VelSatis nestartuje

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
radekbrblos
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: stř črc 06, 2016 10:55
Bydliště: Brno

VelSatis nestartuje

Příspěvek od radekbrblos » stř črc 06, 2016 12:43

Dobrý den,
mám problém s autem Renault Vel Satis, 2002, 3.0dci, 130KW, během jízdy mě z ničeho nic vyskočily na přístrojovém panelu poruchy automatické elektronické ruční brzdy
a ESP, tak jsem zastavil, vypl motor, vytáhl jsem kartu, auto jsem zamkl a počkal pár vteřin, (v minulosti to při zobrazení různých poruch občas pomohlo),
zkusil jsem opět nastartovat a bohužel nic, na přístrojovém panelu neustále svíti kontrolka imobilizéru a při startování nesvítí kontrolka motoru,
tak jsem zavolal odtahovou službu a navštívil jsem servis, v servisu mě udělali diagnostiku a nezobrazila se žádná chyba,
takže postupovali následovně: kontrola baterie OK, kontrola pojistek OK, kontrola relátek OK, kontrola čtečky karty OK, kontrola zámku volantu OK,
kontrola kabeláže a napětí OK, takže mě řekli že zbývají už jen řídící jednotky, v motoru jsou tři nebo přesněji mě řekli že kromě hlavně hlavní řídící jednotky
jsou v motoru ještě dva moduly, jeden se jmenuje - Řídící jednotka řízení (převodovky), a druhý se jmenuje - Řídící jednotka vstřikování,
řekli mě že neví která z těchto jednotek příčinu způsobuje a že jediné řešení je jednotky vyměnit, bohužel cena výměny všech třech jednotek převyšuje hodnotu auta,
takže teď nevím co mám dělat, proto se obracím z prosbou o pomoc a radu, jestli se náhodou nenajde někdo kdo měl v minulosti podobný problém,
za případné rady nebo názory, všem předem děkuji.

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5767
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: VelSatis nestartuje

Příspěvek od kotasekh » stř črc 06, 2016 23:00

Ve svem profilu muzes uvest i misto, odkud jsi. Protoze ted nikdo netusi, z ktereho kouta republiky pises, takze pripadne nikdo ani nemuze pomoci s hledanim ci nabidnutim kontaktu na spravny servis :).
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

radekbrblos
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: stř črc 06, 2016 10:55
Bydliště: Brno

Re: VelSatis nestartuje

Příspěvek od radekbrblos » stř črc 06, 2016 23:16

Ok opraveno, jsem z Brna.

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5767
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: VelSatis nestartuje

Příspěvek od kotasekh » ned črc 10, 2016 18:07

Tak co, hlo se to?
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

radekbrblos
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: stř črc 06, 2016 10:55
Bydliště: Brno

Re: VelSatis nestartuje

Příspěvek od radekbrblos » pon črc 11, 2016 06:58

Zatím ne, v servisu kam jsem auto dal na to zatím neměli čas, doufám že dnes na to mrknou, jinak to odpoledne odvezu do Brna k Divišovi.
Jsem telefonicky domluvený s panem Divišem že by měl čas v úterý na to mrknout.
Tady je odkaz na servis kam jsem to dal, doporučil mě to kamoš tak jsem zvědaví jestli jsem netahal takovou dálku auto zbytečně.
http://www.hwservis.cz/opravy-ridicich- ... ilu?flag=1
S výsledkem se ozvu, čus.

radekbrblos
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: stř črc 06, 2016 10:55
Bydliště: Brno

Re: VelSatis nestartuje

Příspěvek od radekbrblos » pon črc 11, 2016 19:52

Čau,
tak se chci podělit o poznatky které jsem dnes zjistil ohledně opravy mého Vel Satise, v servisu kde auto mám jak jsem už uváděl v předchozím příspěvku mě dne řekli že zjistili že mechanik který mě před týdnem opravoval motor pravděpodobně utrhl tři dráty na el. kabeláži, jeden je kostra od el. automatické parkovací brzdy, a od čeho jsou ty další dva ještě sami nevědí, ale určitě to zjistí a napojí to jak to má být, ale to nic nemění na závadě startování, protože údajně je asi na 90% problém s Modulem BSI UCH a nebo ještě s jednotkou zámku volantu, protože zjistily že se nezamyká volant, takže mě řekli ať se minimálně do tohoto Pátku s autem rozloučím a pokusí se závadu přesněji určit a opravit, každopádně mě ještě uvědomily že je možné že se bude muset ještě vyměnit celý rozvod el. kabeláže protože chyba může být kdekoliv, takže shrnuto a na peníze převedeno nástřel ceny opravy startuje na 15.000,- Kč bez DPH
a já jsem pořád na začátku a totálně bezradný.
Jestli se najde někdo kdo by měl nějaký nápad, tak předem moc moc děkuji.
Oprava auta mě za poslední 3 měsíce stála už 50.000,-Kč a auto stále nejede a nikdo zatím nebyl schopný určit závadu a auto opravit, auto prošlo již 3 servisy a stále nic nevím.

lenkat49
Junior member
Příspěvky: 218
Registrován: sob srp 07, 2010 21:53

Re: VelSatis nestartuje

Příspěvek od lenkat49 » ned črc 17, 2016 15:01

A
Naposledy upravil(a) lenkat49 dne čtv led 26, 2023 21:39, celkem upraveno 1 x.

radekbrblos
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: stř črc 06, 2016 10:55
Bydliště: Brno

Re: VelSatis nestartuje

Příspěvek od radekbrblos » pon črc 18, 2016 11:08

Díky za odpověď, určitě jsem ti ještě nevolal protože na tebe nemám kontakt, jestli by jsi byl ochotný se mě na auto mrknout tak budu strašně rád a předem moc děkuji za ochotu, protože já jsem už úplně bezradný, a pokud by se ti podařilo najít a opravit závadu tak tě budu asi na rukách nosit, zatím mě každý posílá od čerta k ďáblu a výsledek žádný, mimochodem tu řídící jednotku jsem měl vytaženou a rozšroubovanou, z obou stran jsme ji kontrolovaly 3 lidi a žádnou známku jakéhokoliv poškození nebo koroze od vytopení jsme nenašli, a autoelektrikář kde jsem měl auto naposledy mě řekl že řídící jednotka je v pořádku že s ní diagnostika normálně komunikuje takže problém je někde jinde ale bohužel nezjistil kde, můžu se zeptat Odkud jsi? nebo mě napiš tel. kontakt a já s ti ozvu, ještě jednou předem díky.

lenkat49
Junior member
Příspěvky: 218
Registrován: sob srp 07, 2010 21:53

Re: VelSatis nestartuje

Příspěvek od lenkat49 » čtv črc 21, 2016 02:06

A

Odpovědět

Zpět na „Renault Vel Satis“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti