Navigace Carminat TOM TOM

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Owecka
Starting member
Příspěvky: 56
Registrován: ned úno 16, 2014 13:55

Re: Navigace Carminat TOM TOM

Příspěvek od Owecka » ned srp 23, 2015 17:26

Takže pro všechny, kteří s aktualizací bojujou jako já...

Použil jsem odkaz, viz můj příspěvek výše, je tam ke stažení vše potřebné v zipu.
Pak už byl postup následující:

1: Novou nepoužitou kartu vložit do navi a počkat na hlášku, že je připravena k použití s tomtomem.
2: Nic z karty nemazat, jen pomocí explore2fs vyextrahovat ttgo.bif
3: Rozbalit celý stažený zip na sd kartu
4: Nahrát na kartu aktuální meta.txt
5: Nahrát požadovanou mapu
6: Spustit aplikaci DCTII na sd kartě.
7: Vložit kartu do navigace a nechat načíst

Kroky 1 a 2 jsou důležité, v návodu ve staženém zipu toto není uvedeno a byl to důvod proč mi navigace nechtěla mapu pořád schroupat.
Pokud Mapa funguje, prožeňte kartu aplikací TomTom Home a stahněte si vše bezplatné, např hlasy, protože v zipu je jen holandština a vlámština :-)
Můj navcore je 8842

Hodně zdaru
Scénic III 1.4 Tce 96 kW
Clio III 1.2 55kW
Megane IV 1.2 Tce 96kW
Megane III 1.5 dci 70kW

Vlládík
Junior member
Příspěvky: 163
Registrován: sob bře 09, 2013 10:43

Re: Navigace Carminat TOM TOM

Příspěvek od Vlládík » pon srp 24, 2015 15:44

Zdravím. Jsou k dispozici nové mapy v.955... Pro nás Europe 955_6747, která již tradičně nabízí ALG+IQ Routes.
Co se týká mety, tak musíme ještě vydržet :-).

Tabulka k náhledu zde: http://kyou.cz/forum/download/file.php? ... &mode=view

dmcatani
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: ned bře 08, 2015 21:57

Re: Navigace Carminat TOM TOM

Příspěvek od dmcatani » úte srp 25, 2015 00:09

TomTom Western Europe 955.6805 (24-08-2015) C/ Meta



5A E9 8A 95 FD 0B 05 8D ED 0B 04 99 42 36 38 CD Western_Europe-100468.meta ; Western_Europe 955_6805

pendy
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: pát říj 12, 2012 10:34

Re: Navigace Carminat TOM TOM

Příspěvek od pendy » úte srp 25, 2015 00:43

:?: A co s tím? To je až pro navcore 9.0xx a výš.
:roll: Pro nás jsou mapy 955.6747, jak je zřejmé z tabulky o 2 příspěvky výše.

Kutil15
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: čtv pro 29, 2011 13:09

Re: Navigace Carminat TOM TOM

Příspěvek od Kutil15 » stř srp 26, 2015 22:32

Zdravím, pokud by někdo potřeboval metu na mapu Evropy_955_6747 tak tady:
;Europe_955_6747
05 14 32 9A 50 97 83 A7 B1 1F 2B 80 B6 B0 35 97 Europe-100456.meta

Vlládík
Junior member
Příspěvky: 163
Registrován: sob bře 09, 2013 10:43

Re: Navigace Carminat TOM TOM

Příspěvek od Vlládík » čtv srp 27, 2015 15:37

Ahoj. Tak meta pro novou mapu jiz je k dispozici, jak je vidno o prispevek vyse a potvrzuji, ze funguje OK.
Poleceno klasicky pres FastActivate.

Uživatelský avatar
milosssko
Junior member
Příspěvky: 103
Registrován: stř zář 22, 2010 15:47

Re: Navigace Carminat TOM TOM

Příspěvek od milosssko » pát srp 28, 2015 13:47

A nemáte niekto aj metu eastern europe 955 6747... nepotrebujem celú europu a FastActivate mi ju nevygeneroval resp.nevyliecil

Už nepotrebujem...mám zaktualizované...nakoniec som stiahol celú europu ... ide super ..dohodil som tam aj radary..
Naposledy upravil(a) milosssko dne pát zář 11, 2015 23:42, celkem upraveno 3 x.
Renault Fluence 1,6 16V exception čierna metalíza + navigácia ( spotreba 6,7L/100km )

Vlládík
Junior member
Příspěvky: 163
Registrován: sob bře 09, 2013 10:43

Re: Navigace Carminat TOM TOM

Příspěvek od Vlládík » pát zář 04, 2015 17:18

Meta na Eastern Europe zatim neni. Tezko rict, jestli vubec bude. Vetsinou si kazdy poridi celou evropu. V poriz. cene je rozdil cca 300kc.

ringo
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: pon led 24, 2011 13:37

Re: Navigace Carminat TOM TOM

Příspěvek od ringo » stř zář 09, 2015 14:20

Hledal jsem ale najít se mi nepadařilo: Hrozí že když vložím cca 2-3 roky neaktualizovanou kartu z navigace do PC s aplikací TT Home a povolím (či dokonce nepovolím) aktualizace že si následně přepíši NAVCORE či BOOTLOADER přímo v navigaci? Chtěl bych nějak aktualizovat mapy -nejdřív chci prověřit aktuální cenovou nabídku a pokud na cenu nebudu chtít přistoupit tak pak se pokusit nahrát mapy samostatně. Obávám se však abych prověřováním aktuálních cen neprovedl nevratný update vlastní navigace který mi pak znemožní druhou variantu.)
Grand Scenic 1,4TCe Dynamique 5m.

pendy
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: pát říj 12, 2012 10:34

Re: Navigace Carminat TOM TOM

Příspěvek od pendy » stř zář 09, 2015 18:40

Jaký máš Navcore? Jedná se o originální kartu nebo o "poléčenou"? Jak byla naposledy karta aktualizovaná? Přes TT Home? Na takhle položenou otázku se špatně odpovídá...

ringo
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: pon led 24, 2011 13:37

Re: Navigace Carminat TOM TOM

Příspěvek od ringo » stř zář 09, 2015 19:39

Jedná se o originál kartu a před pár roky jsem si úspešně zprovoznil kartu pro tomtom player takže bootloader je použitelný). Kartu jsem kdysi aktualizoval přes TT Home, ale jelikož bez zakoupení licence nevidím důvod proč ji zbytečně aktualizovat tak jsem to raději delší dobu už neprováděl..
Dotaz tedy ještě zrekapituluji - hrozí když aktualizuji přes TT Home originální SD kartu že ta následně provede i změny v samotné navigaci (nějaký update "firmware" HW vestavěného v autě) který zněmožní další úspěšné exerimenty?
Grand Scenic 1,4TCe Dynamique 5m.

pendy
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: pát říj 12, 2012 10:34

Re: Navigace Carminat TOM TOM

Příspěvek od pendy » stř zář 09, 2015 21:43

Pokud vím, tak přes TT Home lze provést upgrade navigace, ale jen té hardwarové, pokud je spojena s PC USB kabelem. A to ještě pouze maximálně na tu úroveň navcore/bootloader, který je pro ni určen. Nikdy nemůže TT Home vnucovat vyšší úroveň navcore, než na jaký je stavěný hardware. A to ještě vše pouze se souhlasem, resp. na přání uživatele, který navigaci připojí k TT Home.
Takže ani u karty s vloženým navcore 8.841 pro Carminat nevidím důvod, proč by měl TT Home zvyšovat bezdůvodně navcore, když na to Carminat nestačí.

ringo
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: pon led 24, 2011 13:37

Re: Navigace Carminat TOM TOM

Příspěvek od ringo » pát zář 11, 2015 13:22

Pendy měl jsem obavy aby nějaký upgrade neproběhl ne z hlediska "zvýšení schpností" navigace ale spíše zablokování proti pokusím o crack. Nakonec mě obavy byly zbytečné.

Včera jsem se pokoušel o různé metody jak na novou kartu dohrát novější mapy dle výše uvedených návodů -vždy uspěšně aktivováno ale v autě všechny končili tím, že se navigace stále dokola restartovala a neneběhla (pravděpodobně stažená poškozená verze navcore nebo použity nekompatibilní activátory :-( ). Nakonec jsem zvolil nejjednodušší způsob (tj nestahovat zvlášť navcore a aktivátory), který popsal Owecka a ten se parodoxně povedl.
Jen doplňuji nebo upřesňuji to co mě osobně nebylo zcela zřejmé:
add3) Ten zip na dánských stránkách se jmenuje NC_8842_Full_Complete_Install_yDGpatch.zip.
add 4) meta.txt se většinou nestahuje ale vytvoří se prázný meta.txt do kterého se zkopírují z této diskusi uvedené příslušné "mety"
add6) CTTII po mě chtěla unikátní číslo navigace - to není třeba opisovat v autě, lze vyčíst z připraveného souboru ttgo.bif

Včera jsem takto nahrál mapu 950-6493, dnes zkusím najít a nainstalovat Europe_955_6747, a zkopírovat POI a pod

Každopádně mockrát děkuji za rady
Grand Scenic 1,4TCe Dynamique 5m.

ringo
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: pon led 24, 2011 13:37

Re: Navigace Carminat TOM TOM

Příspěvek od ringo » ned zář 13, 2015 08:15

Takže úspešně jsem nainstaloval Europe_955_6747, k bodu add6) v mém předchozím příspěvku - nyní to už po mě číslo navigace nechtělo takže jsem v předešlé instalaci zřejmě neměl ttgo.bif ve správné složce.
Nevíte ještě jak dotáhnout soubor MapSettings.cfg který obsahuje seznam oblíbených bodů?:V jiných diskusím jsem nalezl že obecně je soubor ve složce map, u Carminatu TT je však umístěn přímo v Loopdiru a z něj umím soubory pouze exportovat.
Grand Scenic 1,4TCe Dynamique 5m.

FyBy
Advanced member
Příspěvky: 250
Registrován: sob říj 03, 2015 07:55
Bydliště: Praha

Re: Navigace Carminat TOM TOM

Příspěvek od FyBy » pát říj 16, 2015 16:43

Ahoj, váhal jsem nějakou dobu, jestli mám provést aktualizaci map (protože aktualizace Evropy je nabízená za úžasných 1699 Kč). Nicméně mě zaujala možnost zadat do aplikace TT Home kód, tak jsem začal hledat a zjistil jsem, že se dá sehnat upgrade karta za cca 900. Nakonec jsem ji koupil v pro mě důvěryhodnějším obchodě za 959, s poštovným 1018. Je to klasický update, který platí jeden rok (4 aktualizace map), můžete tak aktualizovat komplet všechny mapy v zařízení a nejste vázaní ani lhůtou 90 dní od nákupu navigace.
Jo a bacha, jsou dvě verze update karet - pro nová zařízení a pro všechna zařízení. Pro carminat tt je potřeba koupit tu pro všechna zařízení.

Osobně jsem koupil přímo tohle:
http://gps-mapy.heureka.cz/tomtom-karta ... pdate-map/
Schválně dávám odkaz přes heuréku (jinak je to firma Autoprofi), jelikož jsem tam dostal poukaz 100 na damejidlo, takže jsem měl druhej den oběd zdarma :-) - resp. mě nakonec vyšla karta o 100 méně, protože na oběd bych stejně šel.

Po zadání kódu proběhlo vše v poho, jenom stažení aktualizace trvalo 6 hodin - a to mám 100Mbps linku. Co jsem koukal, má s tím problém víc lidí už několik let, takže jsem to nechal přes noc a ráno bylo hotovo.

Takže rok budu stahovat aktualizace a pak si nechám zřejmě zase plonkovej rok a následnej si kartu zase koupím. 500/rok je pro mě opodstatnitelný náklad na mapy.

Otázkou pro mě je následující a budu vděčnej, pokud někdo znáte odpověď:

1)Mám verzi LIVE, ale auto bylo dovezeno z Lucemburska. Bude fungovat LIVE služba bez výměny SIM za lokální? Předpokládám že ano, jelikož by služba měla být Evropská a ČR spadá do kompletní podpory LIVE služby.
SIM se měnit nemusí, jenom bylo potřeba nechat ji zase aktivovat - po telefonátu na tomtom podporu otázka cca 30 minut, než se vše rozeběhlo.

2)Momentálně se navigace chytá na RDS-TMC vysílání pro stahování informací o provozu. Co jsem četl, měly by to podporovat 3 stanice (radiožurnál, regina a frekvence 1) - nicméně iTraffic mi svítí zeleně u více stanic. A teď nevím, jestli se navigace chytá jenom na to, co zrovna poslouchám za rádio nebo se umí pro dopravu uzamknout na jedné stanici ať poslouchám co poslouchám. nevíte někdo?
Ladění TMC kanálu je nezávislé na tom, co posloucháte, navigace si ho najde sama. Lze nastavit i manuálně na určitou frekvenci.

3)Máte někdo ozkoušené ve větších městech, jak moc velký rozdíl je oproti LIVE a RDS-TMC (iTraffic)? (mám na mysli především praktické zkušenosti, jak moc se navigace může seknout, pokud jede jen přes TMC) Dnes jsem jel s TMC a je jasný, že to neodchytí nějaký lokální kolony, kde nejsou informace o stupni provozu (i když se tam třeba čeká 10 minut) běžně dostupné přes standardní kanály. Nicméně třeba Waze či google maps (a doufám tedy že i LIVE) toto odchytí, jelikož se jedná o sdílené informace uživatelů.
Podle dosavadní zkušenosti rds tmc hlásí karamboly nikoliv dopravní stupně - ani kilometrové kolony nezachytí, pokud se nejedná o uzavírku, bouračku nebo nějaký jiný nahlásitelný problém.

4)A ještě dotaz - tmc jsem si momentálně nastavil na 105 MHz - což by měl být jsdi-cro. Nicméně je to frekvence dostupná v Praze a možná okolí. Jde nějak nastavit, aby si navigace vzala vždy určitý tmc kanál - jelikož ten je vždy označován stejně (jsdi-cro - jednotný systém dopravních informací - cro3 vltava) a nemusel jsem tak přenastavovat frekvence podle toho kde jsem? Pak je totiž ještě dostupný kanál cro_a_ga (global assistance systém) - cro(1/2 ?) a v Praze tic prg (tsk praha) - cro regina.
Tady mě to teď už netrápí, jelikož regina bude stejně vysílat digitálně, takže jeden kanál odpadne a nakonec jsem šel z důvodů v bodě 3 do Live služeb, které by měly zohledňovat i zpomalení provozu.

Díky
Naposledy upravil(a) FyBy dne pát říj 23, 2015 11:41, celkem upraveno 2 x.
Espace V, 4control, 1.6dci 118kw 160k
Ex (fnuk): Laguna III grandtour, 4control, 2.0dci 127kw 172k
Ex. Laguna III liftback, Bose 4control, 2.0dci 96kw 130k
Ex. Megane III grandtour, gt style, 1.2Tce 85kw 115k
Ex. Clio III grandtour, 1.2 55kw 75k

Uživatelský avatar
Dan22
Experienced member
Příspěvky: 758
Registrován: stř led 26, 2011 10:06
Bydliště: Praha 9

Re: Navigace Carminat TOM TOM

Příspěvek od Dan22 » sob říj 17, 2015 12:10

To ringo: oblíbené body se většinou při aktualizaci smažou. Jednodušší je založit si svoji kategorii bodů POI a tam pak už není problém se zálohou atd. Když aktualizuješ normální cestou tak POI body zůstávají.
Trafic Black Edition 2,5 dCi L2 2011
ex: KOLEOS 2,0 dCi 150k 4x4 automat. Exception 2010, Bose
ex: Trafic Passenger Comfort Cool 2,0 dCi 115k L1 2007
ex: Scenic Kaleido 1,6 16V 1999
ex: R19, 1,9D, 1996

Vlládík
Junior member
Příspěvky: 163
Registrován: sob bře 09, 2013 10:43

Re: Navigace Carminat TOM TOM

Příspěvek od Vlládík » stř lis 18, 2015 18:02

Zdravím. Jsou k dispozici nové mapy v.960
Tabulka: https://925915d6e31ff5d296bfe19d2053448 ... 960eng.png

Už jsou k dispozici i nějaké mety. Já jsem poléčil Europe 960_7055 :-)

SniperxXx
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: úte lis 24, 2015 19:41

Re: Navigace Carminat TOM TOM

Příspěvek od SniperxXx » úte lis 24, 2015 19:50

Ahoj,

moc to tu nežije,, ale přesto to zkusim. Už dva dny se snažím zprovoznit navigaci v mojí laguně rv. 2010 dovoz Belgie. Měl jsem tam mapu pouze Beneluxu a tak bych rád měl celou evropu. Dle příspěvků tady i jinde jsem zjistil že mám navcore verze 8842, což je super. Novou kartu vložím do navigace, vytvoří se mi loopdir, z něhož vyextrahuji potřebný soubor a postupuji dále. V jedné verzi rozbalím kompletní rar z dánského webu, nakopíruji mapu (Central_Europe_960_7075), použiju příslušný DCTII z raru a vložím kartu do navigace. Ta se po vložení karty bohužel stále restartuje dokola.

Druhou variantu jsem zkoušel jednotlivě. Z originální Benelux karty si vše vykopíruji kromě loopdir a mapy. Na nové kartě si opět nechám vytvořit loopdir a extrahuji potřebný soubor. Do nové karty kopíruji také obsah karty staré. Přidám mapu opět 960.7075, fastactivate, případně easyactivator a také navcore přímo ze stránek tomtom. Vše aktivuji, at za pomoci FastActiv nebo Easy. Aktivace mapy i navcore proběhne hladce.

Přesto po vložení karty do navigace vidím hlášku, že tuto mapu nelze v tomto zařízení použít. Nevíte prosím, kde dělám chybu? Případně co udělat jinak nebo lépe? Moc děkuji.

erikom13
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: čtv lis 04, 2010 16:52
Bydliště: Michalovce

Re: Navigace Carminat TOM TOM

Příspěvek od erikom13 » úte lis 24, 2015 21:19

SniperxXx píše:Ahoj,

moc to tu nežije,, ale přesto to zkusim. Už dva dny se snažím zprovoznit navigaci v mojí laguně rv. 2010 dovoz Belgie. Měl jsem tam mapu pouze Beneluxu a tak bych rád měl celou evropu. Dle příspěvků tady i jinde jsem zjistil že mám navcore verze 8842, což je super. Novou kartu vložím do navigace, vytvoří se mi loopdir, z něhož vyextrahuji potřebný soubor a postupuji dále. V jedné verzi rozbalím kompletní rar z dánského webu, nakopíruji mapu (Central_Europe_960_7075), použiju příslušný DCTII z raru a vložím kartu do navigace. Ta se po vložení karty bohužel stále restartuje dokola.

Druhou variantu jsem zkoušel jednotlivě. Z originální Benelux karty si vše vykopíruji kromě loopdir a mapy. Na nové kartě si opět nechám vytvořit loopdir a extrahuji potřebný soubor. Do nové karty kopíruji také obsah karty staré. Přidám mapu opět 960.7075, fastactivate, případně easyactivator a také navcore přímo ze stránek tomtom. Vše aktivuji, at za pomoci FastActiv nebo Easy. Aktivace mapy i navcore proběhne hladce.

Přesto po vložení karty do navigace vidím hlášku, že tuto mapu nelze v tomto zařízení použít. Nevíte prosím, kde dělám chybu? Případně co udělat jinak nebo lépe? Moc děkuji.
no neviem či nahodou nedavaš inu mapu skus Europe 960_7055- možno to pomože.....
tu je meta pre tu mapu:

; Europe 960_7055
EE 18 CD 7D 9F 28 9D A3 A2 A3 B7 EF F0 85 7A 2D Europe-100565.meta
Naposledy upravil(a) erikom13 dne ned lis 29, 2015 22:37, celkem upraveno 1 x.
Renault Fluence, 1,6 16 V 110, Privilege, Bežova Centre, 20.1. 2011

pendy
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: pát říj 12, 2012 10:34

Re: Navigace Carminat TOM TOM

Příspěvek od pendy » stř lis 25, 2015 10:38

SniperxXx: Přesně tak, jak píše erikom13. Ty víš určitě, že už je dostupný meta.txt pro 960.7075? Pokud ne, tak ti tu mapu žádný aktivátor nezaktivuje, protože ten sahá pouze do dostupné databáze známých meta.txt. Hned nad tvým příspěvkem ti potvrzuje Vlládík, že už existuje meta pro Europe_960.7055, tak tuto mapu vyzkoušej, pokud se ti vejde do navigace. Jestli existuje meta i pro Central_Europe_ 960.7055, ale taky teď nevím. Možná budeš muset stáhnout celou Evropu. Navíc verze 960.7055 proti 960.7075 umí i IQ Routes + ALG + TTS (to je opět vidět ve Vlládíkovo příspěvku - odkaz na obrázek).
Rada pro začátek: než začneš nějaké konkrétní mapy stahovat, přesvědč se nejdříve nejen, jestli vyhovují tvému navcore, ale jestli už je na ně známý i meta.txt. Ušetříš si tak dost času zbytečným stahováním map, které pak nerozchodíš.

Vlládík
Junior member
Příspěvky: 163
Registrován: sob bře 09, 2013 10:43

Re: Navigace Carminat TOM TOM

Příspěvek od Vlládík » stř lis 25, 2015 15:16

Jedna věc. NEZAMĚŇOVAT Central_Europe a Europe_Central. Upřímně nevím, jaký je v nich rozdíl (zřejmě v pokrytí), ale jsou to dvě rozdílné mapy a každá má svůj meta kod. Nyní aktuálně pro Cental_europe 960_7075 meta není. Ale pro Europe_Central 960_7075 meta je. Myslím si, že nejlepší je se soustředit na celou Evropu, protože na tu snad meta vyšla zatím pokaždé.

SniperxXx
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: úte lis 24, 2015 19:41

Re: Navigace Carminat TOM TOM

Příspěvek od SniperxXx » čtv pro 03, 2015 22:21

Díky oběma! Už vím, kde je chyba. Zatím jsem to nezkoušel, ale posledního Vladíkova příspěvku to bude problém s Europe_Central, Central_Europe. Což jsem samozřejmě špatně, řešil záměnou názvu v metě. To bylo evidentně špatně. Zkusím pohledat tu mapu kterou píšete a snad to pomůže. Zkusím příští týden a dám echo. Moc díky. :-)

Vlládík
Junior member
Příspěvky: 163
Registrován: sob bře 09, 2013 10:43

Re: Navigace Carminat TOM TOM

Příspěvek od Vlládík » pon led 11, 2016 16:22

Ahoj všem.
Mám takový dotaz ohledně GPS. Nevím, jestli to patří přímo sem, kdyžtak mě přesměrujte:-).
Jedná se mi o to, že bych chtěl vyměnit orig. rádio (RadioClassic 4x15) za nějaké Aftermarktet rádio.
Už jsem si vyhlídl od Sony. Samozř., počítám s rámečkem, Iso konektorem atd. Ale byl jsem upozorněn
v Ahifi.cz, že mi po výměně nebude asi GPS fungovat. Nevíte někdo, jak je Carminat propojený s rádiem?
Děkuji za odpovědi a rady.

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Navigace Carminat TOM TOM

Příspěvek od Šamša » stř led 13, 2016 09:33

Je to propojený přes can-bus.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Vlládík
Junior member
Příspěvky: 163
Registrován: sob bře 09, 2013 10:43

Re: Navigace Carminat TOM TOM

Příspěvek od Vlládík » stř led 13, 2016 10:25

Děkuji, ale můžeš mi to trochu rozepsat, nebo hodit nějaký odkaz? V tomhle nejsem moc sběhlej. Vím, že je to nějaký konektor na propojení... To bych musel koupit zvlášť k Aftermarket rádiu? Jsem žil v domění, že koupím Iso Konektor a přechodku na anténu, ale tj. asi omyl... Ještě jednou díky.

Odpovědět

Zpět na „Navigace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 3 hosti