Vulgarismy vs. emotikovny vs. upozornění od admina

...a také návod, jak správně psát a používat funkce fóra.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět

Kterou variantu zvolit?

Smazat smajlíky
9
28%
Omezit možnosti zákazu psaní
2
6%
Žádnou
21
66%
 
Celkem hlasů: 32

Uživatelský avatar
FD_Ondra
Junior member
Příspěvky: 163
Registrován: sob črc 03, 2004 12:08
Bydliště: Sezimovo Ústí I.
Kontaktovat uživatele:

Vulgarismy vs. emotikovny vs. upozornění od admina

Příspěvek od FD_Ondra » pát úno 17, 2006 12:59

Prosím všechny adminy, kteří dávají upozornění za vulgarismy, o důsledné zapojení mozkových závitů a zamyšlení se nad smyslem upozornění, která dávají vedle aktuálně dostupných emotikonů...

Vzhledem k tomu že jsem byl adminem DDT upozorněn na to že jsem vulgární, když jednou za čas napíšu .............., protože mě holt slušnější výraz nenapadl, navrhuji následující varianty řešení...

1/ Smazat vulgární emotikony a nadále nechat adminům možnost omezovat psaní členům, kteří se vyjadřují vulgárně...

2/ Zachovat vulgární emotikony a sebrat adminům právo omezovat psaní vulgárním členům...

Prosím adminy, kteří spadají do kategorie "omezovačů a upozorňovačů" o to, aby se zamysleli nad smyslem jejich konání, když nechávají veřejně dostupné emotikony, které jsou vzhledem ke svému trvalému zveřejnění minimálně stejně tak vulgární, jako když mi jednou za čas ujede ruka po klávesnici... :wink:

Prosím adminy, aby nechali demokraticky rozhodnout členstvo fóra a nemazali tento thread... Případně mohou pro posílení svobodného rozhodování na fóru rozeslat mailem odkaz na thread všem čelnům v rámci aktualit... :wink:

Na závěr nahodím podle mého názoru vulgární emotikony, na které se odkazuji v předešlém textu:
:haji: :ubistvo: :zs20: :yu11: :mn18: :mn16: :cv17:
:bartmoon: :mn11: :ak47: :boxe:
ex-Ghost_SR

FD-CustomStyle Clio B '99 RSi | "Cléopatre" :twisted:
Renault Laguna II 1.8 16V Privilege | man?el?in rodinný ko?ár :)

Thread o vulgarismech

Uživatelský avatar
FD_Ondra
Junior member
Příspěvky: 163
Registrován: sob črc 03, 2004 12:08
Bydliště: Sezimovo Ústí I.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FD_Ondra » pát úno 17, 2006 13:05

Jak jsem koukal do skupin uživatelů, admin je jen jeden, čímž se omlouvám za nejspíš mylnou informaci o více adminech... Nevěděl jsem že jde o one-man-forum...
ex-Ghost_SR

FD-CustomStyle Clio B '99 RSi | "Cléopatre" :twisted:
Renault Laguna II 1.8 16V Privilege | man?el?in rodinný ko?ár :)

Thread o vulgarismech

Uživatelský avatar
Rosťa
Experienced member
Příspěvky: 702
Registrován: pon srp 23, 2004 12:29
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Rosťa » pát úno 17, 2006 13:27

já teda nějak nevím proč by se měly smajlíci mazat, když je nechceš použít nepoužívej, když neumíš něco říct slušně neříkej to, nebo si najdi slovník 8)
podle mého názoru zbytečnej thread :roll:
EX - Renault 5 TS 1,4 (Le Mans) tady to všechno začalo :-)
Renault 5 GTT - v renovaci
Renault 5 TS 1,4 - ve šrotu
Renault 5 TXE - nejnovější přírustek
Renault 5 GTX 1,7
Honda VFR 750RC36II

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » pát úno 17, 2006 13:40

Ghoste, tento topik je velmi zbytečný.

přečti si pravidla fóra
http://www.renaultclub.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=34

A buď se tím řiď a nebo pokud ti nevyhovují, nepřidělávej mi práci.

Zároveň tě musím upozornit že jakákoliv komerční propagace bez předchozího souhlasu klubu je zakázána, čímž ti taktně doporučuji aby sis změnil podpis dříve než ti ho změním sám. Toleroval jsem ti to až dosud a zdá se, že bych neměl.
Naposledy upravil(a) DDT dne pát úno 17, 2006 13:51, celkem upraveno 1 x.
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
Jan Kalina
Grafoman
Příspěvky: 7144
Registrován: čtv bře 04, 2004 17:14
Bydliště: královéhradecko - rychnovsko

Příspěvek od Jan Kalina » pát úno 17, 2006 13:51

SiteAdminů je víc, ovšem činný v pravém slova smyslu ten jeden - a to ten nejvyšší. Omezovat jeho práva na fóru? To jako že on sám by si sobě některé funkce zakázal? :lol: Probůh to snad ne - toto je naštěstí moderovaná diskuze :!: Nelíbí se Ti některé jeho zásahy? Pak máš smůlu, jako každý jiný z nás - řadový uživatel jsi tu na návštěvě a podle toho se chováme.
R20 TS 2.0 1982/www.R20 Turbo-D.zde 2.1 1983/www.R25 V6Turbo.zde 2.5-V6 1985/R25 V6Turbo 2.5-V6 1986/www.R25 Turbo-DX.zde 2.1 1985/R25 V6 Injection 2.7-V6 1985/R25 V6 Injection 2.9-V6 1987, 1988, 1989/Express 1.4 198?/R1363 GTX Automatic 2.0 1983/R136C GTA V6 1985/2017+?/Espace V6 1993/Espace V6 1994/Espace V6 LPG 1996/XR25 1990/Express 1.9dT RT-E3 1997/Laguna 2.0 1995/Kangoo dCi 2008
*** Hledá se odcizená R25 V6 šedá, více info -->>ZDE<<-- ***
*** Hledá se odcizená R25 Baccara vínová, více info -->>ZDE<<-- ***

Uživatelský avatar
Chauffeur
Advanced member
Příspěvky: 351
Registrován: úte lis 22, 2005 23:33
Bydliště: Brno

Příspěvek od Chauffeur » pát úno 17, 2006 15:31

Je podstatou adminů omazovat ty druhé. Jinak by nebyli admini :wink:
Aktuálně víceméně bezproblémový Scénic 1,5 dCi, 2008; dříve dosti problémový Megane Scénic 1,9 DTi, 1999

Uživatelský avatar
Regis
Senior member
Příspěvky: 1871
Registrován: pon pro 27, 2004 19:05
Bydliště: UK

Příspěvek od Regis » pát úno 17, 2006 18:17

Lidi, o cem se tady bavime? Kazdy je snad schopny mluvit slusne, ne? Admin je tu od toho, aby te upozornil, kdyz ti to ujede. Jednou. Nevim o cem debatovat.

Kdyz se ti nelibi smajliky, tak je nepouzivej... jak proste.
Renault 19 16S Phase 2 (1995) - rozbito a prodano :(
BMW 5 Touring (e39/2, 2002)

Uživatelský avatar
Anarki
Člen RCČR
Příspěvky: 3889
Registrován: ned kvě 29, 2005 22:42
Bydliště: Atomograd
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Anarki » pát úno 17, 2006 22:46

Tak toto je peklo, opravdu zde chybí smajlíci znázorňujíci jak se pod stolem válím smíchy. :oops:
Už jen čekám na osudný nápad, kdy někoho ehm. "moudrého" napadne aby
admina, jeho práva a povinnosti určovali volby :D .
Když je už rěč o smajlícich pak je zde jeden s názvem yu11.gif, který je opravdu nevhodný zvláště pro naši nejmladší členy. :idea:

Jen mě prosím nemějte za Strýčka Skrblíka z 19. století :ups:
Ošnečkovaný Cacabus Quintus GT-Blue Storm 5-Ultimate Sensational Orgasm s kovaným srdcom F3+N a šnečkom GT2876RS Real Raider
První R5 GTT na světe kde bylo nainstalované nezávislé topení, analogové švýcarské hodiny Kienzle a pod ... :)
Bacha na parazit Kooperativu :evil:

Uživatelský avatar
awe_cz
Člen RCČR
Příspěvky: 849
Registrován: ned led 04, 2004 13:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od awe_cz » ned úno 19, 2006 00:41

Aha, takze to, ze tu jsou "vulgarni" smajlici znamena, ze se muzes chovat jako XXXXXXX ? Hm, mel by ses nad sebou zamyslet.

Uživatelský avatar
FD_Ondra
Junior member
Příspěvky: 163
Registrován: sob črc 03, 2004 12:08
Bydliště: Sezimovo Ústí I.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FD_Ondra » ned úno 19, 2006 17:46

DDT píše:Ghoste, tento topik je velmi zbytečný. přečti si pravidla fóra http://www.renaultclub.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=34 A buď se tím řiď a nebo pokud ti nevyhovují, nepřidělávej mi práci. Zároveň tě musím upozornit že jakákoliv komerční propagace bez předchozího souhlasu klubu je zakázána, čímž ti taktně doporučuji aby sis změnil podpis dříve než ti ho změním sám. Toleroval jsem ti to až dosud a zdá se, že bych neměl.
Podpis jsem si změnil... Beru tohle bylo pochybení z mojí strany... BTW. v odkazovaných pravidlech to zanesené nemáš :P

Vůči tvému upozornění jsem se ohradil z toho důvodu, že bylo napsáno stylem, jako bych měl za každým druhým slovem "kastrovaného býka" a "řitní otvor"... (je to dost slušně???)

Prostě si nemůžu pomoct, ale na jedné straně upozorňovat na to že mi jednou za čas ujede huba a na druhé straně tu 24hodin denně veřejně nabízet k použití emotikony s významem "polib mi *****", hopsající přirození, zabijáka starších a podobné prostě z mého pohledu postrádá logiku a je to protichůdné...

Pokud jsem si dobře znova přečetl pravidla, nejedná se o klub "under 18", tudíž si můžou číst všichni bez ohledu na věk... Takže když to vezmeme ad absurdum, čistě teoreticky tu může číst a psát i můj měsíční syn...
A upřímně, připadá mi, že mnohem závadnější je povolovat emotikony ukazující násilí než upozorňovat po jednom vulgárním slovu v threadu že jsem vulgární... Přitom výraz, za který jsi mne upozornil na vulgaritu, zná 99% dětí ve školce... :wink: Neděláš z toho tady tak trochu USA, kde se vyjadřuje prezident k prsu Janet Jacksonové a odsoudí tě za to, že podržíš ženský dveře??? :roll:
awe_cz píše:Aha, takze to, ze tu jsou "vulgarni" smajlici znamena, ze se muzes chovat jako XXXXXXX ? Hm, mel by ses nad sebou zamyslet.
Tobě asi v životě nikdy nic neujelo což? Ať myslím jak myslím, chápu z toho dobře, že když se ohradím vůči názoru admina, chovám se kvůli tomu jako XXXXXXX?
Anarki píše:Už jen čekám na osudný nápad, kdy někoho ehm. "moudrého" napadne aby admina, jeho práva a povinnosti určovali volby
Přišlo by mi to docela normální, aby si lidi mohli vybrat, kdo má nad nimi bdít, hlídat jejich chování a tvořit pravidla... Krom toho, tam kde bdí jediný člověk nad 1000 jiných, to vždycky zavání diktátem... A to je holt věc, která mi vždycky vadila...


Všem se tedy z hloubi duše omlouvám za to, že jsem si dovolil zveřejnit jiný názor na věc, než nejvyšší a neomylný... :lol: Asi už bude pravda to, že mám problém s přijímáním autorit... :lol:
Jsem holt asi XXXXXXX (btw. není to vulgarismus? :lol: ), občas mluvím jak mi zobák narostl, neuznávám slušnost za každou cenu, ale aspoň si nehraju na 100% šlušňáka, tedy něco čím nejsem a už nikdy nebudu...
ex-Ghost_SR

FD-CustomStyle Clio B '99 RSi | "Cléopatre" :twisted:
Renault Laguna II 1.8 16V Privilege | man?el?in rodinný ko?ár :)

Thread o vulgarismech

Lada.H
Junior member
Příspěvky: 136
Registrován: pát dub 29, 2005 20:24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lada.H » ned úno 19, 2006 18:58

Admin:Spíš než vulgarismy mně vadí propagace fašismu :!:

Uživatelský avatar
Čeněk Urbanec
Člen RCČR
Příspěvky: 2126
Registrován: stř úno 25, 2004 22:55
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Čeněk Urbanec » ned úno 19, 2006 19:42

Ghost_SR píše: Přišlo by mi to docela normální, aby si lidi mohli vybrat, kdo má nad nimi bdít, hlídat jejich chování a tvořit pravidla... Krom toho, tam kde bdí jediný člověk nad 1000 jiných, to vždycky zavání diktátem... A to je holt věc, která mi vždycky vadila...
Ale lidi si vybrali, prostě chodí sem, kde bdí jediný člověk, proč sem lezete Vy?
Vám vadí diktát, nebo prostá pravidla?
Co přesně Vám brání vytvořit web "Renault bez pravidel", kdo Vás brzdí v této aktivitě? A lidi si vyberou, kam budou chodit...ale asi víte, jak byste dopadl, tak prudíte tady
Ghost_SR píše: Všem se tedy z hloubi duše omlouvám za to, že jsem si dovolil zveřejnit jiný názor na věc, než nejvyšší a neomylný... :lol: Asi už bude pravda to, že mám problém s přijímáním autorit... :lol:
Jsem holt asi XXXXXX (btw. není to vulgarismus? :lol: ), občas mluvím jak mi zobák narostl, neuznávám slušnost za každou cenu, ale aspoň si nehraju na 100% šlušňáka, tedy něco čím nejsem a už nikdy nebudu...

Vy nemáte problém s přijímáním autorit, Vy máte problém s přijímáním pravidel společenství, do kterého jste vstoupil, které jste nezaložil, chcete si jen tak pokecat, plivnout na podlahu a být prostě za ranaře... nejste jím, jen řvete!
Takže pokud neuznáváte slušnost za každou cenu, asi Vás nepřekvapí, když Vás občas někdo upozorní, že nejste slušňák a měl byste si vybírat fora, kde můžete být, jak sám píšete " ...asi XXXXXXX... "
Pěkný den, Duchu Slovenské Republiky
8)
Čeněk Urbanec
Laguna Grandtour 1,9dCi 110kW+ 2002
Mégane 1,6 55kW 1996

Uživatelský avatar
Anarki
Člen RCČR
Příspěvky: 3889
Registrován: ned kvě 29, 2005 22:42
Bydliště: Atomograd
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Anarki » ned úno 19, 2006 21:23

Ghost_SR napsal:

Přišlo by mi to docela normální, aby si lidi mohli vybrat, kdo má nad nimi bdít, hlídat jejich chování a tvořit pravidla...

Pokud jde o tohle, užitečný nápady na zlepšení fóra nebo stránek posílá spousta uživatelů a jsou průběžně zařazovány.

Já jsem pouze náražel na spůsob kterým začal tenhle topic, napomenutí a následný zvolávaní lidí na diskreditaci některých pravidel fóra aby se jiná pravidla mohli porušovat.
Takhle to jede v politice a co to způsobuje to snad víme všichni.
Mezi občasnými vulgarizmami a "vulgarizmami za každým slovem" je pouze tenká tečka, která když se překročí tak rating fóra spadne někde dolů a místo zkušených ochotných odborníku a nadšencu se zde začnou scházet opravdový hovada.
Navíc fórum jako takové většina z nás jen bezplatně užívá na psaní.
Jeho provozní náklady stojí nemálo peněz a jeho administrátory většinu volného času. Proto některá pravidla pro běžný lidi možná nepochopitelné jim mohu hodně pomoci a proto mají právo si je stanovit.
Ošnečkovaný Cacabus Quintus GT-Blue Storm 5-Ultimate Sensational Orgasm s kovaným srdcom F3+N a šnečkom GT2876RS Real Raider
První R5 GTT na světe kde bylo nainstalované nezávislé topení, analogové švýcarské hodiny Kienzle a pod ... :)
Bacha na parazit Kooperativu :evil:

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » ned úno 19, 2006 23:27

Myslím, že bychom za tímto topikem mohli pomalu udělat tečku.

Je normální, že to sem tam někomu u jede a tehdy z toho opravdu nedělám vědu.
Pokud to někomu ujíždí častěji, pak dostane napomenutí a když se nepoučí, dostane banána.
Je to jednoduché.

Že se stará o fórum jediný člověk a tím jsem já, není dáno tím, že bych nutně musel být jedinou autoritou. Je to tím, že ač je adminů několik, každého po čase přestala bavit každodenní práce s fórem. Neustálé moderování, přesouvání topiků kam patří, obnovování topiků, které sežrala databáze... atd atd. Ale aby to nevypadalo, že jsem na vše úplně sám. Existuje poměrně dost velký počet lidí, kteří mi s tím pomáhají (jak už psal Anarki) jiným způsobem.

Moderátorské posty jsou tedy volné... a věřte mi, že bych uvítal, kdyby někdo, kdo umí česky, má dobré znalosti o renaultu, technice, ap. měl zájem o to, podělit se se mnou o tu nikdy nekončící práci.
Má-li tedy někdo zájem, po prověření schopností může klidně začit dělat to co já 24/7/365.

Co se týká použité argumentace Ghosta SR.
Nemohu si pomoct, ale přijde mi velmi zbabělé začít se, v případě, že sám porušuji nějaká pravidla, ohánět se tím, že "někdo jiný" také. To podle mne není hodno muže. Ten, kdo je schopen nést odpovědnost za své chování se nikdy nebrání tím, že poukazuje na druhé. Snaží se obhájit své činy.

Mimochodem Ghoste, gratuluji k potomkovi. Užívej fóra dál a snaž se zachovávat jeho regule.

Hezký večer.
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
Ing. Milan Voda
Člen RCČR
Příspěvky: 729
Registrován: čtv bře 03, 2005 10:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ing. Milan Voda » pát úno 24, 2006 07:54

:bartmoon:
Admine, nemyslíš, že když dáš možnost v tomto diskuzním fóru někumu použít takového to smailíka, že mu tím vlastně udáváš i hranici, jak až se může vyjadřovat? A nebo je rozdíl mezi tím, když někomu odpovím tímto kresleným gestem a tím že mu napíši česky " Polib mi p....! " A nebo snad tento obrázek značí něco jiného? Tím, že dáváš k dipozici určité výrazové prostředky, nastavuješ tím i mantinely. A podlě mě o to tady v prvním článku šlo. Snažím se patřit mezi " slušňáky ", takže nehodlám obhajovat vulgarismy, ale tady jde spíš o princip. Nemáš to lehký všechno stíhat a plně souhlasím s " cenzurou", vždyť je to koneckonců " soukromý web " a jeho zřizovatel si udává pravidla. Někdy moc demokracie škodí. Ahoj Milan.
Les Miniatures
R 15 TS, Safrane RXE V6, R 5 GTE 2x
a dalších přes 475 kousků ( stav k 31.12.2008) viz
www.autosalon.cf.cz autosalon minirenaultů

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » pát úno 24, 2006 10:10

Milane, výhoda emotikonů tkví v tom, že mohou mít různé významy a mohou být různě vnímány.
Tebou zmíněný emotikon lze samozřejmě užít ve smyslu "polib mi prdel" ale lze ho také využít takto:

"Honili jsme se po dálnici, ale nestačil na mne s výkonem, takže jsem mu nakonec ukázal :bartmoon: :-)"

Podobné to je i s použitím ostatních emotikonů.

Nechci tu rozvíjet dlouhé alegorie leč neodpustím si ještě jedno přirovnání. Auta mohou jezdit výrazně vyšší rychlostí než je povolená Přece nebudeme po výrobcích aut požadovat aby jejich maximální rychlost byla max 50 km/h, protože nezodpovědný řidič by mohl jet ve městě rychleji...

Rozumný člověk si sám najde hranici. Soudě podle toho, jak jsou tyto emotikony využívány, je na tomto fóru drtivá většina lidí rozumných a věřím, že ani ty jsi nezaznamenal zneužívání těchto obrázků.

Pouze jedinkrát byly tyto obrázky zneužity: K podpoře argumentace proč je správné říkat "srát, prdel a čůrák"....
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
Ing. Milan Voda
Člen RCČR
Příspěvky: 729
Registrován: čtv bře 03, 2005 10:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ing. Milan Voda » pát úno 24, 2006 13:58

Ahoj,
myslel jsem to tak, že Ti rozumní hranici znají a těm nerozumným ji někdo musí stanovit. Což v tomto případě dělá admin mimo jiné i svojí nabídkou smailíků, které si zvláště někteří vyloží po svém, přesně tak, jak se jim to hodí. Ale to není jen případ této diskuze, to je společenský nešvar. Jsem pro ukončit tuto diskuzi. Nemusíš odpovídat, věnujme se zábavnějším tématům. Zdravím Milan.
Les Miniatures
R 15 TS, Safrane RXE V6, R 5 GTE 2x
a dalších přes 475 kousků ( stav k 31.12.2008) viz
www.autosalon.cf.cz autosalon minirenaultů

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » pát úno 24, 2006 14:09

Máš recht, pojďme se bavit o autech :-)
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
TomB
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: pon led 10, 2005 17:03

Příspěvek od TomB » čtv bře 16, 2006 23:04

He he....sem se fakt pobavil :D .Skoro mi to připomíná nekonečnou diskuzi v ČMN ,kdo píše správně y-i a kdo ne....ach .Osobně si myslím že i admin zkousne nějaký to sprostý slovo v opravdu vhodném kontextu.......prostě nehrotit a basta :D čuuus!
TomB Espace 2.2dT

Uživatelský avatar
Pawer
Člen RCČR
Příspěvky: 115
Registrován: čtv bře 23, 2006 16:59
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pawer » čtv bře 30, 2006 22:05

Celý se mi to číst nechce, ale určitě to tady ještě nezaznělo :)

Co se týká vulgarismů, je v administraci fora velice jednoducha utilitka na omezovani vulgarismu. Jen je s tim trochu prace, nez se tam nacvakaj vsechny vulgarismy a jejich slusne verze... Rika se tomu cenzura slov...

Prijemnou zabavu :)))
[color=orange:f3b8e1af39]Renault 19, 1.8 GTX, r.v. 1990 [/color]- v prodeji
[color=blue:f3b8e1af39]Renault Clio phase II, r.v. 2001, 1.4 16V Dynamique [/color] - současné jezdítko :-)

pirduch
Junior member
Příspěvky: 216
Registrován: ned pro 11, 2005 18:27
Bydliště: Litvinov

Příspěvek od pirduch » ned dub 09, 2006 03:49

Tak já nevím,ale buď jsem v hospodě u piva, a neberu si servítky a mluvím(píšu),jak mi zobák narost...a nebo jsem na nějakým foru,jsem tam doprovolně a píšu tak,jak je tam standartem...pokud chci mít sprostý slůvka,slezu zpátky někam jinam...ale tady je to v klidu a pohodě a není co řešit...jen slušně, nejsme přece v putyce...Je to jako s alkoholem za volantem:pokud se povolí jedno pivko,bude silnice plná ožralů,co se bude oháněn jedním pivkem...
Renault Twingo I, polocabrio, r.v.96
Renault Grand Scenic II 1,9dTi, r.v. 05

Odpovědět

Zpět na „Pravidla pro komunikaci na fóru Renault Club CZ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti