Vypnutí motoru při volnobeznych otáčkách

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Premor
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: čtv lis 19, 2020 20:52

Vypnutí motoru při volnobeznych otáčkách

Příspěvek od Premor » čtv lis 19, 2020 21:51

Dobrý den přeji všem, nedávno jsem se stal hrdým majitelem Laguny lll 2.0 dci 96 kW rok 2011 najeto 250 tis. Hned po koupi jsem vyměnil olej a všechny filtry,. S autem mám najeto cca 1 tis KM, jezdí bez problémů až na dvě situace. Po jízdě jsem zastavil a cca po půl hodině jsem opět nastartoval, motor se začal dusit, padali volnoběžné otáčky až se motor vypnul. Následně jsem znovu nastartoval a bylo vše ok. Motor byl vždy zahřátý. Toto se mi stalo 2 x během 1 tis KM. Na diagnostice jednotka motoru bez závad. V měřených parametrech tlak paliva ok, průtok vzduchu ok, korekce vstřikovačů ok, tlak v DPF ok, EGR kopíruje správně. Nemáte někdo zkušenosti s touto závadu? Budu rád za každou reakci. Diky

compicek
Starting member
Příspěvky: 50
Registrován: pát říj 16, 2009 17:43

Re: Vypnutí motoru při volnobeznych otáčkách

Příspěvek od compicek » pát pro 04, 2020 16:43

Zdravím, začal bych vyčištěním EGRu. Tím človek nic nezkazí. Taky jsem nedávno pořídil trojkovou lagu. Bez vetšího slápnutí na plyn se nedalo rozjet. Po vyčištění šlapu na plyn jen kvůli odbrždění ruční brzdy.
Renault Laguna II 1.9Dci 79KW

Premor
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: čtv lis 19, 2020 20:52

Re: Vypnutí motoru při volnobeznych otáčkách

Příspěvek od Premor » sob pro 05, 2020 11:06

Díky za typ, egr je čistý, příčinou bylo zřejmé palivo, nalil jsem do nádrže tec čistič palivové soustavy a po vyjeti jsem natankovat premiovou naftu na benzíne a od te doby vše ok.

Robo91
Junior member
Příspěvky: 162
Registrován: pon říj 07, 2013 09:30

Re: Vypnutí motoru při volnobeznych otáčkách

Příspěvek od Robo91 » pát pro 17, 2021 10:00

Ahojte, zaznamenal som rovnaký problém, mám identické auto ako @Premor. Motor som naštartoval zahriaty, auto stálo na mieste s voľnobehom a otáčky poklesli len mierne. Nejak som tomu nevenoval pozornosť. Zrovna včera som taktiež stál na mieste, motor zohriaty bežal na voľnobeh. Zrazu sa začal dusiť, znelo to ako keby vynechávali valce, nechýbalo veľa a bol by zdochol.Otvoril som kapotu a pozeral som, či v nafte nie sú bublinky. Nafta OK. Filter menený minulý rok, mám filter so senzorom vody. Kontrolky nič nehlásia. Do EGR som nešpáral, tankujem prevažne na Shell. Viete poradiť, po čom ísť? Ešte mi napadlo, či nemôže byť chyba v podávacom čerpadle, zachytil som na fóre že je to častá chyba kedy bez varovania vyhorí konektor. Diky
Renault Laguna III Grandtour 2,0 dci 96 kW 2013
Renault Megane II Grandtour 1,6 16v 83 kW 2004 LPG

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů