Smrt navigace Carminat CD

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Maky
Člen RCČR
Příspěvky: 946
Registrován: sob pro 19, 2009 16:38
Bydliště: Lysá nad Labem

Smrt navigace Carminat CD

Příspěvek od Maky » sob pro 26, 2009 23:26

Zdravím všechny šikullky,hoši poraďte mám velký problém, lehla mi navigace a to tak, že při natahování CD osterajch,švajc a česká rep. verze 2005-2006, do nav.RGS rv. 2005, najednou zhasl displej (společný pro rádio) a Cd nešlo ven,rádio hraje,ale dislej (hodiny a ven. teplota ani stanice nejdou). Na radu jsem vyndal řídící jednotku z podsedačky a odpojil konektor. Po deseti min. připojil a nic. Cd přesto, že tlačítko na ejekt svítí nejde ven. Tak jsem to dal jednomu ajťákovi, ten to rozebral Cd vyndal a zase nic. Po ponižující návštěvě mateřského serv. a zaplacení 500kč. zase nic pouze konstatování, že do této navi. patří pouze origoš CD Carminat od Renoltů, a já tam dal Cd od Tele Atlas,tím to prý lehlo popelem a světe zboř se 38 500kč za novou řídící jednotku nav.Nebo navštívit vrakáč a tam sehnat palubku a řídící jednotku. :(

sajmonxxx1
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: stř led 06, 2010 15:25

Navi

Příspěvek od sajmonxxx1 » stř led 06, 2010 15:27

Ahoj, mam stejnej problem uz jsi to nejak vyresil?

Maky
Člen RCČR
Příspěvky: 946
Registrován: sob pro 19, 2009 16:38
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Maky » stř led 06, 2010 21:38

Kašlu na to koupím TOM- TOM,s pozdravem ať nám to jezdí

luko407
Starting member
Příspěvky: 75
Registrován: sob říj 10, 2009 09:15
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

a

Příspěvek od luko407 » čtv led 07, 2010 07:00

co je obsahem techto CD? U jinych znacek aut jsou na navig.CD jen mapove podklady a ty jsou jen pro cteni a v pripade vlozeni spatneho CD nic neudelaji.

V tomto pripade to vypada ze na CD jsou i soubory ktere umi zapisovat do pameti.pokud system havaroval,tak jedine z duvodu ze si z toho CD natahnul do pameti informace pro jinou verzi softweru a proto to neumi rozchodit a je cerna obrazovka.mozna pomuze sehnat CD se softwerem ktery patri do tveho auta a pokud uz system neni uplne v haji zase ty soubory z CD se zapisi do pameti a pak to zase pojede.

je to jen dedukce,snad to pomuze

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Příspěvek od Šamša » čtv led 07, 2010 10:25

Patrně se jedná o Megane kde je navi Phillips(mechanika pod sedačkou) a ta měla problém s mapou od Teleatlasu(je jen pro navi VDO, tj. Laguna II.), právě okolo roku 2005-6, nechápu proč tam cpou takovou historii kde jsou přes republiku jen čáry. Chová se to tak, že to CD pohltí, ale pořád ho žvejká a nechce jako by ven. No musí se mu nechat čas kde po stlačení vyhazovacího tlačítka, to CD vyjede, třeba až po 5 minutách. Nikdy se ale nestalo, že by navi úplně lehla.
Instalační CD je zde:

Kód: Vybrat vše

http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/58394/CD_Language_NAV4_vers._2.5.rar_6.47MB.html 
Po rozbalení vypálit image, podle již zde stokrát posaného návodu. Na instalaci nespěchat, procesor v navi je z dnešního pohledu dědeček, tak mu dát na vše dost času, při instalování musí být nastartovaný motor, aby nedošlo k automatickému vypnutí, někdy se navi vzpouzí a vyplivuje CD, tak se obrňte trpělivostí a pokus opakujte, je to dáno také kvalitou CD.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Maky
Člen RCČR
Příspěvky: 946
Registrován: sob pro 19, 2009 16:38
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Maky » čtv led 07, 2010 18:09

No to cd tam bylo když se kouslo po celou dobu jízdy z Liberce do Lysé asi hodinu a ne a ne ven.Dylo to Cd s Österaich,Schweiz,Česká republika + Major Roads of Europe. Navigation CD VDO dayton od tele atlas. byly celá sada společně s CD Navteq on board Benelux V 25 origoš pro Renault a Nissan v autě RGS 7 míst , rv.2005 ,když jsem ho koupil.Navi šla ale jen ten Benelux a česko jen hlavní tahy,místy se jelo po poli.(teda tam kde byla nová silnice) tak jsem tam chtěl dát tu českou rep. a šmytec. No ale když na fóru čtu jak s tím šamša a spol čaruje, tak si myslím,že až zase takovej průser to není,zvláště potom co jsem četl něčí příspěvek ,že mu to v Renoltu za 1700 kč rozchodily ,no ale mě řekli v serv. konec ŘJ.Jo a šamšo odkud že jsi,já se učil v Kujebině 1966 - 1969 karosářem.

Maky
Člen RCČR
Příspěvky: 946
Registrován: sob pro 19, 2009 16:38
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Maky » čtv led 07, 2010 18:13

Jo a ten pokus s tím tvým návodem zkusím. díky za pomoc. :P

Maky
Člen RCČR
Příspěvky: 946
Registrován: sob pro 19, 2009 16:38
Bydliště: Lysá nad Labem

smrt navi

Příspěvek od Maky » stř bře 03, 2010 21:44

Hlavatý Věroslav píše:Jo a ten pokus s tím tvým návodem zkusím. díky za pomoc. :P
Tak nazdar hoši po delší době, tak jsem zkusil co se dalo a stále nic. Minulý týden sem sehnal navi ten samej zázrak a světe div se, po zapojení naskočil na dosud černém displeji renoltí barevnej bobr a jázačal skákat radostí. Předčasně, po zapnutí rádia displej zhasl a v levém horním rohu se objevil bílej obdelník 3x1 cm na černém pozadí. Tak jsem čekal že to začne odpočítávat čas pro zadání kodu, nebo se objeví nějaké hláška a ani po hodině nic, a tak odpojit zase baterku, chvíli počkat a vše do kola a ani po další hodině a půl nic.Tak a teď babo (teda kamarádi) raď. Dnes jsem sehnal konečně někoho kdo prý umí odblokovat kod tak, že už ho nikdy chtít nebude???, tak by se aspoň zachránilo rádio a ovládání pod volantem no a potom dát nějakou přenosnou navi., nebo dá někdo zlatou radu zatím dík. Jo a na GS fóru sem přihlášen jako maky.teda né proto že bych se styděl, ale nějak se mi to povedlo.Tak zatí čau :roll:

Maky
Člen RCČR
Příspěvky: 946
Registrován: sob pro 19, 2009 16:38
Bydliště: Lysá nad Labem

smrt navi

Příspěvek od Maky » pon bře 08, 2010 22:14

Tak nazdar pánové, konečné řešení mého problému s navigací na mém Grand scenicu z roku 2005 - NAV I,pod sedadlem spolujezdce, které sem výše popsal, je že sem sehnal firmu kde dokáží odstranit kódování rádia a rádio maká po zapojení bez zadávání kodu.Aspoň že tak a tím funguje CD a ovládání pod volantem.Navigaci sem ale nerozchodil ani s pujčenou řídící jednotkou, a už se o to ani nebudu pokoušet, vím, že tím ztratím označení stanic a další údaje z rádia, venkovní teplotu a hodiny, dokonce ten displej je docela dost velký, ale když si představím stálé problémy se stahováním nových map a malou kapacitu paměti navi, stáří a omezenost systému a ten nedostatek s jazykem,tak opravdu na misto displeje nalepím držák přenosné navi a basta. Tak Vám hoši děkuji za rady a snad zase někdy, doufám že při lepší příležitosti. Mějte se Maky :mava:

Maky
Člen RCČR
Příspěvky: 946
Registrován: sob pro 19, 2009 16:38
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Maky » pát říj 01, 2010 11:57

Zdarec mládenci, zatřásla se nebesa, šamšo byl si nejblíže řešení problému, měl sem se hned sebrat a vyrazit za tebou, a bylo by. Ozval se mi kolega z fora, joel made, zjistil že ajťák který mi to seklý CD vyndal z mechaniky nebyl až zase takovej machr jak ze sebe dělá, opravil cd mechaniku, zapojil, dal instalační cd a světe zboř se , co neuměli udělat machři v renault servisech se vším možným vybavením, udělal chlap na parkovišti se šroubováčkem, chytrostí a umem. Navi maká, Jóó ste borci!!!!!!. Všem Vám díky za rady, a ještě jednou madovi. Slávek

Sigi1969
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: stř říj 27, 2010 22:57
Kontaktovat uživatele:

Prosba

Příspěvek od Sigi1969 » stř říj 27, 2010 23:38

Zdravim, mam podobny problem s navigací verze CNI1 v Espacu IV 2.2dCi 2005. Navigace zustala viset ve stavu updatu na novejsi verzi a kousla se. Nevim co s tim. Zkusim jeste odpojit baterii, ale myslim, ze to nepomuze. Nemate nekdo tip na opravu? Mel jsem verzi 0500 a updatoval sem to na verzi 0530, ale kouslo se to kdyz to psalo at cekam, ze instaluje novejsi verzi a po vice jak pul hodine cekani jsem to vypnul, protoze mechanika nic nenacitala a bylo jasne jak to dopadlo.
Diky predem za vase rady.

Sigi1969
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: stř říj 27, 2010 22:57
Kontaktovat uživatele:

Navigace Carminat CNI1

Příspěvek od Sigi1969 » stř lis 03, 2010 01:19

Zdravim, tak problem vyresen za pomoci uzivatele JoelMade, ktery ma s rozchozenim techto mrtvych navigaci znacne zkusenosti a patri mu velky dik !!! :D

luko407
Starting member
Příspěvky: 75
Registrován: sob říj 10, 2009 09:15
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od luko407 » stř lis 03, 2010 08:28

a co teda pomohlo?

Sigi1969
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: stř říj 27, 2010 22:57
Kontaktovat uživatele:

Zasekla navigace

Příspěvek od Sigi1969 » stř lis 03, 2010 09:05

Tak nakonec pomohlo to, ze se podarilo vyndat zasekle CD z mechaniky (to bylo i trochu dilem stesti, ze se mechanika sama vzpamatovala a vyplivla zasekle CD) a pouzil se updatovaci software, ktery mel JoelMade s sebou, kdy postupne updatoval az na verzi 0530 a navigace slape. Ted uz jen cestinu a bude to dokonale. Ale nechce se mi jezdit tech cca 80km na pocesteni. Nevite nekdo o nekom kdo to pocestuje v Praze nebo okoli?

JoelMade
Junior member
Příspěvky: 150
Registrován: pon čer 09, 2008 10:47

Příspěvek od JoelMade » stř lis 03, 2010 22:20

Zdravim, kluci co udělali české rozhraní do Renaulťáckých navi určitě sem tam jezdí do Prahy. Domluv se s nima a vydrž, určitě se nějak domluvíte.

mpesi
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: pát bře 29, 2013 15:04

Re: Smrt navigace Carminat CD

Příspěvek od mpesi » sob dub 06, 2013 17:26

Ahoj,
není tu někdo z okolí Olomouce kdo by mi pomohl s navi? Klasika..cerna obrazovka,cd neslo vytahnout z mechaniky. Cd jsem vytahl ale obrazovka je porad cerna a nevim co stim.

Maky
Člen RCČR
Příspěvky: 946
Registrován: sob pro 19, 2009 16:38
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Smrt navigace Carminat CD

Příspěvek od Maky » stř dub 10, 2013 20:48

No empesi, vždyť to máš tu napsané, když máš cd venku, a vysunala ti ho mechanika, tak si stáhni na abgrejdech map nové mapy ( jsou tam 2012 - 2013) a FW a znova nainstalovat, nám to udělal ten Joel made...Přesně jak píšeš, černá obrazovka, nejde naladit rádio ( má společnej displej) a po spuštění udate softwéru se obrazovka rozsvítila a nandáš tam nacionále který to po tobě bude chtít akorát potřebuješ vědět kod navi tuším 4112?? je tu někde několikrát napsaný a je pro všechny stejný. Po nahrání softwaru tam plácni mapové cd stáhni si ho také v tom příspěvku a pojede to...
RGS dCi 1,9,2005,Skladací obytný přívěs, Babeta210.,domo kros PiČz 150., JAWA 250 1953., YAMAHA RD 80 kapotáž,kotouče, liťáky.,
http://grandscenic.forumn.net

dodak
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: čtv srp 25, 2016 14:24
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Smrt navigace Carminat CD

Příspěvek od dodak » čtv srp 25, 2016 14:48

Ahoj, neměl by si kontakt na ,,Joel made,,? nebo odkaz, kde se dají stáhnout ty mapy?
Havlíčkův brod

Maky
Člen RCČR
Příspěvky: 946
Registrován: sob pro 19, 2009 16:38
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Smrt navigace Carminat CD

Příspěvek od Maky » čtv srp 25, 2016 20:40

Dodáku Joel Made již delší dobu na našem foru nekomunikuje, asi změnil autíčko, možná i práci ale byl na Kladně hasičem, ale zab mě na jméno si nevzpomenu, já vím je to hnusné zapomenout jméno člověka který mi mo pomohl a zachránil 53 litrů!!! ale sem holt starej mameluk....jo a taky si doplň podpis aby bylo zřejmé odkud jsi a co máš za auto.....a co zkusit toho Luko 407 ten se taky dost do navi angažoval a mám tušení že byl v teamu který instaluje češtinu do navi...
RGS dCi 1,9,2005,Skladací obytný přívěs, Babeta210.,domo kros PiČz 150., JAWA 250 1953., YAMAHA RD 80 kapotáž,kotouče, liťáky.,
http://grandscenic.forumn.net

Odpovědět

Zpět na „Navigace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 10 hostů