Anténa GPS - Laguna II

Moderátor: Moderators General

rupin
Junior member
Příspěvky: 145
Registrován: pát dub 04, 2008 12:11
Bydliště: Jirkov

Anténa GPS - Laguna II

Příspěvek od rupin » stř dub 23, 2008 10:13

V únoru jsem si pořídil dovezenou Lagunu II s barevnou navigací. Před koupí vozidla jsem si navigaci zkoušel, ale nedošlo k nalezení satelitů. Protože jsem s tím neměl žádné zkušenosti, nechal jsem se ukolébat tvrzením, že je navigaci potřeba pouze správně nastavit (v paměti byla uložena spousta cílů z Německa, takže jsem v tom neviděl problém).
Protože němčina není můj přítel a francouzština je vyložený nepřítel, chvíli mi trvalo, než jsem nalezl dobrou duši, která mi z orig. CD nahrála angličtinu (žádný ze stažených jazykových CD mi jednotka nevzala). Mezi tím jsem si postahoval všechny manuály a návody týkající se navigace a nějaké mapy.

Výsledek: diagnostika hlásila chybu na kabeláži k anténě.
Přeměřil jsem podle návodu napětí na výstupu řídící jednotky k anténě (požadavek min. 4,5 V mezi jádrem a pláštěm, skutečnost 4,97 V). Totéž jsem provedl v místě spojení prodlužovacího kabelu a kabelu od antény u pravého zadního podběhu (stejný výsledek). Zkušebně jsem připojil půjčenou anténu (typ Antenex GPSDS1500P) a hurá satelity se našly. Závada je v anténě.
Demontoval jsem anténu, vyjmul tištěný obvod a zjistil jsem totálně zoxidovaný spoj vodiče na desce. Bohužel očištění nepomohlo, spoje vodiče byly v pořádku a pokračovaly i na tišťáku k dalším součástkám. Protože nejsem zdatný v elektronice, změřil jsem jen hodnoty mezi jádrem a pláštěm – na vadné anténě nebylo nic, na zkušební anténě hodnota diody (jaká už nevím).

Nová anténa z Renaultu: cca 3.500,- Kč, to ani náhodou. U univerzální jsem narazil na problém typu konektoru. Postupně jsem přišel na to, že se jedná o typ SMB. V úvahu mi tak přišly tyto antény:
http://www.stualarm.cz/produkt/67533-st ... na-vrtaci/ - samostatná GPS, 585,- Kč
http://gsm-caraudio.vltava2000.cz/store ... odsID=2952 – GPS/GSM, 1.390,- Kč, prakticky stejná jako originál. Tuto jsem pořídil a instaloval. Navigace chodí teď v pohodě, problém je v připojení kabelu GSM kde konektor FME nesouhlasí s konektorem použitým na autě. Tímto nabízím prostor k případným námětům, jak vyřešit propojení.
Laguna Grandtour 2.2dci 110kW Privileg,2003,Carminat,Xenony a dodělaný tempomat
Hyundai ix35 2.0 CRDi 100 kW 2013

Uživatelský avatar
VanJ
Advanced member
Příspěvky: 379
Registrován: čtv zář 11, 2008 16:01
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VanJ » pon lis 10, 2008 14:47

Viee niekto, ci antena v Lagune II s napisom GPS obsahuje aj GSM antenu?
Mam v aute system Cabasse. Ten by mal mat 2 tunery a teda aj 2 anteny. Neviete kde su umiestnene na aute?
Laguna Grandtour 2.2dCi Initiale 5st Automat, 2004 , Cabasse Auditorium, Carminat Informe, stresne okno a 17" elektrony

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Příspěvek od Šamša » úte lis 11, 2008 01:23

VanJ píše:Viee niekto, ci antena v Lagune II s napisom GPS obsahuje aj GSM antenu?
Mam v aute system Cabasse. Ten by mal mat 2 tunery a teda aj 2 anteny. Neviete kde su umiestnene na aute?
Cabasse má sice dva tunery(výrobce zřejmě Becker), ale napojené na jednu anténu a ta je integrovaná do ohřívání zadního skla.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

rupin
Junior member
Příspěvky: 145
Registrován: pát dub 04, 2008 12:11
Bydliště: Jirkov

Příspěvek od rupin » úte lis 11, 2008 06:43

Anténa na střeše s nápisem GPS obsahule integrované antény GPS s GSM. Já mám anténu rádia na pravém zadním bočním skle (nemám Cabasse).
Laguna Grandtour 2.2dci 110kW Privileg,2003,Carminat,Xenony a dodělaný tempomat
Hyundai ix35 2.0 CRDi 100 kW 2013

Uživatelský avatar
VanJ
Advanced member
Příspěvky: 379
Registrován: čtv zář 11, 2008 16:01
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VanJ » úte lis 11, 2008 09:32

Šamša píše:Cabasse má sice dva tunery(výrobce zřejmě Becker), ale napojené na jednu anténu a ta je integrovaná do ohřívání zadního skla.
Hmm... tak to francuzi nejak nedomysleli ten design. V tomto pripade maju tie dva tunery iba jedine vyuzitie, a to take, ze mozem pocuvat jedno radio a z ineho mat dopravne spravy, lebo prepinanie na lepsi prijem u stanice s AF pri tej istej antene nema zmysel. :(

Inac myslim, ze na zadnom lavom okienku su nejake ciary podobne vyhrievaniu, ktore nie su na pravom. Takze asi to bude ta antena.
Laguna Grandtour 2.2dCi Initiale 5st Automat, 2004 , Cabasse Auditorium, Carminat Informe, stresne okno a 17" elektrony

Uživatelský avatar
VanJ
Advanced member
Příspěvky: 379
Registrován: čtv zář 11, 2008 16:01
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VanJ » úte lis 11, 2008 09:32

rupin píše:Anténa na střeše s nápisem GPS obsahule integrované antény GPS s GSM. Já mám anténu rádia na pravém zadním bočním skle (nemám Cabasse).
A kam je privedeny GSM vystup z anteny v aute?
Laguna Grandtour 2.2dCi Initiale 5st Automat, 2004 , Cabasse Auditorium, Carminat Informe, stresne okno a 17" elektrony

rupin
Junior member
Příspěvky: 145
Registrován: pát dub 04, 2008 12:11
Bydliště: Jirkov

Příspěvek od rupin » úte lis 11, 2008 12:00

VanJ píše:A kam je privedeny GSM vystup z anteny v aute?
Kabely z antény končí u pravého zadního podběhu - tady je propojení na další vodiče pokračující k palubní desce. Kde končí vodič od GSM jsem nezjišťoval (nepotřeboval jsem to), jeho poslední polohu jsem viděl za kastlíkem před spolujezdcem nad mechanikou navigace - směřoval směrem doleva jako k autorádiu (pokud to tedy nebyl nějaký úplně jiný kabel :lol: ).
Laguna Grandtour 2.2dci 110kW Privileg,2003,Carminat,Xenony a dodělaný tempomat
Hyundai ix35 2.0 CRDi 100 kW 2013

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Příspěvek od Šamša » stř lis 12, 2008 00:02

VanJ píše:
Šamša píše:Cabasse má sice dva tunery(výrobce zřejmě Becker), ale napojené na jednu anténu a ta je integrovaná do ohřívání zadního skla.
Hmm... tak to francuzi nejak nedomysleli ten design. V tomto pripade maju tie dva tunery iba jedine vyuzitie, a to take, ze mozem pocuvat jedno radio a z ineho mat dopravne spravy, lebo prepinanie na lepsi prijem u stanice s AF pri tej istej antene nema zmysel. :(

Inac myslim, ze na zadnom lavom okienku su nejake ciary podobne vyhrievaniu, ktore nie su na pravom. Takze asi to bude ta antena.
Význam to má takový, že se ti přepíná stanice s lepším přijmem na jiné frekvenci, nebo prolínání s dopravním vysíláním, rychlejší přepínání stanic prolnutím a automatický sken dostupných stanic na pozadí. Toto se používá léta u high autorádíí a právě průkopnící jsou od Beckeru. Je to bezva věc.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
VanJ
Advanced member
Příspěvky: 379
Registrován: čtv zář 11, 2008 16:01
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VanJ » stř lis 12, 2008 08:58

Šamša píše:Význam to má takový, že se ti přepíná stanice s lepším přijmem na jiné frekvenci, nebo prolínání s dopravním vysíláním, rychlejší přepínání stanic prolnutím a automatický sken dostupných stanic na pozadí. Toto se používá léta u high autorádíí a právě průkopnící jsou od Beckeru. Je to bezva věc.
Ja nepochybujem, ze je to dobra vec. Len sa to vacsinou kombinuje pre lepsi efekt s viacerymi antenami. Napr. bracho ma X5, a tam to ma 3 rozne FM anteny.
Laguna Grandtour 2.2dCi Initiale 5st Automat, 2004 , Cabasse Auditorium, Carminat Informe, stresne okno a 17" elektrony

Uživatelský avatar
sergej73
Junior member
Příspěvky: 119
Registrován: čtv črc 03, 2008 22:33
Bydliště: Horehronie

Re: Anténa GPS - Laguna II

Příspěvek od sergej73 » sob úno 28, 2009 15:03

rupin píše:V únoru jsem si pořídil dovezenou Lagunu II s barevnou navigací. Před koupí vozidla jsem si navigaci zkoušel, ale nedošlo k nalezení satelitů. Protože jsem s tím neměl žádné zkušenosti, nechal jsem se ukolébat tvrzením, že je navigaci potřeba pouze správně nastavit (v paměti byla uložena spousta cílů z Německa, takže jsem v tom neviděl problém).
Protože němčina není můj přítel a francouzština je vyložený nepřítel, chvíli mi trvalo, než jsem nalezl dobrou duši, která mi z orig. CD nahrála angličtinu (žádný ze stažených jazykových CD mi jednotka nevzala). Mezi tím jsem si postahoval všechny manuály a návody týkající se navigace a nějaké mapy.

Výsledek: diagnostika hlásila chybu na kabeláži k anténě.
Přeměřil jsem podle návodu napětí na výstupu řídící jednotky k anténě (požadavek min. 4,5 V mezi jádrem a pláštěm, skutečnost 4,97 V). Totéž jsem provedl v místě spojení prodlužovacího kabelu a kabelu od antény u pravého zadního podběhu (stejný výsledek). Zkušebně jsem připojil půjčenou anténu (typ Antenex GPSDS1500P) a hurá satelity se našly. Závada je v anténě.
Demontoval jsem anténu, vyjmul tištěný obvod a zjistil jsem totálně zoxidovaný spoj vodiče na desce. Bohužel očištění nepomohlo, spoje vodiče byly v pořádku a pokračovaly i na tišťáku k dalším součástkám. Protože nejsem zdatný v elektronice, změřil jsem jen hodnoty mezi jádrem a pláštěm – na vadné anténě nebylo nic, na zkušební anténě hodnota diody (jaká už nevím).

Nová anténa z Renaultu: cca 3.500,- Kč, to ani náhodou. U univerzální jsem narazil na problém typu konektoru. Postupně jsem přišel na to, že se jedná o typ SMB. V úvahu mi tak přišly tyto antény:
http://www.stualarm.cz/produkt/67533-st ... na-vrtaci/ - samostatná GPS, 585,- Kč
http://gsm-caraudio.vltava2000.cz/store ... odsID=2952 – GPS/GSM, 1.390,- Kč, prakticky stejná jako originál. Tuto jsem pořídil a instaloval. Navigace chodí teď v pohodě, problém je v připojení kabelu GSM kde konektor FME nesouhlasí s konektorem použitým na autě. Tímto nabízím prostor k případným námětům, jak vyřešit propojení.
nazdar rupin
funguje ti ta antene stale nie su s nou ziadne problemy okrem toho kabla gsm,chystam sa ju totiz objednat z stadial odkial ty,, :shock: ze posielaju aj na sk
Renault Laguna II 10/2001 1,9dCi Initiale, 88kw/120k, ;Vyhřívané sedačky; ABS; Tempomat; Přední mlhovky; 8 airbagů; Metalíza; Zrcátka v elektrice; Vyhřívané přední sklo; Palubní PC; Kožený interiér; Dálkové ovládání; Centrální zamykání; Venkovní teploměr; Všechna okna v elektrice; Navigace-Carminat CNI I; 17"ALU kola

rupin
Junior member
Příspěvky: 145
Registrován: pát dub 04, 2008 12:11
Bydliště: Jirkov

Příspěvek od rupin » pon bře 02, 2009 09:25

S nahrazeno anténou GPS nemám dosud žádný problém. Dokonce mi najde nějakej ten satelit i v garáži.
Laguna Grandtour 2.2dci 110kW Privileg,2003,Carminat,Xenony a dodělaný tempomat
Hyundai ix35 2.0 CRDi 100 kW 2013

Uživatelský avatar
sergej73
Junior member
Příspěvky: 119
Registrován: čtv črc 03, 2008 22:33
Bydliště: Horehronie

Příspěvek od sergej73 » pon bře 02, 2009 13:48

rupin píše:S nahrazeno anténou GPS nemám dosud žádný problém. Dokonce mi najde nějakej ten satelit i v garáži.
Dik ,to som rad antena uz je na ceste :lol: :lol: :lol:
Renault Laguna II 10/2001 1,9dCi Initiale, 88kw/120k, ;Vyhřívané sedačky; ABS; Tempomat; Přední mlhovky; 8 airbagů; Metalíza; Zrcátka v elektrice; Vyhřívané přední sklo; Palubní PC; Kožený interiér; Dálkové ovládání; Centrální zamykání; Venkovní teploměr; Všechna okna v elektrice; Navigace-Carminat CNI I; 17"ALU kola

xestep
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: ned dub 20, 2008 17:03

GPS prijimac

Příspěvek od xestep » pon kvě 04, 2009 19:07

Zdar, jak to vypada mam uplne ten samy problem. Po vlozeni DVD jsem o 150km nekde jinde. V setupu GPS jsem nasel odkaz na satelity, ale zadny tam neni a vim ze tam byly :-) Takze to vypada ze mam vadny GPS prijimac. Zajimalo by me jak jste vyresili zapojeni toho GPS prijimace za 1390,- z Vltavy ??? Dik.

Uživatelský avatar
sergej73
Junior member
Příspěvky: 119
Registrován: čtv črc 03, 2008 22:33
Bydliště: Horehronie

Re: GPS prijimac

Příspěvek od sergej73 » pon kvě 04, 2009 20:51

xestep píše:Zdar, jak to vypada mam uplne ten samy problem. Po vlozeni DVD jsem o 150km nekde jinde. V setupu GPS jsem nasel odkaz na satelity, ale zadny tam neni a vim ze tam byly :-) Takze to vypada ze mam vadny GPS prijimac. Zajimalo by me jak jste vyresili zapojeni toho GPS prijimace za 1390,- z Vltavy ??? Dik.
Namontovane a fakci ako original,pripojena je len gps koncovka ,pretoze na gsm je ina koncovka ale to ma nezaujimalo kedze gsm tam absolune nepotrebujem a vlastne tam ani memam :lol: :lol: :lol:
Renault Laguna II 10/2001 1,9dCi Initiale, 88kw/120k, ;Vyhřívané sedačky; ABS; Tempomat; Přední mlhovky; 8 airbagů; Metalíza; Zrcátka v elektrice; Vyhřívané přední sklo; Palubní PC; Kožený interiér; Dálkové ovládání; Centrální zamykání; Venkovní teploměr; Všechna okna v elektrice; Navigace-Carminat CNI I; 17"ALU kola

Uživatelský avatar
dráček
Advanced member
Příspěvky: 309
Registrován: pát zář 08, 2006 02:37

Příspěvek od dráček » stř zář 16, 2009 00:11

No tak budu mít asi stejný problém...už 14 dní nemohu navázat spojení s žádným satelitem, mám DVD navigaci (Laguna II 2006) a nápis GPS, který má být zelený, když je kontakt se satelitem, je již 14 dní šedivý...navigace samozřejmě vůbec neví, kde jsem, takže jezdím přes pole a jezera :? :( Avšak mám poslední verzi DVD tedy verzi 29 a TM zpravodajství mám téměř stále zelené, akorát, že to je na nic...takže asi nefunguje jen GPS...tak trochu jsem pročítal téma, zítra zkusím kouknout pod pravý podběh, ale chtěl jsem se zeptat, myslíte, že je rozdíl v té komplexně doporučované dražší anténě z prvního příspěvku pro Laguny II před a po faceliftu? Tedy pro navigace s CD a DVD? Nebo se jedná o tu samou...ta cena je tam teď již cca 850 což by šlo, ale nejdříve bych to zkusil nějak pročistit... neporadil by někdo nějakou myšlenku čím začít? A poslední dotaz...ta anténa na střeše je šroubovací, či jak je přidělaná, děkuji za rady :wink:

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Příspěvek od Šamša » čtv zář 17, 2009 01:02

Anténa je šroubovací.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
dráček
Advanced member
Příspěvky: 309
Registrován: pát zář 08, 2006 02:37

Příspěvek od dráček » pon zář 21, 2009 11:00

Takže opravdu...pustil jsem se v pátek do toho...dopoledne se mi podařilo sehnat tu dražší anténu v Praze...sehnal jsem ji tam za 677 Kč, evidentně se ji chteli jako lezáku v shopu zbavit, protoze po koupi ji zdrazili na 1450 Kč. Je to sice neoriginál, má delší kabely, zbytečně o metr a půl, ale to se stačilo...jinak opravdu ten konektor na GSM je jiný, ale protože používám i GSM v autě, tak jsem přemýšlel, jak to udělat, tak jsem to neřešil, ucvaknul jsem oba GSM konektory starý a nový a ten starý jsem na tento nový díl přiletoval...zapojil, satelity naskočily za 3 minutky...a GSM okamžitě, vše funguje jak má, takže paráda...

takže tady je ten nový konektor, co mi zbyl, aby byl případně někdo příště v obraze, neboť to bude asi opravdu problém více Lagun...

Obrázek

toto je původní satelitní konektor...ten novější, je trošku jiný, viz foto o pár příspěvků výše, avšak sedí, nemusí se měnit...jen trošku ten plastový záměček, ve kterém má být usazen a spojen s prodlužkou k přístrojovce, ten jsem musel lehce upravit a stejně to šlo dost na těsno...de facto by tam nemusel být, ale dal jsem to tam...

Obrázek

no a tady je důvod, proč původní anténa přestala fungova...spuchřelé těsnění pod anténou, dostala se tam voda a provedla oxidaci celého vnitřku tedy i desky...možná by to šlo vyčistit, mám doma ultrazvukovou vaničku, ale dal jsem tam novou a nemá smysl, abych se s tím ještě zabýval, za 677 Kč mi nestojí, abych to dělal znova celé...

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Jinak bych možná doporučil všem s navigací, aby si zkontrolovali těsněné pod anténou a pokud vidí, že je spuchřelé, aby jej raději vyměnili...neboť se dá použít a vystříhnout si jej z jakékoli gumové podložky...práce tak na půl hodiny a určitě předejtete tomu, že dříve či později budete muset koupit jinou...stačí povolit zespoda šroub a vyndat těsnění původní, vystřihnout nové, vložit a je to...matku zespoda dotáhnout a je po problému...možná ta půlhodinka ušetří v budoucnu peníze i čas :wink:

Uživatelský avatar
Martan
Advanced member
Příspěvky: 266
Registrován: úte dub 05, 2005 16:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martan » ned dub 04, 2010 15:18

rupin píše:
VanJ píše:A kam je privedeny GSM vystup z anteny v aute?
Kabely z antény končí u pravého zadního podběhu - tady je propojení na další vodiče pokračující k palubní desce. Kde končí vodič od GSM jsem nezjišťoval (nepotřeboval jsem to), jeho poslední polohu jsem viděl za kastlíkem před spolujezdcem nad mechanikou navigace - směřoval směrem doleva jako k autorádiu (pokud to tedy nebyl nějaký úplně jiný kabel :lol: ).
Zdravím,
taky se mi asi odporoučela GPS anténa a tentokrát jsem tomu asi pomohl sám vapkou díky zpuchřelému těsnění. Můžeš prosím popsat konkrétněji, kde GPS kabel z antény končí? Nevíš, jak se sundavá plastové obložení zadního sloupku eventuelně pravý držák zadního plata? Povolil jsem jeden torx šroub,ale stále to tam drželo jako přišité :cry:
Laguna II

rupin
Junior member
Příspěvky: 145
Registrován: pát dub 04, 2008 12:11
Bydliště: Jirkov

Příspěvek od rupin » ned dub 04, 2010 19:55

Z hlavy už si rozborku nepamatuju, ale podařilo se mi k tomu spoji dostat až napodruhé. Zítra si to obnovím v paměti a dám vědět.
Laguna Grandtour 2.2dci 110kW Privileg,2003,Carminat,Xenony a dodělaný tempomat
Hyundai ix35 2.0 CRDi 100 kW 2013

rupin
Junior member
Příspěvky: 145
Registrován: pát dub 04, 2008 12:11
Bydliště: Jirkov

Příspěvek od rupin » pon dub 05, 2010 15:26

Tak jsem na to koukal a vzpomínám si akorát, že to byla docela fuška.
Spoj antény je pod bočním okénkem v jeho přední části (za sloupkem).
To plastové plato pod okénkem by mělo být nasazené na karoserii, nevzpomínám si, že bych tam něco šrouboval, ale ruku do ohně bych za to nedal a myslím, že ve finále jsem ho ani nesundaval. Určitě jsem polstrování podběhu zezadu uvolnil a směrem dopředu vyhákl ze zámku zadního opěradla. Musel být uvolněn plast na podběhu u zadních dveří.
A šlo to dost blbě.
Asi jsem ti moc nepomohl.
Laguna Grandtour 2.2dci 110kW Privileg,2003,Carminat,Xenony a dodělaný tempomat
Hyundai ix35 2.0 CRDi 100 kW 2013

Uživatelský avatar
Martan
Advanced member
Příspěvky: 266
Registrován: úte dub 05, 2005 16:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martan » úte dub 06, 2010 11:37

Díky za informace,
včera jsem se do toho pustil. Anténu jsem vymontoval, nýty odvrtal a desku s plošnými spoji jsem očistil a vyfoukal. Anténa byla zoxidovaná přesně jak na uvedených fotkách, ale deska spojů zespoda vypadala dobře. Vše jsem pak opět sestavil a nainstaloval. Takže operace se zdařila - pacient zemřel - GPS nadále nefunguje :? Zřejmě odešel GPS čip na desce vlivem vlhkosti ?? Asi budu nucen použít anténu z výše uvedeného odkazu.
Každopádně však připojuji fotku, kde jsou umístěny konektory v pravé části zavaz.prostoru (hatchback). Konektory jsou odshora: GPS (fialový konektor), GSM, FM a ostřikování zad.okna.

Obrázek
Laguna II

Menhir
Starting member
Příspěvky: 86
Registrován: pát srp 03, 2007 16:03
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Antena GPS a GSM pro Renault Laguna II

Příspěvek od Menhir » pon dub 26, 2010 19:05

Ahojte,

Udelal jsem maly pruzkum a antena pro Lagunu II je od vyrobce CALEARO
Je to italsky vyrobce.

Jakmile zjistim vice , dam vedet. Zatim to vypada, ze u nas je dostupna za cca 1200,-Kc (GSM verze), a to s konektorem SMB samice (to by mel byt ten spravny). Pokud ozelite konektor SMB a jste zrucni a muzete si pridelat antenni kabel sami pak se cena pohybuje okolo 850,-Kc.

[/img]
Laguna II Grandtour, 2.2 DCi 2005

Uživatelský avatar
Martan
Advanced member
Příspěvky: 266
Registrován: úte dub 05, 2005 16:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martan » čtv dub 29, 2010 09:08

Ahoj,

vřele mohu doporučit tuto anténu - pěkně vypadá, má dobrý zisk, na střeše dobře sedí a připadá mi celkově solidnější než originál.

Obrázek

z adresy

http://gsm-caraudio.vltava2000.cz/store ... style.html

Zádrhel je v tom, že kabely jsou velmi krátké a mají zakončení FME (samice+samec) je proto nutné zakoupit tutéž dvojici FME (pro kabel tuším RG174), ale co je větší problém krimpovací kleště nebo sehnat nějakého dobráka, který konektory nainstaluje na GPS/GSM kabel z auta - po celé Praze se mi nepodařilo sehnat jedinou firmu, která by to byla schopna provést :evil: Kleště jsem si nakonec vypůjčil a instalaci provedl sám, ale je to docela piplačka - konektory se musí podařit na první pokus :!: Nakonec ale pohoda a GPSka maká jak má :D
Laguna II

Menhir
Starting member
Příspěvky: 86
Registrován: pát srp 03, 2007 16:03
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Antena GPS a GSM pro Renault Laguna II

Příspěvek od Menhir » čtv dub 29, 2010 09:45

Ahoj ,

Koupil jsem nakonec tuto:
http://www.aunika.com/Autoanteny/GPS-a ... -antena-4

Je to proste to same jak original - vyrobce Calearo.

S konektory jsem se vubec netrapil ikdyz mi kazdy rikal , ze se to musi udelat. Nevim proste proc by mel byt konektor vyhodnejsi nez letovany spoj. Proste jsem to ustrihl a sletoval (s odpojenym kabelem u podbehu aby nedoslo ke zkratu) a vsecho funguje jak ma.

Jinak u stejneho prodejce maji antenu i s kabelem a spravnym konektorem (SMB), jen je o cca 400 drazsi a to mi za to nestalo.
Laguna II Grandtour, 2.2 DCi 2005

Uživatelský avatar
Martan
Advanced member
Příspěvky: 266
Registrován: úte dub 05, 2005 16:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martan » čtv dub 29, 2010 10:04

Ale koukám to jsou jen GPS antény - ty GSM nepotřebuješ :?: Moje Laguna má integrováno Hands Free, které GSM signál potřebuje. Integrované antény GPS+GSM jsou ale potom dost drahé :cry:
A k těm konektorům - instalace konektorů není jen proto, aby to vypadalo "pěkně". Nehledě k tomu, že je to mnohem praktičtější když do antény později lezeš - jde o ztrátu zisku signálu a to dost brutálně. Tím, že to sletuješ - porušíš geometrii kabelu a u frekvencí stovek MHz až GHz to hraje zatraceně roli. Vím o čem mluvím - nouzově se koaxiální kabely spojovalý sletováním středu a opletení se spojilo trubičkou a zalisovalo ale klasické letování - nikdy. Jestli ti to chodí tak buď rád, ale není to ono.
Laguna II

Odpovědět

Zpět na „Navigace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů