Přídavná dálková LED světla - Potřebuji radu

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
maxfli
Junior member
Příspěvky: 206
Registrován: ned dub 02, 2017 18:26

Přídavná dálková LED světla - Potřebuji radu

Příspěvek od maxfli » pát říj 18, 2019 19:32

Ahoj
Potřebuji radu ohledně mého problému - požadavku:

Jezdím často ve tmě domů a do práce přes zalesněné oblasti plné velkého množství divoké zvěře. (pojistku proti srážce se zvěří mám, ale raději srážce předejdu).
Mé bixenony dálkové nejsou moc silné, tak si přisvěcuji mlhovkami (samozřejmě beru ohled na protijedoucí vozy-vždy zhasínám), které přidají světlo a ještě k tomu pěkně do krajů, takže je lépe vidět za krajnice vozovky a je jednodušší dříve zpozorovat zvěř.

Potřebuji radu, na internetu se vyskytuje obrovské množství přídavných světel a přemýšlím, že bych si dodělal přídavná dálková LED světla s nějakou vysokou svítivostí.

Má s tím někdo zdejší zkušenost, jak podrobně zapojit,aby se přídavné dálkové rozsvítili současně s původními dálkovými, popřípadě kam je umístit( přemýšlel jsem vyřezat mřížky vedle mlhovek a dát přídavné dálkové kulaté LED)

Díky předem všem, moc by mi to pomohlo.
Laguna III GT Kombi 2.0dci 131kw

Uživatelský avatar
berka79
Advanced member
Příspěvky: 302
Registrován: stř bře 27, 2019 03:51
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Přídavná dálková LED světla - Potřebuji radu

Příspěvek od berka79 » sob říj 19, 2019 07:22

Zde máš odkaz který ti přinese trochu světla do problematiky :) Nedej se zmást obrázky nákladních aut, jedná se o pravidla montáže pro osobní auta a jim podobné kategorie.
https://www.hella.com/truck/assets/medi ... LLA_CZ.pdf
Subaru Outback 2.5 Executive
Megane IV Grandtour GT 1.6 TCe 205 - prodáno
Clio V Intens TCe 100 LPG Valencia
BMW 316ti compact M packet

maxfli
Junior member
Příspěvky: 206
Registrován: ned dub 02, 2017 18:26

Re: Přídavná dálková LED světla - Potřebuji radu

Příspěvek od maxfli » sob říj 19, 2019 07:35

No, děkuji, tohle ale já vím.
Já měl přímo specifickou otázku:
Jak na Laguně 3 připojit přídavné dálkové světla.
Laguna III GT Kombi 2.0dci 131kw

Uživatelský avatar
berka79
Advanced member
Příspěvky: 302
Registrován: stř bře 27, 2019 03:51
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Přídavná dálková LED světla - Potřebuji radu

Příspěvek od berka79 » sob říj 19, 2019 08:30

Ok, zmiňoval jsi že chceš dodělat LED světla s vysokou svítivostí, proto jsem dal odkaz aby jsi věděl jak vysokou svítivost mohou mít v kombinaci s originálním světlem a dále jsi zmiňoval jejich umístění do spodní mřížky u mlhovek. Jejich možné umístění je opět definované v daném předpisu.
Co se týká zapojení, můžeš využít odbočku od pojistky pro původní dálková světla jako spínání pro relé přes vypínač s kontrolkou a pak máš vývod pro přídavná světla.
Subaru Outback 2.5 Executive
Megane IV Grandtour GT 1.6 TCe 205 - prodáno
Clio V Intens TCe 100 LPG Valencia
BMW 316ti compact M packet

maxfli
Junior member
Příspěvky: 206
Registrován: ned dub 02, 2017 18:26

Re: Přídavná dálková LED světla - Potřebuji radu

Příspěvek od maxfli » čtv lis 07, 2019 18:56

Díky za info, ale to je pro mně vyšší dívčí, odbočky, pojistky, relé :-(
Mít podrobný video návod, tak to dám, ale takto jen to a tam, to nedám, bohužel.
Laguna III GT Kombi 2.0dci 131kw

SilverA
Experienced member
Příspěvky: 575
Registrován: pon kvě 14, 2012 17:46

Re: Přídavná dálková LED světla - Potřebuji radu

Příspěvek od SilverA » sob dub 18, 2020 13:07

Len dodám, že pokiaľ odbočky, poistky, relátka sú pre človeka "vyšší dívčí", je vhodné, nebojím sa povedať nezbytné dať to spraviť človeku, pre ktorého to je každodenný chleba. Je to elektrika a aj chybou v 12 voltovej sieti sa dá docieliť slušný táborák.

Sám mám v aute domontovanú "vlastnú elektriku". Nechcem to nejak prežívať (proste sa "len" držím noriem), ale u každého zapojenia viem, prečo som to zapojil práve takto, prečo som použil takýto kábel, prečo to istím takouto poistkou, prečo tú poistku mám umiestnenú práve na tomto konkrétnom mieste. Vďaka tomu nemám ani na STK problémy, pretože mám elektriku dosť kvalitne a bezpečne spracovanú. Od pohľadu musí byť jasné, že toto nespôsobí požiar ani pri tej najblbejšej a najmenej pravdepodobnej náhode.
EX: Zelený Renault Mégane Classic
Po facelifte, r.v. 1999, motor 1,6 16V, výbava RXT - ABS, klíma, 4 airbagy, elektricky nastaviteľné a vyhrievané spätné zrkadlá, predné a zadné okná v elektrike, hmlovky, dvojitá optika, atermické čelné sklo
Od Vianoc 2019 slúži novému majiteľovi. Je to kolega z práce, takže Megana vidím každý deň

Šedý Renault Thalia
R.v. 2011, motor 1,2 16V, výbava Privilege

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů