Zapojení auto kamery - TIPY/TRIKY

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Hololasima
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: stř úno 05, 2020 22:30

Zapojení auto kamery - TIPY/TRIKY

Příspěvek od Hololasima » stř úno 05, 2020 22:40

Zdravím. Dělal jsem někdo v Laguně 3 zapojení autokamery?

Potřebuji klasické zapojení na spínaných 12V, pokud možno co nejméně drátů a pokud možno "zničit/upravit" co nejméně ostatního příslušenství. Nejsem skoro vůbec kamarád s jakýmkoliv pájením atd :oops:

Nejvhodnější se mi zdálo zapojení někde u senzoru deště/osvětlení u zpět. zrcátka, protože by se kabel vedl skutečně jen pár centimetrů. Je tam místo na takovou úpravu? Popřípadě je tam spínaných 12V? Předpokládám že senzor deště bude napájený jen při vložené kartě.

Děkuji za jakékoliv rady, tipy a nebo triky. Pochlubte se svým zapojením :)

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1318
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: Zapojení auto kamery - TIPY/TRIKY

Příspěvek od Renaulťák » čtv úno 06, 2020 13:17

Napred jsem chtel take nekam kameru naprimo zapojit. Kdyz jsem pak natahl priopojovaci kabel, zjistil jsem, ze je tak dlouhy, ze by mi snad stacil az do zasuvky v kufru.
Nakonec jsem jej od GPS modulu nalepeného u zrcatka zatlacil pod calouneni stropu az k pravemu sloupku, po nem pod tesnici gumu k spodku pristrojovky k stredovemu tunelu, zatlacil mezi tunel a koberec a zapojil do zasuvky na zadni strane. Tam je stava hned po otevreni dveri.
Aby drzelo pod pristrojovkou, tak jsem na kablik nasunul kousky rozriznutych gumových hadicek (venkovni asi 8mm). Nikde nic nechrasti a neni videt. Pouze kdyz nekoho natlacim na zadni sedadlo upozornuji, aby neukopl ze zasuvky. Puvodni provizórium trva vice jako dva roky, o kamere vim, pouze pri nasednuti, kdy pipne, ze se zapla a po kazdem nastarovani. Nastesti jsem ji jeste nikdy nepotreboval. To, co holka videla, by klidne konkurovalo zaberum z ruského provozu. V lete mi obcas upadne od okna. Nema prisavku, ani lepeni, ale jakousi gelovou vrstvu, co se pricucne. Asi drahe, ale na nic.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

Hololasima
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: stř úno 05, 2020 22:30

Re: Zapojení auto kamery - TIPY/TRIKY

Příspěvek od Hololasima » čtv úno 06, 2020 19:18

Takže to máš v zásuvce určené pro zadní sedadla? Tam jak je foukání mezi sedadlem řidiče a spolujezdce?

Já teď zkoušel měřit kolik je na zásuvce(v loketní opěrce a v kufru) po vyndání karty, a cca 10 minut po vyndání karty měla pořád 12,4V
Někde jsem četl že novější auta už zapalovací zásuvky nemají napájené po vyndání klíčku, ale asi to není případ Laguna 3, a nebo napětí vydrží dýl než po které době jsem to zkoušel měřit

Cesta (pro mě) nejmenšího odporu je, natáhnout ten kabel od kamery a zapojit ho do zásuvky v kufru, nevím ale, jak se bude chovat bude li stále zapojená, aby mi za týden nevycucla baterku.

Uživatelský avatar
Tomputer
Starting member
Příspěvky: 58
Registrován: pát srp 09, 2019 18:46

Re: Zapojení auto kamery - TIPY/TRIKY

Příspěvek od Tomputer » čtv úno 06, 2020 21:12

Já mám kabel kamery vedený od zrcátka stropem a pravým sloupkem, pak za palubkou do středovýho tunelu, kde je přes usb adaptér zapojený do zapalovače/zásuvky, ale zevnitř - skrytě (servisák ze zásuvky vyvedl druhou jakoby dovnitř do tunelu a tam zapojil adaptér a pro jistotu fixnul izolačkou, aby se to jízdou nevytřepalo), takže nic není vidět a zůstal mi zachován počet zásuvek v interiéru.
Jinak zásuvka se zapíná po otevření dveří a vypíná pár minut po uzamčení vozu.
Latitude, 2.0 dCi 127 kW AT Initiale, 2011, 310 000 km

Dříve: Laguna III Grandtour, 2.0 dCi 110 kW, 2009, při 454 000 km šla v super stavu k dalšímu majiteli
Laguna II Grandtour, 3.0 V6 152 kW, LPG, 2001, umřela při 335 000 km

Davados
Junior member
Příspěvky: 226
Registrován: ned říj 04, 2009 16:30
Bydliště: Praha

Re: Zapojení auto kamery - TIPY/TRIKY

Příspěvek od Davados » pát úno 07, 2020 04:27

Já to mám složitější a vlastně jednodušší. Od baterky do kufru mám +- od baterky k zesilovačům a pak z rozvodnýho bloku +- do roztrojky pod rádiem stálý +- přes vypínač. A kabel od kamery vedený pod tapecem střechy pod těsněním pravých dveří a pod kastlíkem spolujezdce do roztrojky. Napadá mně že taxametr mám zapojenej na nějakou pojistku a ten vlastně běží furt, takže tam by to šlo zapojit na stálo. Přes den se podívám která to je
Sound Quality & Bass
Renault Laguna III liftback 2.0 16V

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1318
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: Zapojení auto kamery - TIPY/TRIKY

Příspěvek od Renaulťák » pát úno 07, 2020 10:50

Hololasima píše:
čtv úno 06, 2020 19:18
Takže to máš v zásuvce určené pro zadní sedadla? Tam jak je foukání mezi sedadlem řidiče a spolujezdce?

Já teď zkoušel měřit kolik je na zásuvce(v loketní opěrce a v kufru) po vyndání karty, a cca 10 minut po vyndání karty měla pořád 12,4V
Někde jsem četl že novější auta už zapalovací zásuvky nemají napájené po vyndání klíčku, ale asi to není případ Laguna 3, a nebo napětí vydrží dýl než po které době jsem to zkoušel měřit

Cesta (pro mě) nejmenšího odporu je, natáhnout ten kabel od kamery a zapojit ho do zásuvky v kufru, nevím ale, jak se bude chovat bude li stále zapojená, aby mi za týden nevycucla baterku.
Ano je to ta zasuvka pod ofukem. Kupatko je ctyrsedadlove, takze v tom miste by nikdo nemel cpat nohy. Kdybych mel se zadnima dverma, asi bych to napojil naprimo, na tuto zasuvku. Kamera jeste nejakou dobu nataci i po zamceni auta. Jestli je to deset minut, nevim, Nikdy jsem nemeril. Baterie s tim nema problem. Pred zimou preventivne dobijim malou lidlakou. A to ne k vuli kamere.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

Davados
Junior member
Příspěvky: 226
Registrován: ned říj 04, 2009 16:30
Bydliště: Praha

Re: Zapojení auto kamery - TIPY/TRIKY

Příspěvek od Davados » pát úno 07, 2020 15:28

Tak je to pojistka pro karavan dle samolepky na kastlíčku ta je pod proudem 24 hodin. Mám tam pojistkový pouzdro s odbočkou
Sound Quality & Bass
Renault Laguna III liftback 2.0 16V

Hololasima
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: stř úno 05, 2020 22:30

Re: Zapojení auto kamery - TIPY/TRIKY

Příspěvek od Hololasima » pát úno 07, 2020 18:07

Super, díky moc všem :)

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů