Zprovoznění TMC v DVD navigaci Carminat - bohužel dočasné

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
BiKe
Advanced member
Příspěvky: 493
Registrován: úte úno 05, 2008 17:56
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BiKe » stř dub 14, 2010 21:24

C905 a tiez len signal
Lagunka Initiale Paris 2,0 dCi 175k

Uživatelský avatar
Makak007
Experienced member
Příspěvky: 949
Registrován: sob srp 25, 2007 16:48
Bydliště: +/- Praha

Příspěvek od Makak007 » stř dub 14, 2010 21:42

To bude na 100% stejné u všech...
ObrázekObrázekObrázek

homer262
Junior member
Příspěvky: 102
Registrován: ned kvě 06, 2007 06:56

Příspěvek od homer262 » čtv dub 15, 2010 08:02

Jo, určitě, ale je to velké zlepšení. Ten telefon byl strašný opruz a hlavně nebezpečný opruz. Takže ještě jednou díky dlabcovi za jeho internetovou pátrací akci a pomoc. :!:
Scénic 1,6 Privilege, Scénic 2, 2,0 dCi, Privilege, Laguna Coupé Initiale 3.0 dCi, Espace V Initiale Paris 1,6 dCi

Uživatelský avatar
100KUC
Moderátor
Příspěvky: 3779
Registrován: stř led 07, 2004 15:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 100KUC » čtv dub 15, 2010 23:15

tak SonyEricsson za nula... mám C702 a taky bez baterky, ukazuje jí to vůbec někomu? Třeba na Laguně 3

někde jsem se dočelt, že v novějších autech je novější revize HW, která umí něco na víc...
<> Renault Mégane R.S. 265 Cup 2015
ex. Clio 1.4e RT '91; Mégane Break 1.4 16V RXE '99; Renault 8 '64, 40k; Clio 1.4 16V '03; Renault 5 GT. '88 (project F16), 136k; Renault Laguna 2.0T Dynamique '05, 170k; Renault Mégane GrandTour 1,6 16V Privilége '05, 110k "Gauč"

Uživatelský avatar
_Martin_
Junior member
Příspěvky: 114
Registrován: úte bře 02, 2010 22:58
Bydliště: Strakonice / Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od _Martin_ » pát dub 16, 2010 15:07

Ahoj,

co se týče TMC, tak mám ještě 2 zajímavé postřehy:

Poslední dobou mi to jakž takž fungovalo, CRO_A_GA bylo zelenější cím dál častěji. Pak jsme tady řešili před časem ty aktualizace softu a stav TMC zůstal jako předtím - většinou OK. Vždycky po nastartování naskočilo CRO_A_GA a za chvíli zezelenalo. Nic jiného se aktualizací nezměnilo, ale měl jsem dobrý pocit, že to je všechno aktuální a že jsem udělal maximum. Potom jsme jeli s přítelkyní a ona jako že bude řídit (což není naštěstí moc často :lol: ) a vzala si svoji (druhou) kartu k autu a celou dobu, co to auto jelo na tu druhou kartu tak tam svítil jen šedivý nápis TMC. Pak jsem jase řídil s mojí kartou já a zase tam skočilo CRO_A_GA a po chvíli to zezelenalo.

Další postřeh - je to asi 3 týdny. Byli jsme v Německu, na hranice klasicky zelené CRO_A_GA, přejeli jsme hranice, naskočil zelený nápis, myslím TMCpro, všechno šlapalo jako hodinky. Jenomže pak jsme jeli domů a když jsme se dostali zase k nám, tak TMCpro samozřejmě zmizelo, ale od té doby CRO_A_GA už nenaskočilo. Jezdím všude možně, polohou to asi nebude...

Telefony: mám Nokii s S40 a ukazuje se jen signál, stejně tak na S-E K770i.

Je možné že je preferovaný TMC provider uložený na kartě??? Nějak to už přestávám chápat.

M.
Laguna II ph2, 2,0T 125 kW, LPG, 07/2006

Uživatelský avatar
Makak007
Experienced member
Příspěvky: 949
Registrován: sob srp 25, 2007 16:48
Bydliště: +/- Praha

Příspěvek od Makak007 » pát dub 16, 2010 16:54

Na kartě TMC provider není, na kartě jsou maximálně tak předvolby rádia (přednastavené stanice v paměti), aktuální hlasitost, úprava hlasitosti podle rychlosti, apod...).
TMC provider se nastavuje v menu SET a je pro obě karty stejné - aspoň mě se to tak chová.
ObrázekObrázekObrázek

stevex
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: čtv zář 04, 2008 18:39
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Pri vlozeni CD disk error

Příspěvek od stevex » čtv dub 29, 2010 19:55

Omlouvam se ale nechapu co delam spatne, cd standartne v Neru vypalim pak vlozim misto dvd do navigace podle návodu a napise mi to disk error. Predpokladam ze u cd se book-type jako u dvd s navigaci menit nemusi. Zkousel jsem vypalovat i v jinem programu Imgburn ukazalo mi to to same ze disk nejde nacist, nevedel by nekdo v cem muze byt chyba?

Uživatelský avatar
Makak007
Experienced member
Příspěvky: 949
Registrován: sob srp 25, 2007 16:48
Bydliště: +/- Praha

Příspěvek od Makak007 » čtv dub 29, 2010 20:06

Zmiňuješ firmwarové CD, kus výš jak jsou dva odkazy na jejich stažení, tak jeden image se mi v Daemon Tools namontuje v pohodě a vidím ho jako datové CD (čili na něm nějakou datovou strukturu, složky, podsložky, atd...) ale ten druhý image se mi po namontování do Daemona (které proběhne bez chybových hlášek) nepodařilo otevřít. Pod Win XP SP3 to hlásilo nějakou hlášku typu "Volume type not recognized" nebo cosi v tom smyslu.
Ty image jsem nikdy nepálil, ani přes Daemon, Nero nebo cokoli jiného protože dle zkušeností kolegů co byli rychlejší než já to stejně neřeší problém který mám.
Ale chtěl jsem tím říct, že jeden z těch odkazů dle mě obsahuje vadný image. Asi pracuješ s ním.
Stáhni si Daemon Tools lite nebo něco podobného a image si normálně nahodíš jako virtuální CD nebo DVD a můžeš alespoň rámcově na PC prubnout jestli je to OK nebo ne. A hlavně si stáhni ten druhý image a postup zopakuj s ním. Tak bych postupoval já kdybych do toho FW upgrade šel.
ObrázekObrázekObrázek

stevex
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: čtv zář 04, 2008 18:39
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Pri vlozeni CD disk error

Příspěvek od stevex » pát dub 30, 2010 10:09

Děkuji za radu, pri vypalovaní prvniho odkazu to skutecne hazelo pred vypalovanim nejakou chybu, proto jsem vypalil tento:
http://czshare.com/1223283/uLIo/CNC_FW_V3.rar
bohuzel ani tento bezchybovy obraz mi dvd navigace neprecetla.
Zkusim jeste vypalit na jine vypalovacce, ale soubory z obou odkazu na vsech cd byly v pocitaci po otevreni videt a vypadalo ze se vypalili v poradku. Je mi to celkem zahadou, ze to nejde a ostatni s tim zadne problemy doposavad nemeli :-(

Uživatelský avatar
Makak007
Experienced member
Příspěvky: 949
Registrován: sob srp 25, 2007 16:48
Bydliště: +/- Praha

Příspěvek od Makak007 » pát dub 30, 2010 10:57

CD session uzavřené máš - předpokládám (později nelze už nic připálit)...
ObrázekObrázekObrázek

stevex
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: čtv zář 04, 2008 18:39
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od stevex » pát dub 30, 2010 11:55

Tak problém vyřešen, nechápu jak to ale vypálil jsem to ve stejném neru 8 na velkém počítači ale na asi lepší vypalovačce Plextor nejpomalejší rychlostí 4x, v notebooku slo minimum 10x, a to pomaleji vypálené z jiné vypalovacky mi uz navigace nacetla. Vsechny cd byly Verbatim.
Je to vazne zahada, notebook mam novy a vsechny cd to pote bezproblemu nacetlo a videl jsem soubory na nich vypalene ale RENAULT NAVIGACE je asi nejaka vybirava z jake vypalocky bude nacitat.
No hlavne ze je navigace aktualizovana. Dneska jedu po R10 z Prahy do Liberce tak uvidim jestli se TMC chytí případně jiné postřehy.
To automatické prijetí hovoru mi také blblo a musel jsem nastavit manualni prijeti, tak to dnes vyzkousim a dam kdyztak vedet.

Uživatelský avatar
bazartechnik
Junior member
Příspěvky: 205
Registrován: čtv dub 27, 2006 10:39

Příspěvek od bazartechnik » ned kvě 23, 2010 12:22

100KUC píše:tak SonyEricsson za nula... mám C702 a taky bez baterky, ukazuje jí to vůbec někomu? Třeba na Laguně 3

někde jsem se dočelt, že v novějších autech je novější revize HW, která umí něco na víc...

U mě na Lagi III. ukazuje stav baterie, tedy úroveň nabytí
Laguna GrandTour Initial III. 2.0dCi 150k 2008

Ex.: Laguna Grandtour II. Privileg 2002 120k

stevex
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: čtv zář 04, 2008 18:39
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Ani s novým firmware navigace TMC v ČR nenalézá

Příspěvek od stevex » ned kvě 23, 2010 15:15

Tak bohužel ani s novým firmware pokud se týká chycení TMC v Čechách žádná změna. :-(
Pokud jde o změny ve firmwaru. Automatické přijetí hovorů už funguje (předtím mě druhá strana neslyšela, musel jsem nastavit manuální přijetí na ovladači), dále jsem si všimnul že vrchní a spodní část linky obrazovky při navigaci ze šedo-průhledné zčernala a je neprůhledná. Pokud jde o čtení nazvů ulic tak super, ale relativně se zmenšil i prostor pro mapu což nekoho může bolet. Také jsem sem si ze začátku trochu zvykal, ale pak to prekousl jelikož jsou lépe vidět hodiny a čas do cíle. S čímž byl na šedém pozadí občas trochu problém.

Uživatelský avatar
forexman
Junior member
Příspěvky: 154
Registrován: čtv zář 16, 2010 19:18
Bydliště: Praha / Nitra

Příspěvek od forexman » čtv zář 16, 2010 19:48

Co se tyce stavu baterky tak u meho coupe jej vidim. Pry je v 3kovych lagunach novejsi generace navi. Rozdily sou drobne, ale cetl sem i neco o vylepseni BT tak na tom asi neco bude :)
bila Laguna III Coupe 3.0 dCi Initiale, 2010
Obrázek
Hledáte levné letenky do celého světa?

martins
Člen RCČR
Příspěvky: 572
Registrován: pon led 05, 2004 08:41
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martins » ned říj 10, 2010 18:57

Ahoj, jede vám někomu TMC ve Vel Satis?
mám r.v. 10/2005, je to po faceliftu s CNC DVD. Upgradoval jsem firmware na poslední verzi 4, mám mapy v30 a TMC pořád šedivo :(
V cizině jsem to, pravda, zatím nezkoušel.
Má to na TMC sólo tuner a anténu, nebo to využívá ten z rádia?
díky
M.
Vel Satis 3.0 dCi Initiale Paris 2005
Obrázek

Uživatelský avatar
Plzeňák
Advanced member
Příspěvky: 374
Registrován: sob dub 05, 2008 10:12
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plzeňák » úte říj 12, 2010 06:00

Mě TCM v Satisu funguje tak na 80% jízdy.Občas právě vypadne...
Before:R4CV;R5TSphI,phII;R5AlpineTurbo;R16TL,TS,TX;R8;R11TX;R20TS,TXaut.;R21TX;R25TXphII;Safrane2.2.Si/LPG;Safrane2.5/20V/LPG, Vel Satis 2.0T
Now: Espace V 1.6dci 160ps Initiale + Clio 1.2 LPG + Dauphine

dlabca
Senior member
Příspěvky: 1149
Registrován: pon zář 07, 2009 09:20
Bydliště: Olomouc

Re: Zprovoznění TMC v DVD navigaci Carminat - bohužel dočasn

Příspěvek od dlabca » úte led 04, 2011 07:24

Asi před 4 měsíci mi zase TMC úplně přestalo fungovat (po dopojení baterky na cca 5 hodin - zvláštní) a dva týdny zpět se mi opět rozjelo, už ne CRO-GA, ale IMPULSGA. A tem mi jede od té doby pořád. Možná vysílá v jiném formátu než český rozhlas. A jak jste na tom vy?
Grand ESPACE IV PH2 2.0T 2007 Sport line, CNC Carminat

Uživatelský avatar
Plzeňák
Advanced member
Příspěvky: 374
Registrován: sob dub 05, 2008 10:12
Bydliště: Plzeň

Re: Zprovoznění TMC v DVD navigaci Carminat - bohužel dočasn

Příspěvek od Plzeňák » úte led 04, 2011 07:34

Mě už se taky párkrát tyhle dvě loga prostřídaly-což jsem si všiml až teď v poslední době,a TMC mám většinou aktivní(svítí stále zeleně).Že by to bylo logo rádia Impuls?
Before:R4CV;R5TSphI,phII;R5AlpineTurbo;R16TL,TS,TX;R8;R11TX;R20TS,TXaut.;R21TX;R25TXphII;Safrane2.2.Si/LPG;Safrane2.5/20V/LPG, Vel Satis 2.0T
Now: Espace V 1.6dci 160ps Initiale + Clio 1.2 LPG + Dauphine

bernie
Junior member
Příspěvky: 118
Registrován: úte bře 09, 2010 12:12
Bydliště: Brno Venkov

Re: Zprovoznění TMC v DVD navigaci Carminat - bohužel dočasn

Příspěvek od bernie » úte led 04, 2011 07:53

Aha, tak IMPULSGA mi na diplayi probliklo taky. Jinak zeleně stále rozhodně nesvítím. Moc při mém ježdění tuto fci nesleduji, ale řekl bych, že pár dnů už nedochází k automatickému zvýšení hlasitosti dopravního infa ani zpráv na CRO, jak mám nastaveno. Budu tomu věnovat více pozornosti.
Laguna II rv2005 2.0T 16V 125kW Initiale Paris
Obrázek

vojtechx
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: pon črc 04, 2011 16:16

Re:

Příspěvek od vojtechx » úte črc 19, 2011 23:42

dlabca píše:Je to škoda, že Vám aktualizace nepomohla, ale mě aktualizace vyřešila všechny problémy, které jsem s navigací měl:

1) TMC - to mě ale zase tolik nevadilo, protože u nás je téměř k ničemu

Když jsem vlezl do detailního servisního menu tak se mi tam změnila jenom jedna položka. Jak se během dne dostanu k autu tak sem hodím fotku která to byla.

Ještě mě napadá, Vám co nefunguje TMC nemůže to být tím, že se pohybujete v místech kde není signál? Napište prosím od kud jste. Já jsem z Olomouce a TMC mám skoro vždy.
Prosím nekamenovat, pokud to tak není, neznám pokrytí republiky signálem rádií, které TMC vysílají.
Mám updatováno na nejnovější SW (update 2011-2012, mapy 31.1), ale TMC stejně nejede. Jsem v Praze, kde je signál stanic silný, a TMC by mělo být na ČR i Regině. V servisu tvrdí, že anténa je v pořádku, i když mi přijde, že signál není až tak super jako v mém minulém autě, občas to prskne, ztratí stereo, nebo ztlumí hlasitost kvůli slabšímu signálu. Jak se dostane člověk do servisního menu, aby ověřil signál?
Grand Espace IV ph2 (K) 2.0T Dynamique, CNC

dlabca
Senior member
Příspěvky: 1149
Registrován: pon zář 07, 2009 09:20
Bydliště: Olomouc

Re: Zprovoznění TMC v DVD navigaci Carminat - bohužel dočasn

Příspěvek od dlabca » stř črc 20, 2011 05:37

Signál autorádia v servisním menu nezkontroluješ.

Mě TMC naskočí po update software, ale po odpojení baterky zase zmizí. Už to neřeším to je prostě Renault. Beztak je u nás úplně k ničemu.
Grand ESPACE IV PH2 2.0T 2007 Sport line, CNC Carminat

vojtechx
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: pon črc 04, 2011 16:16

Re: Zprovoznění TMC v DVD navigaci Carminat - bohužel dočasn

Příspěvek od vojtechx » stř črc 20, 2011 08:39

dlabca píše:Signál autorádia v servisním menu nezkontroluješ.

Mě TMC naskočí po update software, ale po odpojení baterky zase zmizí. Už to neřeším to je prostě Renault. Beztak je u nás úplně k ničemu.
Jo, ale stejně bych se do toho servisního menu rád podíval. Povíš jak? Řešení hnusných softwarových problémů (i když v úplně jiné oblasti) je moje práce, takže mi to prostě nedá.
Grand Espace IV ph2 (K) 2.0T Dynamique, CNC

dlabca
Senior member
Příspěvky: 1149
Registrován: pon zář 07, 2009 09:20
Bydliště: Olomouc

Re: Zprovoznění TMC v DVD navigaci Carminat - bohužel dočasn

Příspěvek od dlabca » stř črc 20, 2011 08:46

Musíš vypnout rádio potom na středové konzoli držet SET a kolečkem hlasitosti točit doprava dokud nenaběhne menu. to se dá opakovat ještě podruhé a naběhne podrobnější menu.
Grand ESPACE IV PH2 2.0T 2007 Sport line, CNC Carminat

vojtechx
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: pon črc 04, 2011 16:16

Re: Zprovoznění TMC v DVD navigaci Carminat - bohužel dočasn

Příspěvek od vojtechx » stř črc 20, 2011 09:24

dlabca píše:Musíš vypnout rádio potom na středové konzoli držet SET a kolečkem hlasitosti točit doprava dokud nenaběhne menu. to se dá opakovat ještě podruhé a naběhne podrobnější menu.
Ok, jdu to zkusit.
Grand Espace IV ph2 (K) 2.0T Dynamique, CNC

vojtechx
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: pon črc 04, 2011 16:16

Re: Zprovoznění TMC v DVD navigaci Carminat - bohužel dočasn

Příspěvek od vojtechx » stř črc 20, 2011 11:11

vojtechx píše:
dlabca píše:Musíš vypnout rádio potom na středové konzoli držet SET a kolečkem hlasitosti točit doprava dokud nenaběhne menu. to se dá opakovat ještě podruhé a naběhne podrobnější menu.
Ok, jdu to zkusit.
Tak nevím. Asi něco dělám špatně - vypnu rádio, zmáčknu a držím SET, točím doprava ale naběhne úplně normální menu nastavení rádia/navigace, stejně jako když jenom zmáčknu SET. A když to udělám po druhé, nestane se nic nového krom toho, že to skočí na první položku.
Grand Espace IV ph2 (K) 2.0T Dynamique, CNC

Odpovědět

Zpět na „Navigace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů