Nový server pro fórum - jak se líbí?

...a také návod, jak správně psát a používat funkce fóra.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nový server pro fórum - jak se líbí?

Příspěvek od DDT » pát srp 31, 2007 13:33

Ahoj všem.
Včera jsme naše fórum přesunuli na nový výkonný stroj, abychom zlepšili Váš komfort při vzájemné komunikaci.
V současné chvíli ještě probíhá ladění, proto prosím omluvte některé drobné nedostatky.

Budu rád za Vaše komentáře a připomínky.
Viktor
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
Anarki
Člen RCČR
Příspěvky: 3889
Registrován: ned kvě 29, 2005 22:42
Bydliště: Atomograd
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Anarki » sob zář 01, 2007 12:00

Klobúk dole :wink:
Predtým keď som napísal dlhší príspevok musel som čakať za jeho odoslaním aj niekoľko minút a často sa stalo, že príspevok bol odoslaný ale aj po niekoľkých hodinách to stále ostalo visieť na posielacom bode.
Niektoré príspevky nebolo možné odoslať vôbec, topic mein kampf som rozdeľoval a posielal asi dve hodiny. Teraz po zaslaní dlhšieho príspevku som nečakal ani 3 sekundy a bolo to :)
Ošnečkovaný Cacabus Quintus GT-Blue Storm 5-Ultimate Sensational Orgasm s kovaným srdcom F3+N a šnečkom GT2876RS Real Raider
První R5 GTT na světe kde bylo nainstalované nezávislé topení, analogové švýcarské hodiny Kienzle a pod ... :)
Bacha na parazit Kooperativu :evil:

pvok
Člen RCČR
Příspěvky: 92
Registrován: čtv led 19, 2006 12:42
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pvok » sob zář 01, 2007 14:00

Nějak mi přestala fungovat RSS čtečka. Je potřeba tam něco změnit?
Petr Vokulič
Avantime 3.0 V6
ex Espace 2.2i, r.v.94

truny
Junior member
Příspěvky: 202
Registrován: čtv úno 15, 2007 22:47

Příspěvek od truny » ned zář 02, 2007 14:41

beha to vyborne. beha to dokonce tak rychle, ze nato nestacim. jsem pocitacovej analphabet a tak bych chtel poprosit o radu.
prihlasim se, kliknu na posledni prispevky od posledni navstevy, kliknu na nejakou debatu, kam napisi odpoved, ale potom uz se nemuzu vratit na prispevky od posledni navstevy, ale pouze na cele diskuzni forum. asi to bude hloupost, dekuju.

Uživatelský avatar
Butcher
Člen RCČR
Příspěvky: 794
Registrován: čtv zář 29, 2005 11:00
Bydliště: Prypiat
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Butcher » ned zář 02, 2007 19:47

Rychlost super, ale kde je Album?
Dead man

Uživatelský avatar
Vejr
Junior member
Příspěvky: 232
Registrován: pon srp 06, 2007 21:43
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vejr » ned zář 02, 2007 20:16

rychlost super akorát se musím pokaždý znovu přihlásit, heslo si to nepamatuje
Renault Megane Break 1.9 dCi, Renault Midlum 180 dCi, Aro 243 TD, Jawa 350/634

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » ned zář 02, 2007 20:45

pvok píše:Nějak mi přestala fungovat RSS čtečka. Je potřeba tam něco změnit?
Budeme ji muset znovu nastavit.
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » ned zář 02, 2007 20:45

Butcher píše:Rychlost super, ale kde je Album?
Bude se dodělávat.
Vydrž :-)
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » ned zář 02, 2007 20:46

Vejr píše:rychlost super akorát se musím pokaždý znovu přihlásit, heslo si to nepamatuje
To se spraví. Zatím ještě pracujeme na serveru. Jakmile ho restartujeme, tak zapomene, kdo byl přihlášený.
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

ludek72
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: úte úno 13, 2007 15:16
Bydliště: Brno

Příspěvek od ludek72 » pon zář 03, 2007 12:36

Ja bych poprosil jestli by se jeste mohlo opravit ,aby pri kliknuti na oranzovou znacku (list) novych prispevku nabehl opravdu novy prispevek - tak jak to bylo driv (Doufam ze jsem to vysvetlil srozumitelne :)

Diky Ludek

lazak
Junior member
Příspěvky: 246
Registrován: pát pro 02, 2005 20:18
Bydliště: Řesanice - Kasejovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lazak » stř zář 05, 2007 19:59

ludek72 píše:Ja bych poprosil jestli by se jeste mohlo opravit ,aby pri kliknuti na oranzovou znacku (list) novych prispevku nabehl opravdu novy prispevek - tak jak to bylo driv (Doufam ze jsem to vysvetlil srozumitelne :)

Diky Ludek
Taky se připojuji k této žádosti, aby bylo možné zobrazit nové přízpěvky v daném tématu od poslední návštěvy, hodně to chybí. :cry:
Laguna lll Grandtour, 2.0DCI 110kW, Automat...

Grand Scénic fórum

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » stř zář 05, 2007 20:35

Ono to ve skutečnosti funguje, ale na serveru se stále pracuje a ladí se. Ve chvíli, kdy se restartuje databáze (poznáte to podle chybové hlášky - trvající 10-30 vteřin), tak fórum "zapomene" kdy kdo byl naposledy nalogovaný - to má pak za důsledek, že nezobrazí nové příspěvky.
Tento stav nebude trvat dlouho.

Minulé fórum bylo po technické stránce velmi dobře odladěno. Tady pracujeme s hodně surovým materiálem a chvilku potrvá, než ho dostaneme do té fáze odladěnosti, jako bylo před tím.
Ačkoliv to uživatel nepozná, jedeme teď v jiném databázovém prostředí a sladění vyžaduje hodně práce.
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Příspěvek od Šamša » pon zář 10, 2007 00:35

Nějak vypadla česká diakritika, já mám teď nick ?am?a.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
100KUC
Moderátor
Příspěvky: 3779
Registrován: stř led 07, 2004 15:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 100KUC » pon zář 10, 2007 09:35

mě tě to zas zobrazuje se čtverečkama...

Viktor o tom už ví ;)
<> Renault Mégane R.S. 265 Cup 2015
ex. Clio 1.4e RT '91; Mégane Break 1.4 16V RXE '99; Renault 8 '64, 40k; Clio 1.4 16V '03; Renault 5 GT. '88 (project F16), 136k; Renault Laguna 2.0T Dynamique '05, 170k; Renault Mégane GrandTour 1,6 16V Privilége '05, 110k "Gauč"

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » pon zář 10, 2007 15:04

Maka se na tom. Je to jeden z dusledku prechodu na novou platformu.
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

pvok
Člen RCČR
Příspěvky: 92
Registrován: čtv led 19, 2006 12:42
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pvok » pon zář 10, 2007 15:18

Tak to drzim palce (bez hacku a carek)
Predpokladam, ze je to prechod z MySQL/Linux na MS SQL nebo Oracle/MS, popripade v obracenem smeru.
Jinak vic nez na hacky a carky se tesim na RSS.

PV

P.S.: ac bydlim kousek od Melnika, tak jsem zase nebyl na srazu. Ale mel jsem vazne rodinne duvody - umrely nam vchodove dvere a byl nejvyssi cas je vymenit
Petr Vokulič
Avantime 3.0 V6
ex Espace 2.2i, r.v.94

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od kmarty » pon zář 10, 2007 16:16

pvok píše:Predpokladam, ze je to prechod z MySQL/Linux na MS SQL nebo Oracle/MS, popripade v obracenem smeru.
Na puvodnim stroji byl Postgresql (takze tise predpokladam ze slo o Linux).
Soucasny stroj je urcite Linux (strelba od boku: Debian, verze Lenny, asi lehce krisnutej Sidem) a s databazi ... trochu mne mate fakt, ze Viktor byl jeste asi pred pul rokem proti MySQL. Jenze na tomhle MySQL skutecne zije. Pravda, to jeste nezarucuje ze forum bezi na MySQL, ale urcity predpoklad by tu byl.
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » pon zář 10, 2007 16:41

Mas pravdu Marty - konvertovali jsme z Postgressu na
MySql v rámci přechodu na nový stroj.
Má to spoustu výhod, ale i nevýhod.
Největší výhodou je zvýšení rychlosti.
Proti MySql jsem kvůli těžkopádnosti dodnes - bohužel pro PHPBB2 lepší platforma není.
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od kmarty » pon zář 10, 2007 17:03

DDT píše:Proti MySql jsem kvůli těžkopádnosti dodnes - bohužel pro PHPBB2 lepší platforma není.
No ona je MySQL pro webove pouziti obecne lepsi.
Sice neobsahuje zadne vychytavky jako skutecne SQL databaze (jak jsem zaslechl, v urcite skupine programatoru panuje nazor ze MySQL neni SQL databaze :-)), ale to se prave pri pouziti jako je web forum (redakcni system, shop, ... proste webove veci obecne) obraci ve vyhodu prave tim, ze neni nic co by ji brzdilo v rychlosti. Nehlede na to, ze pri tomhle pouziti se vyuzije minimum vyhod jinych SQL DB.
Jen holt clovek musi na ni trochu polopaticteji nez na jine databaze a napriklad absenci optimalizaci musi vyresit svepomoci, vhodnym poskladanim SQL dotazu nebo navrhu tabulek.
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

Uživatelský avatar
Vejr
Junior member
Příspěvky: 232
Registrován: pon srp 06, 2007 21:43
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vejr » pon zář 10, 2007 18:54

DDT píše:
Vejr píše:rychlost super akorát se musím pokaždý znovu přihlásit, heslo si to nepamatuje
To se spraví. Zatím ještě pracujeme na serveru. Jakmile ho restartujeme, tak zapomene, kdo byl přihlášený.
no zlobí to pořád ale jen doma, počítač v práci si heslo pamatuje a připojuje se bez problémů i přes pomalej modem, doma i když zatrhnu pamatovat heslo tak ho chce při každý návštěvě znova. Chodím celkem na 5 fór a dělá mi to jen tohle.
Renault Megane Break 1.9 dCi, Renault Midlum 180 dCi, Aro 243 TD, Jawa 350/634

ludek72
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: úte úno 13, 2007 15:16
Bydliště: Brno

Zobraz nove prispevky

Příspěvek od ludek72 » stř zář 19, 2007 10:40

Zdravim ,
jeste jendou se zeptam , bylo by mozne - tak jak to bylo drive , aby se pri kliknuti na oranzovy list -"Zobraz nove prispevky" nabehla stranka na miste novych prispevku? . Nyni nabehne na posledni stranku ale k novym prispevkum musim odrolovat. Vim ze je to malickost ,ale vzhledem k mnozstvi prispevku ktere tadyve foru procitam by mi to (a myslim nejenom me) usetrilo trosku casu.

Predem diky
Ludek

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » ned kvě 11, 2008 22:37

Vážení, od září se nám více než dvojnásobně zvedla návštěvnost.
Fórum se začalo mírně zpomalovat, takže jsem se rozhodl, že je třeba přejít (opět) na modernější stroj.
Překlopení proběhlo v pátek, což někteří z vás zaznamenali jako několikahodinový výpadek.
V tuto chvíli jsme oproti čtvrtku díky pozměněné architektuře serveru asi 2,5x rychlejší.
Pokud máte k dané věci nějaký postřeh, sem s ním.
Díky
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
Anarki
Člen RCČR
Příspěvky: 3889
Registrován: ned kvě 29, 2005 22:42
Bydliště: Atomograd
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Anarki » pon kvě 12, 2008 00:10

Od pátku večera / soboty rána (už si to nepamatuju :oops: ) mi dvakrát zmrzla Opera když jsem se odhlasoval.
Dosud jsem nic takovýho nepozoroval ale nakolik jsem v režimu O.C. je možný že je to způsobeno mírnou nestabilitou. Když ten problém nevyřeším tak se ještě ozvu. :wink:
Ošnečkovaný Cacabus Quintus GT-Blue Storm 5-Ultimate Sensational Orgasm s kovaným srdcom F3+N a šnečkom GT2876RS Real Raider
První R5 GTT na světe kde bylo nainstalované nezávislé topení, analogové švýcarské hodiny Kienzle a pod ... :)
Bacha na parazit Kooperativu :evil:

lazak
Junior member
Příspěvky: 246
Registrován: pát pro 02, 2005 20:18
Bydliště: Řesanice - Kasejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zobraz nove prispevky

Příspěvek od lazak » pon kvě 12, 2008 11:40

ludek72 píše:Zdravim ,
jeste jendou se zeptam , bylo by mozne - tak jak to bylo drive , aby se pri kliknuti na oranzovy list -"Zobraz nove prispevky" nabehla stranka na miste novych prispevku? . Nyni nabehne na posledni stranku ale k novym prispevkum musim odrolovat. Vim ze je to malickost ,ale vzhledem k mnozstvi prispevku ktere tadyve foru procitam by mi to (a myslim nejenom me) usetrilo trosku casu.

Predem diky
Ludek
Tady stím mám stejný problém, kdysi to fachčilo dobře a ted, ne od pátku ale od toho lonského přesunu to nefunguje.
Laguna lll Grandtour, 2.0DCI 110kW, Automat...

Grand Scénic fórum

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zobraz nove prispevky

Příspěvek od Dehumanizer » pon kvě 12, 2008 16:48

lazak píše:
ludek72 píše:Zdravim ,
jeste jendou se zeptam , bylo by mozne - tak jak to bylo drive , aby se pri kliknuti na oranzovy list -"Zobraz nove prispevky" nabehla stranka na miste novych prispevku? . Nyni nabehne na posledni stranku ale k novym prispevkum musim odrolovat. Vim ze je to malickost ,ale vzhledem k mnozstvi prispevku ktere tadyve foru procitam by mi to (a myslim nejenom me) usetrilo trosku casu.

Predem diky
Ludek
Tady stím mám stejný problém, kdysi to fachčilo dobře a ted, ne od pátku ale od toho lonského přesunu to nefunguje.
Huh? Mne to vo firefoxe funguje spravne odkedy som tu zaregistrovany... Vzdy to odskroluje na prvy novy prispevok. Takze problem bude asi v browseri.
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

Odpovědět

Zpět na „Pravidla pro komunikaci na fóru Renault Club CZ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů