Android auto bezdrátově

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
FyBy
Advanced member
Příspěvky: 250
Registrován: sob říj 03, 2015 07:55
Bydliště: Praha

Android auto bezdrátově

Příspěvek od FyBy » úte říj 19, 2021 15:22

Ahoj, ať už máte Rlink 1 nebo Rlink 2 a používáte Android auto přes kabel, určitě vás už napadlo, jestli by nebylo fajn mít možnost použít i bezdrátově. Vyzkoušel jsem projekt AAWireless z indiegogo a můžu říct, že mi to funguje perfektně na Rlink1 (Laguna 3 - samozřejmě je nutné nejdříve si přes konfiguraci zapnout Android auto).

AAWireless je v podstatě dotáhnutí konceptu mobilní proxy pro android auto do téměř dokonalosti. Již byl znám postup, kdy si můžete starý telefon napojit natrvalo do auta a nainstalovat do něj aplikaci, která bude dělat proxy bezdrátově pro váš telefon. Byly tam nějaké nevýhody, které v podstatě řeší tahle pidi krabička.

Stačí ji připojit do USB auta a pak po každém nastartování se vás rovnou navigace zeptá (trvá to cca 15 vteřin), jeslti chcete android auto. Potvrdíte a rovnou používáte bezdrátově.

Pro mě určitě super case. Tak dávám vědět, že tato krabička funguje skvěle pro případné zájemce.
Používám teprve pár dní. Nejedná se o dlouhodobou zkušenost.

Stránky projektu zde: https://www.indiegogo.com/projects/aawireless#/
Espace V, 4control, 1.6dci 118kw 160k
Ex (fnuk): Laguna III grandtour, 4control, 2.0dci 127kw 172k
Ex. Laguna III liftback, Bose 4control, 2.0dci 96kw 130k
Ex. Megane III grandtour, gt style, 1.2Tce 85kw 115k
Ex. Clio III grandtour, 1.2 55kw 75k

Uživatelský avatar
maty307
Junior member
Příspěvky: 137
Registrován: úte črc 23, 2019 14:31

Re: Android auto bezdrátově

Příspěvek od maty307 » úte led 04, 2022 08:14

Zdar.
Tak jaké jsou další zkušenosti a poznatky k téhle krabičce.Uvažuju ,že bych si to na Kadjara taky pořídil. Objevují se poslední dobou už i od jiných výrobců. Akorát cena a hlavně ta čekačka je dost dlouhá 😂
Takže pls. pár otázek třeba:
Jakou máš značku telefonu a verzi androidu?
Jestli hudba z telefonu přes bluetooth třeba Spotify jede čistě bez záseků?
Popř. jestli máš nějaké crackle aplikace na AA jedou bez problémů?
Vybíjení baterky telefonu např.po dvouhodinové jízdě? Třeba si ještě něco vybavím nebo doplň.
Kadjar 1.3Tce 103kw Intense červená 4/2019
některé upravy https://www.rajce.net/a16954702
Kodování s ddt4all Renault ,škoda carista,Car scanner,android auto-YouTube,zrcadlení obrazu telefonu atd.
maty307@gmail.com

FyBy
Advanced member
Příspěvky: 250
Registrován: sob říj 03, 2015 07:55
Bydliště: Praha

Re: Android auto bezdrátově

Příspěvek od FyBy » čtv led 27, 2022 09:30

Ahoj, zkušenosti zatím dobré. Jediné, co je zvláštní, že když přijedu na parkoviště před činžákem, eviduji výpadky signálu toho bezdrátu android auto. Ale jakmile vyjedu, funguje to celou cestu v pohodě. Netuším, možná nějaké rušení :-).

Nicméně telefon Samsung, Android 11. Upgradoval jsem už na 12ku, ale tam jsem to ještě nezkoušel.
Hudba jede v pohodě (kromě výše popsaného případu).
Cracklé aplikace žádné nemám. Používám ofiko aplikace pravda ale celé to je stejně neofiko v ČR :-). Tj. android auto doinstalované bokem, jinak všechno normálně.
Vybíjení nějak zvlášť nepociťuju. Nemám konkrétní měření ale podle mě to žere míň než když bych měl waze na telefonu a ten celou dobu svítil. K tomuhle je ideální samozřejmě nějaká podložka na bezdrátové nabíjení. To chci pořešit až v novém autě - Espace.

Možná ještě tip. Zaregistroval jsem, že Motorola udělala nějaké takové udělátko:
https://www.svetandroida.cz/motorola-ma ... to-dongle/

Což by stálo za zvážení. Otázka je, jak moc se to liší a jestli to třeba v něčem není i horší. Jen značka Motorola ve mně vzbuzuje jistou důvěru :-).

Jinak to, co jsem koupil, mohu doporučit. Autoři na tom pořád pracují a dolaďují. Sem tam je OTA aktualizace a dá se tam toho dost vytunit i za chodu (např. se dá přepnout, jestli má ten modul jen tupě předávat dál nebo bude pakety i nějak čistit - tj. v podstatě podobnej rozdíl jako switch/router).
Espace V, 4control, 1.6dci 118kw 160k
Ex (fnuk): Laguna III grandtour, 4control, 2.0dci 127kw 172k
Ex. Laguna III liftback, Bose 4control, 2.0dci 96kw 130k
Ex. Megane III grandtour, gt style, 1.2Tce 85kw 115k
Ex. Clio III grandtour, 1.2 55kw 75k

Odpovědět

Zpět na „Navigace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti