Laguna II nebo III, benzin nebo nafta,

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Martysnek
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: úte dub 02, 2019 22:44

Laguna II nebo III, benzin nebo nafta,

Příspěvek od Martysnek » úte dub 02, 2019 23:00

Ahoj, snazil jsem se tady na foru najit odpovedi na otazku. Jestli LII nebo L III v benzinu nebo nafte. Je tu tolik prispevku, ze nez bych to prosel, tak by i Talisman byl veteran...
Chci koupit Lagunu prevazne na cesty do prace, jezdim pres celou Prahu, rano 25km plynule odpoledne vetsinou hodinu popojizdeni zpet. Co zvolit za motorizaci? Benzin spotreba jak blazen, nafta dvouhmota, dpf, turbo, vstriky. LII je za pulku LIII, je tam opravdu tak velky rozdil v kvalite?

Diky za vsechny odpovedi

Davados
Junior member
Příspěvky: 226
Registrován: ned říj 04, 2009 16:30
Bydliště: Praha

Re: Laguna II nebo III, benzin nebo nafta,

Příspěvek od Davados » stř dub 03, 2019 16:47

Mám 2.0 16V M4r motor v Praze na taxi. Kupoval jsem ve 176tis a mám skoro 300tis.Spotřeba se po Praze v kolonách s klimou vyhoupne i k 11L, jinak když jezdím v noci tak myslím že do 9ti L se vejdu, ale mám v tom i třeba 5min čekání na lidi kdy motor nevypínám takže to nebude Tvůj případ takže bys mohl jezdit za 8.Na dovolenou 4tis km jsme dali s klimou za 8,3L. Dvouhmota je tam taky :( a ta se dá sehnat kolem 20ti tis (někde sem snad zahlíd 12tis když sem hledal jiný věci) . Svíčky se daj sehnat za 250kus a vyměnit jdou "na ulici" měnil jsem zadní pružiny po 15kilech, přední kotouče destičky,ramena a gumy stabilizátoru tlumiče, ale to je důsledek špatných silnic.Ramena byli do cca 280tis původní. Spojku ta stála cca 5tis a dvouhmota byla ještě kolem 200tis km v pořádku. Dalo by se říct že kdybych nejezdil taxi a za 2roky ujel třeba 30tis km nemusel bych dát krom oleje nic do oprav. Teď to asi bude chtít seřídit ventily a vyměnit rozvodový řetěz. Původně jsem chtěl naftu ale buď to byli stočenky nebo se mi nelíbila výbava. Za mně už bych si LIII bez bixenonů nepořídil. Možná servisně jednodušší bude 2.0T. Předtím jsem měl LII 1.6 16v a do Prahy mi stačila, ale potřeboval sem auto min 2008 rok
Sound Quality & Bass
Renault Laguna III liftback 2.0 16V

Uživatelský avatar
hynek.r19
Advanced member
Příspěvky: 363
Registrován: úte říj 30, 2007 13:37
Bydliště: Brno

Re: Laguna II nebo III, benzin nebo nafta,

Příspěvek od hynek.r19 » čtv dub 04, 2019 07:46

Já přesedlal z L2 2.0T do L3 2.0dCi a rozdíl obrovský. L2 jela jako čert a byla pohodlná, ale už to bylo starší auto (vrzající, nějaké neduhy..) u L3 mi to auto přijde bytelnější, líp udělaný, ale částečně vychází z L2. U L2 bych sáhl spíš po benzínu, max. 2.0dci, ale už po faceliftu, u L3 sehnat benzín je problém, ale pokud nejsi náročný (nemusíš bít za každou cenu 1. na semaforu), skrze spotřebu bych nezavrhoval ani 1.5dCi, sám jsem byl překvapen, jak dobře na tak malí motor jezdí. Chtěl jsem jí koupit, ale zrovna nebyla žádná, co by mi vyhovovala (výbava, cena...)
Obrázek

jaspa666
Experienced member
Příspěvky: 664
Registrován: úte črc 31, 2007 10:27
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Laguna II nebo III, benzin nebo nafta,

Příspěvek od jaspa666 » čtv dub 04, 2019 08:07

ja som benzín zavrhol kvôli veľkej spotrebe a vlastne ani som žiadnu nenašiel benzínovú, keď som Lagunu III šiel kupovať.

išiel som potom po 2.0dCi 150k - čo som si prečítal o kvalitách, tak som už neváhal a môžem potvrdiť, jazdí výborne. Nejazdím veľmi dlhé trasy, často iba po meste a je to v pohode - samozrejme že nechodím 1km trasy...ak kúpiš s nájazdom do 150.000km, a majiteľ pred tebou autom nejazdil ako blbec, nebudeš mať čo riešiť veľmi veľmi dlho na aute...ani na diesli samozrejme myslím. Netreba sa báť FAPu ani turba, vstreky.... je to kvalitne urobené, ale ako sa hovorí, výnimka potvrdzuje pravidlo, takže tak :)
Renault Laguna III 2.0dCi 110kw r2008

Analyse
Junior member
Příspěvky: 162
Registrován: stř dub 25, 2018 20:12

Re: Laguna II nebo III, benzin nebo nafta,

Příspěvek od Analyse » pát dub 05, 2019 20:49

L3 + benzín F4RT + LPG. Pokud netrváš na automatu jako já, tak jde snadno sehnat. Nekupovat GT, protože je to tvrdý jak motokára a v ČR se s tím nedá jezdit. Nezapomeňte podle toho volit, je tu jedna progresivní strana, která vymýšlí smart city a nezvládá řešit díry v silnicích.

Martysnek
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: úte dub 02, 2019 22:44

Re: Laguna II nebo III, benzin nebo nafta,

Příspěvek od Martysnek » ned dub 07, 2019 21:59

Chlapi dik za rady a nazory, jestli mam jezdit za 10l benalu, nebo 8l nafty, tak je asi lepsi ten benal - je tam toho min k posr.

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů