Výpadky dopravního infa

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Výpadky dopravního infa

Příspěvek od kadliiik » pát dub 26, 2019 16:42

Zakládám vlákno na reporty o výpadcích dopravního infa, který se tento měsíc bohužel nějak rozmohly.
Mám Kadjar, verze R-link2 je 3.3.16.961

Dopravní info mi tento měsíc již několikrát vypadlo, teď naposled jsem to pozorně sledoval. Takže jel jsem dnes 26.4.2019 15:25 až 15:45. Během cesty asi 3× zašedla ikona ukazující připojení na dopravní informace (na pravé straně obrazovky navigace). Datové připojení auta bylo přitom aktivní. I ve chvíli, kdy byla ikona bílá a ukazovala aktivní připojení na dopravní info, žádné to nenačetlo. Během poslední minuty jízdy se načetly 2 dopravní omezení... uzavírka v Olomouci a Třeboni. Já jsem se pohyboval s autem v Brně.

Teď jsem to nahlásil na Renaultu chatu a doporučili mi zakázat a povolit sdílení dat podle návodu, který mi pošlou mailem, zatím mi však nic nedošlo.
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Výpadky dopravního infa

Příspěvek od kadliiik » pát dub 26, 2019 17:15

Tak když mi mail s návodem přišel a sedl jsem do auta, tak dopravní info se už samo načetlo. To zakázání a povolení sdílení dat je rozhodně blbost, která nevím jak by mohla pomoct, když dopravní informace mají nastavení nezávislé na této volbě. Tedy ikdyž jsem sdílení dat zákázal a auto tedy hlásilo, že není připojené, tak dopravní info fungovalo a stáhlo si aktuální informace. Nevím jestli je to k smíchu nebo k pláči....
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Výpadky dopravního infa

Příspěvek od kadliiik » pát kvě 17, 2019 16:04

Tak poslední výpadek jsem měl 29.4. Celý jsem jej nafotil a posílal na Renault ČR. 7.5. mi poslali zpět radu, že bych měl provést celkový reset R-linku. Nicméně, protože se zdá, že jak z ničeho nic výpadky začaly, tak snad i také skončily, na reset se zatím nechystám. Bylo by potřeba pak vše doinstalovat, a to se mi nechce. Také jsem jim napsal, že mě pořád nepřesvědčili, že by měla být závada u mě a ne na serveru dopravních informací.
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Výpadky dopravního infa

Příspěvek od kadliiik » úte čer 04, 2019 09:41

Tak jsem to zakřikl a výpadky jsou zpět, a to i po nainstalování nového firmware R-linku nebo možná právě po něm...
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Výpadky dopravního infa

Příspěvek od kadliiik » čtv říj 17, 2019 09:07

Už jsem chtěl Renault pochválit, že problémy s připojením během léta postupně vymizely, ale bohužel. Předminulý týden se to zlomilo a poslední dny je skoro vzácnější když připojení funguje, než když nefunguje. Jáká je vůbec nejnovější verze R-link2? S tím jak poslední měsíce sypali nové verze, tak bych se nedivil kdyby třeba 13, bohužel pro moje auto furt jen stará pokažená trojka :-D

Taky mě zajímá jak funguje connedted car v easy linku. Na google play jsem všemocnou aplikaci My Renault totiž nenašel. Aby noví zákaznící s Easylinkem nedopadli stejně jak my s R-link2...
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Výpadky dopravního infa

Příspěvek od kadliiik » pát říj 18, 2019 08:42

Budu si pokračovat ve svém oneman vlákně. Každopádně situace se tak zhoršuje, že tímto tempem mi pozítří přestane jet připojení v autě asi úplně...
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Výpadky dopravního infa

Příspěvek od Banana » pon bře 09, 2020 09:47

Uz mi vyprselo 3-lete pripojeni zadarma, nove opravdu kupovat nebudu, vyhazovat penize za tu "shitku" .
Ale je zajimave, ze to cte uzavirky a jine dopravni infa ktere umistuje do mapy, asi tedy ze systemu RDS-TMC. To vypada zatim celkem pouzitelne.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Výpadky dopravního infa

Příspěvek od kadliiik » pon bře 09, 2020 12:52

Kolik za to prodloužení připojení takhle chtějí? Vzhledem k tomu, že mi to rok nefungovalo mám skoro chuť si vyhádat prodloužení. Kdyby rok netvrdili, že mám auto v pořádku a celý svět je růžový... Nechci předbíhat, zda mám problém konečně odstraněn, chce to aspoň měsíc na vyhodnocení, každopádně od minulé středy, kdy mi rekonfugurovali a aktualizovali tu komunikační jednotku zatím připojení drží.

To RDS-TMC je hodně pozitivní. Při těch mých problémech s odpojováním totiž vždy R-link hlásil, že je aspoň na tomTMC, ale reálně žádné dopravní info nenačetl. Jestli ale aspoň načte uzavírky, tak je to fakt příjemné.

Jinak dneska ráno mi to nedalo a zase jsem pro zajímavost jednou zkusil jet natruc do dopravnímu infu tomtom traffic. Určitě uznávám, že zpoždění, které to hlásilo bylo nadhodnocené, nicméně jet podle navigace (to je obvyklou trasou, kterou teď pravidelně jezdím) by stejně bylo rychlejší, takže já jsem s touto službou spokojený.
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Výpadky dopravního infa

Příspěvek od Banana » pon bře 09, 2020 13:59

Chteji za to 39,9 EURO/rok , nicmene jak to maji Renault v bordelu vsechno, kdyz dam obnovit predplatne, tak to pise, ze nejde obnovit predplatne, Takze realne, kdybych to chtel obnovit tak to asi ani nepujde. Proste after sales bussines je asi netrapi.... Jeste, ze me take ne :-)

RDS-TMC budu testovat, uzavirky to snad bude umet kdyz to umi zuzeni. Otazka je spis, jak ty data budou aktualni, moc tomu totiz neverim. I kdyz je pravdepodobne, ze to bralo uz predtim stejne data z RDS-TMC, ze ty mobilni data to vyuzivalo jenom o hustote provozu...??

Ja si delal jeden cas fakt prehledne srovnani-test pouziti Waze, R-link2 navigace, a R-link2 byla silena, treba na D1 v tech zacpach nepouzitelna...kolikrat to hlasilo, abych sjel z dalnice a zadna velka kolona tam nebyla apod... uz i nekolik prihod jsem psal sem na forum. :-)
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

steven07
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: úte pro 15, 2020 10:58

Re: Výpadky dopravního infa

Příspěvek od steven07 » úte pro 15, 2020 11:14

kadliiik píše:
pon bře 09, 2020 12:52
Kolik za to prodloužení připojení takhle chtějí? Vzhledem k tomu, že mi to rok nefungovalo mám skoro chuť si vyhádat prodloužení. Kdyby rok netvrdili, že mám auto v pořádku a celý svět je růžový... Nechci předbíhat, zda mám problém konečně odstraněn, chce to aspoň měsíc na vyhodnocení, každopádně od minulé středy, kdy mi rekonfugurovali a aktualizovali tu komunikační jednotku zatím připojení drží.

To RDS-TMC je hodně pozitivní. Při těch mých problémech s odpojováním totiž vždy R-link hlásil, že je aspoň na tomTMC, ale reálně žádné dopravní info nenačetl. Jestli ale aspoň načte uzavírky, tak je to fakt příjemné.

Jinak dneska ráno mi to nedalo a zase jsem pro zajímavost jednou zkusil jet natruc do dopravnímu infu tomtom traffic. Určitě uznávám, že zpoždění, které to hlásilo bylo nadhodnocené, nicméně jet podle navigace (to je obvyklou trasou, kterou teď pravidelně jezdím) by stejně bylo rychlejší, takže já jsem s touto službou spokojený.
Ale je zajimave, ze to cte uzavirky a jine dopravni infa ktere umistuje do mapy, asi tedy ze systemu RDS-TMC. To vypada zatim celkem pouzitelne.

Odpovědět

Zpět na „Navigace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů