R-Link 2, update na 9.x

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
dráček
Advanced member
Příspěvky: 309
Registrován: pát zář 08, 2006 02:37

Re: R-Link 2, update na 9.x

Příspěvek od dráček » sob čer 05, 2021 12:03

kadliiik píše:
čtv čer 03, 2021 10:16
Pozor, rozdíl mezi v2 a v7 není AA a ACP. Ve v7 ti půjde přes developer menu nebo ddt4all povolit AA, ale na CP nemá tvůj R-link2 potřebný hardware. Tam pak záleží jakou HW verzi máš, kdy je buď potřeba vyměnit celý R-link nebo "jen" USB modul.
JJ, děkuji...už jsem se prokousal přes mnoho fór, takže už to chápu...takže uvidím...18. června mám servis...tak se optám, jak jsou na tom s v7...primárně jsem potřeboval hlavně mapy...nové...což se mi dnes povedlo a mám tam leden 2021 celou Evropu...což je pro mě důležité...

Ještě bych chtěl odblokovat video za jízdy...v DDT4All jsem koukal, to je celkem bez problémů...ale to zatím nemám (i když mám již nainstalováno)...zkusím svůj ELM327...a uvidím...zda to půjde...ale TV za jízdy bych chtěl...jde to někde v Develper modu...nebo toto jen přes DDT4All? ...hlavně že mám doma Renault Clip a v tom neudělám vlastně nic :D teď bojuju i s vymazáním chyb některých jednotek na talismanu...na Lagunách to bylo vždy OK...vyčíst chybu a smazat...ale Talisman...chyby vyčtu, ale zatím je neumím smazat :D ...takže dnes si fakt hraju...tak ta TV, jde to v developeru...nebo ne? Děkuji :-)

Majko109
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: pon bře 29, 2021 16:59

Re: R-Link 2, update na 9.x

Příspěvek od Majko109 » sob čer 05, 2021 12:20

Zdravim panove, mam taky problem bol som v renaulte na aktualizaciu firmwaru z 2.2.19.30 na 7.0xxx .Čo čert chcem odpalili mi radio. Po 2 mesiacoch mi dali nove z verzou 9,0,35,501 boot 5708 . problem je je mi nefunguje aacar a bluethooth telefonovanie . Bluethooth vlastne funguje telefon mi sparuje aj hudbu mi prehrava ale ked mi niekto vola tak ho nepocujem a on ma nepocuje to iste aj ked ja zavolam cez bluethooth je to hluche . ked v aute pocas volania prepnem na tel tak tho pocujem ale len v telefone. V renaulte mi povedali ze mam cakat ze to pokusia vieriesit uz sa mi nechce cakat na ich rychlost reklamacie. Nestretol sa niekto s tymto problemom.

Uživatelský avatar
dráček
Advanced member
Příspěvky: 309
Registrován: pát zář 08, 2006 02:37

Re: R-Link 2, update na 9.x

Příspěvek od dráček » ned črc 04, 2021 15:15

Tak poprosím o případné rady - jsem po upgradu z v2 na v7 - v servise - cena 1.316 Kč.

Obrázek

Ale jsem rozpačitý :-( Skoro bych řekl, že jsem na tom hůře, než před tím. Sice jsem si otevřel Android Auto...ale nefunguje mi :-D

Obrázek

ale to je bohužel mým telefonkem :-( budu muset vymyslet, jak to rozjet...asi to dělají duplikované aplikace ...manželce to jede...

Obrázek

Co je ale průser, pokud někdo ví, tak prosím o pomoc - ještě před upgradem mi nefungovaly hlasové pokyny navigace - mám hlasitost na 31 - tj. na maximum, ale navigace, když dává pokyn, vše ztiší, ale pak díky hlasitosti na 31 strašně syčí, přesto není de facto slyšet

Obrázek

Renault sliboval, jak to bude OK, ale nestalo se - pokyny nejsou slyšet a co více - když se připojí telefon a jede se na google mapy, tak pokyny jsou bohužel také neslyšitelné

No a další průser - nemohu si vybrat typ hlavního palubního displeje - před tím tam byly klasicky 4 volby na výběr - ale po upgradu se nahrál samozřejmě ten nejhnusnější typ a změnit nelze - volba je prázdná - nemohu si vybrat typ 1-4, protože není z čeho

Obrázek

Má někdo nápad, jak toto vyřešit???? Děkujiiiii

Vyřešil by to upgrade na v8 nebo v9? Což linky ke stažení mi hlásí, že už nejsou...tedy aspoň na v8.

Christophe
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: stř led 24, 2018 11:40
Bydliště: Francie

Re: R-Link 2, update na 9.x

Příspěvek od Christophe » ned črc 04, 2021 20:49

Zdravim, zde posilam link na verzi 8.0.32.500 = https://mega.nz/file/X1ZElJZb#10Hit065k ... qyvFC__wdo
A potom z 8ky na 9ku {9.0.35.500} = https://mega.nz/file/3tAhyaba#iKKvcoBnA ... iRBq77JM7Q
Mejte celou dobu zapnuty motor.
Austral (2023) Techno Mild Hybrid 140 * šedá schiste / střecha černá étoilé. Vyhřívaná přední sedadla, vyhřívané přední sklo, elektrické otevírání víka zavazadlového prostoru, adaptivní tempomat,
rezervní kolo.

Uživatelský avatar
dráček
Advanced member
Příspěvky: 309
Registrován: pát zář 08, 2006 02:37

Re: R-Link 2, update na 9.x

Příspěvek od dráček » ned črc 04, 2021 20:53

Moc díky...

Co ta hlasitost...podaří se to tím napravit?...a ty 4 vyběry Palubního dispeleje? :-)

A někde jsem četl i něco ohledně nahrání původních map, jinak že to dělá neplechu. Mám tam samozřejmě nejnovější mapy a patchnutej R-Link. Musim to resit před upgradem nebo lze napřímo? Děkujiiii

Christophe
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: stř led 24, 2018 11:40
Bydliště: Francie

Re: R-Link 2, update na 9.x

Příspěvek od Christophe » ned črc 04, 2021 21:00

Mapy nezmizi pokud jsou originalni.

Co se tyce hlasitosti, uvidime po aktualizaci softwaru...

Z verze 7 na V8, trva instalace SW cca. 4 minuty
Z verze 8 na V9, trva to cca. 14 minut.

Google traduction =

-Stáhněte si aktualizační soubor z níže uvedených odkazů a rozbalte jej (soubor ve formátu .lgu)
- Naformátujte USB flash disk [8 Gb - 32 Gb] na FAT32, vytvořte složku R-LINK a vložte aktualizační soubory dovnitř.
USB větší než 32 GB nebudou rozpoznány.
- Zapněte motor vozu, odpojte jakýkoli telefon Bluetooth a vyjměte veškerou přítomnou SD nebo USB kartu.
- Vložte USB flash disk a stiskněte aktualizaci ve zprávě, která se objeví na obrazovce. Systém se restartuje
několikrát a nainstaluje vše samo. Poslední restart trvá asi 45 sekund.
NEVYPÍNAT MOTOR A NEVYJÍMEJTE USB KLÍČ, dokud se OBRAZOVKA NESTARTUJE A NEZAPNE.
Austral (2023) Techno Mild Hybrid 140 * šedá schiste / střecha černá étoilé. Vyhřívaná přední sedadla, vyhřívané přední sklo, elektrické otevírání víka zavazadlového prostoru, adaptivní tempomat,
rezervní kolo.

Uživatelský avatar
dráček
Advanced member
Příspěvky: 309
Registrován: pát zář 08, 2006 02:37

Re: R-Link 2, update na 9.x

Příspěvek od dráček » ned črc 04, 2021 22:05

No jak jsem psal...mapy mam samozřejmě neoriginál - nevadí mi, že zmizí, nahraju si je znova, ale spíše, zda nevadí před nahráváním, že systém je v tuto chvíli patchunej, protože jsem sledovat na YT video nějakého turka, který popisoval, že před upgradem patchnuté verze je vhodné se vrátit k originálu a to včetně původních map. To se mi moc dělat nechce.

A v poslaných odkazech je vždy jen jeden soubor, to je OK? Dřívější upgrady měly vždy cca 3 soubory v ZIPu :-) Jeden tady je OK?

Christophe
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: stř led 24, 2018 11:40
Bydliště: Francie

Re: R-Link 2, update na 9.x

Příspěvek od Christophe » ned črc 04, 2021 22:22

Pro me, dulezite je, ze mate verzi softwaru 5615 [version boot].
Budete moct mit verzi 8 a potom 9 pokud budete chtit.
Prijdete o neoriginalni mapy, ano.
Poslu vam potom link na novejsi mapy.
Ano, je vždy jen jeden soubor .lgu, to je OK.
Austral (2023) Techno Mild Hybrid 140 * šedá schiste / střecha černá étoilé. Vyhřívaná přední sedadla, vyhřívané přední sklo, elektrické otevírání víka zavazadlového prostoru, adaptivní tempomat,
rezervní kolo.

Christophe
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: stř led 24, 2018 11:40
Bydliště: Francie

Re: R-Link 2, update na 9.x

Příspěvek od Christophe » ned črc 04, 2021 22:52

Link na Mapy TomTom Europe Essentials 2020/12 (4,23 GB)
https://mega.nz/file/rxgHwKrY#i055NDaFX ... Hrb_h3XV7M

Link na Mapy Building Renault Europe Essentials 2019/06 (1,22 GB)
https://mega.nz/file/7wQWERTb#1NhU1JPlB ... j-tZ34KnaU

Link na Mapy iGO originalni pro verzi 9.0.35.506...[velky displej]
9.0.35.50x https://ahp.li/4290b67425cc4c1ebe45.zip
Austral (2023) Techno Mild Hybrid 140 * šedá schiste / střecha černá étoilé. Vyhřívaná přední sedadla, vyhřívané přední sklo, elektrické otevírání víka zavazadlového prostoru, adaptivní tempomat,
rezervní kolo.

Uživatelský avatar
dráček
Advanced member
Příspěvky: 309
Registrován: pát zář 08, 2006 02:37

Re: R-Link 2, update na 9.x

Příspěvek od dráček » pon črc 05, 2021 22:03

Moc díky za odkazy. Zítra ale jedu na dovolenou a nechci to riskovat před odjezdem, protože navi se bude hodit. Ale vyzkouším to hned po návratu.

Jinak na ty zmizelé displeje jsem našel forum, kde to také řešili.

https://www.renaultkadjarforum.com/foru ... ssing.html

Asi se to stává dost často, nicméně jsem zkusil návod na obnovu nabídky stylu palubky, avšak ani přes aktivaci v DDT4All se mi budíky na výběr neobjevily :-( Tak nevím...nedaří se mi nabídku obnovit a z Renault liny odezva nula :-(

Christophe
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: stř led 24, 2018 11:40
Bydliště: Francie

Re: R-Link 2, update na 9.x

Příspěvek od Christophe » pon črc 05, 2021 23:21

Rádo se stalo. Uvidí se to s tou aktualizaci softwaru, možná se to tím vyřeší?! Krásnou dovolenou přeji!
Austral (2023) Techno Mild Hybrid 140 * šedá schiste / střecha černá étoilé. Vyhřívaná přední sedadla, vyhřívané přední sklo, elektrické otevírání víka zavazadlového prostoru, adaptivní tempomat,
rezervní kolo.

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: R-Link 2, update na 9.x

Příspěvek od Banana » úte črc 06, 2021 00:24

Ty aktualizace se chovaji ruzne na ruznych autech a verzich R-linku. Problemy s hlasitosti mam i u verze 9.x. Nepamatuje se hlavni hlasitost a vzdycky ji ztisi na nejakou nizsi uroven po zamknuti auta. A potom nahodne za provozu se zjisuje , da se to zrusit zpateckou,ale za jizdy to neni mozne...

Jedina verze ktera byla pro me ok byla 8. Asi se tedy vratim k ni.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Uživatelský avatar
dráček
Advanced member
Příspěvky: 309
Registrován: pát zář 08, 2006 02:37

Re: R-Link 2, update na 9.x

Příspěvek od dráček » čtv črc 08, 2021 20:20

Tak panove, jsem mimo ČR a bez počítače takže nemohu a ani tady nechci s autem laborovat...ale stěžoval jsem si hned po upgradu na problémy v Renaultu...přímo v zastoupení pro ČR a před 10 minutami přišla odpověď a postup...

"Vážený pane XXXXX,

děkuji za Vaši odpověď a omlouvám se za pozdější odpověď.

Nyní je nutné u Vašeho multimediálního systému provést aktualizaci na nejnovější verzi. Kolegové v servisu Vám nahráli verzi 7, kterou je možné již aktualizovat přes Váš počítač na verzi 9.

Níže Vám zasílám postup pro aktualizaci. Prosím napište mi, jaký bude stav po aktualizaci na nejnovější verzi.
..."

Sám Renault mi poslal verzi 9 oficiálně...myslel jsem, že do našich verzi je nejvíc 7 😆...tak jsem z toho Janek

Až se vrátím do ČR tak to zkusím a dám vědět i tady...co a jak...kéž by to pomohlo a začalo fungovat...ale nevím...no...

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: R-Link 2, update na 9.x

Příspěvek od Kissman » pát črc 09, 2021 21:02

Tak na 9ku lze u nekterych aut aktualizovat oficialne pres Toolbox uz delsi dobu. Co se tyce nastaveni typu grafiky, tak ta se nastavuje v jizdnim rezimu (vc. barvy), nikoliv v nastaveni displeje jako takoveho. Porblem s hlasitosti hodne lidi reportuje ze je v 9.35 fixnuty... pred rokem jsem daval 9.33 a problem jsem nemel, dnes jsem delal na 9.35, zatim rozdil pro mne zadny. Mapy se musi nahrat znova vc. patche konkretni (novejsi) verze iGo. Mapy si balim vlastni, tyhle packy z Renault a Scenic fcb grupy stoji za prd (pro me uziti).
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Uživatelský avatar
dráček
Advanced member
Příspěvky: 309
Registrován: pát zář 08, 2006 02:37

Re: R-Link 2, update na 9.x

Příspěvek od dráček » pát črc 09, 2021 21:18

No jo, jenže na 9 mají ofiko jen ti, kteří měli z výroby 7. My, co jsme měli 2 a 7 dostali jen při problémech máme mít 7 jako konečnou.

O barvě jsem nepsal, já si chci vybrat typ displeje, mám tam rychlostní ale chci si přepnout na otáčky motoru...to nemohu protože volba je prázdná, tam co mají být 4 na výběr neni nic...

A hlasitost...to uvidím...

Mapy si dělám také sám...mám nové včetně 3d z letoska...i nějaké patche na verzi 9, jen zatím nevím, zda správně...to až podle toho co tam budu mít po upgradu...

Ale tíží mě hlavně ty chybějící displeje a ta hlasitost...a to nevím zda se vyřeší...

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: R-Link 2, update na 9.x

Příspěvek od Kissman » pát črc 09, 2021 21:27

Ano, proto jsem psal ze jen pro nektera :) jinak vse ostatni musi neofiko cestou... ja zacinal na 3, pak jsem sel na 7, 8 a ted dve verze 9.

Jak jsem psal, grafika, tedy vzhled budiku (vc. barvy - nastavuje se to na stejnem miste), se nastavuje ve vybranem jizdnim rezimu. Zrovna dneska jsem si prehazoval z nudy budiky, jestli se mi neco noveho nezalibi... takze na 99% jen koukas na spatne misto ;)

Ty mapy tam mam stejne jen na okrasu aby nebyl prazdny displej, nez s estihne pripojit CarPlay po bezdratu...

/edit: to nastavovani grafiky a barvy v tom menu displej slo mozna ve starsich verzich... to uz si vazne nepamatuju, uz minimalne rok se to nastavuje tam, kde jsem psal... pripadne to mozna je v tomhle starem menu jeste pro auta, ktera nemaji multisense.
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Uživatelský avatar
dráček
Advanced member
Příspěvky: 309
Registrován: pát zář 08, 2006 02:37

Re: R-Link 2, update na 9.x

Příspěvek od dráček » pát črc 09, 2021 21:36

Mám fotky před i po...ty budíky jsem nastavoval tady...i teď vždy když na to kliknu se tam na zlomek setiny vteřiny ukážou, ale hned to zmizí...a je tam jen to co jsem posílal...i všude na netu je to přesně tady...zkusim podívat do jiného...třeba to tedy od verze 7 je jak říkáš ale měl jsem to tady ve 2...a opravdu se mi to tam mihne když na to kliknu...takže to zkusím až budu v autě...což by vysvětlovalo i fóra kde lidí po upgradu na 7 to tam nemají...ale kouknu zítra...

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: R-Link 2, update na 9.x

Příspěvek od Kissman » pát črc 09, 2021 21:40

Na netu je spousta obrazku ze starych verzi kde to tam take vidim :) ale uz jsem nasel video i na Youtube, kde to nastaveni je videt v tom jizdnim rezimu ;) a ja teda do auta kvuli fotce ted nepoletim, mam to docela kus, srry :D muzu zitra natocit, jak se k tomu dostat. Ono to dava i vetsi smysl, protoze tohle nastaveni grafiky plati pouze prave pro zvoleny jizdni rezim a lze si pro ruzne rezimy nastavit ruzne grafiky, ktere se pak jen prepinaji. Ja mam jiny displej pro Sport a jiny displej pro Personal. Nedava vubec zadny smysl, to nastavovat v tom puvodnim menu. Takze dost mozna proto, to bylo presunuto v nove verzi. ZKus a uvidis.
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Uživatelský avatar
megi66
Starting member
Příspěvky: 49
Registrován: úte črc 25, 2017 14:06

Re: R-Link 2, update na 9.x

Příspěvek od megi66 » pát črc 09, 2021 21:47

Zdravím, prosím o odkaz na stažení patch 9.0.35.500. Mám akorát patch na neoficiální mapy 9.0.34.61x a nevím, jestli ho mohu použit při verzi soft. v.9.0.35.500. Mapy my zmizeli a chtěl by si nahrát neofiko mapy 2020-12. Předem moc děkuji!!!
Megane IV TCe 1,2 130 Berline 5P 2016

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: R-Link 2, update na 9.x

Příspěvek od Kissman » pát črc 09, 2021 21:49

megi66 píše:
pát črc 09, 2021 21:47
Zdravím, prosím o odkaz na stažení patch 9.0.35.500. Mám akorát patch na neoficiální mapy 9.0.34.61x a nevím, jestli ho mohu použit při verzi soft. v.9.0.35.500. Mapy my zmizeli a chtěl by si nahrát neofiko mapy 2020-12. Předem moc děkuji!!!
https://mega.nz/file/fxBjnAiT#Qe0VhYc-z ... kHsbpmaNb0
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Uživatelský avatar
dráček
Advanced member
Příspěvky: 309
Registrován: pát zář 08, 2006 02:37

Re: R-Link 2, update na 9.x

Příspěvek od dráček » pát črc 09, 2021 21:51

No já teď koukám na simulátor r-linku ale nejsem v ČR a přesměrováva mě to na jiné verze jazykové...

https://renault-connect.renault.cz/products/r-link2

Zkus si to v ČR proklikat jestli tě to pustí...kde to tam vidis...

Jako klidně věřím že to dali v nové verzi jinam...nepřekvapuje mě to...

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: R-Link 2, update na 9.x

Příspěvek od Kissman » pát črc 09, 2021 21:54

Nepusti, uz jsem zkousel :) nastaveni jizdnich rezimu neni v tom simulatoru dostupne.
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Uživatelský avatar
megi66
Starting member
Příspěvky: 49
Registrován: úte črc 25, 2017 14:06

Re: R-Link 2, update na 9.x

Příspěvek od megi66 » pát črc 09, 2021 21:57

Díky moc! Možná, to bude blbá otázka, ale chci se ujistit. Není to pro originální mapy? Ty už nemám, mám jen neoficiální igo mapy, tak pach potřeboval systém patchnout.
Megane IV TCe 1,2 130 Berline 5P 2016

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: R-Link 2, update na 9.x

Příspěvek od Kissman » pát črc 09, 2021 21:58

dracek: koukni tady, cas 0:44 - https://www.youtube.com/watch?v=4IhL5WHBWBg&t

megi66: ano, tento patch umozni nainstalovat neofiko mapy - nejdriv patch a pak instalace map, jinak mapy zahlasi, ze to nejsou platne mapove podklady
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Uživatelský avatar
dráček
Advanced member
Příspěvky: 309
Registrován: pát zář 08, 2006 02:37

Re: R-Link 2, update na 9.x

Příspěvek od dráček » pát črc 09, 2021 22:00

:roll:
Kissman píše:
pát črc 09, 2021 21:54
Nepusti, uz jsem zkousel :) nastaveni jizdnich rezimu neni v tom simulatoru dostupne.
No tak tím je to vyresene...tak to také nehledám😁 ...zítra to zkusím v autě ...a když bude mít čas koukni jen na odkazy hlavních názvu kde to tam máš...ale třeba to najdu...nemusíš video...

Díky...
Naposledy upravil(a) dráček dne pát črc 09, 2021 22:01, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Navigace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti