USB dodělávka - Cabasse Tronic / Carminat DVD

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
maxfli
Junior member

USB dodělávka - Cabasse Tronic / Carminat DVD

Příspěvek od maxfli » čtv kvě 02, 2019 10:17

Ahoj chlapy
Už delší dobu mě štve, že nemám USB a musím stále vypalovat CD s MP3kami.
Potřebuji tedy radu zkušených, jestli mi někdo poradí, jak USB dodělat ovšem pokud to vůbec jde.

A pokud to jde, prosím podrobně, co kde sehnat (odkazy), podrobný postup práce /zapojení a cena.
Dělal bych na tom jen já sám.

Mám Cabasse Tronic s navigací Carminat DVD a 5 let staré mapy. :-(

Díky moc
Laguna III GT Kombi 2.0dci 131kw

maxfli
Junior member

Re: USB dodělávka - Cabasse Tronic / Carminat DVD

Příspěvek od maxfli » čtv kvě 09, 2019 16:50

Nikdo se zkušenostmi ?

bazartechnik
Junior member

Příspěvek od bazartechnik » ned kvě 26, 2019 10:29

Ahoj, jde to. A je to úplně jednoduchy, nechápu, že jsem si to neudělal už dříve. Dělal jsem si to teprve letos. Dal jsem si k výstupu Bluetooth a paráda. Připojíš AUX kablík, měla by se ti aktivovat v menu automaticky po připojení. Teda nebude nutné pomocí diagnostky clipu. Najdu odkazy a pošlu ti je. Budeš muset vytáhnout samotnou jednotku rádia, je u spolujezdce za jednotkou DVD.
Laguna GrandTour Initial III. 2.0dCi 150k 2008

Ex.: Laguna Grandtour II. Privileg 2002 120k

maxfli
Junior member

Příspěvek od maxfli » ned kvě 26, 2019 11:52

Ahoj.
Byl bych ti moc vděčný.
Jen bych tě poprosil o podrobný postup co a jak a kam. Jsem si myslím zručný, ale podrobný návod potřebuji. Zatím díky moc

maxfli
Junior member

Příspěvek od maxfli » ned kvě 26, 2019 12:53

A nevím jestli jsi správně pochopil, že bych potřeboval USB. Ty píšeš o Bluetooth.
Rád bych to USB, ale pokud lze i Bluetooth také budu rád.
Rádio Bluetooth má, ale funguje pouze na telefonování, ne na muziku přes Bluetooth.

Single
Experienced member

Příspěvek od Single » pon čer 03, 2019 22:35

bazartechnik píše:
ned kvě 26, 2019 10:29
Ahoj, jde to...
Ahoj, taky bych poprosil o ty odkazy :-)

Single
Experienced member

Příspěvek od Single » úte čer 11, 2019 22:49

Odpovím si sám, nakonec se mi podařilo najít polské videa kde je návod jak přidat AUX vstup. Tak to v podstatě myslel i bazartechnik.

Do toho AUX lze potom připojit mimo klasických věcí jako telefonu, nebo třeba diskmena :-) taky něco jako je tohle:

BT to Jack

Na což se připojíš přes bluetooth a můžeš přehrávat co chce, výhoda je, že vše ovládáš z telefonu. Teoreticky by se dalo ještě napojit ovládání pod volantem na tlačítka toho zařízení... ale přijde mi to zbytečné.

Případně se nechá sehnat i podobné zařízení, do kterého lze zapojit flash disk, případně třeba SD karta, např tady:

USB to audio

je toho jak hub po radioaktivním dešti po výbuchu Černobylu :-D stačí si jen vybrat.

Bohužel ani jedno tohle zařízení nepůjde nativně ovládat ze systému rádio jako třeba CD měnič nebo FM rádio. Nicméně co se týče převodu zvuku do auta tak líp než přes AUX to nepůjde.

Zatím jsem nic nerozebíral a zatím ani nic nezkoumal. Nicméně ve své podstatě se postupuje podobně jako při výměně pilového filtru, všechno před spolujezdcem pryč včetně jednotky navigace a za ní by mělo být rádio, po jeho vyndání je vzadu "asi" prázdný konektor do kterého stačí naroubovat něco jako je toto:

Carminat to Jack

Případně rovnou něco jako je tohle:

Carminat to BT

Snad jsem neposlal špatné linky. A snad jsem vše pochopil dobře. Na rovinu pokud bych měl tímhle přijít o CD měnič (což doufám že ne!) tak na to kašlu, sice je to vopruz s těma CDčkama, ale to ovládání je prostě super. Video o kterém píšu jsem jen přeskákal, takže to zatím ber s rezervou.

Slibované video: Video jak na AUX
Tady je rozložení pinů: předchozí video v čase 22:05

Ještě upozorním bacha na ty BT zařízení, některá používají šílenou kompresi a není to pak ve výsledku poslouchatelné.

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna III“