Rámečky kolem R-link - lesk/mat

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Lutos
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: stř čer 13, 2018 20:44

Rámečky kolem R-link - lesk/mat

Příspěvek od Lutos » stř čer 13, 2018 20:54

Ahoj všem, jako velký příznivec Renaultu zvažuji koupi nového talismanu nebo Grand scenicu (v úvahu přicházel i Megane ale kvůli velikosti to asi nedopadne). Mám na Vás tímto jednu velkou prosbu nebo dotaz, který mě neustále provází při koupi nového, nebo částečně ojetého auta. Jak je to s lesklým, nebo matným povrchem kolem Rlinku?? Starší talisman měl matný, který se rychle v místech dotyku ošoupe, poté již myslím dostával lesklý povrch. Např. u Meganu i 2018 je povrch stále matný a nevypadá to tak hezky. Tak jak to vlastně je ? Pro každý model jiný okraj Rlinku? Je třeba možné zakoupit nový Megane a do tohoto ještě při výrobě dát Rlink z Talismanu? Vím že je to možná maličkost, ale mít v novém autě za XXX tisíc matný rlink který se rychle odře, když automobilka lesklý vyrábí, mi přijde líto. Velice děkuji za odpověď případně nějaké další informace, které mi při výběru pomohou.

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: Rámečky kolem R-link - lesk/mat

Příspěvek od niky79 » stř čer 13, 2018 22:42

Já to vidím úplně opačně. Na jakémkoliv lesklém plastu vidíš jakýkoliv otisk prstu, vlasc či smítko prachu. Na matném to není tak moc vidět. A popravdě si nemyslím, že ošoupání nečeho je závislé na něčem, zdali je to lesklé nebo matné. Za sebe bych byl samozřejmě nejraději, kdyby to mělo nějakou texturu, která by otisky skryla uplně, ale neni.

Rlink z jednoho typu auta pravděpodobně nepůjde dat do jiného. Ale tobě nejde o r-link jako takový, ale jen o vnější schránku. To by mohlo. Nicméně, při vyrobe ti to dělat nebudou v žádném případě, takhle to opravdu nefunguje.

Nech si u někoho vyrobit kryt na ten cely okraj r-linku :)
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

Lutos
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: stř čer 13, 2018 20:44

Re: Rámečky kolem R-link - lesk/mat

Příspěvek od Lutos » čtv čer 14, 2018 11:54

Díky za odpověď. Souhlasím že na lesklém je všechno líp vidět, jakýkoliv otisk. Jenže ve finále to jde aspoň otřít a vše je ok. Jenže u těch matných s tím ošoupaným nikdo nic neudělá. A mít auto za půl milionu a po půl roce mít odřené fleky na středovém panelu je šílené :-(

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: Rámečky kolem R-link - lesk/mat

Příspěvek od niky79 » čtv čer 14, 2018 14:04

Já mám Megane cca 8 mesicu, s matnym rameckem, a zadne odrene fleky tam rozhodne nevidim :-O

Jsou tu lidi, co maji Megane mnohem dele, a nevsiml jsem si, že by to někdo psal, že má ošoupáno. Já mam sice 8.7", ale v praxi se bez těch bočních tlačítkek na Rlinku vlastně obejdeš. Vypnutí/zapnuti rlinku se používá vyjimecně (když to držíš dele, restartujte to rlink), hlasitost +/- prakticky vůbec (protoze mas packu pod volantem), dve specialni tlacika pro pristup k nastavení jen na zacatku, když máš nové auto a hraješ si s tím (např. pro změnu ciferniku na palubnim displeji), takže nejčastěji používané je tlačítko HOME. Ale zase i v rlinku se můžeš šipkou zpět postupně dostat až do základní obrazovky.
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

Odpovědět

Zpět na „Navigace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host