Renault Easy Connect

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Renault Easy Connect

Příspěvek od Kissman » pon kvě 07, 2018 16:09

Poslední informace od technického ředitele Renault ČR je takováto (dostal jsem ji na začátku roku):
Služby Easy Connect dosažitelné prostřednictvím nové verze My Renault jsou momentálně v ČR testovány, čeká se ještě na poslední update a pokud vše proběhne v pořádku, předpokládáme nasazení v dubnu tohoto roku. Nové služby budou fungovat i v současných vozidlech, které jsou vybaveny komunikační jednotkou (R&Go, R-LINK Evolution a R-LINK 2). Rozsah služeb, které budou v ČR funkční, vám potvrdím v okamžiku, kdy to budu mít sám odzkoušené.
A jelikož už je duben, požádal jsem Renault o další informace. Jak je budu mít, podělím se s vámi.
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: Renault Easy Connect

Příspěvek od Kissman » ned kvě 13, 2018 19:05

Tak zatim bez odpovedi... ale vystoural jsem dalsi info. Easy Connect bude kompatibilni se vsemi jednotkami R-Link Evolution a R-Link 2. Pro pouziti ve starsich vozech se bude muset pouzit krabicka zvana "My Renault Connected box".

No a mezitim resi Renault pi*ovinky typu "call Mum" button - cudlik, kterej odesila zpravu komu si reknete kdyz ho zmacknete :D tvl. jako fakt? Zdroj: https://group.renault.com/en/news/blog- ... e-parents/
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: Renault Easy Connect

Příspěvek od Kissman » stř kvě 16, 2018 17:55

Tak přišla odpověď:
Dobrý den,
Chvíli mi trvalo, než jsem se dopátral aktuálního stavu, včera se to podařilo: minulý týden bylo nasazení nové verze MyRenault zastaveno. Důvodem je sjednocení platforem pro všechny služby tohoto typu (MY Renault, MY ZE a R&Go). Centrála nás ujišťuje, že to dlouho trvat nebude, co to ovšem znamená, netušíme. Pokud by došlo k jekémukoliv upřesnění, dám vědět.
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Renault Easy Connect

Příspěvek od Banana » stř kvě 16, 2018 19:45

Takze zase nic, tohle uz pred 2 lety slibovali.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: Renault Easy Connect

Příspěvek od Kissman » stř kvě 16, 2018 19:49

Drivejsi zminku, nez ze zari 2017 jsem o tom nenasel. Jak to chapu ja, uz se jen doladi aplikace, aby byla jednotna pro vsechny a spusti se to na ostro. Na jare uz se to testovalo...
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Renault Easy Connect

Příspěvek od Banana » čtv kvě 17, 2018 09:00

V navodu k Rlinku uz to je nekdy od roku 2016 a prodejce me s tim opijel rohlikem loni na jare :-) Ze muzu vsechno z domova nastavovat apod. Celkem jsem se o to zajimal, a v te dobe se mi nejvic libil od Opelu OnStar. Fakt by me nenapadlo, ze tohle Renault nevyresi. Bohuzel casy, kdyz jsem Renaulta povazoval na technologickou spicku, jsou davno pryc (v dobe kdyz mel Renault starovaci kartu coz byl nepredstavitelny luxus ) . I ty jejich aktualizace map to je take tragedie, propojeni telefonu Iphone na R-link 2 taky vypadava i po aktualizaci systemu (uz lepsi nez na zacatku - takze drobny uspech) .
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: Renault Easy Connect

Příspěvek od Kissman » čtv kvě 17, 2018 09:05

No to se jdu podivat... studoval jsem navody k R-Linku a nenasel jsem o tom ani slovo. A ano, OnStar nebo Skoda Connect, to je jina liga :(
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: Renault Easy Connect

Příspěvek od Kissman » sob čer 02, 2018 09:31

Tak nevim, jestli je to dobre (ze se tim zacne nekdo zabyvat) nebo spatne (jako az ted?)... Renault shani manazera na aby ridil projekt Conected Car. Inzerat je z 18. 5. 2018

https://www.nationalevacaturebank.nl/va ... w-mobility
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Renault Easy Connect

Příspěvek od Banana » sob čer 02, 2018 09:57

S Easy Connectem uz bohuzel nepocitam v dohledne dobe co budu mit pripojeni zdarma, bohuzel se s tim da zit. Je videt, ze to hned tak nebude funkci, nechapu co s tim uz tak dlouho delaji, ostuda Renaultu a smutne je, ze uz pred rokem prodejci lakali na tuto funkci.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: Renault Easy Connect

Příspěvek od Kissman » sob čer 02, 2018 09:58

Tak ja uz s tim naopak pocitam velmi brzy ;) uz jsem to videl v akci... mimoch. muj prodejce nemel o nejakem EC ani paru kdyz sem se ho na to ptal :D nemaji o tom paru ani na infolince.
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: Renault Easy Connect

Příspěvek od Kissman » pát srp 24, 2018 00:04

Tak jsem dostal do ruky nejakou infografiku udajne z nove MyRenault appky... nevim, jestli to neni fake, ale kdo by se zase s tim patlal aby s tim zaujmul jen par lidicek? Kazdopadne tohle se me libi :)

/edit: tak bohuzel fake... pristalo me to v mailu z nejakeho mailing listu, tak jsem to ted proklikal a obrazky jsou 4 roky stare :( ale vubec bych se nezlobil, kdyby se Renault inspiroval timhle starsim "fakem". :D

Obrázek
Obrázek
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Renault Easy Connect

Příspěvek od Banana » pát srp 24, 2018 11:45

Jo joooo, tohle mi slibovali pred 2 lety, kdyz jsem kupoval nove vozidlo, "kdyz ptacka lapaji, vesele mu zpivaji :-) " Mel jsem totiz vyhlidnutou Zafiru se systémem OnStar, ktery je spickovy.
Bohuzel ted uz vime, ze zadna vzdalena sprava vozidla u stavajichc R-linku nebude. Je to velka skoda, celkem by se mi hodilo to zasilani tras/cilu do navigace a pak info o vozidle, treba stav palivove nadrze, obcas se mi stane, ze zjistim pred delsi cestou,ze jsem skoro na suchu apod..
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: Renault Easy Connect

Příspěvek od Kissman » pát srp 24, 2018 11:52

Banana píše:
pát srp 24, 2018 11:45
Bohuzel ted uz vime, ze zadna vzdalena sprava vozidla u stavajichc R-linku nebude.
Prosim duveryhodny zdroj teto zatim nesmyslne informace ;) OnStar i treba Skoda Connect jsou super veci... (kdyby cekacka na Karoqa nebyla rok a pul, uz Skoda Connect mam), ale porad nic nenasvedcuje tomu, ze by se Renault na tohle vyprdl (viz. vyrocni zprava, viz. novy reditel connected divize, viz. sjednocovani MyRenault app platformy skrze koncern, atp.). Dokonce i starsi modely bez R-Linku bude mozne pripojit pomoci dodatecne instalovaneho boxu.
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Renault Easy Connect

Příspěvek od Banana » pát srp 24, 2018 13:35

Tohle Renault nikdy oficialne nenapise, a tak jenom mlzi, nekde na forech jsem cetl nejaky povidani k tomu, asi to skonci tou krabickou v nejlepsi pripade myslim :-) Ono ten Rlink v soucasne podobe je otres (a oni to musi taky vedet,ze napasovat na to Easy connect nepujde) , napr. ty apky v marketu, je jich tam par, vlastne k nicemu. Vzdycky me Rlink prekvapi s nejakou chybou, naposled o vikendu nezvladal pripojeny Iphone pres Bluetooth, USB, a telefon s Androidem na kabelu. Porad prepinal a vypadavalo to USB s pisnickama :-( Moc si nedovedo predstavit, vzhledem k tem chybam, ze by tam behalo neco jako Easy Connect, to by fakt nemuselo dopadnout dobre :-)
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: Renault Easy Connect

Příspěvek od Kissman » pát srp 24, 2018 21:00

Covece chtel bych mit takove problemy s autem :D uz by bylo davno vracene :) Provozuju R-Link 2x iPhone, 1x Android, 1x USB a to tak ze 1x iPhone CarPlay na kabelu + telefon, 1x iPhone jako zdroj hudby (vetsinou musi byt muzika podle pritelkyne :D ) a 1x Android se jen nabiji. Nemam s tim zadny problem. Na zadnou chybu jsem v R-Linku jeste nenarazil a ze by to bylo pomale se taky moc rict neda :) jestli Easy Connect bude ke stavajicim R-Linkum, tak urcite ne jako dalsi krabicka - R-Link ma pristup na CAN a konektivitu do sveta ma take.
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Renault Easy Connect

Příspěvek od Banana » sob srp 25, 2018 10:44

To bude tim, ze mas verzi 7.xx, ja mam verzi 3.xx. a to je vazne otresne. Zmenit verzi take nejde, i kdyz urcite hardware bude stejny.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: Renault Easy Connect

Příspěvek od Kissman » sob srp 25, 2018 11:01

Ano, hardware je stejny... jsou jen dve HW verze R-Linku.
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Renault Easy Connect

Příspěvek od Banana » sob srp 25, 2018 15:58

Co me rozum nebere, ze nejsou schopni odladit ani to parovani s Iphone, kazdou chvili to hlasi ze se odpojuje, obcas vypadne uplne. Po poslednim update to je sice lepsi ( predtim to bylo skoro nepouzitelne) ale k idealu to ma daleko. Chapal bych, ze na Androidu na ruznych telefonech muzou byt problemy, ale u Iphone ktere jsou presne definovany, to nechapu :-(
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: Renault Easy Connect

Příspěvek od Kissman » úte srp 28, 2018 18:01

Tak jsem napsal dopis Benoit Jolymu :) doufejme ze odpovi... on by mel byt za Easy Connect ten nejvyse postaveny v Renaultu - Chief Sales & Marketing Officer, Connected | Mobility | Autonomous Services
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: Renault Easy Connect

Příspěvek od Kissman » ned zář 16, 2018 16:43

MY Renault appka se objevila na CZ iTunes store... zatim se ale do ni neda prihlasit. Ze by se neco delo? :)
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Renault Easy Connect

Příspěvek od Banana » ned zář 16, 2018 23:42

Ta uz je tam dlouho, takze bych bohuzel rekl, ze nic noveho se nedeje
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: Renault Easy Connect

Příspěvek od Kissman » pon zář 17, 2018 01:09

Neni ;) kontroluju skoro kazdy mesic, po prepnuti na neCZ store sice jo, ale furt ne CZ verze.
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Renault Easy Connect

Příspěvek od Banana » pon zář 17, 2018 15:56

Fakt, tuhle apku uz mam asi rok, co se do ni neda prihlasit :-)
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: Renault Easy Connect

Příspěvek od Kissman » pon zář 17, 2018 16:03

Tak je mozne, ze driv na marketu byla.... pak ji stahly a ted je tam zas :) jinak Benoit na me pekne dlabe, tak jdu zase otravovat CZ Renault.
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Renault Easy Connect

Příspěvek od Banana » pon zář 17, 2018 17:46

Ono hlavne se bude muset objevit apka v Rlink store, a tam uz se cca 2 roky nic neobjevilo noveho :-(
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Odpovědět

Zpět na „Navigace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti