problém Satísek

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Elis-19
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: čtv úno 10, 2011 22:21

problém Satísek

Příspěvek od Elis-19 » čtv úno 10, 2011 22:41

Nazdar lidi,jsem tady nový a potřeboval bych poradit ohledne SATISKA.Mam velsatise 2.2dci 2003 a po lehkem tuknuti do jineho auta sem asi(nejspíš)rozbyl chladic turba a zjistil sem to teprve dnes v servise renault takze docela prekvapko :(
-chybu mi to zobrazovalo asi 2 mesice vzy po nastartovani asi tak 10 vterin pak zase normalne fachal.
Jezdil sem s tim cele dva mesice po servisech a vymenili mi docela dost a veci ale nezjistili ze mi tece olej takze sem dopadl spatne.nicmene sem se chtel zeptat na to jestli mi z turba tece olej do motoru a tam ho spaluje muze mi to nejak uskodit kdyz ty dily vymenim za nove a olej se tam uz dostavat nebude?respektive budu menit intercooler a turbo,cistit kanalky u egr ventilu(mam novy) a vycistim vsechny hadice a vymenim olej aatd.
P.S. jsem laik takze trochu ohledu pokud sem napsal neco spatne :roll:

Uživatelský avatar
Mira Brabec
Junior member
Příspěvky: 138
Registrován: pon led 16, 2006 12:31
Bydliště: NERATOVICE

Re: problém Satísek

Příspěvek od Mira Brabec » sob úno 12, 2011 22:31

Pokud jsem to dobře pochopil......to že ti turbem teče olej do motoru jednoznačně motoru škodí(spálený olej udělá na pístu ,ventilech takovej sajrajt že v lepším případě začnou ventily nedolehat a podpálíš sedla atd. .....)
každý turbo "hází" olej snad jen funglovka nebude takže se na sání udělá nepatrný olejový film,ale pokud (jako sem to zažil dnes)doslova z cooleru vyleješ olej je to v ****
Takže to že dáš novej cooler,celý to vyčistíš motoru jen prospěje :-)))
pokud sem tvůj dotaz pochopil správně :-)))
Vel Satis 2.0 T(Matýsek) R.I.P. 9.11.2014
Návrat ke klasice : Espace III 2.0 F3R

velsatisivo
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: ned úno 13, 2011 20:06
Kontaktovat uživatele:

Re: problém Satísek

Příspěvek od velsatisivo » ned úno 13, 2011 20:33

Dolezita vec kolko tohooleja ti vezme cca za 10tis km??
Turbiny umieraju na nekvalitne mazanie dlhe intervaly vymeny oleja hm!30tis km je moc!!!!
Ked umieraturbo dymy na sedo do vyfuku, extremne ti exne hned a zaleje piesty olejom a amen motor.
Vycistenie intercolera po repase turba je samozrejma vec.

Odpovědět

Zpět na „Renault Vel Satis“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů