sťahovačka okna

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
mito85
Starting member
Příspěvky: 92
Registrován: sob led 31, 2009 11:18

sťahovačka okna

Příspěvek od mito85 » čtv kvě 31, 2012 19:35

zdravím

takže na strane spolujazdca sa mi potrhali lanká stahovania okna ako aj ten umelohmotný pazmecht a moja otázka je .........v renaulte chcú samozrejme za to pekné prachy za komplet......

ako čítal som si fora a tam niektorí majstri si to vedeli svojpomocne opraviť a vyrobiť ale to mne nejde....plus mi mechanik vravel že tie lanká boli už roztrapkané...takže je možné že aj ten navíjací valec je už KO........

takže mám zobrať náhradný kus z vrakáča??? plus existuje nejaká náhrada nová za to?

ako viem že niekto tu písal o náhradnom kite za pár eur ale máte s tým skúsenosti? niekto tam písal že to až tak úplne nesedelo ako malo.....takže čo mi poradíte???

I need your help.:DD

martins
Člen RCČR
Příspěvky: 572
Registrován: pon led 05, 2004 08:41
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: sťahovačka okna

Příspěvek od martins » čtv kvě 31, 2012 19:40

na ebay.co.uk se da za par liber koupit opravna sada
Vel Satis 3.0 dCi Initiale Paris 2005
Obrázek

martins
Člen RCČR
Příspěvky: 572
Registrován: pon led 05, 2004 08:41
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: sťahovačka okna

Příspěvek od martins » čtv kvě 31, 2012 19:43

treba tady... satis window repair
Vel Satis 3.0 dCi Initiale Paris 2005
Obrázek

mito85
Starting member
Příspěvky: 92
Registrován: sob led 31, 2009 11:18

Re: sťahovačka okna

Příspěvek od mito85 » pát čer 01, 2012 09:02

len to sa chcem spýtať že či s tým máte skúsenosti...teda či to vydrží a hlavne či to pasuje...nie aby som potom musel niečo skracovať, mazať a podobne.....tak či máš s tým skúsenosti ty osobne?

mišoun
Junior member
Příspěvky: 180
Registrován: ned zář 23, 2007 18:34

Re: sťahovačka okna

Příspěvek od mišoun » pát čer 01, 2012 09:48

nedávno jsem opravoval LZ stahovačku. Lanko se vytrhlo z toho plastového držáku. Sehnal jsem náhradu v Polsku: http://automotoparts.eu/kRenault_VelSatis.php?lang=pl . Ze zkušenosti ale doporučuji obezřetnost při montáži, protože ten odlitek je dost na fest a musí si s tím člověk ještě trochu pohrát, promazat, možná obrousit atd.
Renault VelSatis 3.0dCi Initiale 08/2002 - 215 000 km

mito85
Starting member
Příspěvky: 92
Registrován: sob led 31, 2009 11:18

Re: sťahovačka okna

Příspěvek od mito85 » pát čer 01, 2012 15:44

aha takže kopia originálu to nie je.....má to troška iné rozmery....? nechcem aby mi to robilo problémy. vrzganie alebo to vôbec nepasovalo.::DD

inak tam sa platí vopred na účet....nie je to riziko? aká solídna je to firma...? aby som nezaplatil a už to nikdy nevidel...( aké si mal ty s tým skúsenosti?

bol som na vrakáči a síce tam nemali to čo som potreboval ale dal som sa s ním do reči a vravel že ludia si kupujú tieto náhrady a že to nič nevydrží a potom bud kúpia na vrakáči alebo nové....tak sa chcem spýtať že tebe to koľko už drží? (a inak diki za link )

mišoun
Junior member
Příspěvky: 180
Registrován: ned zář 23, 2007 18:34

Re: sťahovačka okna

Příspěvek od mišoun » ned čer 03, 2012 13:42

Ono na zadních dveřích je to úplně jiné než na předních. Je to v podstatě kopie originálu, pasuje to, ale trochu to drhne. Motorek má víc práce to vytáhnout nahoru. Trochu jsem to obrousil, promazal vodící lištu a doufám, že si to trochu sedne. Posílají to na doírku, takže platíš až pošťákovi, takže pohoda. Drží to chvilku, zadní okno skoro nepoužívám.
Renault VelSatis 3.0dCi Initiale 08/2002 - 215 000 km

mito85
Starting member
Příspěvky: 92
Registrován: sob led 31, 2009 11:18

Re: sťahovačka okna

Příspěvek od mito85 » úte čer 05, 2012 07:13

no ja viem že na zadných je tá sťahovačka iná ako na predných....ak si myslel to....(alebo si myslel že zadná strana je skoro kopia originálu a predná je úplne iná??? ako tá umelá sranda sa dá obrúsiť ale pokial je lanko krátke tak s tým nespravím nič....( tak dlžka pasuje?) aj ked niekde som čítal že to (asi len nejaký umelý komponent) típek prehodil zo zadnej strany na prednú a hotovo...ale ja musím vymeniť komplet..lebo je to KO....ja mám pravdepodobne vymlátený aj ten navíjací bubon....a to mi mechanik vravel že ked by som si aj kúpil nové všetko ale ten navíjací bubon nie tak je možné že tie drážkdy čo sú tam už zlé by mi to aj tak poničili.....takže budem museť kúpiť aj ten bubon.....( len kde zohnať len bubon.....???? motorček mám v poriadku ale ten bubon.....lebo všade mi to chcú predať len kompletné ale ja by som chcel asi zohnať len niekde bubon a túto sadu kúpiť odtialto z polska.......D

ty si menil zadnú stranu....a vravíš že to drží chvílku......to znamená že tebe to len chvílku vydržalo alebo to máš namontované ešte len chvílku a teda nevieš že ako dlho to vydrží??

mišoun
Junior member
Příspěvky: 180
Registrován: ned zář 23, 2007 18:34

Re: sťahovačka okna

Příspěvek od mišoun » úte čer 05, 2012 17:10

Proto to píšu. Měnil jsem (zatím) jen zadní stahovačku, která je jiná oproti přední - je tam na výměnu míň dílů. Míň potencionálních hrozeb, že něco bude špatně okopírováno. Vpředu máš přesně jak sám říkáš lanka, dvě kolejnice, kladky, atd atd. Vzadu se oprava omezuje jen na ten plastovej vodič, táhlo (lanko) a pak celej motorek plus kolejnice.

Pokud máš špatný celý mechanismus a opravná sada ti bude k ničemu, najdi si v CZ nebo SK vrakoviště, nebo na ebay, nebo allegro.pl velsatise na ND. Napiš jim mail, nebo zavolej, objednej si celou stahovačku a celou jí vyměň. Nemá cenu řešit půlku tak a půlku opravit.

a ano, opravil jsem to asi před měsícem, takže je to na autě chvilku. ale drží dobře.

Doporučil bych ti se na to osobně podívat. Bez toho ani nevíš, co máš zlomený/rozbitý, tak vlastně ani nevíš co přesně objednat. Třeba jsou lanka OK. Demontáž obložení dveří není takovej problém, aby se to nedalo zvládnout před domem.
Renault VelSatis 3.0dCi Initiale 08/2002 - 215 000 km

mito85
Starting member
Příspěvky: 92
Registrován: sob led 31, 2009 11:18

Re: sťahovačka okna

Příspěvek od mito85 » úte čer 05, 2012 21:23

no ja mám tapacírung dole a dal som tam dočasne ako podperu pod okno drevený kolík aby som s tým mohol vôbec chodiť..:DD a boli KO aj tie umelé srandičky aj lanko bolo odtrhnuté a celé roztrapkané-----(

takže ja musím kúpiť nielen tú opravnú sadu ale aj navíjací bubon....lebo aj ten bude asi v keli ked som mal tie lanká roztrapkané....(

no ja som na vrakáči našiel u kamoša jednu sťahovačku ale to som mu len volal ale bolo to také divné...lebo najprv mi vravel že nemá a potom že nejakú s chalanmi poskladal alebo zohnal.už si nepamätám presne tie jeho slová...tak mi to prišlo také divné.....a ono možno to bude držať a možno to po pár km praskne..a 80 ur je v keli....(((

keby sa mi podarilo zohnať aj tie lanká s umelinami ale aj bubon tak by to bolo super .....a mal by som to v podstate celé nové a nemal by som strach že sa to o chvílku.............

nevieš o niekom alebo kde by som to celé mohol zohnať aj s bubnom??

inak diki za informácie kt. mi dávaš!!!::DDD

mišoun
Junior member
Příspěvky: 180
Registrován: ned zář 23, 2007 18:34

Re: sťahovačka okna

Příspěvek od mišoun » stř čer 06, 2012 09:53

http://viewitem.eim.ebay.cz/RENAULT-VEL ... 73396/item

to červený tam, to je to, čemu říkáš "buben"? ta navíjecí kladka na lanka? V tom případě víc než tuhle sadu nepotřebuješ.
Renault VelSatis 3.0dCi Initiale 08/2002 - 215 000 km

mito85
Starting member
Příspěvky: 92
Registrován: sob led 31, 2009 11:18

Re: sťahovačka okna

Příspěvek od mito85 » stř čer 06, 2012 13:16

:D hej to je ten "bubon"...:D:DDD

do kelu ako tam nastavím adresu doručovania na SR........((

no dnes som bol na vrakáči a mám dve možnosti......origo z Velsatisa za 80 €...vyzeralo to pekne...aj lanká neboli hrdzavé ako tie moje...::D

alebo nové za 39 € s tým že neviem ako to bude pasovať.....je s tým veľký problém to namotať? lebo niekde som čítal že niektorí s tým mali pekné problémy...museli na to byť dvaja chlapi aby to dokázali namotať na ten bubon.......a čo teraz.....brať či nebrať....to je otázka...?:::DD:DD

Uživatelský avatar
Mira Brabec
Junior member
Příspěvky: 138
Registrován: pon led 16, 2006 12:31
Bydliště: NERATOVICE

Re: sťahovačka okna

Příspěvek od Mira Brabec » stř čer 06, 2012 20:23

mito85 píše::D hej to je ten "bubon"...:D:DDD

do kelu ako tam nastavím adresu doručovania na SR........((

no dnes som bol na vrakáči a mám dve možnosti......origo z Velsatisa za 80 €...vyzeralo to pekne...aj lanká neboli hrdzavé ako tie moje...::D

alebo nové za 39 € s tým že neviem ako to bude pasovať.....je s tým veľký problém to namotať? lebo niekde som čítal že niektorí s tým mali pekné problémy...museli na to byť dvaja chlapi aby to dokázali namotať na ten bubon.......a čo teraz.....brať či nebrať....to je otázka...?:::DD:DD
Zdravím tě,já si stím hrál celý den :-( je to pakárna to namotat,ale nakonec sem to vyřešil tak že sme to -ve dvou! namotali,zatahli plastovou el.páskou a v autě přeštípli :-)
Pokud se do toho budeš pouštět,přeuju hodně zdaru,chce to trpělivost-protože motáš obě lanka na jeden buben a než trefíš jestli to má být dva,nebo tři drážky je to prča .....já to nedal sem nervák a tak mi to musel udělat kamarád :-) ,jinak pokud bys chtěl,mám kontakt na člověka co prodává náhradní díly na stahovačky téměř na cokoliv -vše nové(odkud to je nevím ,ale nikdy sem neměl problém s díly od něj,jen nevím jak to je s poštou do SK )
Vel Satis 2.0 T(Matýsek) R.I.P. 9.11.2014
Návrat ke klasice : Espace III 2.0 F3R

mito85
Starting member
Příspěvky: 92
Registrován: sob led 31, 2009 11:18

Re: sťahovačka okna

Příspěvek od mito85 » stř čer 06, 2012 21:52

a presne tohoto sa ja bojím...že to bude pekná papračka a nastaviť to nebude také lahké.....((


diki moc za kontakt....ja paypal cartu nemám (ani nechcem) aby som mohol si to objednať cez ebay (ako nebol by to problém cez kamoša) ale pokiaľ by to vyšlo aj cez tohto pána tak fajn.::DD on to asi tiež len niekde nakupuje....ale to mi je jedno...nech je to aj z marsu..::DD

to je to.....bud z vrakáča za 80 eur a výmena trvá 3 minúty alebo za polovicu možno ale bude to trvať celý deň a mechanik si možno zapýta rovnako.....lenže na tom z vrakoviska neviem ako dlho to môže vydržať a toto nové neviem či to bude dobre pasovať a hlavne ako to namotať..:((


inak ty s tým máš aké skúsenosti? rozmerovo to pasovalo? nebolo to trošička iné ako origo? a čo je na tom najťažie...nastaviť to ?? a čo sa stane ked to netrafím? nezavrem okno ? ach jááj nech už to mám za sebou.....D

fandaklara
Experienced member
Příspěvky: 712
Registrován: ned srp 09, 2009 15:26
Bydliště: Most

Re: sťahovačka okna

Příspěvek od fandaklara » čtv čer 07, 2012 15:28

uz jsem to take menil a me to slo celkem bez problemu, je pravda ze se musi spravne trefit na to kolecko jinak by ti to neslo ani dat do hromady!!
Jinak uz si nepamatuju jak se zacinalo ale mas jen dve moznosti : 1 Spodni lanko nasadis prvni a udelas dva zavity a horni tri
2 Spodni lanko tri zavity a horni dva
Jinak to snad ani nejde, me to trvalo pul hodky i stapecem dveri. Problem jsem mel trosku az pak nasadit ty bovdeny na zarazku a stejne jsem musel tak za tyden znova rozebrat a trochu jeste dosponovat a od te doby je klid.
Preju hodne zdaru
Renault Megane II r.v.03 1.9Dci 88kw.
Poctive ukradeno
Vel satis 2.0T 9.4l/100km
Laguna iii 2.0Dci 110kw bez fap

Obrázek Spotřeba RENAULT Laguna III 2.0dci 110 kW / 160 HP

Uživatelský avatar
Mira Brabec
Junior member
Příspěvky: 138
Registrován: pon led 16, 2006 12:31
Bydliště: NERATOVICE

Re: sťahovačka okna

Příspěvek od Mira Brabec » pát čer 08, 2012 23:49

mito85 píše:a presne tohoto sa ja bojím...že to bude pekná papračka a nastaviť to nebude také lahké.....((


diki moc za kontakt....ja paypal cartu nemám (ani nechcem) aby som mohol si to objednať cez ebay (ako nebol by to problém cez kamoša) ale pokiaľ by to vyšlo aj cez tohto pána tak fajn.::DD on to asi tiež len niekde nakupuje....ale to mi je jedno...nech je to aj z marsu..::DD

to je to.....bud z vrakáča za 80 eur a výmena trvá 3 minúty alebo za polovicu možno ale bude to trvať celý deň a mechanik si možno zapýta rovnako.....lenže na tom z vrakoviska neviem ako dlho to môže vydržať a toto nové neviem či to bude dobre pasovať a hlavne ako to namotať..:((


inak ty s tým máš aké skúsenosti? rozmerovo to pasovalo? nebolo to trošička iné ako origo? a čo je na tom najťažie...nastaviť to ?? a čo sa stane ked to netrafím? nezavrem okno ? ach jááj nech už to mám za sebou.....D

Ahojda,no mě to dělalo to že sem okno nedovíralo,nebo vubec nereagovalo a lanko se motalo,nakonec sme to dělali na ponku a ručo pohybovaly dokud jezdci nešli do krajních poloch -resp.do zarážek

Rozněrově ti díly od toho "pána" pasovali vždy bezvadně,jak sem říkal vše nové bez problému to maká dodnes
Vel Satis 2.0 T(Matýsek) R.I.P. 9.11.2014
Návrat ke klasice : Espace III 2.0 F3R

mito85
Starting member
Příspěvky: 92
Registrován: sob led 31, 2009 11:18

Re: sťahovačka okna

Příspěvek od mito85 » pon čer 11, 2012 07:48

hmmm takže pasovať to bude...akurát to bude sranda zložiť...ale super diki že ste mi poradili kde zohnať nové diely..keby sa mi porúchalo niečo tak viem kde to hladať...D

teraz sa už len rozhodnúť že do čoho ísť...či vrakáč a prehodiť to za 2 minútky alebo nové a mordovať sa s tým ako to napasovať..:D

AndreBelg
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: sob úno 17, 2018 17:47

Re: sťahovačka okna

Příspěvek od AndreBelg » sob bře 03, 2018 15:01

Zdravim, tady jsem rozebral satise stahovačku u řidiče tak kdyby někdo scháněl nějaký video jako jsem ho scháněl já a nenašel.


https://www.youtube.com/watch?v=P1xDeXV ... e=youtu.be

AndreBelg
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: sob úno 17, 2018 17:47

Re: sťahovačka okna

Příspěvek od AndreBelg » sob bře 03, 2018 15:04

No a tady je jak rozebrat dveře a pak už jenom nožem oříznete kolem dokola ten tapecírung a jste tam.


https://www.youtube.com/watch?v=zpuXpda1bl8

Odpovědět

Zpět na „Renault Vel Satis“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti