Vymena pal.cerpadla -problem!

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
RedLabel
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: stř zář 12, 2012 19:40
Bydliště: Bratislava

Vymena pal.cerpadla -problem!

Příspěvek od RedLabel » úte úno 24, 2015 17:10

kolegovia, stal sa mi taka vec, ze ked som vymenil palivove cerpadlo za nove, auto mi trasie na volnobeh a ked mu viac pridam, tak sa zadusi, pripadne az zdochne. V garazi som to nastartoval a z vyfuku isiel dym jak z diesela. myslite ze mohol prdnut "pulzny tlmic" resp. regulator tlaku paliva? moze s tym mat nieco spoocne napr. snimac teploty motora? vymeni som cerpadlo a bac, auto blbne :/

Uživatelský avatar
Peťa
Advanced member
Příspěvky: 430
Registrován: pát říj 26, 2007 10:19
Bydliště: Zlín

Re: Vymena pal.cerpadla -problem!

Příspěvek od Peťa » úte úno 24, 2015 18:55

Máš to čerpadlo spravně zapojené? Nezamenil jsi + a -?
Pište raděj SZ prosím :-)

RED DWARF

Uživatelský avatar
Peťa
Advanced member
Příspěvky: 430
Registrován: pát říj 26, 2007 10:19
Bydliště: Zlín

Re: Vymena pal.cerpadla -problem!

Příspěvek od Peťa » pon bře 02, 2015 11:38

Stalo se mi kdysi, že už ta původní kabelová oka někdo měnil a dalo se to zapojit i obráceně. Ale mám pocit, že to ani nenastartovalo, když to bylo obráceně zapojené. Pokud to jede a dělá problémy, mohló by to být i tím regulátorem tlaku, občas ta membrána praská.
Pište raděj SZ prosím :-)

RED DWARF

RedLabel
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: stř zář 12, 2012 19:40
Bydliště: Bratislava

Re: Vymena pal.cerpadla -problem!

Příspěvek od RedLabel » stř bře 04, 2015 14:21

no, systemom: odpojim/zapojim =zmena? som prisiel na to, ze snimac tlaku (MAP) senzor je asi v haji. motor vobec nereaguje na to, ci ho zapojim, alebo odpojim. len je mi zahadou, preco odisiel ked sa vymenilo cerpadlo... skusim tam dat pouzivany, ci na to bude reagovat. ak hej, tak problem vyrieseny. Ak nie, zrejme ten regulator tlaku, alebo este ze by to mohol byt snimac teploty motora pre RJ. diagnostiku na to kamos ma, ale nema redukciu :/ -bolo by to asi o dost lahsie

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Vymena pal.cerpadla -problem!

Příspěvek od Zefek » stř bře 04, 2015 15:27

Vyzkoušíš to jednoduše. Vedou do toho tři dráty. Dva z nich jsou napájení (jeden je +5V, druhý je kostra). Na třetím drátu je napětí v roztahu 0-5V (proti kostře snímače - ten jeden drát, který do toho vede). Platí, že čím vyšší tlak, tím vyšší napětí. Takže se zapnutým zapalováním cca 4,5V, s nastartovaným motorem na volnoběh cca 1V.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

RedLabel
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: stř zář 12, 2012 19:40
Bydliště: Bratislava

Re: Vymena pal.cerpadla -problem!

Příspěvek od RedLabel » stř bře 04, 2015 17:12

diky! jdu na to! :wink:

RedLabel
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: stř zář 12, 2012 19:40
Bydliště: Bratislava

Re: Vymena pal.cerpadla -problem!

Příspěvek od RedLabel » ned bře 15, 2015 21:23

vie mi niektoo poradit kde alebo ako mam hladat na nete snimac plneho plynu? alebo len cez dialogys origo renault?

Odpovědět

Zpět na „Renault 5 1985-1992“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti