Mapy do media nav

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
core
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: sob led 16, 2016 17:24

Mapy do media nav

Příspěvek od core » sob led 16, 2016 17:40

Zdravím,
chtěl jsem sse zeptat jestli nekdo z vás neví, jestli se někde jinde dajísehnat mapy do media nav než v přes obchod? Případně jak je pak dostat do zařízení.

Díky

core
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: sob led 16, 2016 17:24

Re: Mapy do media nav

Příspěvek od core » pon bře 21, 2016 19:13

Opravdu se tu nenajde někdo kdo by si s tim dovedl poradit???

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Mapy do media nav

Příspěvek od Šamša » pon bře 21, 2016 21:38

Co to je media nav? Běží to pod Win5 nebo pod Androidem? Pokud běží na Androidu, tak je nejlépe koupit originál Sygic nebo Tomtom.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

DVComp
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 18, 2014 17:00

Re: Mapy do media nav

Příspěvek od DVComp » stř črc 27, 2016 08:40

Mám podobný problém s mapami. Auto jsem koupil nové - doprodej, bez navigace. Ta ale v autě je, jen v MEDIA NAV chybí mapy. Bylo mi přímo v RENAULTU doporučeno toto: https://mena.co/downloads/menaco-medianav-pack/ Máte s tím někdo zkušenost?

Beng-beng
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: stř srp 17, 2016 20:36

Re: Mapy do media nav

Příspěvek od Beng-beng » stř srp 17, 2016 20:50

Zdravím všechny
Jsem na tom stejně-dnes jsem koupil clio ve kterém je MEDIA-NAV Evolution ve které je i navigace-neobsahuje ale žádnou mapu.
Ta se tam dá podle instrukcí z manuálu nahrát ze stránek naviextras.
Na renault.cz píšou že po koupi vozu máte nárok po dobu 90 dní na bezplatné stažení aktualizací do této navigace-fór je v tom že na to aby mohl člověk něco zdarma v těch 90 dnech stáhnout,tak musí nejdřív zakoupit min za 99 eur mapu.
A do toho se mi právě nechce-stejně jako pravděpodobně i níže poptávajícím.
Proto bych byl moc vděčný komukoliv kdo by dokázal poradit jestli existuje nějaký způsob jak mapu stáhnout a nainstalovat aniž by se muselo platit skoro trojku..
Všem kdo pomůžou předem moc díky jakoukoliv radu

Uživatelský avatar
Tomlu
Junior member
Příspěvky: 192
Registrován: pát říj 31, 2008 11:21
Bydliště: Kolínsko

Re: Mapy do media nav

Příspěvek od Tomlu » čtv dub 05, 2018 16:09

Tohle jsem dnes objevil:

https://gpsunderground.com/forum/forum/ ... ost1332446

tak budu zkoušet, vypadá to nadějně :-)
Renault CLIO V 1.0 TCe 67kW Intens - rv. 08/2021
Renault CLIO Grandtour 1.2 TCe 87kW Intens/BOSE - rv. 02/2018, červená flamme, LED Pure Vision, R-link Evolution
Renault CLIO Grandtour 1.2 16V 55kW Intens - rv. 03/2015 - R.I.P.
Renault CLIO Grandtour 1.2 16V 55kW Expresion - rv. 10/2008 - R.I.P.

adamo
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: ned kvě 28, 2006 18:10
Bydliště: kladno

Re: Mapy do media nav

Příspěvek od adamo » čtv dub 05, 2018 17:41

Mám clio gt od srpna 2017 navigace byla od výrobce osazena mapou 2015 q2.Po bezplatné aktualizaci dle návodu se aktualizovala na 2016 q2 kterou mám do dnes, nechce se my dát 3000kč za aktualizaci.Přitom už té době měl naviextras na stránkách aktualizaci r 2017. Jsou pěkně vyčúraní a vůbec ne levní.

Uživatelský avatar
Tomlu
Junior member
Příspěvky: 192
Registrován: pát říj 31, 2008 11:21
Bydliště: Kolínsko

Re: Mapy do media nav

Příspěvek od Tomlu » čtv dub 05, 2018 19:04

Tak odzkoušeno a funguje, konečně upgrade map kde se nemusí měnit software. Aktualizováno z Q4.2014 na Q4.2017 zadara :-)

https://gpsunderground.com/forum/forum/ ... ost1332446
Renault CLIO V 1.0 TCe 67kW Intens - rv. 08/2021
Renault CLIO Grandtour 1.2 TCe 87kW Intens/BOSE - rv. 02/2018, červená flamme, LED Pure Vision, R-link Evolution
Renault CLIO Grandtour 1.2 16V 55kW Intens - rv. 03/2015 - R.I.P.
Renault CLIO Grandtour 1.2 16V 55kW Expresion - rv. 10/2008 - R.I.P.

A.M
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: sob bře 10, 2018 12:42

Re: Mapy do media nav

Příspěvek od A.M » úte dub 17, 2018 21:46

Tomlu ..diky za odkaz, funguje to nad očekávaní dobře, naprosto bezproblémově.

sardon
Starting member
Příspěvky: 89
Registrován: stř úno 15, 2012 12:04

Re: Mapy do media nav

Příspěvek od sardon » ned kvě 20, 2018 15:37

Mně se to nepovedlo aktualizovat. Mám verzi 4.1.0 a zkoušel jsem stáhnout postupně všechny "lgu" soubory, nakopíroval na USB , ale na pravé straně jak je to ve videu mám stále prázdno. Může sem případně někdo komu se to povedlo napsat nějaký podrobnější návod pro méně zdatného jedince :-) Díky.

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11267
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Re: Mapy do media nav

Příspěvek od krt.ecek » pon kvě 21, 2018 10:24

Se omlouvám, jazykem moc nevládnu a postup moc nechápu... Jdou tím tedy aktualizovat mapy zdarma? kde je seženu...
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

sardon
Starting member
Příspěvky: 89
Registrován: stř úno 15, 2012 12:04

Re: Mapy do media nav

Příspěvek od sardon » pon kvě 21, 2018 11:31

krt.ecek píše:
pon kvě 21, 2018 10:24
Se omlouvám, jazykem moc nevládnu a postup moc nechápu... Jdou tím tedy aktualizovat mapy zdarma? kde je seženu...
Mě se auktalizovat nepovedlo, ale nevím, jestli je to proto, že to nejde a nebo proto, že jsem nepochopil postup :(

A.M
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: sob bře 10, 2018 12:42

Re: Mapy do media nav

Příspěvek od A.M » pát kvě 25, 2018 21:29

1.pujdete na stranku na internetu: https://gpsunderground.com/forum/forum/ ... maps/page2
2.stahnete si verzi podle toho jakou mate nainstalovanou ve vašem MediaNav (devatý příspevek od vrchu). Podporované verze 4.0.6 - 6.0.4 - 7.0.5 -8.0.5 - 9.1.1 (upgrade.Icu)
3. ve stejném příspěvku je software (stejný pro všechny verze) ..upravený Tolbox. Taky stahnout.
3. aktualizovat verzi co mate v radiu stejnou verzi, co jste si stáhli (umožňuje nainstalovat mapy které nejsou zaplacené). Bez toho to nejde
4. Po přeinstalaci verze postupujte jako u originálních map. Vložte USB a dejte aktualizovat mapy v navigaci.
5. stáhněte si nové mapy 4Q2017 já je stáhl z uložto (přesný název: iGO R3 HERE [NAVTEQ] 2017_Q4_EUROPE) je to hned první odkaz - 7,8GB . Po staženi si je rozbalte do složky (pozor musí tam byt všechny podložky BUILDING, EXTENDET POI, LICENCE,MAP, PHONEME, POI, SPEEDCAM,TRUCK POI
6. vložte do pc USB co jste vytvořili v radiu (pro aktualizaci map).
7. otevřete si Toolbox(program) co jste stáhli dříve ze stejného příspěvku kde byly verze pro úpravu verze v rádiu. (ikona s názvem medianavtoolbox)
8. v programu si jenom nastavíte cestu kde mate stažené a rozbalené mapy
9. program vám pak nabídne aktualizaci tech co mate na novější, nebo přidání celé nove mapy a provede upravu map na USB
https://www.youtube.com/watch?v=onp1e4-JPVM
10. aktualizace proběhne po vlození usb do radia naprosto stejně jako u originálu. (před samotnou aktualizaci si nejdříve zkontroluje MediaNav, že jsou veškeré soubory na USB v pořádku, jinak se nespustí…nemusíte mít strach, že něco pokazíte)

Pzn. Následně vždy když vyjdou nové mapy díky upravené verzi v radiu si pak jen stáhnete aktuální verzi mapy a aktualizujete pomocí tolboxu …bez omezení (bez ověření licence :-) )
Ověřeno na verzi 9.1.1
Naposledy upravil(a) A.M dne pát kvě 25, 2018 21:57, celkem upraveno 1 x.

A.M
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: sob bře 10, 2018 12:42

Re: Mapy do media nav

Příspěvek od A.M » pát kvě 25, 2018 21:53

Sardon
Verze software co stáhneš musí být stejná s tou co máš teď v MediaNav.
Potom tu původní v MediaNav musíš nahradit (aktualizovat ) :D tou staženou. Funkčně je identická s tou původní jen je z ní odebráno ověření kódu o zaplacení originální mapy které se generuji pro každé rádio individuálně na základě jeho kodu viz. číslo které jsi k radiu dostal. Proto je nutno vždy provézt zálohu na USB a stahovat z stránky MediaNav. Mají to tím jištěné aby tam prostě jiná mapa nešla dát a rádio si to kontroluje. Upravená verze tuto kontrolu nedělá. Tolbox pouze zajistí, aby nově nakopírované mapy byly na USB v takových složkách, aby z nich si pak rádio dokázalo mapy aktualizovat (struktura adresářů a jejich velikost)

A.M
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: sob bře 10, 2018 12:42

Re: Mapy do media nav

Příspěvek od A.M » sob kvě 26, 2018 07:02

aktualizace SW v radiu se provádí následujícím způsobem..pokud by náhodou někdo nevěděl:
- Uložit na usb přislušnou verzi - staženou(shodná s původní verzi co je v radiu) Jmenuje se upgrade.lgu (ne složku, přímo tento jeden soubor)
- Zapmout v aute MediaNav
- Zastrčit USB a chvilku počkat až vyskočí hláska na obrazovce, jestli chcete aktualizovat. Tuto volbu potvrdit a počkat.
- Po restartu radia je vše hotovo
Pokud po restartu USB nevytáhnete… znovu vyskočí obrazovka s otázkou jestli chcete SW aktualizovat. Dejte NE a USB vytáhnete. Rádio vypněte tak na 20 sekund a hotovo – aktualizované

sardon
Starting member
Příspěvky: 89
Registrován: stř úno 15, 2012 12:04

Re: Mapy do media nav

Příspěvek od sardon » sob kvě 26, 2018 17:04

A.M píše:
pát kvě 25, 2018 21:29
1.pujdete na stranku na internetu: https://gpsunderground.com/forum/forum/ ... maps/page2
2.stahnete si verzi podle toho jakou mate nainstalovanou ve vašem MediaNav (devatý příspevek od vrchu). Podporované verze 4.0.6 - 6.0.4 - 7.0.5 -8.0.5 - 9.1.1 (upgrade.Icu)
3. ve stejném příspěvku je software (stejný pro všechny verze) ..upravený Tolbox. Taky stahnout.
3. aktualizovat verzi co mate v radiu stejnou verzi, co jste si stáhli (umožňuje nainstalovat mapy které nejsou zaplacené). Bez toho to nejde
4. Po přeinstalaci verze postupujte jako u originálních map. Vložte USB a dejte aktualizovat mapy v navigaci.
5. stáhněte si nové mapy 4Q2017 já je stáhl z uložto (přesný název: iGO R3 HERE [NAVTEQ] 2017_Q4_EUROPE) je to hned první odkaz - 7,8GB . Po staženi si je rozbalte do složky (pozor musí tam byt všechny podložky BUILDING, EXTENDET POI, LICENCE,MAP, PHONEME, POI, SPEEDCAM,TRUCK POI
6. vložte do pc USB co jste vytvořili v radiu (pro aktualizaci map).
7. otevřete si Toolbox(program) co jste stáhli dříve ze stejného příspěvku kde byly verze pro úpravu verze v rádiu. (ikona s názvem medianavtoolbox)
8. v programu si jenom nastavíte cestu kde mate stažené a rozbalené mapy
9. program vám pak nabídne aktualizaci tech co mate na novější, nebo přidání celé nove mapy a provede upravu map na USB
https://www.youtube.com/watch?v=onp1e4-JPVM
10. aktualizace proběhne po vlození usb do radia naprosto stejně jako u originálu. (před samotnou aktualizaci si nejdříve zkontroluje MediaNav, že jsou veškeré soubory na USB v pořádku, jinak se nespustí…nemusíte mít strach, že něco pokazíte)

Pzn. Následně vždy když vyjdou nové mapy díky upravené verzi v radiu si pak jen stáhnete aktuální verzi mapy a aktualizujete pomocí tolboxu …bez omezení (bez ověření licence :-) )
Ověřeno na verzi 9.1.1
Díky moc za podrobný návod, snad se mi to konečně povede :-)

sardon
Starting member
Příspěvky: 89
Registrován: stř úno 15, 2012 12:04

Re: Mapy do media nav

Příspěvek od sardon » ned kvě 27, 2018 12:22

A.M píše:
pát kvě 25, 2018 21:53
Sardon
Verze software co stáhneš musí být stejná s tou co máš teď v MediaNav.
Potom tu původní v MediaNav musíš nahradit (aktualizovat ) :D tou staženou. Funkčně je identická s tou původní jen je z ní odebráno ověření kódu o zaplacení originální mapy které se generuji pro každé rádio individuálně na základě jeho kodu viz. číslo které jsi k radiu dostal. Proto je nutno vždy provézt zálohu na USB a stahovat z stránky MediaNav. Mají to tím jištěné aby tam prostě jiná mapa nešla dát a rádio si to kontroluje. Upravená verze tuto kontrolu nedělá. Tolbox pouze zajistí, aby nově nakopírované mapy byly na USB v takových složkách, aby z nich si pak rádio dokázalo mapy aktualizovat (struktura adresářů a jejich velikost)
Tak jsem prostě v řiti, protože moje verze je 4.1.0. a pro tu prostě ten " lgu" soubor asi neexistuje.

sardon
Starting member
Příspěvky: 89
Registrován: stř úno 15, 2012 12:04

Re: Mapy do media nav

Příspěvek od sardon » ned kvě 27, 2018 13:43

sardon píše:
ned kvě 27, 2018 12:22
A.M píše:
pát kvě 25, 2018 21:53
Sardon
Verze software co stáhneš musí být stejná s tou co máš teď v MediaNav.
Potom tu původní v MediaNav musíš nahradit (aktualizovat ) :D tou staženou. Funkčně je identická s tou původní jen je z ní odebráno ověření kódu o zaplacení originální mapy které se generuji pro každé rádio individuálně na základě jeho kodu viz. číslo které jsi k radiu dostal. Proto je nutno vždy provézt zálohu na USB a stahovat z stránky MediaNav. Mají to tím jištěné aby tam prostě jiná mapa nešla dát a rádio si to kontroluje. Upravená verze tuto kontrolu nedělá. Tolbox pouze zajistí, aby nově nakopírované mapy byly na USB v takových složkách, aby z nich si pak rádio dokázalo mapy aktualizovat (struktura adresářů a jejich velikost)
Tak jsem prostě v řiti, protože moje verze je 4.1.0. a pro tu prostě ten " lgu" soubor asi neexistuje.
Nedal jsem se :) a nakonec jsem našel stránku, kde je odkaz na "lgu" pro verzi systému 4.1.0. , ale třeba i 9.1.3. a i novější verze Medianavtoolbox V. 1.5.3 a mám hotovo mapy aktualizovány :rolling:

Takže pro zájemce http://hdvd9.com/video/file/Media-Nav-u ... np1e4-JPVM

Každopádně velký dík pro A.M , bez tvého návodu bych to neaktualizoval.

Tony.Dac
Starting member
Příspěvky: 81
Registrován: ned říj 24, 2010 21:37

Re: Mapy do media nav

Příspěvek od Tony.Dac » ned kvě 27, 2018 21:22

3. aktualizovat verzi co mate v radiu stejnou verzi, co jste si stáhli (umožňuje nainstalovat mapy které nejsou zaplacené). Bez toho to nejde

verze se aktualizuje v pulce vypne rádio pak zapnu ručně dojede instalace a pořád tam je stará verze poradí někdo_

A.M
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: sob bře 10, 2018 12:42

Re: Mapy do media nav

Příspěvek od A.M » úte kvě 29, 2018 21:09

Nova verze (UPRAVENÁ) vypadá stejně jako ta původní (z verze systému nejde poznat).
Pokud tam necháš USB, tak ti bude rádio nabízet aktualizaci pořád dokola. Po tom co se rádio samo vypne vytáhneš USB a zapneš ho ..doinstaluje si po zapnutí něco málo z paměti a hotovo :D
Že je to v pořádku (změna verze na upravenou) poznáš, že ti půjdou nainstalovat aktuální mapy.

pzn. origo verze programu ma cca 213MB a program pro úpravu cca 17MB.

Tony.Dac
Starting member
Příspěvky: 81
Registrován: ned říj 24, 2010 21:37

Re: Mapy do media nav

Příspěvek od Tony.Dac » úte kvě 29, 2018 22:03

Mapy aktualizuju co mám koupený v pohodě ,ale jak přidat novou mapu tak mě to napíše neplatná aktualizace a dál se nehnu .používám to teda na Dacii ale myslím si že to je jedno.

A.M
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: sob bře 10, 2018 12:42

Re: Mapy do media nav

Příspěvek od A.M » stř kvě 30, 2018 16:40

Ahoj
MediaNav pro Dacii a Renault je shodný, taky si nemyslím, že je problém v tomto.
Pokud máš stáhnuté správné mapy tak s největší pravděpodobnosti jsou neúplné podklady (po rozbalení nesou ve složce všechny potřebné adresáře, 8 souborů).
Pokud jsou nekompletní tolboxu je to jedno a uloží co může na USB. MediaNav začne aktualizovat a jak zjistí chybějící soubor tak zruší instalaci a vše po zapnutí vrátí do původního stavu.
S tímto jsem měl taky problém a musel jsem mapové podklady stahovat opakovaně. Mě fungovali stažené mapy až viz návod z uloz.to

Tony.Dac
Starting member
Příspěvky: 81
Registrován: ned říj 24, 2010 21:37

Re: Mapy do media nav

Příspěvek od Tony.Dac » stř kvě 30, 2018 20:32

Tak zas nic jen sada aktualizací není platná, taky mám mapy z uložto

A.M
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: sob bře 10, 2018 12:42

Re: Mapy do media nav

Příspěvek od A.M » stř kvě 30, 2018 21:33

a přehrál jsi si verzi SW co je v radiu za upravenou viz odkazy ?

Tony.Dac
Starting member
Příspěvky: 81
Registrován: ned říj 24, 2010 21:37

Re: Mapy do media nav

Příspěvek od Tony.Dac » stř kvě 30, 2018 21:59

No stahl jsem tu 9.1.3 radio to aktualizuje pak normalne najede tak doufam ze se to natahlo

Odpovědět

Zpět na „Navigace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů