R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Moderátor: Moderators General

Filip88
Starting member
Příspěvky: 43
Registrován: ned čer 27, 2010 18:36

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od Filip88 » čtv pro 19, 2019 10:35

Ahoj, tak mám taky po tom updatu na 7 a celkově je to svižnější. Ten update v servisech moc dělat nechtějí 2x jsem o to žádal ( i že si to uhradím) a nic. Tak jsem to zkusil v druhým a dobrý - dokonce na záruku. Graficky si myslím, že je to trochu horší, některé ikony v notifikační liště jsou zarámované a na ty lze kliknout. Mě osobně to přijde neuhlazené, ale je to o zvyku. Každopádně sysnchronizace tel. a auta je mnohem rychlejší. Dřív mě trvalo třeba 3 minuty, než se mi načetl protokol hovorů, po ukončení hovoru. Teď je to takřka okamžitě. Jen mi také svítí nahoře ta notifikace s odkazem na připojení ve vozidle. Nevíte jak to oddělat ? Jinak to připojení do internetu mi také blblo na staré 2.2 a někdy pomohlo vypnout a zapnout sdílení dat o vozidle. Jinak to byly chyby na straně TomTomu, ten zprostředkovává připojení. Na verzi 8 mi to další update nenabízí, ale může to být tím, že mám ten nejstarší a největší Rlink2.

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od kadliiik » pát pro 20, 2019 10:13

Ta notifikace s odkazem na připojení podle mě odstranit nejde - dřív to byla samostatná ikona v liště (aspoň u verze 3.x), jenže tím, že přibyly ikony na přepnutí do rádia a mapy tak měli tendenci něco spojit a tak spojili notifikace a to připojení do jednoho. Osobně mi to připadně jako strašně nešikovné řešení, když tam člověku pořád svítí, že má "nepřečtenou" zprávu. Při návrhu podle mě nepřemýšleli hlavou.

Mně vypnutí a zapnutí sdílení dat nepomáhá, žije si to svým vlastním životem. Nicméně to, že připojení ve vozidle zpostředkovává Tomtom je pro mě úplně nová informace, na to jsem nikdy předtím nenarazil. Kde jsi to zjistil?

Mě by zajímalo, jestli vůbec někdo v Česku, kdo měl aktualizaci v servisu, má nabídku na easyconnectu na aktualizaci na 8.x nebo jestli Renault na Česko prostě jen sere. Ostatně dneska už stránky easy connect (easyconnect.renault.cz/) ani neexistují, přesměrovává to na jiné nové stránky, kde už není možnost zadat VIN a zjistit aktualizaci, ale odkazuje to do nového My Renault. Tam zas pokud kliknene na R-link store "blbou" cestou, tak se to otevře jako stránka ve stránce a vypadá to jak website od někoho s lobotomií. Ale snad to časem upraví, už se tam objevila i "správná" cesta, kdy se to otevře jako nová stránka. Chápu, že ty stránky jsou nové a testují to, ale stejnou chybu měl český renault na stránkách i před půl rokem, tak by si mohli trochu dávat pozor. Zajímavé je, že třeba německé stránky easyconnect vypadají pořád tak jak vypadaly předtím i ty české a jde tam zadat VIN a dostat aktualizaci.

A kdy bude appka? Kissmanovi před rokem a půl, jak tu psal, tvrdil šéf českého renaultu, že appku museli zastavit, kvůli sjednocení s ostatními zeměmi a nyní, o rok a půl později Německo, Chorvatsko a dalších 20 států má svoje mobilní My Renault app pro jednotlivé státy a Česko má zas velký kulový. Kromě nových My Renault stránek, které ale nefungují dobře, obsahují smyšlené informace o záruce apod. Psal jsem to mockrát a napíšu to znovu, FAIL Renaulte, totální FAIL!
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Filip88
Starting member
Příspěvky: 43
Registrován: ned čer 27, 2010 18:36

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od Filip88 » pát pro 20, 2019 13:38

Já jsem si už zvyknul, že nemá cenu kontaktovat nikoho na linkách. Když vypnuli staré meteo, tak to nikomu neřekli. Apka mě v autě zobrazovala 14 dnů staré info. Tak jsem kontaktoval podporu a tam mi paní řekla, že podpora meteo byla ukončena a apka fungovat nebude. Tak jsem se ptal jestli se chystá náhrada. Odpověď zněla ne. Za cca 14 dnů byla nová apka venku. Ti lidé tam fakt nic neví. Pro mě ztráta času.
Na nějakých fórech psali, že to připojení zprostředkovává tomtom, už ani nevím, kde to bylo. Možná ve starém obchodě v detailech při koupi se to někde psalo. Fakt už si nevzpomínám.
Ještě mě napadá máš to připojení stále platné ? Já ho měl z výroby jen na rok, pak jsem si to musel koupit. To, že má auto signál neznamená, že se připojí na "internet"
Jinak té notifikace jsem se zbavil. Musíš si otevřít nastavení systému a pak notifikační řádek (panel) a tam je navoleno jaké notifikace budou zobrazovány. Tak jsem vypnul to první myslím, že to byly zprávy, zkontroloval jsem to na obrazovce a ta obálka byla pryč. Tak jsem to zase zapl a už tam je jen prázdná obálka bez čísla. Kdybys to nenašel tak napiš, přesně to popíšu.
Ty stránky easyconectu jsou předělávány za pochodu. Mám v autě v. 7 a nabízelo mi to 19.200, takže předpokládám, že to byla nějaká dvojka . Po pár dnech to nabídlo 19.300 - je to fakt mimo. Ještě v pondělí to fungovalo. Jinak ten odkaz je https://easyconnect.renault.cz/software-upgrade/r-link2

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od Banana » pát pro 20, 2019 15:16

Me ten link prijde uplne mimo, nabízí mi to verzi 16.980 takze to fakt nevim, co to ma znamenat... když tam mam ted 7.x ze servisu, aby se to nejak nepo...
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Christophe
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: stř led 24, 2018 11:40
Bydliště: Francie

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od Christophe » pát pro 20, 2019 15:38

Pozor, verze 16.980 je ta 3.3.16.980!
Mám 7ku, takže ignorujte aktualizaci na (3.3.) 16.980 jinak přijdete o 7ku 😂 Nabízí mi to též a je to špatně!
Austral (2023) Techno Mild Hybrid 140 * šedá schiste / střecha černá étoilé. Vyhřívaná přední sedadla, vyhřívané přední sklo, elektrické otevírání víka zavazadlového prostoru, adaptivní tempomat,
rezervní kolo.

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od kadliiik » pát pro 20, 2019 20:16

Filip88 píše:
pát pro 20, 2019 13:38
Já jsem si už zvyknul...
Já jsem zas někde četl, že simkarty to má od Vodafone, jestli je tam ještě meziprostředník Tomtom a možná dalších 20 firem, tak se ani nedivím, že to nefunguje, ale proč dělat věci jednoduše že...
Připojení samozřejmě aktivní a předplacené mám ještě na rok a půl. Bohužel tuto věc nejde řešit moc se servisem, protože je to chyba služeb a zodpovídá za to tedy česká filiálka a jak jsi sám psal, s nimi něco řešit je jak házet hrách o zeď. Momentálně to s nimi za mě řeší servis, ale po týdnu a půl nemám žádnou odpověď a upřímně nevěřím, že se to někdy někam pohne. Je to podle mě chyba typická jen pro Česko. Žil jsem přechodně v Německu a tam s připojením nebyl jediný problém.
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Filip88
Starting member
Příspěvky: 43
Registrován: ned čer 27, 2010 18:36

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od Filip88 » pát pro 20, 2019 21:15

To pripojeni mozna od vodafone je, ale smluvne treba z francie, tady to funguje jako v roamingu. Takze to voli podle sily signalu. Mam to zjistene z podzemnich garazi. Tam ma signal jen O2 a auto tam je pripojeno. Pokud ti to blbne, tak mozna neni problem v HW ale proste je tvoje predplatne spatne sparovane s cislem rlinku a na internet te to nepusti. Moznisti je vice. To bude muset zjistit renault, kde je problem. Kdyz prihlednu k neodbornosti a neochote renaultu v teto elektronice, tak bych teda v tve kuzi byt nechtel. Kdyz jsem si kupoval to dalsi predplatne tak jsem to kupoval primo od frantiku, takze pokud by me potkalo to co tebe, tak bych to mel resit s nimi. Ani na to radeji nemyslim. Doufam, ze ti to nejak opravi, kdyztak napis jak jsi dopadl.

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od kadliiik » sob pro 21, 2019 14:16

Můžeš si přečíst moje příspěvky co tu od března píšu, vyzkoušel jsem už všechno, podle Renaultu je můj R-link naprosto v pořádku :-D Někdy to obden nefunguje, jindy je i 2 týdny klid...

Jinak kdyby to aspoň umělo opravdový roaming, ale ty služby fungují jen v EU, když vyjedeš za hranice EU, tak smolíček pacholíček.

Ale zase je vidět další progres, R-link store už mi druhý den v řadě nenabízí aktualizaci map, které už dávno mám, tak se Renault třeba přecejen snaží ty služby trochu opravit.
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od Banana » ned pro 22, 2019 00:38

Ja bych to pripojeni moc neresil, je to stejne nepouzitelne i kdyz ty info nacita, verit se tomu neda. Hlavne, ze funguje ta verze 7.x uz lepe.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od kadliiik » stř pro 25, 2019 12:39

Když jsem tedy brouzdal tou verzí 7.x, tak jsem zjistil, že v nastavení navigace ji nemám plně lokalizovanou do češtiny. Co je novinka, tak jde přepnout konečně hlas navigace ze syntetizovaného hlasu na předem nahrané věty, ale tyhle možnosti jsou v menu anglicky. Jde i překlikávat mezi mužem a ženou, nicméně to nemá žádný vliv, jak syntetizovaný hlas, tak předem nahraný jsou oba ženské. Zase jen to tedy bohužel jen náznak změny, ale kdyby si šlo do budoucna nahrát předmluvené hlášky co běžně používá Tomtom, třeba v podání Pavla Lišky, určitě bych to ocenil. Co ostatní, taky máte v nastavení navigace tuto změnu a taky to nemáte plně lokalizované do češtiny?
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od Banana » pát led 10, 2020 23:48

Jednu chybu jsem tam objevil. Na te verzi 7.x kdyz posloucham pisme z USB, tak kdyz vypnu motor tak tam vzdy naskoci zase radio.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od kadliiik » sob led 11, 2020 14:32

A co ta navigace? Taky to tam máš částěčně anglicky a jde ti přepnout hlas? Když už jsi zas jednou po čase použil R-link navigaci a zažil nezapomenutelnou jízdu po Praze :-D

Já mám teda další poznatek... od té doby co spustili nový web My Renault, tak jsem neměl ani jeden výpadek připojení R-linku, snad jsem to teď nezakřiknul.
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od Banana » sob led 11, 2020 23:13

Neco tam je anglicky, to zapomneli asi doprelozit a hlas jsem neprepinal, na takovou uroven jsem nikdy tu shitka navigaci nepouzil. V soucasne dobe uz je dobra tak jedine, ze cte ty rychlosti limity v kombinaci s kamerou..
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Pipoo
Experienced member
Příspěvky: 601
Registrován: pát srp 17, 2018 17:44

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od Pipoo » ned led 12, 2020 14:08

Uz niekto dostal tu verziu 8 oficialne cez toolbox?
Renault Megane Grandtour GT 2018 TCe 205EDC Black Etoli

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od kadliiik » pon led 20, 2020 08:56

Zase jsem to zakřiknul :-D Dneska v Brně totální dopravní kolaps kvůli změně dopravy na VMO. Bohužel jsem si nevšiml, že se mi nenačetlo dopravní info, protože navigaci standardně používám jen na půl obrazovky bez navigace do cíle a jen se dívám jestli přede mnou není kolona, takže tam není ikona tomtom traffic. No takhle, nemůžu říct že by se nenačetlo vůbec nic, načetlo se 12 dopravních problémů, něco u Frýdku-Místku, něco u Misttelbachu v Rakousku, v Brně ale bohužel nic :-D Díky tomu jsem najel do kolony ze které se nedalo vyjet, takže jsem se 5 km coural přesně hodinu. No protože jsem se v autě fakt nudil, tak jsem zkusil v půlce cesty soft restart R-linku a hle! Po restartu tam bylo dopravní info načteno. U verze 3.x nepomáhal ani reset do továrního nastavení! Takže pořád věřím, že to ještě bude někdy fungovat, třeba tak týden předtím než se vypne 3G síť a všechny R-linku budou úplně k ničemu :-D
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od Banana » pon led 20, 2020 12:05

Takovy optimista ja nejsem, ten R-link2 , to je shitka. Ale uz jsem se s tim smiril, hlavne aby jinak auto jelo....
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Filip88
Starting member
Příspěvky: 43
Registrován: ned čer 27, 2010 18:36

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od Filip88 » pon led 20, 2020 13:11

No zjišťuji, že ten Rlink 2 není zas tak špatný, když funguje. Zkoušel jsem na tom android auto a na velkým Rlinku to bylo strašné (zatím zklamání a to hodně velké). Myslím, že je to o těch blbečcích co o tom v renaultu rozhodují a pak je to o penězích.

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od kadliiik » pon led 20, 2020 19:58

Tak dneska to na první dobrou fakt nešlo, po cestě z práce se dopravní info zase nenačetlo. Tak jsem zkušeně ihned restartoval R-link a zase to po restartu okamžitě naběhlo. S tím už se dá žít, podle mě totiž R-link také tak špatný není když funguje připojení. Co se týče nějaký dalších záseků či padání hovorů apod. je verze 7.x fakt bezproblémová.
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od kadliiik » pon úno 03, 2020 10:03

Tak bohužel, trik s restartem přestal fungovat. Ale je vidět, že se v těch službách Renault pořád snaží najít cestu. Nemáte o tom někdo nějaké oficiální informace? V současné době totiž už nedochází k výpadku připojení, ale opravdu jen výpadku Tomtom traffic. Když dopravní informace spadnou, tak připojení pořád jede, lze si načíst info o počasí, lze si otevřít R-link store apod., jen ty dopravní informace chybí. Bohužel Tomtom traffic přestane fungovat vždy, když se objeví dopravní kolaps. Pokud je doprava v pohodě, jede i tomtom traffic, když zkolabuje doprava, zkolabuje i Tomtom traffic. Ověřeno opět dnes ráno v Brně, měl jsem štěstí, že při nastartování, mi to ještě jelo a vypočítalo trasu, po 5 minutách bohužel konec. Pak mě to samozřejmě začlo přepočítávat trasu a vést do míst, kde bych zas strávil hodinu. Držel jsem se původní trasy, kterou navigace naplánovala ještě s dopravními informacemi a do práce dojel +-3 minuty na ten čas, který navi původně předpověděla. Opět mám tedy potvrzeno, že pokud to funguje, tak to funguje fakt dobře. Problém je, že právě v těch krizových situacích to vypadne :-(
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

pavlli
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: stř úno 12, 2020 10:56

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od pavlli » stř úno 12, 2020 10:58

Mam Rlink 2 tuto verzi - 7.0.24.161 5476 Jak muzu updatovat na 8.x? Diky.

Christophe
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: stř led 24, 2018 11:40
Bydliště: Francie

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od Christophe » stř úno 12, 2020 12:22

Pro ty, kteří již mají 7.x, aktualizace na 8.x existuje, viz níže (neoficiální aktualizace).
https://mega.nz/#!3tUW3QQR!6NJIlvBlnT3Z ... 15ZPqE_L-A
Austral (2023) Techno Mild Hybrid 140 * šedá schiste / střecha černá étoilé. Vyhřívaná přední sedadla, vyhřívané přední sklo, elektrické otevírání víka zavazadlového prostoru, adaptivní tempomat,
rezervní kolo.

pavlli
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: stř úno 12, 2020 10:56

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od pavlli » stř úno 12, 2020 12:50

Aha, prave ze v prvnim postu se pise, ze uz je ofiko update z 7.x na 8.x. Takze nakonec pouze neoficialne, se ztratou zaruky, atd...?

Christophe
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: stř led 24, 2018 11:40
Bydliště: Francie

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od Christophe » stř úno 12, 2020 13:03

pavlli píše:
stř úno 12, 2020 12:50
Aha, prave ze v prvnim postu se pise, ze uz je ofiko update z 7.x na 8.x. Takze nakonec pouze neoficialne, se ztratou zaruky, atd...?
Ten link v prvním postu mi ani nefunguje. Ten zip, co jsem poslal je z italského fóra (Megane IV Passion Club na FB). Ano, se ztrátou záruky!
Austral (2023) Techno Mild Hybrid 140 * šedá schiste / střecha černá étoilé. Vyhřívaná přední sedadla, vyhřívané přední sklo, elektrické otevírání víka zavazadlového prostoru, adaptivní tempomat,
rezervní kolo.

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od Banana » stř úno 12, 2020 15:25

Ten neofiko update na 8.x bych nedelal, cetl jsem par prispevy na zahranich forech, co se jim to nepovedlo a byl z toho black screen :-)
Ta 7.x verze je dobra, není důvod po te 8.x tak prahnit.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: R-Link 2, update z 7.x na 8.x

Příspěvek od kadliiik » stř bře 04, 2020 18:03

Tak dneska mám po další reklamaci R-linku. Oficiální update na 8.x není, CLIP zahlásil, že se 7.x jsem aktuální a pokus o update skončil neúspěšně. Nicméně tam byla aktualizace řídící jednotky telematiky, která byla úspěšná. Takže mám kompletní reprogram této jednotky, nějaký nový kód a naději, že konečně budu v autě online! Ověří to až čas, zakázku mám v servisu ještě otevřenou a mám 14 dní sledovat, zda to pomohlo nebo ne. Velmi doufám, že jo. Prý už podobný problém měli s jedním autem a toto jej vyřešilo. Jinak jednání servisu (Brno Opportunity) jako vždy super, jsou to profíci. Kéž by se takto choval i importér a zákaznická linka :-(
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Odpovědět

Zpět na „Navigace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů