Příspěvky: 938
Registrován: pát črc 06, 2007 09:14
Bydliště: Liberec

Re: Žádost o radu

Příspěvek od Václav Sedlář » sob bře 25, 2023 21:05

A denní svícení musíš povolit v menu
Renault R19 Chamade,r.v.1994,1794ccm,65kw.
Renault Laguna Grandtour (Concorde), r.v. 1998,1598ccm/79kw.
Renault Laguna III Grandtour, r.v. 2010,1995ccm/110kw.

Dragson
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: pát zář 20, 2019 21:25

Re: Žádost o radu

Příspěvek od Dragson » ned bře 26, 2023 15:36

KaJe píše:
sob bře 25, 2023 20:07
Napiš nám ještě co máš vůbec za auto, hlavně rok výroby a popřípadně výbavu.

Auto šlo nastartovat bez zasunuté karty ve čtečce?
Auto už je po faceliftu, r.v. 2011, tuším že výbava by měla být Expression. Start auto bez vložení jsem nezkoušel, úspěšně se mi to vytratilo v té chvíli z hlavy :D

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1318
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: Žádost o radu

Příspěvek od Renaulťák » úte dub 11, 2023 19:46

Treba je pouze slaba baterie v karte. Na karte je na boku tacitko, vetsinou sede, uvolni klic a da se vytahnout, klicem zapacit sezhora na kruhovou krytku a jsi u cockove baterky.
Vyzkouset i druhou kartu.
Nevim jestli jsou nejake vybavy bez bezklicoveho. Pokud je, tak se ti musi dat otevrit kterekoliv dvere a kufr.

Pokud odemknes tlacitkem na karte, automatikea se obnovi az po nastarovani, jinak musis zamykat a odemykat manualne.

Kdyz je auto par dni odstavene, vetsinou mi vypne automat a musim odemknout manualane.

Denni sviceni si nastavujes sam, pres palubni pocitac. Da se tam nastavit i jazyk, zrcatka a nevim co jeste, jiz jsem tam deset let nebyl.
Pak musis packu otocit az na A. Deni sviceni se ti rozsviti po nastartovani a svetla se aktivuji, kdyz se vice seseri. Pri snezeni a desti doporucuji prepnou manualne. Automatika to obcas nezvlada.

Vsechno je v manualu, pokud nemas, byval nejaky na internetu.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů