Navigace Megane II schéma / dodělání

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Paulix96
Advanced member
Příspěvky: 306
Registrován: úte úno 23, 2016 07:49

Navigace Megane II schéma / dodělání

Příspěvek od Paulix96 » čtv bře 22, 2018 20:57

Zdravím,

Neřešil tu někdo dodělání navigace do Megane II PhII? Případně jestli někdo nemá schémata zapojení.

Díky

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Navigace Megane II schéma / dodělání

Příspěvek od Šamša » sob bře 24, 2018 19:28

Být tebou, tak seženu pouze vysouvací mechanizmus s kusem palubky a vrazil do toho nějakýho Tomatoma nebo nějakýho číňanskýho tableta, protože ti to ušetří kupa šedin bez valného výsledku, poslední emise map je z přelomu 2014-15 a už jiná nebude. Tady na nějakým Androidu budeš mít to nejnovější a k tomu i jjné vymoženosti moderní doby, jako "modrýho zuba", "bez rukou" a podobné pitominy...
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Paulix96
Advanced member
Příspěvky: 306
Registrován: úte úno 23, 2016 07:49

Re: Navigace Megane II schéma / dodělání

Příspěvek od Paulix96 » ned bře 25, 2018 18:45

To právě chci. Místo Carminatu bych použil Raspberry Pi a OpenAuto, takže bych měl podstatně lepší navigaci, než kterou mi může poskytnout Carminat. Jenže, u Megana je to řešený tak, že v kapličce se krom údajů z rádia zobrazuje i teplota a čas, klasika. Ovšem s velkou navigací se zobrazují tyto údaje na přístrojovce. Je tam takový "maxi-dot" displej a jde mi o jeho zapojení, protože jsem viděl jak to vypadá a prostě ho musím mít. Jenom ho sehnat bude pocuc.

Paulix96
Advanced member
Příspěvky: 306
Registrován: úte úno 23, 2016 07:49

Re: Navigace Megane II schéma / dodělání

Příspěvek od Paulix96 » pon bře 26, 2018 11:14

Nevíte někdo, jak je ten displej velký? A jaký mám poměr stran? Díky

sedlik18
Advanced member
Příspěvky: 252
Registrován: stř dub 13, 2011 19:04
Bydliště: Plzeň

Re: Navigace Megane II schéma / dodělání

Příspěvek od sedlik18 » úte bře 27, 2018 23:32

pokud už chceš použít Raspberry pi s OpenAuto, pak neřeš nějaké autorádio s propojením na přístrojovku a kup rovnou i autorádio - sám jsem koupil do Megane II Pioneer s usb, přidal do něj bluetooth a zvolil jsem Pioneer, protože umožňuje připojení dálkového ovládání a to se dá udělat z ovládání pod volantem. Stačí přidat odpory, svést to do dvoulinky a přidat jack.
vyhneš se tak tmu že bys přišel o o zobrazované údaje na displeji
autorádio bez malého displeje nebude hrát, pokud chceš shánět tachometr (těžko někde a cena bude nereálná) budeš potřebovat i rádio co k tomu bylo, kabeláž a krabičku komunikace která komunikuje i s autem po can.

Nejjednodušší je sehnat horní část palubky s vyjížděcím displejem, nahradíš ho svým displejem s raspberri Pi, k tomu i autorádio ať o něj nepřijdeš. Všechno je to ale sranda tak za 10 tisíc dohromady? Lepší je snad lípnout tomtom na sklo nebo rovnou ten mobil

Odpovědět

Zpět na „Navigace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů