R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od Kissman » stř zář 25, 2019 23:42

Nevim jestli to uz nekde nebylo (byl jsem dlouho mimo komunitu, tak jsem nemohl sledovat deni), ale uz je mozne updatovat R-Linky 7.x na 8.x. Dokonce oficialni cestou.

Ti, kteri meli v servise oficialni update z 2.X na 7.x a tudiz maji verzi bootloaderu 5534 a vyssi, najdou aktualizaci na strankach EasyConnectu, kde se zadava VIN pro aktualizace. Jeste predtim aktualizace unikla, tedy primy odkaz zde >> http://rvehconnecte.renault.com.frontcdn.lbn.fr <<staci nahrat na USB tak, aby v rootu byla sloza R-Link a strcit do auta. Instalace cca. 5-10 minut.

Je dost mozne, ze se brzo dockame vsichni :) i ti se stavajici 3.x a 7.x z fabriky.

https://www.youtube.com/watch?v=oRrbr_w-Cyo
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od Kissman » čtv zář 26, 2019 01:19

.
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od Banana » čtv zář 26, 2019 10:07

Kissman píše:
stř zář 25, 2019 23:42
Je dost mozne, ze se brzo dockame vsichni :) i ti se stavajici 3.x a 7.x z fabriky.

https://www.youtube.com/watch?v=oRrbr_w-Cyo
K tomu jsou nejake inficialni infa, nebo jenom vyjadreni vecneho optimisty? Ja uz bych to ho shitu jmenem R-link2 moc nestoural, hlavne když to trosku funguje.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od kadliiik » čtv zář 26, 2019 11:40

Já bych do něj chtěl pošťourat naopak pořádně, protože 3.x momentálně víc nefunguje než funguje. Pošťourat, ale samozřejmě oficiální cestou.
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od Banana » čtv zář 26, 2019 12:20

Oficialni cestou? V servise neudelaji nic jiného nez, ze prehraji novejsi firmware a ten mam a je tragicky, objevili se stare problemy, tj sparovani s telefonem tragicke a blackscreen...
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od kadliiik » čtv zář 26, 2019 12:58

Oficiální cestou jsem myslel zkrátka oficiální cestou, tzn. aby vydali opravdu tu aktualizaci trojkové verze na osmičkovou. Ne žádnou návštěvu servisu. V servisu ze své podstaty nemohou udělat nic jiného než to co je na easy connect stránkách. Neofiko si jde upgradovat i 3.x na 7.x, ale proč si tahat do Scenika či Kadjara nějaký klon Meganu, mít pak blbě vodící linky na kameře atd.

Já jsem na tom úplně stejně jak ty, nejnovější verze 3.x přinesla dřívější problémy s padajícím připojením telefonu a přinesla nové problémy s kompletním zamrznutím R-linku, které jsem ani předtím nikdy neměl. České zastoupení Renaultu se odmítá k věci jakkoliv smysluplně vyjádřit, podle nich mám vše v pořádku a jestli ne, tak si to mám řešit se servisem. V servise se mi omluvili, že stejné problémy jako mám já mají i ostatní majitelé s Rlinkem2 ve verzi 3.x, ale že od Renaultu nemají k dispozici žádné řešení, kterým by mi mohli pomoct a že bohužel musím počkat až vyjde aktualizace, která snad nebude ještě horší.

A já teď prostě nechápu co vede Renault k tomu, že najednou vydá aktualizaci z 7.x na 8.x. Protože u 7.x jsem o takových problémech jako mají v současnoti 3.x nečetl. To jsme si jako my vybraní jedinci bohužel koupili auto v době, když tam dal Renault R-linky, které se rozhodl, že nebude aktualizovat nebo co? Nebo zkouší vybranou skupinku zákazníků jakou mají trpělivost? Vždyť 3.16.96x fungovalo (alespon mně) naprosto bezvadně a 3.16.98x nic nepřinesla, než ty chyby.
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od Banana » čtv zář 26, 2019 13:24

To clovek nepochopi, proc zacali vydavat 7,8 verzi a to uz v době, kdy uz bylo jasne, ze RLink je mrtvy. Pochopil bych to u nejakeho provinčního výrobce zarizeni, ale ne od znacky Renault.
Je fakt, ze technologicky sel Renault silene dolu. Ja si myslim, ze hlavni problem je, ze nejde cestou rocnich vylepsenich. Když si vezmu, ze se prodava třebas Talisman v cene Passata s takovym hnusem RLink2, nefunkcni navigaci, nabídka a kvalita asistentu bidna... Ted se sice pracuje na ph2 ale to bude zase na dalších 5 let, nez obmeni celou radu modelu a to uz zase ty technologie budou zastarale....takze nekonecne kolecko.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od Kissman » čtv zář 26, 2019 16:33

kadliiik píše:
čtv zář 26, 2019 12:58
...ale proč si tahat do Scenika či Kadjara nějaký klon Meganu, mít pak blbě vodící linky na kameře atd.
Vzhledem k tomu, ze vsechny tyhle promene si taha R-Link z ostatnich ECU a jejich konfiguraci, tak tohle je problem jen nekoho, kdo si posral ECU a musel si prehrat config od nekoho jineho. Samotny R-Link tohle vubec nema v sobe ulozene.
Banana píše:
čtv zář 26, 2019 10:07
K tomu jsou nejake inficialni infa, nebo jenom vyjadreni vecneho optimisty
Mam to ze stejnych zdroju, ktere predikovali sjednoceni verzi R-Linku a postupny prichod update vsem... zatim to docela vychazi...
kadliiik píše:
čtv zář 26, 2019 12:58
V servisu ze své podstaty nemohou udělat nic jiného než to co je na easy connect stránkách.
Neni pravda, v servisu jsou schopni prehrat napr. bootloader :) co aktualizace, kterou Renault vypousti neumi. Pozor, nerikam ze to nejde doma, jen ze to Renault nepousti k nam (coz naprosto chapu).
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od Kissman » úte říj 01, 2019 10:35

Update na GS z tovarni 7x na 8.x jsem udelal dneska... vse funguje perfektne. Nejvetsim prinosem pro me je CarPlay pres celou obrazovku a ne ve smyslu ze je roztazeny, ale ze se na nej opravdu vejde vice informaci. Dalsi je poznat ihned, ze beh R-Linku je podstatne sviznejsi. Ladeni a prijem DAB radia je znatelne lepsi. Klima widget je perfektni. Tot prvni dojmy po 15 minutach hrani.

Update zabere cca. 6 minut vc. posledniho restartu, ktery trva opravdu dlouho, cca. minutu.
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od Banana » úte říj 01, 2019 13:31

Kissman píše:
úte říj 01, 2019 10:35
Update na GS z tovarni 7x na 8.x jsem udelal dneska...
To jsem zvedavy, jestli nekdy bude update z 3.x na 8.x, pro nas starsi Renaultaky!! , ale spis myslim, ze uz to nechaji u ledu v této nove Renaulti době velkého a bezchybného EasyLinku :-(
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od kadliiik » úte říj 01, 2019 14:00

Na mě dneska aspoň vylezli na R-link store mapy 2018.12, tak uvidím večer jestli budou i v toolboxu. Každopádně třeba i my trojkoví budem mít dál aspoň aktualizace map :-D
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

skyver
Junior member
Příspěvky: 199
Registrován: pát črc 21, 2017 22:25

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od skyver » pát říj 04, 2019 07:35

Kissman píše:
stř zář 25, 2019 23:42
Ti, kteri meli v servise oficialni update z 2.X na 7.x a tudiz maji verzi bootloaderu 5534 a vyssi, najdou aktualizaci na strankach EasyConnectu, kde se zadava VIN pro aktualizace. Jeste predtim aktualizace unikla, tedy primy odkaz zde >> http://rvehconnecte.renault.com.frontcdn.lbn.fr <<staci nahrat na USB tak, aby v rootu byla sloza R-Link a strcit do auta. Instalace cca. 5-10 minut.
Jedna se o maly nebo o velky R-Link?

Ja mam maly, sw upgradnuty z 2.X na 7.x a easyconect mi zadny update nenabizi. Na druhou stranu jsem uz v minulosti s kontrolou verze pres EasyConnect stranky mel problem.
Renault Megane Grandtour IV 1.5 dci EDC

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od Banana » pon lis 18, 2019 14:22

Minuly tyden mi upgradovali R-link 2 z verze 3.x na 7.x v servise. Vypada to nadejne, prozatím se nic neseka a i sparovani s telefonem stabilni. Pouze mi tam ale porad visi jedno oznameni nahore v te notifikacni liste, nejde smazat.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od kadliiik » úte lis 19, 2019 12:10

A platil jsi za to něco? Nabídlo ti to tu aktualizaci i na easyconnect či R-link store? Já mám furt 3.x a žádnou aktualizaci to nikde nenabízí, do servisu v nejbližší době cestu nemám, ale jestli to tam umějí, tak bych si ji rozhodně naplánoval, snad by to konečně vyřešilo ty výpadky připojení, je to fakt otravné.

Nemáte někdo nějaké info o té nové aplikaci My Renault? Kdy to třeba vyjde, jestli teď budeme třeba půl roku bez přístupu do my renault, protože vypnuli i to webové rozhraní...

edit:Já mám ze dneška taky jeden pozitivní poznatek. Když jsem se teď podíval do R-link store, tak po několika měsících mi konečně nenabízí aktualizaci map, které už mám dávno nainstalované. Malý krok pro zákazníky, ale několikaměsíční pouť pro Renault. Ale hle, jsme tu. A to je pozitivní.

edit2: Lol, jen se jim sekl server a trvalo to 3 minuty než to naskočilo, ale opět si mám podle R-link store nainstalovat mapy, které už několik týdnů mám nainstalované. Jsou to loseři.
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od Banana » úte lis 19, 2019 12:18

kadliiik píše:
úte lis 19, 2019 12:10
A platil jsi za to něco? Nabídlo ti to tu aktualizaci i na easyconnect či R-link store?
Na 7.x se to musí udelat jenom v servise, z webu to nejde. Samozrejme, ze se kroutili mi to udelat zadarmo, ale pak to vzali v ramci reklamace - vozidlo je v zaruce, protože uz jsem jim tam to vypadavani pripojeni jednou reklamoval a to nepomohlo. Jinak by to ale stalo asi tak kolem 500Kc, takze i tak by se to dalo unest, zatím to vypada, ze to vazne pomohlo. :-)
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od kadliiik » úte lis 19, 2019 12:46

Bezva, budu rád, když třeba za 14 dní hodíš info, že to fakt beží bez problémů. Taky bych jel reklamovat do servisu. Mně připojení v autě minulý týden vypadlo minimálně jednou. Když máš teda tu 7.x, nabízí ti to teď na stránkách easyconnect aktualizaci na tu 8.x jako ostatním co měli 7.x?
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Christophe
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: stř led 24, 2018 11:40
Bydliště: Francie

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od Christophe » úte lis 19, 2019 12:50

Mám vozidlo v záruce a udělali mi v servisu v Praze upgrade na 7ku zdarma. Řešíl jsem to nejdříve přes Renault online chat. Napište jim, že máte problém s Bluetoothem, i bez tohoto problému mi to přes chat hned a bez keců potvrdili! Předali informaci do servisu. Až jsem v servisu byl, o tom nikdo nevěděl 😂 Proto doporučuji abyste si celé chatování sebou vzali! Vytisknul jsem to chatování na papír aby mi v servisu věřili a potom všechno šlo jak máslo!
Austral (2023) Techno Mild Hybrid 140 * šedá schiste / střecha černá étoilé. Vyhřívaná přední sedadla, vyhřívané přední sklo, elektrické otevírání víka zavazadlového prostoru, adaptivní tempomat,
rezervní kolo.

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od kadliiik » úte lis 19, 2019 13:17

Já mám plnou mailovou schránku komunikace s českým zastoupením Renaultu, mám několik pdf dokumentů s fotkama, kde jsem dokumentoval vše, co mi poradili a hlavně, že nic z toho nefunguje. Jenže jsem to řešil několik měsíců na jaře, kdy řešení neexistovalo a ta komunikace s nimi byla naprosto zbytečná, tak to vyšumělo. Že existuje řešení se bohužel dozvídám až teď a tady. V servisu jsem byl totiž naposled v červnu na garančce. Renault mi samozřejmě žádné info neposlal, protože podle jejich názoru byl R-link vždy v naprostém pořádku. Podle servisu v pořádku nebyl, akorát neměli žádné řešení.
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od Banana » úte lis 19, 2019 14:49

kadliiik píše:
úte lis 19, 2019 12:46
Když máš teda tu 7.x, nabízí ti to teď na stránkách easyconnect aktualizaci na tu 8.x jako ostatním co měli 7.x?
To bohuzel , sice mam ted 7.x ale v R-storu mi to nenabizi na tu 8.x aktualizaci. Pouze ty staronove mapy 2018_12 :-(
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Christophe
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: stř led 24, 2018 11:40
Bydliště: Francie

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od Christophe » úte lis 19, 2019 16:25

Pro ty, kteří již mají 7.x, aktualizace na 8.x existuje, viz níže (neoficiální aktualizace).

https://mega.nz/#!3tUW3QQR!6NJIlvBlnT3Z ... 15ZPqE_L-A
Austral (2023) Techno Mild Hybrid 140 * šedá schiste / střecha černá étoilé. Vyhřívaná přední sedadla, vyhřívané přední sklo, elektrické otevírání víka zavazadlového prostoru, adaptivní tempomat,
rezervní kolo.

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od Banana » úte lis 19, 2019 23:43

Trosku jsem to pohledal na forech a neoficialni aktualizace je snad plne funkcni, ale pozor, musi se instalovat nejnovejsi mapy. Otazka je, jestli to ma cenu, zatim tu 7.x testuji a je dobra.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od kadliiik » pát pro 06, 2019 16:41

Tak já už jsem ode dneška také na 7.x, tak doufám, že už budu bez problémů. Jestli to bude fungovat, tak se do aktualizace na verzi 8.x rozhodně nepohrnu, zatím mám s updaty špatnou zkušenost :-D

Jinak řešení naprosto bez problémů. Už při objednání jsem řekl, že jsem se dozvěděl, že jde přehrát na 7.x, aby ustaly ty výpadky, takže to šlo rovnou na reklamaci, nic jsem neplatil. Auto jsem teda musel nechat dopoledne v servisu - nejde to udělat na počkání, protože se prý musejí spojit s centrálou dát jim VIN, aby došlo ke znovu aktivaci služeb pod novou verzí.
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od Banana » pát pro 06, 2019 17:06

Musim napsat, ze co zatím pouzivam tu 7.x, tak je fakt lepsi, zadny prolemy nejsou. To ze nefunguje dobře ta doprava, to je podle me vlastnost tech dat, ze to je nepouzitelne. Ale jinak spojeni s iphone a další věci ok, takze urcite doporucuji.
Do ty 8.x bych fakt nesel, dokud nebude ofiko aktualizace mozna, zaznamenal jsem na zahraničních forech, par zoufalych postu, ze se jim to při aktualizaci posralo a jedina moznost jak z toho ven je asi navsteva servisu.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od kadliiik » sob pro 07, 2019 12:51

Tak s tou dopravou jestli myslíš, že někdy ukáže kolonu i tam kde není nebo naopak, tak to je opravdu problém "povahy dat" Tomtom traffic. Ikdyž moje zkušenost je taková, že většinu času to ukazuje spolehlivě, fakt jsem si to několikrát porovnával s googlem, a R-link mi z toho minimálně nevyšel hůř. Já jsem řešil to, že i když byl R-link "jakože" připojený, tak žádné připojení neměl a tomtom traffic se neukázal vůbec, stejně tak nefungovalo třeba načtení počasí. Včera jsem se trochu lekl, protože když jsem ještě včera večer sedl do auta, tak se tomtom traffic hned nenačetl, ikdyž připojení auto mělo, i počasí to ukazovalo. Do 2-3 minut se ale načetlo i to dopravní info. Telefon přes bluetooth mi zatím taky nespadl, a že předtím to bylo i několikrát za jízdu. Takže 7 zatím super, proto 8 nemá smysl. Vyškolil mě ten poslední "trojkový" update, který mi akorát několik věcí pokurvil a nic nezlepšil...
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od kadliiik » úte pro 10, 2019 09:51

Tak mám smolíka, update nepomohl. Ano zlepšila se stabilita připojení telefonu přes bluetooth, už to nevypadává co minutu, ale co se týče připojení auta k internetu pořád to samé. Píše, že má super signál a že je připojené, ale žádné online služby dostupné nejsou - tomtom traffic, počasí, R-link store, nic... Mám tam update 4 dny, z toho dva dny připojení vypadlo, ach jo...
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Odpovědět

Zpět na „Navigace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů