Brzdy – kotouče, destičky, ruční brzda, hadičky, snímače

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Lubos295
Starting member

Re: Brzdy – kotouče, destičky, ruční brzda, hadičky, snímače

Příspěvek od Lubos295 » stř lis 18, 2020 21:12

Zdravím,
chystám se na výměnu brzdové kapaliny a potřeboval bych poradit, v jakém pořadí výrobce doporučuje odvzdušnit kola. Nemůžu to nikde dohledat. Jedná se o benzínovou Lagunu 2.0T 125 kW, rv 2008.
Děkuji za odpověď.
Luboš

Renaulťák
Experienced member

Příspěvek od Renaulťák » čtv lis 19, 2020 16:04

Roky vychyzim z toho, ze mam dvouokruhovy diagonalni brzdovy system. Zadny manual jsem u Renaultu nikdy nestudoval. Od R8 az do LIII mi to ale vzdy brzdilo.
Zacinam nejvzdalenejsim kokem co je prave zadni, pak leve. Prejdu na prave predni a dokoncim levym.
Odvzdusneni u ABS diagnostikou neresim. Obcas prebrzdim, tak se promicha. Kdysi jsem cetl, ze pokud se dela bez diagnostiky, mela by se odpojit baterie.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza

KaJe
Starting member

Příspěvek od KaJe » ned lis 22, 2020 09:52

Také to dělám od nejdelšího vedení k nejkratšími a po staru s našlapaním, ale v clipu jsem našel možnost odvzdušňování, je to tam pěkně po jednotlivém kole, kdy se vždy pustí čerpadlo. Možná by to šlo dělat přes něj a nepotřeboval bych tak nikoho, kdo by mi šlapal brzdu. Nezkoušel jste to někde přes ten clip?
Renault Laguna III Grandtour 2.0 dCi 96 kW rok výroby 2008

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna III“