USB dodělávka - Cabasse Tronic / Carminat DVD

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
maxfli
Junior member
Příspěvky: 206
Registrován: ned dub 02, 2017 18:26

USB dodělávka - Cabasse Tronic / Carminat DVD

Příspěvek od maxfli » čtv kvě 02, 2019 10:17

Ahoj chlapy
Už delší dobu mě štve, že nemám USB a musím stále vypalovat CD s MP3kami.
Potřebuji tedy radu zkušených, jestli mi někdo poradí, jak USB dodělat ovšem pokud to vůbec jde.

A pokud to jde, prosím podrobně, co kde sehnat (odkazy), podrobný postup práce /zapojení a cena.
Dělal bych na tom jen já sám.

Mám Cabasse Tronic s navigací Carminat DVD a 5 let staré mapy. :-(

Díky moc
Laguna III GT Kombi 2.0dci 131kw

maxfli
Junior member
Příspěvky: 206
Registrován: ned dub 02, 2017 18:26

Re: USB dodělávka - Cabasse Tronic / Carminat DVD

Příspěvek od maxfli » čtv kvě 09, 2019 16:50

Nikdo se zkušenostmi ?
Laguna III GT Kombi 2.0dci 131kw

Uživatelský avatar
bazartechnik
Junior member
Příspěvky: 205
Registrován: čtv dub 27, 2006 10:39

Re: USB dodělávka - Cabasse Tronic / Carminat DVD

Příspěvek od bazartechnik » ned kvě 26, 2019 10:29

Ahoj, jde to. A je to úplně jednoduchy, nechápu, že jsem si to neudělal už dříve. Dělal jsem si to teprve letos. Dal jsem si k výstupu Bluetooth a paráda. Připojíš AUX kablík, měla by se ti aktivovat v menu automaticky po připojení. Teda nebude nutné pomocí diagnostky clipu. Najdu odkazy a pošlu ti je. Budeš muset vytáhnout samotnou jednotku rádia, je u spolujezdce za jednotkou DVD.
Laguna GrandTour Initial III. 2.0dCi 150k 2008

Ex.: Laguna Grandtour II. Privileg 2002 120k

maxfli
Junior member
Příspěvky: 206
Registrován: ned dub 02, 2017 18:26

Re: USB dodělávka - Cabasse Tronic / Carminat DVD

Příspěvek od maxfli » ned kvě 26, 2019 11:52

Ahoj.
Byl bych ti moc vděčný.
Jen bych tě poprosil o podrobný postup co a jak a kam. Jsem si myslím zručný, ale podrobný návod potřebuji. Zatím díky moc
Laguna III GT Kombi 2.0dci 131kw

maxfli
Junior member
Příspěvky: 206
Registrován: ned dub 02, 2017 18:26

Re: USB dodělávka - Cabasse Tronic / Carminat DVD

Příspěvek od maxfli » ned kvě 26, 2019 12:53

A nevím jestli jsi správně pochopil, že bych potřeboval USB. Ty píšeš o Bluetooth.
Rád bych to USB, ale pokud lze i Bluetooth také budu rád.
Rádio Bluetooth má, ale funguje pouze na telefonování, ne na muziku přes Bluetooth.
Laguna III GT Kombi 2.0dci 131kw

Single
Experienced member
Příspěvky: 700
Registrován: ned zář 06, 2009 22:28

Re: USB dodělávka - Cabasse Tronic / Carminat DVD

Příspěvek od Single » pon čer 03, 2019 22:35

bazartechnik píše:
ned kvě 26, 2019 10:29
Ahoj, jde to...
Ahoj, taky bych poprosil o ty odkazy :-)

Single
Experienced member
Příspěvky: 700
Registrován: ned zář 06, 2009 22:28

Re: USB dodělávka - Cabasse Tronic / Carminat DVD

Příspěvek od Single » úte čer 11, 2019 22:49

Odpovím si sám, nakonec se mi podařilo najít polské videa kde je návod jak přidat AUX vstup. Tak to v podstatě myslel i bazartechnik.

Do toho AUX lze potom připojit mimo klasických věcí jako telefonu, nebo třeba diskmena :-) taky něco jako je tohle:

BT to Jack

Na což se připojíš přes bluetooth a můžeš přehrávat co chce, výhoda je, že vše ovládáš z telefonu. Teoreticky by se dalo ještě napojit ovládání pod volantem na tlačítka toho zařízení... ale přijde mi to zbytečné.

Případně se nechá sehnat i podobné zařízení, do kterého lze zapojit flash disk, případně třeba SD karta, např tady:

USB to audio

je toho jak hub po radioaktivním dešti po výbuchu Černobylu :-D stačí si jen vybrat.

Bohužel ani jedno tohle zařízení nepůjde nativně ovládat ze systému rádio jako třeba CD měnič nebo FM rádio. Nicméně co se týče převodu zvuku do auta tak líp než přes AUX to nepůjde.

Zatím jsem nic nerozebíral a zatím ani nic nezkoumal. Nicméně ve své podstatě se postupuje podobně jako při výměně pilového filtru, všechno před spolujezdcem pryč včetně jednotky navigace a za ní by mělo být rádio, po jeho vyndání je vzadu "asi" prázdný konektor do kterého stačí naroubovat něco jako je toto:

Carminat to Jack

Případně rovnou něco jako je tohle:

Carminat to BT

Snad jsem neposlal špatné linky. A snad jsem vše pochopil dobře. Na rovinu pokud bych měl tímhle přijít o CD měnič (což doufám že ne!) tak na to kašlu, sice je to vopruz s těma CDčkama, ale to ovládání je prostě super. Video o kterém píšu jsem jen přeskákal, takže to zatím ber s rezervou.

Slibované video: Video jak na AUX
Tady je rozložení pinů: předchozí video v čase 22:05

Ještě upozorním bacha na ty BT zařízení, některá používají šílenou kompresy a není to pak ve výsledku poslouchatelné.

Single
Experienced member
Příspěvky: 700
Registrován: ned zář 06, 2009 22:28

Re: USB dodělávka - Cabasse Tronic / Carminat DVD

Příspěvek od Single » čtv črc 04, 2019 23:00

Tak mi to nakonec nedalo a na aliexpressu jsem objednal pár věcí pro AUX.
Kabel s 3,5 mm Jack samicí
Kabel s tím BT blbincem
Konektory i s piny

Tak pak poreferuju jak se zdařilo. Snad to do konce prázdnin bude hotové :D

Single
Experienced member
Příspěvky: 700
Registrován: ned zář 06, 2009 22:28

Re: USB dodělávka - Cabasse Tronic / Carminat DVD

Příspěvek od Single » sob pro 21, 2019 22:32

Takže reference... po připojení kabelu se nestalo z hola nic, je opravdu nutné zajet na diagnostiku (CLIP), kde Vám AUX povolí, pak se na něj přepnete tak, že třikrát stisknete tlačítko CD:

pokud byste měli zapnuté rádio, tak první stisknutí zapne CD, druhé zapne přehled skladeb/složek a při třetím se Vám zapne AUX vstup. Ten bluetooth blbinec co jsem posílal jsem ještě nezkoušel, ale po tom kabelu to jede.

Takže tedy pokud chcete někdo dodělat AUX pro Cabasse Tronic / s navigací Carminat DVD, stačí postupovat podle těch dvou videí, které jsem posílal od toho poláka

jaspa666
Experienced member
Příspěvky: 664
Registrován: úte črc 31, 2007 10:27
Bydliště: Banská Bystrica

Re: USB dodělávka - Cabasse Tronic / Carminat DVD

Příspěvek od jaspa666 » pon pro 23, 2019 09:23

No a tú aktiváciu cez CLIP si robil v autorizovanom servise Renault alebo u niekoho známeho? Lebo ja si neviem predstaviť, žeby toto v Renaulte mechanik zmákol, mám z nich pocit, že tej diagnostike rozumejú asi tak ako ja.....
Renault Laguna III 2.0dCi 110kw r2008

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1140
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: USB dodělávka - Cabasse Tronic / Carminat DVD

Příspěvek od zdeno255 » pon pro 23, 2019 10:57

Nerobia tam každý deň takéto veci a niekedy to robia prvý krát. Ale šikovnejší to zvládne.

Single
Experienced member
Příspěvky: 700
Registrován: ned zář 06, 2009 22:28

Re: USB dodělávka - Cabasse Tronic / Carminat DVD

Příspěvek od Single » pon pro 23, 2019 22:27

Normálně v autorizáku, po pravdě jsem se na to pána před objednáním ještě zeptal a říkal mi, že tohle ještě nedělal, tak jsem mu hned nabídl, že mu k tomu donesu video... nakonec jsem jej sice spustili, ale všechno dal stejně sám, max s mojí pomocí :-) . Doporučuju to udělat stejně, pro jistotu.

Video, kde je vidět aktivace je tady:

Kód: Vybrat vše

https://www.youtube.com/watch?v=dI9MqM5f6fY
a stačí Vám pak jen nějaký prográmek, kterým to stáhnete z YT a dáte do telefonu.

jaspa666
Experienced member
Příspěvky: 664
Registrován: úte črc 31, 2007 10:27
Bydliště: Banská Bystrica

Re: USB dodělávka - Cabasse Tronic / Carminat DVD

Příspěvek od jaspa666 » úte pro 24, 2019 09:26

Prosím ťa a ten káblik si dozadu v rádiu iba vložil aj s konektorom? Bolo tam presne nato miesto? Alebo si piny vybral a nejako tam natlačil? Lebo ten poliak tam niečo vysvetľuje že to presne nesedelo.....v jednom servise Renault sú mechanici veľmi prístupni a nemali by problém spolu so mnou to vďaka videu aktivovať....na jar pri výmene peľového filtra by som to zmakol.
Renault Laguna III 2.0dCi 110kw r2008

Single
Experienced member
Příspěvky: 700
Registrován: ned zář 06, 2009 22:28

Re: USB dodělávka - Cabasse Tronic / Carminat DVD

Příspěvek od Single » čtv pro 26, 2019 22:47

Kabel co si objednáš (třeba ten na který jsem dával odkaz) je stejný asi tak na milión a jedno rádio :-) u tohoto rádia je konektor zapojený tak, že v místě kam by se měl zapojit ten konektor z koupeného kabelu na AUX je samotný/prázdný plast, je tedy potřeba se toho zeleného plastu na kabelu zbavit, dokonale poslouží štípačky všech možných velikostí...

TEDY! Než tam pojedeš doporučuji si obstarat kabel a sundat z něho konektor, aby si měl jen a pouze samotné piny s napojenými dráhy, ty se pak vloží do toho prázdného plastu, který je na původním konektoru v autě, to vložení je pak už snadné, to rozebrání je ale trošku horší, nicméně není to nic na co bys potřeboval doktorát :-) takže to zvládneš udělat sám doma. Servis ti tam pak ty piny akorát zapojí do origo konektoru.

A ještě raději jednou! POZOR zapojení konektoru tak jak přijde z číny, je jiné než to jak ho potřebuješ v rádiu, ale to je právě naznačeno v tom videu.

jaspa666
Experienced member
Příspěvky: 664
Registrován: úte črc 31, 2007 10:27
Bydliště: Banská Bystrica

Re: USB dodělávka - Cabasse Tronic / Carminat DVD

Příspěvek od jaspa666 » sob pro 28, 2019 09:28

To video od poliaka som už pozeral viac krát...on tam ukazuje káble podľa farby a tak ich zapojí. Aj to čo príde z Číny má rozlíšene káble podľa farby? Pokiaľ áno, s tým návodom sa to musí podariť. Ako to myslíš že ti to zapoja v servise?
Renault Laguna III 2.0dCi 110kw r2008

Single
Experienced member
Příspěvky: 700
Registrován: ned zář 06, 2009 22:28

Re: USB dodělávka - Cabasse Tronic / Carminat DVD

Příspěvek od Single » ned pro 29, 2019 19:39

Spíše ano, on je tak totiž většinou značený audio kabel. No myslel jsem to tak, že pokud jim hodíš kabel na kterém už budou jen piny tak jim velice usnadníš práci a budeš to mít možná levnější

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů