4control - Check ABS/Check ESP/Atd....

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
maxfli
Junior member
Příspěvky: 206
Registrován: ned dub 02, 2017 18:26

4control - Check ABS/Check ESP/Atd....

Příspěvek od maxfli » pon srp 12, 2019 18:20

Ahoj ve spolek, opět po krátké době.

Jedu si to po dálnici a cca ve 120km/h na mně vyskočí hláška - check ABS a další hlášky spojené s řízením a brzdami, power steering atd.

Na mé Delphi diagnostice žádná chyba.
Jedu tedy na Clip diagnostiku a chybu hlásí, že je problém s natáčením zadní nápravy. Nic jiného.

Odzkoušeny tedy testy zadní nápravy, normálně se vynuceně hýbe - natáčí.

Když zhasnu motor a opět nastartuji, žádná chybová hláška na palubovce není, až do doby, kdy jedu cca kolem 120km/h, nebo když při této rychlosti šlápnu na brzdu, tak se chyba opět objeví. Přitom na Clipu je chyba hlášena jako stálá.

Než jsem jel na Clip, říkal jsem si, že to bude snímač otáček kola, ještě dva nebyli měněny, ale bohužel, je to prý problém v zadní nápravě. Jenže s tím může být spojeno mnoho věcí, které se bohužel ani na Clipu nezobrazují.

Nic víc zatím nevím, čekám až mi zavolají, kdy bude volný termín na zjištění, kde je problém.

Tak se ptám, než pojedu do servisu zpět, nemáte tušení co by to mohlo být za závadu? Nebo jestli se s tím někdo z vás nesetkal?
Zatím díky.
Laguna III GT Kombi 2.0dci 131kw

Analyse
Junior member
Příspěvky: 162
Registrován: stř dub 25, 2018 20:12

Re: 4control - Check ABS/Check ESP/Atd....

Příspěvek od Analyse » pon srp 12, 2019 21:35

Nesetkal. Hledal bych příčinu v ABS. Ale chtělo by to přesné kódy chyb, které to načetlo. To je normální, že se objeví hlášky i v dalších systémech, stěžují si, že nemají data z ABS/ESP, kde je příčina. Furt říkám, že provozovat dnes moderní auto bez vlastní diagnostiky je nehospodárné. Stačí, aby tě jednou v servisu natáhli. Alespoň ten PyRen/pyCLIP (na něco i DDT2000), funguje s běžným adaptérem, lidi ho tu mají a případně poradí.
viewtopic.php?t=118629
https://www.drive2.ru/b/501493851572142178/

maxfli
Junior member
Příspěvky: 206
Registrován: ned dub 02, 2017 18:26

Re: 4control - Check ABS/Check ESP/Atd....

Příspěvek od maxfli » úte srp 13, 2019 07:11

Já vím. Na Clipu to bylo, jen bohužel hlásí, že je problém se zadní nápravou. Nic víc právě.

Včera večer a dnes ráno jsem jel maximálně 110kmh a vše v pořádku. Když se však přiblížím ke 120kmh, hláška s problémem je na světě. Vrtá mi hlavou co to může způsobovat.
Laguna III GT Kombi 2.0dci 131kw

Analyse
Junior member
Příspěvky: 162
Registrován: stř dub 25, 2018 20:12

Re: 4control - Check ABS/Check ESP/Atd....

Příspěvek od Analyse » úte srp 13, 2019 21:25

CLIP nic takového jako "problém se zadní nápravou" nehlásí. Zobrazí kód chyby a popis s freeze frame, k tomu je proklik na způsob řešení. Servisáci kód nechtějí říct, protože si nechávají prostor na vymýšlení závad k opravě. Je to každého věc jestli bude dávat slepě auto do servisu nebo bude vědět, co od nich chce. Pokud provozujeme starší auto mimo operák/záruku ve střední/východní evropě, tak musíme mít vlastní diagnostiku. Nejčastější problém je kroužek/senzor ABS na kole.

maxfli
Junior member
Příspěvky: 206
Registrován: ned dub 02, 2017 18:26

Re: 4control - Check ABS/Check ESP/Atd....

Příspěvek od maxfli » úte srp 13, 2019 21:30

Senzor kroužky mám nové zadek i předek a 2 nová čidla.
Laguna III GT Kombi 2.0dci 131kw

Analyse
Junior member
Příspěvky: 162
Registrován: stř dub 25, 2018 20:12

Re: 4control - Check ABS/Check ESP/Atd....

Příspěvek od Analyse » čtv srp 15, 2019 20:43

To bylo vyměněné kvůli tomu? Není v okolí někdo s CLIP, kdo ti dá printscreen celé obrazovky s chybou?

maxfli
Junior member
Příspěvky: 206
Registrován: ned dub 02, 2017 18:26

Re: 4control - Check ABS/Check ESP/Atd....

Příspěvek od maxfli » pát srp 16, 2019 18:19

Ne ne
Čidla postupně odcházela.
Co mám nové, tak to jsou přední ložiska s ABS kroužky a jeden ABS snímač počtu otáček na levém kole.

Na zadku mám nové kotouče s ABS kroužky a také jeden ABS snímač počtu otáček na pravém kole.

Takže na jednom předním a na jednom zadním ještě nemám měněné dva snímače .

A editace:
Mám ještě jeden ABS snímač otáček doma nový na zadek, tak jsem ho zkusil vyměnit na tom zadním levém kole.
Auto jsem projížděl párkrát a zatím bez zobrazení chyby, ale může se to objevit, uvidím.

Jsem objednaný na 20.září k mému mechanikovi a říkal, že bude asi problém v synchronizaci otáček kol. Víc to neobjasnil, tak nevím co tím myslel. Vyřkl to, když jsem mu připomněl, že ty chybové hlášky vyskočí při vyšších rychlostech, 120kmh a víc.

Screen z Clipu bohužel nemám
Laguna III GT Kombi 2.0dci 131kw

maxfli
Junior member
Příspěvky: 206
Registrován: ned dub 02, 2017 18:26

Re: 4control - Check ABS/Check ESP/Atd....

Příspěvek od maxfli » sob srp 17, 2019 15:20

Tak zatím bez zobrazení chyby.
Cca 6x jízda 30km, rychlost maximální 220kmh a bez hlášky, tak uvidím.Asi to bylo tím snímačem ABS počtu otáček kola.

A Pyclip nainstalován a čekám na modul ELM, tak to v pondělí vyzkouším co to najde.
Laguna III GT Kombi 2.0dci 131kw

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti