R-Link vs. navigace v mobilu

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
havci
Starting member
Příspěvky: 87
Registrován: ned čer 17, 2007 00:40
Bydliště: Brno

R-Link vs. navigace v mobilu

Příspěvek od havci » stř zář 25, 2019 19:22

Ahoj,
chceme kupovat auto a momentalne resim, jestli si mam priplatit navigaci pro R-Link. Nejdriv jsem o tom nepochyboval, ale cim vic nad tim premyslim, tim vic o tom pochybuju. Vy, kdo ji mate, jak casto pri cestach ji realne vyuzivate? Jak je to s aktualizacemi, kolik jich je v cene a jak casto vychazeji?
Doted jsem vzdy pouzival Sygic v mobilu. Co jsem zatim dohledal, tak bohuzel neni mozne tuto navigaci sdilet pomoci Android auto na obrazovku R-link. Proto by me zajimalo, jak to resite vy? Ma smysl priplacet za navigaci? Ma nejaky smysl zrcadleni pro toho, kdo nepouziva Waze ani Google mapy? Diky, moc se v teto problematice neorientuju, tak mi kazdy nazor pomuze.
Renault Clio I 1.8 65 kW

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: R-Link vs. navigace v mobilu

Příspěvek od niky79 » stř zář 25, 2019 20:37

Nepriplacet, absolutně vyhozené peníze, alespoň. Mém případě.
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: R-Link vs. navigace v mobilu

Příspěvek od Kissman » stř zář 25, 2019 23:44

Nevim jak na Androidu, ale na iOS Sygic na R-Linku pustim bez problemu. Jinak S navigaci jezdim denne a jsem s ni maximalne spokojeny. Aktualizace 2x rocne oficialne, 4x rocne a novejsi neoficialne.
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: R-Link vs. navigace v mobilu

Příspěvek od niky79 » čtv zář 26, 2019 08:40

Jinak na te navigaci je spatne toto:

- je to klasicky stary typ navigace, ktery funguje na principu zadani konkretni adresy (stylem: stat, mesto, ulice, cislo...) Oproti Google navigaci je to silene zdlouhave. Velmi slozite (tak složitě, že to zkusíte jednou a naposledy) se v ni zadavaji (zájmová) mista, jejich adresu neznáte, např. Chodovská tvrz, Hrad Karlštejn, Kaufland v Jindřichově hradci a podobně.
- velmi neaktualni mapy. máme 09/2019 a já mam stále máma 06/2018, teda vice než rok staré.
- sledovani provozu na silnici / uzavirky / kolony je v realnem pouzití nepoužitelné. Není na to spoleh, narozdíl od Google Navigace.
- Sem tam vas chce vést naprosto nesmyslně jinými trasami.

Takže já pořád jedu Google navigaci na mobilu.
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: R-Link vs. navigace v mobilu

Příspěvek od Kissman » čtv zář 26, 2019 09:17

Posledni oficialni mapy jsou 12.2018. Jinak se za sebe se zbytkem take nesouhlasim (a to pisu jako nekdo, kdo kdyz muze, tak rad pouziva uz vice jak 10 let Sygic, proti kteremu jsou Google Maps ci Waze uplne k nicemu). Je pravda ze vyhledavani je kostrbate, ale jeste se nestalo, ze bych neco nenasel. Sledovani provozu za me 100%.
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: R-Link vs. navigace v mobilu

Příspěvek od niky79 » čtv zář 26, 2019 09:32

To, jaké jsou poslední oficialni mapy, je mi jedno, kdyz ja mam stale k dispozici 06/2018. Mimochodem, i ty 12.2018 už budou skoro rok stare. Ja si za vsemi vecmi, co jsem napsal, stojim. Stacilo par hodin s tim jezdit a opravdu je to tragicka navigace. Jedna z nejhorsich, co jsem kdy mel. Uz se mi ani nechce dohledavat ty screenshoty, kudy se me navigace snazila vest, protože si myslela, že je někde nějaký problém. Jeden priklad za vsechny, par mesicu stary:

https://imgur.com/a/vny7umz

Zelena: google navigace,
Cervena: tomtom v autě

Zadny brnak by NIKDY nejel od "Start" do "Cil" trasou navrzenou tomtomem. Nikdy. Nedava totiz smysl. Ale nekdo TomTomu nakukal, ze na Hybesove ulici je obrovska kolona (kolona byla, ale uplne normalni, celou trasu start-cil jsem zvladl za 4-5 minut a ze tedy bude lepsi jet kolem Spilasu. V ranni pondělní špičce! A tohle je jenom jedna věc z mnoha.

Samozřejmě, dá se říci, že s vypnutým dopravním hlášením navigace vede vcelku normálně. Jenže já navigaci už X let nepouzivam primarne k tomu, abych trefil z bodu A do bodu B, ale hlavně kvuli tomu, abych se vyhnul kolonam, nehodam atd.
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: R-Link vs. navigace v mobilu

Příspěvek od Banana » čtv zář 26, 2019 10:12

Navigace je tragicka, hlavne ve spojeni s online dopravnim infem nefunguje absolutne!!!
Jen tak ze zajimavost jsem dneska v ranni spicce dal navigovat do práce, hnalo me to po všech certech vc. 8 minutového cekani v kolone (avizovane). Celkove to spočítalo dobu dojezdu 35 minut. Jel jsem jinou cestu, zadna kolona a realna doba dojezdu byla 17min!! Takze kdybych tomu shitu veril, byl bych minimalne 20 minut navíc zasekany kdoví kde.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: R-Link vs. navigace v mobilu

Příspěvek od kadliiik » čtv zář 26, 2019 10:25

Kissman píše:
čtv zář 26, 2019 09:17
Posledni oficialni mapy jsou 12.2018. Jinak se za sebe se zbytkem take nesouhlasim (a to pisu jako nekdo, kdo kdyz muze, tak rad pouziva uz vice jak 10 let Sygic, proti kteremu jsou Google Maps ci Waze uplne k nicemu). Je pravda ze vyhledavani je kostrbate, ale jeste se nestalo, ze bych neco nenasel. Sledovani provozu za me 100%.
Možná jsou to poslední oficiální mapy, ale jen pro vybrané jedince. Já v současnoti můžu stáhnout max mapy 2018.06. Zato to můžu udělat ale klidně 50× dokola za jeden den.
Kissman píše:
stř zář 25, 2019 23:44
Nevim jak na Androidu, ale na iOS Sygic na R-Linku pustim bez problemu. Jinak S navigaci jezdim denne a jsem s ni maximalne spokojeny. Aktualizace 2x rocne oficialne, 4x rocne a novejsi neoficialne.
Bohužel Google na Android auto nepouští navigace třetích stran. Proto na CarPlay člověk pustí mapy.cz či Sygic, ale na Android Auto ne. Asi jim bude muset některá z těch společností pohrozit soudem, aby to pustili...
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: R-Link vs. navigace v mobilu

Příspěvek od kadliiik » čtv zář 26, 2019 10:47

niky79 píše:
čtv zář 26, 2019 09:32
https://imgur.com/a/vny7umz

Zelena: google navigace,
Cervena: tomtom v autě
Co máš nastavené na vyhledávání trasy? Všiml jsem si, že volba "nejrychlejší" či "nejkratší" jde opravdu občas proti zdravému rozumu. Každopádně až takhle proti rozumu, to jsem teda nezažil. Mě po Brně naviguje Tomtom bezproblémů, pokud ovšem funguje připojení v autě...
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: R-Link vs. navigace v mobilu

Příspěvek od kadliiik » čtv zář 26, 2019 10:59

Jinak teda k hlavnímu tématu. Já bych za navigaci rozhodně připlatil. Kolik to dělá, 10 000kč? Rozhodně se pak ale věstavěná navigace promítne pozitivně do zůstatkové ceny auta. Aktualizace máš 3 roky v ceně, potom jde aktualizovat zadarmo neoficiální cestou, jak už psal Kissman. Mně dopravní informace a navádění funguje dobře, lépe než Google. S naváděním na zájmová místa problém taky nemám. Navíc spolehlivě funguje i zadávání hlasem.

Problémem je bohužel hlavně R-link2, který prostě Renault nezvládá. Když jsem auto koupil, byla verze 3.x to nejnovější a fungovala bezchybně. Potom ale Renault začal zbrkle vydávat nové verze 7.x, 2.x aktualizoval na 7.x, dále šlo na 8.x, 9.x, teď snad 11.x či co? My se 3.x bohužel máme pořád 3.x, na které Renault jen stihl vydat zmrvený firmware, výsledek, celý R-link zamrzá, navigace padá, R-link se odpojuje od sítě, takže chvílemi nefunguje dopravní info, nefungují dobře aktualizace apod. Tohle je fakt protivné a neuvěřitelně mě to štve (v duchu si říkám rozhodně jiné slovo než štve).

Na druhou stranu si přes DDT4all člověk může zpřístupnit spoustu dalších funkcí a auto si pěkně štelovat. I přes popsané problémy bych tak rozhodně zase volil určitě verzi s R-link2+ navigace. Ještě pozor na problémy se základním rádiem co Renaut má, je fakt lepší jít do R-linku.
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: R-Link vs. navigace v mobilu

Příspěvek od niky79 » čtv zář 26, 2019 11:16

"Mně dopravní informace a navádění funguje dobře, lépe než Google. S naváděním na zájmová místa problém taky nemám. Navíc spolehlivě funguje i zadávání hlasem."

Tohle vazne nechapu :D Hlasové ovládání je naprostá tragédie (stačí porovnat, jak funguje hlasové navádění v Google mapách, prostě jen kliknete na tlacitko a vyslovite celou adresu, u rlinku to trva asi tak 20x dele zadat - pomale pripojeni, pomale reakce, postupne zadavani), hledani zajmovych mist je podobná tragedie. Jako kdybychom byli v roce 2005 a ne v roce 2019 :)
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

havci
Starting member
Příspěvky: 87
Registrován: ned čer 17, 2007 00:40
Bydliště: Brno

Re: R-Link vs. navigace v mobilu

Příspěvek od havci » čtv zář 26, 2019 13:49

Zajimave, jak jsou rozdilne nazory. Momentalne jsem rozhodnuty si tu navigaci neporizovat. Obavam se prave toho, ze bych ji tam sice mel, ale ve vysledku bych se stejne spolehal na mobilni navigace. Jestli dobre chapu, kdyz pouzivam Sygic, tak nemam moznost, jak obrazovku z mobilu (Sygic) dostat na obrazovku R-linku?
Renault Clio I 1.8 65 kW

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: R-Link vs. navigace v mobilu

Příspěvek od kadliiik » čtv zář 26, 2019 14:48

Možnost máš, ale pouze z Iphonu přes Carplay, s androidím telefonem to nepůjde, protože Google na AndroidAuto nepouští jiné navigace než svoje, na androidu tedy jen google maps a waze.
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Odpovědět

Zpět na „Navigace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti