Automatická převodovka

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Storcik
Starting member
Příspěvky: 77
Registrován: pát pro 11, 2009 16:45

Re: Automatická převodovka

Příspěvek od Storcik » pát říj 12, 2012 14:38

Když mám nohu na brzdě, je cítit jak se vypne. Poté kdy uvolním brzdu je i cítit, že zapne ale neudrží vozidlo v klidovém stavu, jede dolů jako kdyby byl ten tlak oleje nízký v tom měniči.
Renault vel satis 2.2dci Initiale r.v. 2004 zlikvidováno
Renault safrane 2.1dt r.v. 1993 Otec
Renault safrane 2.2dt r.v. 1998 Bratr
Renault R21 2.1dt poté 2.1d Zlikvidováno :-(

Uživatelský avatar
pivi
Člen RCČR
Příspěvky: 1888
Registrován: stř led 25, 2006 17:43
Bydliště: Znojmo

Re: Automatická převodovka

Příspěvek od pivi » pát říj 12, 2012 14:52

No na rovince zacne lechce šmatlat do predu,jestli stojis s kopce tak zacne šmatlat rychlejs a stojis do kopce tak do urciteho uhlu tu udrzi a pak šmatle do zadu.
Martin

Lidem bez jmena neodpovidam na sz.
R5 Turbo 2 rv.1985
R21 Turbo 1991
R21 Turbo Quadra rv.1991 in work
Megane 3 Bose Gt- Line Edc Prodan
Grand Espace 3.0 Dci 2007 Privilege prodan
Espace 2.0 Dci 2008 Initiale

Storcik
Starting member
Příspěvky: 77
Registrován: pát pro 11, 2009 16:45

Re: Automatická převodovka

Příspěvek od Storcik » pát říj 12, 2012 17:28

Opravdu? já jsem to totiž nikdy nepozoroval, ale měnil jsem před cca 2.měsíci převodovku, bez měniče a shodou okolností jsem na to přišel protože jsem zastavoval v prudkém kopci a pustil brzdu, ale ještě jsem na něco koukal tak jsem nešlapal na plyn a najednou to začalo jet dozadu. Tak se ptám zda-li jsem např. nemohl někde udělat chybu protože vím, že některé automaty mají např. brzdu která se dá ještě štelovat, ale tenhle automat neznám.
Ovšem divné je, že na 2st. a to i v prudkém kopci to normálně stojí třeba i 20sekund a dá se i rozjet.

Jinak oleje v převodovce je na správné hladině.
Renault vel satis 2.2dci Initiale r.v. 2004 zlikvidováno
Renault safrane 2.1dt r.v. 1993 Otec
Renault safrane 2.2dt r.v. 1998 Bratr
Renault R21 2.1dt poté 2.1d Zlikvidováno :-(

MácaP
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: pát říj 27, 2017 14:19

Re: Automatická převodovka

Příspěvek od MácaP » pát říj 27, 2017 14:25

Zdravim,

mám VS 3,5 V6 a vlastním ho asi 2 měsíce, naježděno to má 170tis km. Stává se mi, teď už pravidelně, že po cca 30min jízdy, auto začne při přeřazování hodně cukat, až někdy vyskočí uplně chyba aut. převodovky. Když je auto studené, přeřazuje to krásně sametově.....je možné, že to bude způsobeno nízkou hladinou nebo kvalitou oleje? A dá se vyměnit doma v garáži nebo lepší autorizák nebo jiný opravař přes automaty?

Děkuji a snad mi někdo ještě na toto téma odpoví :D

Uživatelský avatar
GREYWOLF
Člen RCČR
Příspěvky: 2513
Registrován: čtv srp 19, 2004 15:38
Bydliště: Praha 10

Re: Automatická převodovka

Příspěvek od GREYWOLF » sob říj 28, 2017 09:19

170000km je už slušná porce. Olej nech vyměnit i s proplachem. Když jsem ho měnil na Espace tak vyšel nejlevněji servis Renault. Mimochodem co píše diagnostika?
Lukas
Espace IV 2,0T 125Kw
Sandero Stepway

bylo: Laguna I 1,8 , 19 cabrio 1,7 , Megane I 1,6 , Laguna II 3,0 ,Clio II 1,2 ,Smart Cabrio 0,6T, Smart ForTwo cabrio 0,7T

MácaP
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: pát říj 27, 2017 14:19

Re: Automatická převodovka

Příspěvek od MácaP » úte lis 21, 2017 15:17

Diagnostika nepíše nic, chyba vyskočila asi dvakrát a pak zmizela...objeví se jen při opravdu velkym škubnutí. Dal jsem to nejdřív k známýmu, jestli by vyměnil olej a ten říká, že to tim olejem neni a nejspíč to bude nějaké ovladání ventilů a všemožnejnejch hejblátek v převodovce a do toho se nechce moc hrnout. Tak jsem volal na doporučení do Prahy, kde je přímo pán který se zabývá automatama a ten mi řekl, že by to tohle mohlo být a že nový ,,mozek,, co to ovládá stojí kolem 25 000,- a pak to třeba můžopu být solenoidy jeden tak za 2 000,-...ať mu to přivezu a koukne na to. Pořád se mi ale nezdá, že to hned netipují na ten starý olej. Podle mě jestli je olej starý a znečštěný, tak by měl být pak při provozní teplotě řidší a tudíš by to nemuselo vše v převodovce pracovat správně po zahřátí. Při startu je sstudený,hustý a vše pracuje jak má. tohle mi říká selský rozum, ale určitě se kludi v tom vyznají líp.

MácaP
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: pát říj 27, 2017 14:19

Re: Automatická převodovka

Příspěvek od MácaP » pát úno 02, 2018 13:28

Zdravím...tak nakonec to byl rozvaděč, cena nového 23 000 plus novy olej,no pekna oprava...dopredu to ted jede skvele, jen pri prerazeni dozadu to obcas vic skubne, tak nevim no....budu to jeste chvili pozorovat a kdyztak rikal, ze by se muselo kouknout dovnitr prevodovky, coz uz se mi moc nechce...tak uvidime

Odpovědět

Zpět na „Renault Vel Satis“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti