Voda v 3. brzdovom svetle

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
urbisko
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: úte lis 06, 2012 17:00

Voda v 3. brzdovom svetle

Příspěvek od urbisko » pon kvě 20, 2019 09:23

Ahojte

Prednedavnom som presedlal z Megana 2 do Laguny 3 a jazdim z velkym usmevom.
Ale dnes po velkom dazdi a jazde po dialnici som si vsimol vodu v tretom brzdovom svetle. Vyzera to na zle zalepeny ciry plast.
Moc som neskumal ako a ci vobec sa da svetlo vybrat. Na Megane sa mi utrhlo cele to kridlo na kombi, a tym padom som sa dostal aj ku svetlu, ktore som dotatocne vedel pred montazou zasilikonovat.

Riesil niekto z vas vodu / vlhkost vo svetle? Da sa svetlo rozobrat aj bez demontaze 5 tych dvery?

Dakujem za akukolvek pomoc.

Uživatelský avatar
EfineSS
Grafoman
Příspěvky: 3113
Registrován: úte led 10, 2006 12:05
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Voda v 3. brzdovom svetle

Příspěvek od EfineSS » pon kvě 20, 2019 10:56

No, trochu bolest kombíkových Laguna. Bude to spíš na výměnu.

Jestli nemáš výklopný sklo na zadním víku, tak jedno nový světlo doma mám.
Laguna III Grandtour 2013, BOSE, 4Control, 2.0 dCi 131 kW

Diagnostika vozidel Renault a Dacia (Renault Clip, Dialogys, VISU schémata)

ex Laguna II Grandtour 2005, Dynamique, 2.0 dCi 110 kW
ex Laguna I 2000, 1.9 dCi 79 kW
ex R19 1994, 1.8S, 66 kW

vitas2
Experienced member
Příspěvky: 774
Registrován: sob črc 31, 2004 11:44

Re: Voda v 3. brzdovom svetle

Příspěvek od vitas2 » pon kvě 20, 2019 15:44

Přesně tak, oprava nepřichází v úvahu, bohužel i čirý silikon naruší vzhled světla.
Co se týče typu světla, je jedno, zda se jedná o otvírací zadní okno či ne, jsou stejné, jen se musí eventuálně ze starého přehodit těsnící "mechovka". Samozřejmě lze vyměnit bez demontáže dveří, světlo drží na dvou torxech.

urbisko
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: úte lis 06, 2012 17:00

Re: Voda v 3. brzdovom svetle

Příspěvek od urbisko » pon kvě 27, 2019 09:28

Dakujem za odpovede. Este som sa nedostal k tomu svetlo rozobrat. Super info ze nemusia ist dvere dole. Ako sa dostanem ku tym torxom?
Mam verziu s vyklopnym sklom.

FilipPB
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: pon kvě 29, 2017 10:51

Re: Voda v 3. brzdovom svetle

Příspěvek od FilipPB » pon kvě 27, 2019 21:52

Tretie brzdové svetlo som menil pred cca 1,5 rokom, tak si to už presne nepamätám. Otvoríš sklo, je tam plastová krytka, myslím, že na dvoch šróboch. Po odšróbovaní stiahneš krytku zo skla smerom k zadným sedadlám. Odkryje sa Ti svetlo, ktoré drží na krajoch na dvoch šróbikoch. Svetlo ešte držia dve plastové "packy" - jednu sa mi podarilo odlomiť, ale nič sa nedeje, šróby to držia na fest. Najviac som sa potrápil s elektrickým konektorom, už si nepamätám, z ktorej strany bolo treba zatlačiť prstom, aby sa odistil. Potom už môžeš svetlo vytiahnuť.
Ak je ešte funkčné a ideš ho zaizolovať, tak sa poponáhľaj. Mne práve pracujúca voda svetlo odpálila - plošné kontakty boli úplne skorodované. Staré svetlo som vyskúšal zatesniť čírym mamut lepidlom - držalo v pohode a vzhľad to vôbec nenarušilo - svetlo je totiž zapustené, tak to nie je vidno. Najviac sa asi potrápiť s oddelením krycieho plastu svetla od elektroniky - mne práve pomohla pracujúca voda, takže sa mi to v podstate samo rozpadlo v rukách. Ak sa nebude dať zachrániť a budeš objednávať nové, odporúčam allegro - majú v pohode nové origo kusy - renault si totiž pýta nekresťanské peniaze :-) Posielam ešte link na výmenu svetla na pevnej verzii, ale svetlo je to isté, tak sa môžeš inšpirovať: https://www.youtube.com/watch?v=VefiAfkpFXU

Kašpy
Junior member
Příspěvky: 139
Registrován: pát srp 28, 2009 09:41

Re: Voda v 3. brzdovom svetle

Příspěvek od Kašpy » úte čer 18, 2019 19:33

No, a pokud máš chuť, moc nespěcháš a jsi šikovnej, tak se opravdu dá i opravit.Dělal jsem to před 2 lety.
Já ho měl už téměř rozpadlé, zoxidovaný plošňák, chrom vlastně nebyl, a dvě diody nesvítily.
Diody se povedly sehnat jen v Polsku (výměnu diod a opravu plošňáku udělal kamarád), vakuové pokovení funguje u nás naprosto bezchybně a celé jsem to slepil jen po hraně bezbarvým silikonem.
Výsledek super :D
A jestli si matně pamatuji, bylo to kolem 500..
Renault 6TL,Renault 16TL,Renault 16TX,Renault 25 2.2,Renault 25 2.2 fl,Laguna II Grandtour 1.9dCi,facelift Laguna II Grandtour 2.0 dCi,Laguna III Grandtour 2.0 dCi,Laguna III Grandtour 2.0dCi-4C.

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů