Scenic II - CNC - prestalo zobrazovat poziciu na mape

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
dores
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: ned led 09, 2011 15:19
Bydliště: Bratislava

Scenic II - CNC - prestalo zobrazovat poziciu na mape

Příspěvek od dores » ned led 09, 2011 15:41

ahojte,

vcera som stravil vecer hladanim odpovede na moj problem v inych prispevkoch, ale nenasiel (podobne ano). Ak som zle hladal, ospravedlnujem sa. Teraz k problemu.

Pocas jazdy sa na mape neaktualizuje pozicia vozidla. Natacanie vozidla podla svetovych stran funguje a raz za dlhsi cas (desiatky minut) sa s nepresnostou niekolko sto metrov zobrazi kde sa vozidlo nachadza. Ikonka GPS svieti na zeleno alebo na zlto. Siva farba, ktora ma znamenat stratu signalu sa mi nezobrazuje.
ALE
v ponuke INFO - CURRENT LOCATION sa vsak zobrazuje VZDY presna lokalizacia vozidla, vratane poctu viditenych satelitov na orbite aj s odhadovanou nadmorskou vyskou vozidla. Jednoducho sa to sprava ako keby GPS modul vedel kde je, ale na mape to uz nevykresluje.

Zasahov na vozidle za posledny tyzden bolo niekolko a neviem, ktory to vyradil, resp. ci vobec je to sposobene jednou z tychto cinnosti (GPS nepouzivam kazdy den):
- bol som umyvat auto a dal som dole antenku zo strechy. Isla dost tazko, ale nevylomil som ju, ani nijak viditelne neposkodil
- nedaleky lokalny servis (znamy) mi menil drazkovy remen, redpokladam, ze bola demontovana predna maska a pristup k remenu. Asi aj odpojena bateria
- ina nahodna chyba, zavada?

Prosim kohokolvek znaleho o radu, co a ako preverit a skontrolovat. V servisnom menu vozidla som sa dopatral len k informaciam, ze vsetko je v poriadku. Jedine co ma teraz napada je update map aj SW. Uz si to stahujem na v30.

Vopred dakujem za rady a pomoc
Mégane Scénic 2.0dCi 2006

dores
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: ned led 09, 2011 15:19
Bydliště: Bratislava

Re: Scenic II - CNC - prestalo zobrazovat poziciu na mape

Příspěvek od dores » ned led 16, 2011 22:17

po nahrani noveho CNC FIRMWARE UPGRADE CD V.4 a MAPY V.30 (dakujem za linky a navody) sa pri prvom spusteni navigacie sipka sama rozbehla z poslednej pozicie a pekne sa na mape blizila k miestu, kde v skutocnosti stalo zaparkovane vozidlo. Kazde dve - tri sekundy poskocila a ja som sa tesil, ze konecne sa na mape najde ta spravna pozicia vozidla.

Asi tak dve sto metrov od skutocnosti sa zrazu sipka rozbehla od auta prec a isla si niekam za "kopec" a zastavila 1km daleko. Dorovnal som to v nastaveni navigacie, nastartoval a isiel urobit skusobnu jazdu.

Prvych par minut sipka nestihala skutocnost, potom par minut vyzeralo vsetko OK a potom dalsich par minut isla sipka asi 150km/h po ulici, pricom vozidlo okolo 50km/h :?

Nakoniec sa to nejak chytilo a pekne drzalo, kym som nedosiel do tunela, kde sipka ostala stat pri vchode. Vtedy som pochopil, ze problem bude urcite v tom komponente, ktory simuluje pohybujuce sa vozidlo aj ked nema GPS signal. V tuneloch doma aj v Chorvatsku mi to vzdy fungovalo a vzdy som sa divil, ze ako to vozidlo vie, kde je, ked GPS pod zemou urcite nechyti.

Za tunelom sa to po par sto metroch znova dorovnalo a ukazovalo spravne. Dnes som bol s rodinou na vylete vo Viedni a zvolil som si pre mna neznamu destinaciu, ze to teda vyskusame. Celu cestu to uz pekne ukazovalo a ked sme dosli do centra, kde som uz potreboval od navigacie poradit, zasvietila na semafore cervena, ja som zastavil auto a sipka na navigacii sa rozbehla cez krizovatku dalej....

Esteze sa po case spamatala a nasla si nas, deti by neuvideli akvarium 8)
Mégane Scénic 2.0dCi 2006

dlabca
Senior member
Příspěvky: 1149
Registrován: pon zář 07, 2009 09:20
Bydliště: Olomouc

Re: Scenic II - CNC - prestalo zobrazovat poziciu na mape

Příspěvek od dlabca » pon led 17, 2011 05:25

Ahoj tak tohle vypada na to, že ti navigace nekomunikuje s autem. Viděl bych to na sběrnici CAN. Protože navi si se zběrnice bere údaje o pohybu vozidla, natočení volantu... Mě navigace i když mám špatný signál ( šedý nápis, jízda tunelem) ukazuje pořád přesnou polohu díky právě údajům z auta. Tuším, když se dostaneš do servisního menu tak tam to tyto hodnoty (teda alespoň rychlost) ukazuje. Zkus to zkontrolovat jestli to sedí.
Grand ESPACE IV PH2 2.0T 2007 Sport line, CNC Carminat

dores
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: ned led 09, 2011 15:19
Bydliště: Bratislava

Re: Scenic II - CNC - prestalo zobrazovat poziciu na mape

Příspěvek od dores » stř led 19, 2011 22:16

ahoj,
otáčanie vozidla funguje vždy, to bolo jediné, čo nemalo žiaden, ani krátky výpadok.
Od včera mi to už však samo od seba funguje aj v tuneli / podzemnej garáži, tak teraz naozaj neviem, či je to vec nejakého kontaktu alebo súčiastky na konci životnosti.

Skúsim si ešte raz pozrieť log history.
ďakujem!
Mégane Scénic 2.0dCi 2006

dlabca
Senior member
Příspěvky: 1149
Registrován: pon zář 07, 2009 09:20
Bydliště: Olomouc

Re: Scenic II - CNC - prestalo zobrazovat poziciu na mape

Příspěvek od dlabca » čtv led 20, 2011 06:19

Tak to vypada, ze mas podobny problem jako ja. Vypada to na nejaky konektor. Me blbne navi jen pokud je pod nulou.
Grand ESPACE IV PH2 2.0T 2007 Sport line, CNC Carminat

dores
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: ned led 09, 2011 15:19
Bydliště: Bratislava

Re: Scenic II - CNC - prestalo zobrazovat poziciu na mape

Příspěvek od dores » pon led 24, 2011 21:41

dnes som skúsil znova autodiagnostiku a našiel chybu CAN 39. Vyzera to na sporadicke vypadky, skúsim zistiť o čo sa vlastne jedná, dúfam, že to nebude drahý diel :?
Mégane Scénic 2.0dCi 2006

dlabca
Senior member
Příspěvky: 1149
Registrován: pon zář 07, 2009 09:20
Bydliště: Olomouc

Re: Scenic II - CNC - prestalo zobrazovat poziciu na mape

Příspěvek od dlabca » úte led 25, 2011 06:58

Jakou diagnostikou jsi to dělal?
Grand ESPACE IV PH2 2.0T 2007 Sport line, CNC Carminat

dores
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: ned led 09, 2011 15:19
Bydliště: Bratislava

Re: Scenic II - CNC - prestalo zobrazovat poziciu na mape

Příspěvek od dores » stř led 26, 2011 23:17

autodiagnostika systému, použil som návod z fóra, ale už neviem nájsť ten link, aby som ho uviedol (bolo to tu alebo na francúzskom fóre)

Pri vypnutom systéme stlačíš SET na voliči navigácie a otáčaš regulátorom hlasitosti umiestnenom na rádiu doprava o 40polôh. Na obrazovke naskočí jednoduché menu, kde je možné zvoliť AUTODIAGNOSTIKU pre GPS/AUDIO alebo skontrolovať niektoré nastavenia.

V tej druhej voľbe je aj položka ERROR LOG (alebo podobne sa volajúca), kde sú zaznamenané prípadné chyby aj s GPS pozíicou kde a kedy nastali. Pohľadám Ti ten návod? Bol dosť podrobný
Mégane Scénic 2.0dCi 2006

dlabca
Senior member
Příspěvky: 1149
Registrován: pon zář 07, 2009 09:20
Bydliště: Olomouc

Re: Scenic II - CNC - prestalo zobrazovat poziciu na mape

Příspěvek od dlabca » čtv led 27, 2011 05:50

To je servisní menu. Taky jsem tam měl chyb jako máku.
Grand ESPACE IV PH2 2.0T 2007 Sport line, CNC Carminat

Baresacek
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: stř bře 17, 2004 07:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Scenic II - CNC - prestalo zobrazovat poziciu na mape

Příspěvek od Baresacek » pát led 28, 2011 21:32

Ahoj,

já mám jinej problém. Z ničeho nic začal vypadávat signal GPS. Diagnostika (přes menu navigace) nenašla žádný problém. Problém se projevuje tak, že ikona GPS zešedne a na stránce se zobrazením satelitů je nápis "OUT OF RANGE" (auto stoji na otevřeném prostranství - takže signál být musí). Zvláštní je, že ta ikona po čase zezelená a po další době zase zešedne a tak pořád dokola. Nemáte někdo podobnou zkušenost, popřípadě nápad, čím to může být?

Díky.

dores
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: ned led 09, 2011 15:19
Bydliště: Bratislava

Re: Scenic II - CNC - prestalo zobrazovat poziciu na mape

Příspěvek od dores » sob led 29, 2011 13:49

skús, či to nie je anténou a konektorom antény. Na Scénicu je to anténa na streche, konektor je prístupný zvnútra zdola. Našiel som to v návode na montáž / demontáž antény.

Ale páči sa mi to, ak dáme dokopy naše dve navigácie a poprehadzujeme im chyby, tak budeme mať jedu funkčnú a jednu úplne nanič :twisted:
Mégane Scénic 2.0dCi 2006

dores
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: ned led 09, 2011 15:19
Bydliště: Bratislava

Re: Scenic II - CNC - prestalo zobrazovat poziciu na mape

Příspěvek od dores » čtv bře 31, 2011 22:21

tak od toho výpadku mi navigácia funguje bezchybne už vyše 2 mesiace a okrem nasadenia nových máp a vymazania chýb z pamäte som neurobil nič.

Ak ma to nenechá niekde visieť v zahraničí, tak si kúpim starú dobrú papierovú mapu a nalepím ju na displej :wink:
Mégane Scénic 2.0dCi 2006

Landiman
Junior member
Příspěvky: 212
Registrován: pát úno 25, 2005 22:20

Re: Scenic II - CNC - prestalo zobrazovat poziciu na mape

Příspěvek od Landiman » pát pro 15, 2017 12:40

Zdravím,

mám stejný problém poslední dny na Espace IV...

Věděl by někdo jak se dostat do toho servisního menu když mám Carminat TomTom Live (na SD kartu)?

Bohužel postup vypnutí rádia, stisk SET a volume u mne nefunguje...

V navigaci běží v pohodě jak updatované mapy, tak služby Live korektně stahují dopravní info atd...

Ale prostě i když jedu někam třeba hodinu, tak za celou dobu nedokáže chytit víc jak 2 satelity a přestože se v mapě pohybuje, poloha je velmi nepřesná a tedy nelze ani použít funkce navigace - každou chvíli přepočítává odněkud z lesa apod...

Kdyby byl problém v anténě, nechytil bych ani 1 satelit, ne?

Každopádně bych rád zkusil to servisní menu, jestli mi navigace sama poví co se jí nelíbí... Nejnovější aktualizace map včetně QuickGPSfix tam jsou jak na SD kartě přes Tomtom Home 2, tak přes služby Live... Předplatné ještě na dlouho aktivní.

Díky.

pecaturboman
Advanced member
Příspěvky: 293
Registrován: pát říj 02, 2015 19:58

Re: Scenic II - CNC - prestalo zobrazovat poziciu na mape

Příspěvek od pecaturboman » pát zář 28, 2018 17:28

Funguje toto servisní menu i na cliu 3 s navigací?

Odpovědět

Zpět na „Navigace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů