Navigace R-link2 velky test

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Navigace R-link2 velky test

Příspěvek od Banana » stř črc 11, 2018 09:49

Tak o prodlouzenem vikendu, ktery byl plny dopravnych zacp na vsech tazich jsem aktivne porovnaval vestavenou navigaci R-link2 s datovym pripojenim ctenim online dopravy s aplikaci Waze (byl jsem vyjimecne jako spolujezdec) a musim rici, ze na online navigaci v aute se neda opravdu spolehnout!!
Modelovy priklad: cesta z jihu Cech do Prahy nedele odpoledne po D3/E55 pres Benesov, Rlink2 hlasil cestu o cca 1h delsi nez Waze a nabizel porad nejake odkloneni od trasy, cca 10x jsem musel odmitnout tu jeho alternativni nesmyslnou objizdnou trasu. Waze naplanoval primou trasu, na ceste bylo nekolik kolon, ktere zabraly cca 20 minut cukani, ale dalo se to projet v pohode s timto zdrzenim. Potom na D1 u Mirosovic uz byla brutalni zacpa, tam obe navigace hlasily objeti pres Ricany.
Zaver:Rlink2 neumi dobre pracovat s vypoctem casu zacpy, je velice vyplaseny a i kolonu, ktera se da projet v nejakem rozumnem case, tak ji napocte jako velky zasek a z toho plynou pak ty jeho prepocty a dlouhe dojezdove casy. Dalsi blba vec je ta, ze kdyz naplanuje nejakou trasu s ohledem na dopravni zacpy a v prubehu cesty se dopravni situace zlepsi, tak uz ji neprepocita nazpatek ale zene vas po vsech certech
Mam posledni aktualizaci map, doporucuji ve velkych zacpach vzdy kontrolovat Rlink2 pres aplikaci Waze, jinak budete casto zbytecne jezdit po vsech certech :-(
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: Navigace R-link2 velky test

Příspěvek od Kissman » stř črc 11, 2018 21:01

A presne proto si poustim Waze na R-Linku z iPhonu :) ale jinak 95% casu jezdim s integrovanou navi a nemam problem.
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Bakterius
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: pon lis 06, 2017 17:39
Bydliště: Brno

Re: Navigace R-link2 velky test

Příspěvek od Bakterius » pát črc 27, 2018 17:00

Dneska mě R Link 2 dvakrát vedl do zákazu jeden odbočení a druhý zákaz vjezdu, nutila mě jezdit pořád dokola když jsem odmítl odbočit

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Navigace R-link2 velky test

Příspěvek od Banana » stř srp 01, 2018 10:08

Navigace Rlink2 zase zklamala, testoval jsem extremni cestu po D1 smer Praha, 2x me zcela nesmyslne hnala na sjezd a objizdku dalnice, Waze ne, jel jsem podle Waze a v pohode, zadna kolona nebyla. Jedine, na cem se shodly byla jedna brutalni kolona, cca 10km dlouha, kterou navrhnul i Waze objet, ale vratit se o jednu najizdku driv, a bylo to zase OK. Rlink2 by na hnal zbytecne pres Jihlavu.
Takze pokud neprijde Renault s nejakym poradnym updatem, tak doporucuji v kolonach zrcadleni Waze (doufam, ze to bude na novem iOS mozne).
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: Navigace R-link2 velky test

Příspěvek od niky79 » stř srp 01, 2018 17:32

Diskuse na Rnews me prinutila dohledat nejake veci:

https://photos.app.goo.gl/Stnv5NMrxPNiWRGUA

Cervena trasa je obvykla trasa, kudy se jezdi. Nebylo tam nic vic nez bezna kolona na semaforech. Na druhe zelene svetlo jsem to projel. Presto me navigace s hlasenim mela potreba vest trasami, kterymi jsem nikdy nemel potrebu jet za 20 let, co tamtudy jezdim.

Jinak moje zkušenosti z Waze taky nic moc. Dva roky zpet. Totalni kolona pri vyjezdu z Prahy na Brno. Nedbal jsem pokynu navigace, ktere me do te kolony posilaly a objízděl to vedlejšími cestami. Waze, ačkoliv o té koloně moc dobře věděl (a taky ji řádně zobrazoval), mě u každého možného sjezdu do té kolony vysloveně posilal. To jsem opravdu nepochopil. Odinstaloval jsem ji a od té doby nikdy pořádně nepoužil.
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Navigace R-link2 velky test

Příspěvek od Banana » čtv dub 18, 2019 09:39

Tak letos je ta navigace fakt nanic, takhle blbe to loni nefungovalo, kolony a zacpy to hlasi opravdu velice nahodne, včera me to fakt dojalo!, stojici kolona az ke Sporilovu ale navigace v pohode jako by se nechumelilo, opravdu otres, nepouzitelny smejd.

Obrázek
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Navigace R-link2 velky test

Příspěvek od kadliiik » čtv dub 18, 2019 12:21

Mně se tohle letos už také stalo, jak jsem psal v easy connect vlákně. Prostě to celkově nenačetlo dopravní info. Jinak navigace funguje dobře. Podle včerejšího křižování Dolních Rakous a Jižní Moravy mě R-link včera tahal po stejných objížďkách jako Němce v meďourech, tak jestli to radilo blbě a na přímé trase nebyla kolona, tak jsem v tom aspoň nebyl sám :-D

Mě by spíš zajímalo, kdo za tyto problémy chybějícíh kolon může. Jestli je to chyba Renaultu nebo Tomtomu.
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Navigace R-link2 velky test

Příspěvek od Banana » pát dub 19, 2019 12:31

To by me taky zajimalo, nicmene je to aspon jasny duvod, proc si nekupovat predplatny. Nechapu proc to Renault takhle zazdil, Easy connect nic, dopravni info k nicemu, dneska kazdy vi, ze plno penez se da vydelat na after sales prodeji. V Renaultu ale ne.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: Navigace R-link2 velky test

Příspěvek od Kissman » pát dub 19, 2019 12:59

Mam opacnou zkusenost, patecni spicka v K. Varech hlasena :) ono taky kluci se tam ty data nejak musi vzit.... tedy to musi nekdo nahlasit, nebo musi v te kolone stat mraky Renaultu... prijde mi to, jako se ted nekdo na Renaultim facebooku rozciloval, ze ho navigace zavedla do nejake prdele, kde si akorat poskrabal auto o kere kdyz projizdel nejakou lesni cestou...

Neni to dokonale, to vubec ne, jsou mholem lepsi infotaimenty (napr. Opel, Skoda), ale v ramci moznosti a cenove kategorie je to OK. No a az me to fakt jednou zacne s*at, misto Renaultiho infotaimentu tam strcim neco jineho a bude vyreseno.
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Navigace R-link2 velky test

Příspěvek od kadliiik » pon dub 22, 2019 21:01

A to fakt ukazuje jen data z ostatních Renaultů? To se mi fakt moc nezdá, měl jsem za to, že to ukatuje data z Tomtom traffic. Jednou totiž bouralo auto asi minutu přede mnou, týpci teprve vylézali z auta a na navigaci už svítila nehoda.

Naopak dneska bohužel žádná zmínka o uzavírce v Olešnici (na Moravě), která tam podle stádia rozkopanosti ještě chvíli bude. Jak se to dá někam nahlásit?

Aby nevznikla mýlka, za mě jsou toto dílčí drobnosti, většinu času s navi nemám nejmenší problém a podle mého se za ni vyplatí zaplatit.
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: Navigace R-link2 velky test

Příspěvek od Kissman » pon dub 22, 2019 21:24

TomTom traffic neni nic jineho, nez ze nekdo nahlasi, nebo nekdo nekde opise, nebo nejak jinak zada data do systemu. Asi tam bude i jista davka automaticky procesu, ale vicemene to je podobne jako Waze, ale Waze pouziva trochu vice lidi, tedy data v nem budou rychleji a presnejsi. I kdyz ani na Waze se dost casto neda spolehnout.

Me to taky moc netrapi, Renaulti navigaci pouzivam rad a jsem s ni spokojeny :) dokud budou mapy (a to je zarucene prakticky na furt), tak nemam problem.
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Navigace R-link2 velky test

Příspěvek od Banana » úte dub 23, 2019 10:22

Myslim, ze to sbira data od operatoru jak se pohybuji telefony. Urcite to není pouze od uzivatelu, co mají zapnutou aplikaci.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Navigace R-link2 velky test

Příspěvek od kadliiik » úte dub 23, 2019 15:26

Jinak dnešní ranní totální kolaps dopravy na jihovýchodě Brna zvládl R-link dobře. Sice mě protáhl skoro celým městem, ale pořád to bylo rychlejší než nejkratší cesta přímo do monstr kolony.
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Odpovědět

Zpět na „Navigace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti