Navigace CARMINAT (barevná) - DVD

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
tiko
Člen RCČR
Příspěvky: 64
Registrován: stř říj 24, 2007 21:18
Bydliště: Tlmače

?????

Příspěvek od tiko » čtv led 08, 2009 19:59

To ano ale nenasiel som v29. Vie niekto o nej?
Renault Laguna 2,0 T 16V 170k rok výroby 2008

Uživatelský avatar
Smx
Experienced member
Příspěvky: 511
Registrován: ned dub 09, 2006 16:13

Příspěvek od Smx » pát led 09, 2009 13:10

A jo takhle - V29 - nevšiml jsem si toho hned.. Tak o té Ti můžu říct akorát to, že ještě neexistuje.. :-)
Renault Megane Grandtour GT220, Espace RFC..

Ex: Renault Laguna Grandtour GT 205k

Uživatelský avatar
drak
Starting member
Příspěvky: 67
Registrován: ned led 04, 2009 13:18
Bydliště: Znojmo

DVD NAV CARMINAT

Příspěvek od drak » sob led 10, 2009 11:34

Co vím je třeba dvouvrstvé DVD cca 50 - 80 Kč/ks

Uživatelský avatar
drak
Starting member
Příspěvky: 67
Registrován: ned led 04, 2009 13:18
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od drak » ned led 11, 2009 02:24

sorry , nevšim jsem si že píšeš DL. Mně se to vypálit nepodařilo, tak jsem si ho objednal.

Uživatelský avatar
Makak007
Experienced member
Příspěvky: 949
Registrován: sob srp 25, 2007 16:48
Bydliště: +/- Praha

Příspěvek od Makak007 » sob led 17, 2009 01:09

Smx píše:Verbatim a jiné značky lze samozřejmě použít taky.. Tady to není moc o tom "na co", ale "jak" to uděláte.. :wink:
Právě že to JE to o tom na co se to vypálí.

RICOH a PHILIPS mi vždy fungovaly.
VERBATIM v zimě pod -5C měl problémy se nechat načíst mechanikou. Nakonec se načte, ale trvá to někdy i 20minut než se mechanika nebo disk zahřejí. Pak to funguje, ale pomalu. Mechanika stále "zdržuje" jak se snaží načíst data která jsou od ní žádána. Odzkoušeno více disků stejné šarže vypálených na různých mechanikách. Nejpomalejší rychlostí. V compu verifikováno a bez problémů.

Osobně se VERBATIM značce napříště vyhnu. Jinak je pro běžnou počítačovou praksi používám, do auta to ale už nedám.
ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Makak007
Experienced member
Příspěvky: 949
Registrován: sob srp 25, 2007 16:48
Bydliště: +/- Praha

Příspěvek od Makak007 » sob led 17, 2009 01:13

Pierre píše:Ahoj mám mensi problem s vypalenym DVD v.28. Vse jsem vypalil podle navodu a mapa po vlozeni normalne zobrazuje, ale kdyz necham vyhledat nejakou cestu tak navigace neni schopna spocitat trasu. Kdyz vymenim DVD za originalku ale verzi 27 tak se trasa normalne spocita.

Diky za odpoved Petr
Vypal mapu na jinou značku DVD+R DL... Na 99.9999999999% ti mechanika nechce načítat ten disk.
Vynech Verbatim. Moje zkušenost.
ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Makak007
Experienced member
Příspěvky: 949
Registrován: sob srp 25, 2007 16:48
Bydliště: +/- Praha

Re: ?????

Příspěvek od Makak007 » sob led 17, 2009 01:21

tiko píše:To ano ale nenasiel som v29. Vie niekto o nej?
Existuje V.28.5
A podle mě řeší průser databáze u verze V.28, která nevynechá tu a tam v některých oblastech příležitost, a pošle tě na silnici, která není běžně průjezdná (např. na korunu hráze kolem rybníka, kterážto silnice je ale cca 25 let uzavřená zamčenou závorou apod...). To nestandartní číslování by tomu mohlo odpovídat - je to nejspíše jakýsi "hotfix" vydaný na umlčení nejvíce řvoucích zákazníků. Jestli mám pravdu, tak někdy květen/červen bude V.29 k mání. Pokud ale V.28.5 mínili jako plnou verzi (ale proč by ji vydávali sotva po půl roce když předtím dodržovali roční interval?), tak asi V.29 tak brzy nebude.
ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Makak007
Experienced member
Příspěvky: 949
Registrován: sob srp 25, 2007 16:48
Bydliště: +/- Praha

Příspěvek od Makak007 » sob led 17, 2009 01:48

drak píše:
MX9 píše:
MX9 píše:
Ricci píše:
MX9 píše:
Ricci píše:
Smx píše:
Ricci píše:
Funguje, odzkouseno.. 8)
Není zač.. :lol:
To byla jen technicka poznamka, uz jsem to stahl tak pred deseti dny.
Ale dobre, diky :D
Zdravím všechny a prosím o radu.
Stáhnul jsem si také V28 z uvedené adresy. Po extraktování všech 48 dílů mi vzniklo 16 souborů od AADIAINS po MMAIN001.DAT které jsem vypálil přes program ASHAMPOO burning room na DVD Verbatim -R DL tak,jak byly. Nešlo mi to v autě spustit. Tak jsem se ještě pokusil těch stávajících 16 souborů převézt do jednoho ISO souboru a ten pak vypálit ale i to mi nejde spustit. Tak nevím. Ještě mne napadá převézt je přes Alcohol na Image soubor a ten pak vypálit, ale nejsem si jist. Může mi prosím někdo poradit, kde dělám chybu ? Také si nejsem jist, jestli vůbec moje Navi funguje, protože mám auto teprve 2 týdny a originál DVD nemám. Mohl by mi někdo zaslat odzkoušené DVD ze svého auta, výlohy samo hradím. Díky moc za radu Zdravím všechny Renaulťáky MX9
Moje zkusenost je takova, ze na mediu, ktere jsi pouzil ty mi to taky nejelo. V prvnim obchode jsem koupil medium od Philipse a uz to fici.
Dobrá, koupím něco lepšího v +R DL, a co postup, pálil jsi to tak, jak se ti to extraktovalo, nebo si to ještě nějak upravoval, myslím tím na ISO nebo Image ? Díky předem za info MX9
Tak jsem to vypálil na Philipse +RDL a stále mi to nejde pustit, hlásí mi to furt error disc, pálil jsem to ISO/UDF, ISO 9660, tak mám takovou obavu, jestli mi ta navi vůbec funguje, prosím tě nemohl bys mi poslat u tebe odzkoušené DVD-čko, třeba na dobírku Předem moc dík MX9
Nic nebal do iso souboru... na to je už pozdě, to ti nepomůže. Iso nebo nrg musí vzniknout z ORIGINÁLNÍHO DISKU. Jinak nemají smysl. Image disku v sobě nese veškeré atributy originálu a vše nastaví dle původní předlohy ze kteréhé ten otisk disku vzniknul. Správně by ti to pak nemělo dovolit pálit na DVD - (slovy MÍNUS) R DL... To by měl vypalovací program řvát. Pokud ne, tak je ten image soubor zfušovaný.

Jestli je ten download rovnou adresářová struktura (což je ale pěkná fušeřina), tak ti nezbývá než to vypálit dle žlutě uvedených instrukcí (kdyby to tam hodil jako iso nebo nrg soubor, tak nemusel ten Polák nic vysvětlovat).
Jestli ti to ani potom nechodí, můžeš mít něco blbě rozbalené (zkus upgrade rar programu - dělá to někdy divy). Nebo to stáhni komplet znova , rozbal a zkus vyčoudit ještě jednou. Pal výhradně na plusková média. Mínusková nefungují. Taky to uzamkni - žádné multisession.
ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Smx
Experienced member
Příspěvky: 511
Registrován: ned dub 09, 2006 16:13

Příspěvek od Smx » sob led 17, 2009 14:19

Mě funguje Verbatim naprosto bez problémů - v létě, v zimě (aktuálně třeba při mínus 19 stupňů ráno)..

Používám Verbatim Advanced Azo, rychlost 4x..
Renault Megane Grandtour GT220, Espace RFC..

Ex: Renault Laguna Grandtour GT 205k

Uživatelský avatar
Makak007
Experienced member
Příspěvky: 949
Registrován: sob srp 25, 2007 16:48
Bydliště: +/- Praha

Příspěvek od Makak007 » sob led 17, 2009 18:58

Smx píše:Mě funguje Verbatim naprosto bez problémů - v létě, v zimě (aktuálně třeba při mínus 19 stupňů ráno)..

Používám Verbatim Advanced Azo, rychlost 4x..
Ono se to může lišit i jen šarže od šarže...
Já používám potisknutelné Verbatimky což je jiný typ.
ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Makak007
Experienced member
Příspěvky: 949
Registrován: sob srp 25, 2007 16:48
Bydliště: +/- Praha

Příspěvek od Makak007 » sob led 17, 2009 23:55

Smx píše:No jo - to je mi taky záhadou.. Ale ptát se v servisu, jestli nemají nějakou aktualizaci FW pro DVD navigace v LII je asi celkem zbytečné.. :lol:
Dle info na této stránce:
http://www.gps-carminat.com
či stravitelněji do angličtiny přeložená stránka http://translate.google.com/translate?p ... l=fr&tl=en

NELZE upgradovat firmware.
Stále tedy nevím, proč jedna LII s Carimnat DVD to TMC ukazuje a druhá nikoli... Setup identický.
ObrázekObrázekObrázek

tpm
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: úte pro 09, 2008 19:36
Bydliště: Veľky Šariš

Příspěvek od tpm » pon led 19, 2009 22:15

Smx píše:Nejsem si jistý, že to na obrázku je Carminat 3 DVD navigace.. Může to být ještě CD - ta se do LIII dává snad taky..

Nejlepší bude, když odfotíš obal originálního CD/DVD, nebo přímo ten disk, co tam máš teď - potom Ti určitě budeme schopni poradit dál..
Zdravim,
konecne som sa dostal ku kompu. tak posielam foto orig.obalu. Je to CD verzia co mi potvrdili aj v renaulte Carminat Bluetooth CD.


Obrázek
Obrázek
RENAULT LAGUNA III - Initiale 2,0 dCi 16V 127 kW/175 k 2008

Uživatelský avatar
Smx
Experienced member
Příspěvky: 511
Registrován: ned dub 09, 2006 16:13

Příspěvek od Smx » úte led 20, 2009 12:09

Je to CD a na obalu máš "Carminat Navigation Informee 2", takže hledej nové mapy ve vedlejším téma "Navigace CARMINAT (barevná)" - např. tady od medved123456789:

viewtopic.php?t=3133&postdays=0&postorder=asc&start=506
Renault Megane Grandtour GT220, Espace RFC..

Ex: Renault Laguna Grandtour GT 205k

Uživatelský avatar
100KUC
Moderátor
Příspěvky: 3779
Registrován: stř led 07, 2004 15:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 100KUC » úte úno 10, 2009 00:58

Ahoj, takže mám Lagunu II r.v. 2005 s navigací Carminat DVD. DVDčko jsem stáhl, rozbalil, vypálil... sehnal jsem zatím jen DVD+R DL EMTEC ... zatím funguje, jen občas když je pod nulou se špatně načítá.

co mi nefunguje je RDS-TMC příjem - četl jsem vlákno o něm a zdá se, že zatím nic nového, nebo se pletu?

Dál mi nefunguje hlasové ovládání - po stisknutí tlačítka na levé páčce žádný tón nezazní a nic se nestane, tuší někdo kde je chyba? Nebo je to potřeba ještě někde zapnout? našel jsem jen volbu minimalizovat zpětnou hlasovou vazbu (tj. to chápu tak, že nebude opakovat co říkám???) ale stejně mi ani nepípne, takže není co přikazovat.

díky

Honza
<> Renault Mégane R.S. 265 Cup 2015
ex. Clio 1.4e RT '91; Mégane Break 1.4 16V RXE '99; Renault 8 '64, 40k; Clio 1.4 16V '03; Renault 5 GT. '88 (project F16), 136k; Renault Laguna 2.0T Dynamique '05, 170k; Renault Mégane GrandTour 1,6 16V Privilége '05, 110k "Gauč"

Uživatelský avatar
Makak007
Experienced member
Příspěvky: 949
Registrován: sob srp 25, 2007 16:48
Bydliště: +/- Praha

Příspěvek od Makak007 » úte úno 10, 2009 10:19

100KUC píše:Ahoj, takže mám Lagunu II r.v. 2005 s navigací Carminat DVD. DVDčko jsem stáhl, rozbalil, vypálil... sehnal jsem zatím jen DVD+R DL EMTEC ... zatím funguje, jen občas když je pod nulou se špatně načítá.

co mi nefunguje je RDS-TMC příjem - četl jsem vlákno o něm a zdá se, že zatím nic nového, nebo se pletu?

Dál mi nefunguje hlasové ovládání - po stisknutí tlačítka na levé páčce žádný tón nezazní a nic se nestane, tuší někdo kde je chyba? Nebo je to potřeba ještě někde zapnout? našel jsem jen volbu minimalizovat zpětnou hlasovou vazbu (tj. to chápu tak, že nebude opakovat co říkám???) ale stejně mi ani nepípne, takže není co přikazovat.

díky

Honza

Zmrzlá navi občas blbě čte DVD. Mě EMTEC funguje i v mrazu, nejedou mi Verbatim potisknutelné. Ale taky záleží na vypalovačce. To si musíš odexperimentovat sám, zkus změnit médium nebo to vypal ještě jednou a co nejpomaleji. Pod -10C jede blbě i originál výlisek. Ale do max. 10ti minut se rozběhnou všechny a pak je to bez problémů.

TMC mi nefunguje taky. Protože máme LII dva kusy, v jedné TMC jede a v druhé nikoli, hodlám to reklamovat. Renault na navi nahlíží jako na blackbox a řeší pouze dva stavy: funguje/nefunguje. Oprava pouze výměnou. Jediné co kontrolují je připojení antény (ale tu mám ok, v Rakousku apod. mi TMC jede jako lusk). Dle mě na 99% věc firmware - ale to Renault nedělá, oni rovnou měnní kus za kus. Mám auto v záruce, budu chtít nový kus co TMC v ČR rozpozná.

Hlasové ovládání ti nefunguje asi proto, že nemáš na 100% kompatibilní telefon. Implementaci bluetooth přenosů si každý vysvětluje po svém a tohle je výsledek. Mám Sony Ericsson M600i a vše funguje kromě hlasového ovládání a přenosu kontaktů do auta. Jinak spokojenost. Můj starý S-E 68i se např. nepřipojil vůbec.
Seznam vyzkoušených telefonů je např. tady:
http://www.renault.cz/muj/download.php (úplně poslední položka dole, možná budeš muset provést registraci aby tě to pustilo dovnitř),
nevím jestli na FR stránkách není aktuálnější verze, nehledal jsem - stejně nemám v plánu měnit telefon jen kvůli hlasovému ovládání. Kontakty jsem si přenesl ručně.
Jediné, co můžeš zkusit, je upgrade firmware tvého telefonu (ale bacha na data, nejdříve zálohuj a nech to udělat někoho, kdo to umí). Pak se občas stane, že to změní i BT v telefonu... Nikde ale není záruka že to bude fungovat lépe, klidně se může stát že to bude horší... tak se ujisti, že budeš schopen případně vrátit původní firmware.
ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Luke.CZ
Junior member
Příspěvky: 245
Registrován: ned lis 04, 2007 18:54
Bydliště: Nejjihovýchodnější morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luke.CZ » úte úno 10, 2009 11:02

Ale hlasové ovládání je jen pro NAVI jako takovou. Pokud vím toto HF nepodporuje režim vzdálené SIM, tak jako například MMI u Audi. Takže kontakty se musí do HF přepsat ručně. Stejně tak neumí číst SMS zprávy a nereaguje na jejich přijetí atd atd ... Mám s tím HF poměrně špatné zkušenosti, lidi mě většinou vytýkají, že jsem špatně, nebo přerušovaně slyšet a mají problém mi rozumět. Mírně se to liší podle použitého telefonu, ale v základu je to pořád stejné.
Audi S4, r. 2009
VW Phaeton 3,0TDI, r. 2005
Reanult Laguna 1,9dCi, Dynamique, r. 2005

Uživatelský avatar
Makak007
Experienced member
Příspěvky: 949
Registrován: sob srp 25, 2007 16:48
Bydliště: +/- Praha

Příspěvek od Makak007 » úte úno 10, 2009 11:34

Luke.CZ píše:Ale hlasové ovládání je jen pro NAVI jako takovou. Pokud vím toto HF nepodporuje režim vzdálené SIM, tak jako například MMI u Audi. Takže kontakty se musí do HF přepsat ručně. Stejně tak neumí číst SMS zprávy a nereaguje na jejich přijetí atd atd ... Mám s tím HF poměrně špatné zkušenosti, lidi mě většinou vytýkají, že jsem špatně, nebo přerušovaně slyšet a mají problém mi rozumět. Mírně se to liší podle použitého telefonu, ale v základu je to pořád stejné.
Na ty kontakty na fóru někdo popsal očůrávku... něco jako dát veškeré kontakty do skupiny a pak přenést do auta tu skupinu. Ale to bylo s Nokií jestli si vzpomínám. Mě u S-E nezbylo, než ty důležité a často používané přenést ručně.
Já mám spojení ok, jsem slyšet dobře i já slyším hovor ok. Jediné co se děje, při přijetí hovoru trvá cca 1-2 vteřinky než se naváže hlasový přenos. Když na mě někdo hned po zvednutí hovoru mluví, musí mi to zopakovat. :)
ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Luke.CZ
Junior member
Příspěvky: 245
Registrován: ned lis 04, 2007 18:54
Bydliště: Nejjihovýchodnější morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luke.CZ » úte úno 10, 2009 12:16

Ale v menu v autě jsem nenašel jakoukoliv položku která by jakkoliv dostala z telefonu kontakty, nebo vlastně cokoliv.
Jinak nevím, já jsem nikdy z HF nikoho neslyšel, protože z toho vždycky volám já a já slyším vždycky dobře.
Audi S4, r. 2009
VW Phaeton 3,0TDI, r. 2005
Reanult Laguna 1,9dCi, Dynamique, r. 2005

Uživatelský avatar
Makak007
Experienced member
Příspěvky: 949
Registrován: sob srp 25, 2007 16:48
Bydliště: +/- Praha

Příspěvek od Makak007 » úte úno 10, 2009 13:22

To se posílá z mobilu do auta...
ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Luke.CZ
Junior member
Příspěvky: 245
Registrován: ned lis 04, 2007 18:54
Bydliště: Nejjihovýchodnější morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luke.CZ » úte úno 10, 2009 13:52

to sou mi novinky.. :kc: ... a jak prosím tě?
Audi S4, r. 2009
VW Phaeton 3,0TDI, r. 2005
Reanult Laguna 1,9dCi, Dynamique, r. 2005

Uživatelský avatar
100KUC
Moderátor
Příspěvky: 3779
Registrován: stř led 07, 2004 15:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 100KUC » úte úno 10, 2009 14:24

Luke.CZ píše:to sou mi novinky.. :kc: ... a jak prosím tě?
SET - Phone - Phonebook - add new - 5 bluetooth - navigace se odpojí od telefonu a přepne se do režimu kdy čeká na poslání vizitky přes bluetooth
<> Renault Mégane R.S. 265 Cup 2015
ex. Clio 1.4e RT '91; Mégane Break 1.4 16V RXE '99; Renault 8 '64, 40k; Clio 1.4 16V '03; Renault 5 GT. '88 (project F16), 136k; Renault Laguna 2.0T Dynamique '05, 170k; Renault Mégane GrandTour 1,6 16V Privilége '05, 110k "Gauč"

Uživatelský avatar
100KUC
Moderátor
Příspěvky: 3779
Registrován: stř led 07, 2004 15:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 100KUC » úte úno 10, 2009 14:28

Makak007 píše:[TMC mi nefunguje taky. ....

Hlasové ovládání ti nefunguje asi proto, že nemáš na 100% kompatibilní telefon. Implementaci bluetooth přenosů si každý vysvětluje po svém a tohle je výsledek. Mám Sony Ericsson M600i a vše funguje kromě hlasového ovládání a přenosu kontaktů do auta. Jinak spokojenost. Můj starý S-E 68i se např. nepřipojil vůbec.
Kontakty jsem si přenesl ručně.
Jediné, co můžeš zkusit, je upgrade firmware tvého telefonu (ale bacha na data, nejdříve zálohuj a nech to udělat někoho, kdo to umí). Pak se občas stane, že to změní i BT v telefonu... Nikde ale není záruka že to bude fungovat lépe, klidně se může stát že to bude horší... tak se ujisti, že budeš schopen případně vrátit původní firmware.
TMC - to mě netěší ... prostě mi nejde..

BT - mám SonyEricsson C702 - update i downgrade firmwaru pro mě není problém (nějakej ten pátek to byla i součást mé práce).
Všechny kontakty najednou (což SE umí) to HF nezvládne - musí se po jednom a má asi paměť jen na 40 čísel :(

ale to hlasové ovládání mi nefunguje ani když telefon odpáruju (vymažu). Takže bude chyba asi někde jinde, než v telefonu. Hlasově by měla jít ovládat i navigace ne?

Honza
<> Renault Mégane R.S. 265 Cup 2015
ex. Clio 1.4e RT '91; Mégane Break 1.4 16V RXE '99; Renault 8 '64, 40k; Clio 1.4 16V '03; Renault 5 GT. '88 (project F16), 136k; Renault Laguna 2.0T Dynamique '05, 170k; Renault Mégane GrandTour 1,6 16V Privilége '05, 110k "Gauč"

Uživatelský avatar
Makak007
Experienced member
Příspěvky: 949
Registrován: sob srp 25, 2007 16:48
Bydliště: +/- Praha

Příspěvek od Makak007 » úte úno 10, 2009 14:31

Luke.CZ píše:to sou mi novinky.. :kc: ... a jak prosím tě?
No, já tedy nevím už model, ale kolegovi mého kamaráda jsme to posílali do auta z mobilu - přes něco jako SEND CONTACTS BY BLUETOOTH...
Moc to nešlo, ale nějak jsme to dokopali k činnosti, alespoň částečné.
Tlf navázaný na auto a šťourali jsme se v menu... Už nevím jak, ale nějak to tam doteklo... těch hokuspokusů bylo víc a už nevím který byl nakonec ten správný... Ale bylo to z tlf, to jediné vím jistě. Už je to chvíle co jsme to dělali.
Nejspíše má 100KUC pravdu - na autě musíš připravit příjem...
ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Makak007
Experienced member
Příspěvky: 949
Registrován: sob srp 25, 2007 16:48
Bydliště: +/- Praha

Příspěvek od Makak007 » úte úno 10, 2009 14:47

100KUC píše:
Makak007 píše:[TMC mi nefunguje taky. ....

Hlasové ovládání ti nefunguje asi proto, že nemáš na 100% kompatibilní telefon. Implementaci bluetooth přenosů si každý vysvětluje po svém a tohle je výsledek. Mám Sony Ericsson M600i a vše funguje kromě hlasového ovládání a přenosu kontaktů do auta. Jinak spokojenost. Můj starý S-E 68i se např. nepřipojil vůbec.
Kontakty jsem si přenesl ručně.
Jediné, co můžeš zkusit, je upgrade firmware tvého telefonu (ale bacha na data, nejdříve zálohuj a nech to udělat někoho, kdo to umí). Pak se občas stane, že to změní i BT v telefonu... Nikde ale není záruka že to bude fungovat lépe, klidně se může stát že to bude horší... tak se ujisti, že budeš schopen případně vrátit původní firmware.
TMC - to mě netěší ... prostě mi nejde..

BT - mám SonyEricsson C702 - update i downgrade firmwaru pro mě není problém (nějakej ten pátek to byla i součást mé práce).
Všechny kontakty najednou (což SE umí) to HF nezvládne - musí se po jednom a má asi paměť jen na 40 čísel :(

ale to hlasové ovládání mi nefunguje ani když telefon odpáruju (vymažu). Takže bude chyba asi někde jinde, než v telefonu. Hlasově by měla jít ovládat i navigace ne?

Honza
No, opravte mě - ale hlasové ovládání je na telefon POUZE.
Podržím tlačítko, pak řeknu jméno a tlf podle rozpoznané hlasové sekvence vytočí číslo...
O hlasovém ovládání navi nic nevím... :roll:

Platí za předpokladu, že se to bude bavit s připojeným telefonem (což není můj případ).
ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
100KUC
Moderátor
Příspěvky: 3779
Registrován: stř led 07, 2004 15:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 100KUC » úte úno 10, 2009 14:48

aha... tak v tom případě se podívej do návodu :) - mělo by to umět právě ovládat i navigaci - například lze vybrat adresu z adresáře ;)
<> Renault Mégane R.S. 265 Cup 2015
ex. Clio 1.4e RT '91; Mégane Break 1.4 16V RXE '99; Renault 8 '64, 40k; Clio 1.4 16V '03; Renault 5 GT. '88 (project F16), 136k; Renault Laguna 2.0T Dynamique '05, 170k; Renault Mégane GrandTour 1,6 16V Privilége '05, 110k "Gauč"

Odpovědět

Zpět na „Navigace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů