navigace R-link Scénic III

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
petr.janousek
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: stř pro 13, 2006 21:08
Bydliště: České Budějovice

navigace R-link Scénic III

Příspěvek od petr.janousek » pon pro 05, 2016 16:18

Můj život s Renaulty postoupil zase o kousek. Po R Fluence, kterou jsem měl tři roky, jsem si koupil R Scénic III (z 02/2015) se zabudovanou navigací R-link.
SD karta však v autě nebyla a tak jsem koupil novou v Renaultu České Budějovice za 5.300,- Kč. Vše hned fungovalo, ale také jsem hned zjistil, že je na ní dost stará mapa. Koupil jsem tedy dne 7.11. v R-link Store mapu novou za dalších 99€. Ta je z 03/2016 a hned dne 19.11. vydali novou. Ptal jsem se přes CHAT v R-link Store, zda existuje služba aktualizací map. Bylo mi sděleno, že nikoliv a je nutno vždy koupit celou novou mapu (pokaždé za plných 99€).
Prosím o informace, zda existuje nějaká možnost, nebo někdo, kdo se kolem map na R-link zabývá a umí poradit, nebo pomoci. Kupovat každou chvíli novou mapu za plnou cenu se mi zrovna - i když nejde až tak o peníze - moc nelíbí.

Velmi Vám předem děkuji za odpověď i případný návod, kontakt či pomoc.

jufa
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: ned zář 19, 2010 16:04

Re: navigace R-link Scénic III

Příspěvek od jufa » čtv pro 08, 2016 19:51

Politika Renaultu je dost nepochopitená. Ptal jsem se na to i v servisu, prý by měl být vždy jeden update v ceně, tzn za těch 99€ si koupím mapu + jeden update. Bohužel ani toto mi nefunguje. Taky jsem si mapu koupil (verzi z 03/2016) a od té doby mi ani v R-link store nenabízí možnost si mapu koupit. Je to pro mě osobně velké zklamání. Navigace bez aktuální mapy je k ničemu.... Mimochodem ta verze map z 19.11.2016 má uvedenou stejnou verzi jako ta z března. Takže to spíš vypadá, že tam přehodili datum a nic neupdatovali. Něco jsem hledal i na zahraničních forech a všichni tvrdí to samé... jiná možnost než R-link store není a nebude. Přitom TomTom vydává updaty co pár měsíců a nabízí možnost LifeUpdate.... Jinak R-link jako takový není špatný. Kdyby se dal normálně updatovat, řekl bych, že je i skvělý....
Megane II 1,5 dCi, K9K 732 /78kW, 1/2007, koupeno 9/2010, po destrukci motoru v pouhých 83.000 km (ulomený ojniční šroub), prodáno 28.4.2012
Megane III Grandtour, 1.2 TCe 130 EDC Limited 6/2015, modrá Majorelle
Laguna III 2.0 dCi Limited 3/2015

petr.janousek
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: stř pro 13, 2006 21:08
Bydliště: České Budějovice

Re: navigace R-link Scénic III

Příspěvek od petr.janousek » sob pro 10, 2016 08:21

Je škoda, že se Renault ke svým zákazníkům prostřednictvím R-link chová tak macešsky. Je to vychytralost, nebo ignorance? Zatím si neumím odpovědět. Na CHATu R-link mi slíbili, že se pokusí předat návrh zřízení update zakoupených map do Francie (kde R-link spravují), no uvidíme.
Navigace Tom Tom mám k plné spokojenosti již léta. Dříve GO 920, nyní GO 1005, pravidelně kupuji roční aktualizace map i radarů, 4x za rok je velká aktualizace mapy a vše je výborné. Proč totéž - když to Tom Tom dělá - neposkytuje také R-link? Komunikoval jsem i s podporou na Tom Tom. Potvrdili, že R-link je záležitost Renaultu a oni jej neservisují. Škoda, R-link jim tímto dost kazí výborné jméno, které jinak u uživatelů jejich systému mají.
Snad se někdy dočkáme změny.

renko
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: ned pro 11, 2016 08:16

Re: navigace R-link Scénic III

Příspěvek od renko » ned pro 11, 2016 08:28

Máme druhým rokem Scénika III 1,2 TCe s R-linkem a navigací. S vozem spokojenost. Původně jsem vůz s vestavěnou navigací nechtěl, nakonec to dopadlo, že ji máme, tak se ji snažím používat. Líbí se mi velký a jasný displej, mluvené pokyny v reproduktorech vozu. Velké mínus jsou předražené mapy. V době kdy ke každé přenosné navigaci za 1500 Kč poskytují výrobci doživotní aktualizace map zdarma je Renault se svými starými mapami za 99 Eur trochu mimo mísu. Zatím to řeším tak, že mám v autě vedle nejlepšího systému R-link stále starou přenosnou navigaci s aktuálními mapami zdarma a vestavěný tomtom je jen pro okrasu.

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: navigace R-link Scénic III

Příspěvek od Šamša » pon pro 12, 2016 21:23

Ona ta doživotní je jen slovíčko, než se změní platforma, v tomto případě přechod od GPS na Galileo.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

petr.janousek
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: stř pro 13, 2006 21:08
Bydliště: České Budějovice

Re: navigace R-link Scénic III

Příspěvek od petr.janousek » sob pro 17, 2016 21:05

Na systém Galileo Tom Tom přejde jednou taky a bude zase jednička.
R-link od Renaultu jsou syčáci, kteří z lidí jen tahají peníze za to, co udělal někdo jiný.
Jsem přesvědčen, že mapy od Tom Tom mají za hubička a bez práce z lidí jen tahají peníze.
Taky používám TT GO 1005, navigaci R-link pouštím jen na ukázku spolujezdcům o vychytralosti a neschopnosti Francouzů.
Dám si tam za jízdy rádio, nebo přehrávač z USB a předražené mapy si mohou strčit za klobouk.

MichalV1
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: pát pro 04, 2015 11:17
Bydliště: Zlín

Re: navigace R-link Scénic III

Příspěvek od MichalV1 » ned pro 25, 2016 20:04

Asi záleží na úhlu pohledu.. myslím si, že zase tak rychle se klíčové cesty nestaví a aktualizace jednou za cca 1-2 roky stačí a cena 99€ je z mého pohledu spíše symbolická.. mně přijde zvláštní koupit si auto za půl mega, mít integrovanou navigaci a jezdit podle nějaké navigace přilepené na čelní sklo..:-)
Mégane III Grandtour Energy 110 dCi Limited (2015)
Clio IV Energy 75 dCi Limited (2016)
-----------------------------------------------------
Mégane Sedan 1,4 16V (2005)

petr.janousek
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: stř pro 13, 2006 21:08
Bydliště: České Budějovice

Re: navigace R-link Scénic III

Příspěvek od petr.janousek » sob led 21, 2017 08:10

Nejde o poměr ceny auta a symbolické ceny mapy od R-link. Jde o to, že by mapy měly být aktualizovány.
Externí Tom Tom poskytuje 4x ročně velkou aktualizaci, R-link nikoli.
Sice mi to teď nabídlo aktualizaci mapy, ale poté jsem zjistil, že nejspíše přepsali jen číslo mapy.
Část silnice, která je u nás v provozu již více jak 2 roky a v externí navigaci je již dávno, v R-link stále není!!!

renko
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: ned pro 11, 2016 08:16

Re: navigace R-link Scénic III

Příspěvek od renko » ned led 29, 2017 13:11

Prosím o radu.
1. Vypnutí a zapnutí navigačních pokynů u Renault R-link Tom Tom navigace ve Scénicu III. Chci za jízdy vypnout mluvené pokyny, počkám až bude navigace před křižovatkou mluvit a pomocí ovladače hlasitosti pod volantem stáhnu hlasitost na 0. Po čase přijedu např. do cizího města a tak si chci pokyny zapnout. Když neslyším, kdy navigace mluví nemám jak hlasitost přidat. Jde to jedině na dotyk. obrazovce, což vyžaduje několik kliků, potvrzení a pak přijedu k další křižovatce a ono to stále nemluví, opět opakuji postup na dotyk. obrazovce a přijedu k další křižovtce a když mám štěstí tak to už začne mluvit. U mé staré přenosné navigace je to vše otázka jednoho kliknutí pro vypnutí mluvení a jednoho pro zapnutí mluvení.
2. Vypnutí povolení obratu zpět. Jedu dle navigace po trase, před avizovanou odbočkou je značena objížďka a tak neodbočím dle navigace a jedu po objízdné trase avšak Renault R-link Tom Tom mě např. dalších 20 km stále zobrazuje na obrazovce, že se mám ihned otočit zpět o 180°. Já však v této situaci potřebuji aby mě navigace navigovala po objízdné trase což moje stará přenosná navigace dělá plně automaticky.

Umíte to prosím někdo v systému Renault R-link Tom Tom vyřešit? Díky

MichalV1
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: pát pro 04, 2015 11:17
Bydliště: Zlín

Re: navigace R-link Scénic III

Příspěvek od MichalV1 » úte led 31, 2017 17:55

1. Obávám se, že to je možné jen v Nastavení-Ovládání hlasitosti. Já osobně mám hlasové navigování stabilně vypnuté. Vadí mi jak to pořád ztlumuje rádio a kecá do jízdy.
2. Nevím jestli máš zaplacen online traffic, pokud ano, tak navigace sama vyhodnotí objížďku , pokud se vyplatí a pak potvrdíš jen vyhnutí se problému-zdržení na trase (jde nastavit při jak velkém zdržení má nabídnout objížďku a jestli dát výzvu a nebo rovnou navigovat na objížďku). Pokud objížďka není navigaci známá, tak se obávám, že tě bude vracet až do toho okamžiku, než vyhodnotí jako rychlejší jinou trasu do cíle. Případně by se do trasy dal přidat průjezdný bod, když víš kudy objížďka vede.
Mégane III Grandtour Energy 110 dCi Limited (2015)
Clio IV Energy 75 dCi Limited (2016)
-----------------------------------------------------
Mégane Sedan 1,4 16V (2005)

renko
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: ned pro 11, 2016 08:16

Re: navigace R-link Scénic III

Příspěvek od renko » sob srp 05, 2017 11:25

V poslední době jsem byl vždy při přihlášení do obchodu R-link Store upozorňován na nutnost povinné aktualizace systému R-link. Přečetl jsem si tam uvedený postup (stahování bude trvat 10-20 minut, pak SD kartu vložit do vozu a bude se instalovat uvedená aktualizace). R-LINK Toolbox něco stahoval ais 7 hodin a poté oznámil "Vaše karta je aktuální". Následně jsem dle uváděného postupu nastartoval motor, zapnul jsem R-link a vložil SD kartu. Objevil se nápis "SD karta připojen", "Načítání mapy Europe..." a tím byla veškerá činnost ukončena, žádná instalace aktualizace ve voze se nespustila ani při opakovaných pokusech.

Následně jsem na disku v PC pomocí Průzkumníku Windows našel soubory, které se asi těch 7 hodin stahovaly, ale tyto soubory nejsou na mé SD kartě. Při přihlášení do R-link Store už nyní žádnou aktualizaci nevidím a R-LINK Toolbox stále píše "Vaše karta je aktuální" i když tedy rozhodně není protože stažená aktualizace je dle mého názoru v PC místo na SD kartě.

Nevěděl byste někdo jak mám provézt tuto uvedenou povinnou aktualizaci systému R-LINK. Můj dotaz přímo na podporu Renault je bez odpovědi, asi jsou u moře. Díky

Uživatelský avatar
MaxHardcore
Starting member
Příspěvky: 22
Registrován: pát črc 01, 2016 17:55

Re: navigace R-link Scénic III

Příspěvek od MaxHardcore » sob pro 15, 2018 16:09

asi ma Renault vianočnú akciu , mapy EU Verzia: 1011.9022
Dátum aktualizácie: 30/11/2018 , stoja namiesto 99€ iba :) 69€.
-------------------------------------------------------------------------------------
Renault Grand Scénic III 2011 2.0dCi 118kw PRIVILÉGE - PK4
Renault Grand Scénic III 2014 1.5dCi 81kw BOSE EDITION - EDC GETRAG DC4
Renault Mégane III Hatchback 2014 1.5dCi 81kw LIMITED

homer262
Junior member
Příspěvky: 102
Registrován: ned kvě 06, 2007 06:56

Re: navigace R-link Scénic III

Příspěvek od homer262 » sob led 12, 2019 09:07

1.Zásadně nepoužívat SD kartu, výhradně USB klíčenku. Musí být formátovaná na systém FAT32! Win 10 to neumí, musí se stánout formátovaCÍ software.
2. Zastrčit do slotu v autě a vyčkat několik minut při zapnutém zapalování a zapnuté navigaci. Tvrdí, že stačrí 2 minuty, ale doporučuji aspoň 10.
3. Klíčenku zasunout do PC spusti Renault Toolbox a nastartovat download souborů.
4. Obrnit se trpělivostí
5. po dokončení downloadu klíčenku vytánout, zasunout do auta při nastartovaném motoru a vyčkat do dokončení aktualizace. Minimálně 30 minut, spíš déle.
Scénic 1,6 Privilege, Scénic 2, 2,0 dCi, Privilege, Laguna Coupé Initiale 3.0 dCi, Espace V Initiale Paris 1,6 dCi

Odpovědět

Zpět na „Navigace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů