Škodovkář si koupil R5 1.6D 86 a prosí o pomoc

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bucin
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: pon pro 23, 2013 02:26
Bydliště: Rokycany, Jindřichův Hradec

Škodovkář si koupil R5 1.6D 86 a prosí o pomoc

Příspěvek od Bucin » pon pro 23, 2013 03:25

Dobrý den
dostal se ke mě na denní provoz Renaultík R5 1.6D s nájezdem přes pul mega a je to na něm znát.
Tak bych prosil o informativní pomoc ohledně tohoto modelu. Ve výbavě mě překvapila především el. okna a centrální zámky.
Za 3 dny jsem s tim najel cca 400km a jsem plný nadšení a zároveň obav z nutné STK (propadla v srpnu).
Měl bych několik základních dotazů o technických údajích a o záludnosti různých oprav, možná pro vás i na blbosti ale vrtaj mi hlavou.

1. Kolik čítá rezerva pokud začne blikat hladové oko. Nádrž je cca na 40l.
1a. Rafička palivoměru nerada klesá se stavem nafty. Pohybuje se dost pomalinku a tak nějak divně.
2. V jakém poměru a čím ředit fritovací olej do nádrže. (Sice si vezme jen 5l na 100km ale úspory není nikdy dost :twisted: )
3. Co za olej do motoru stávající je černej jak bota.
4. Zasekává se mi spirála stahování oken v plastovém oku na motorku, mohu jej nějak nahradit motorkem z R11 který to má z kovu a nehrozí zaseknutí? Promazání pomohlo jen mírně, ale neodstranilo problém se záseknutím.
5. Co se pokazilo na topení, že ze středových výdechů jde pouze ledový vzduch i když jinde okolo fouká teplý. Je to snad normální ?
6. Dá se na zámek dveří kufru napojit motorek centrálu. (Nepasuje mi klíč a nejdou zamknout.)
7. Jsou nějaká záludnosti na sundání zadních bubnů. Nejde ruční brzda. U škodky je například u kyvné nápravy potřeba použít stahovák a jak je to tady?
8. Neukazuje teplota vody a ta divná věc na hladinu a tlak oleje. Co kde zkontrolovat.

Pro úplnost ještě dopíšu další závady s kterými si myslím že si v klidu poradím. ale autí jimi trpí:
-Nulování denního počítadla km.
-Nastavení digitálních hodin.
-Velice špatně jdou zavřít spolujezdcovi dveře.
-Zadní okno nevyhřívá.
-Opěradlo sedadla řidiče se naklápí podle toho jak se o něj opřu. (cvaká to v něm)
-O ulámaných a prasklých plastech raději ani psát nebudu. :lol:

PS: Už tu na fóru lezu nějakou tu hodinku a nic moc kloudného jsem se nedověděl.
Renaut 5 1.6D 86
TYM-motorsport

Uživatelský avatar
Peťa
Advanced member
Příspěvky: 430
Registrován: pát říj 26, 2007 10:19
Bydliště: Zlín

Re: Škodovkář si koupil R5 1.6D 86 a prosí o pomoc

Příspěvek od Peťa » stř pro 25, 2013 20:07

Ahoj,

mám sice benziňáka, ale většina věcí je stejná. Nádrž by měla být 45L a rezerva se mi rozsvítí kolem 5L. Olej nějakou 10W40. Já používam originál ELF. Na netu se dá sehnat poměrně za slušnou cenu. Spirálka stahování se zasekává buď z důvodu, že je někde ohnutá nebo přerušená. Abys to prověřil, případně opravil, vyměnil, je potřeba celou stahovačku vytáhnout. Už jsem to dělal, ale poprvé to trvá trošku dýl... V topení se už asi rozsypalo molitanové těsnění nebo přestala fungovat nějaká klapka. Kufrový zámek nelze standartně připojit na centrál. Pokud je namazané ložisko v bubnu, stačí sundat středovou krytku a povolit matku, pak už buben sundáš v pohodě. Vypadá to, že auto je docela vyžité, podle toho, co všechno nefunguje. Snad se ti ho podaří dát dohromady.
Pište raděj SZ prosím :-)

RED DWARF

Uživatelský avatar
Bucin
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: pon pro 23, 2013 02:26
Bydliště: Rokycany, Jindřichův Hradec

Re: Škodovkář si koupil R5 1.6D 86 a prosí o pomoc

Příspěvek od Bucin » čtv pro 26, 2013 14:06

Co se tý stahovačky týče spirála jde dobře když vyndám motorek tak ono jde dobře posouvat a motor se točí slušně tak to vidim že se vydčelo to sojivací plastový kolečko a tam se při dorazu spirála zasekne.
A kde se dotahuje ruční brzda?
Renaut 5 1.6D 86
TYM-motorsport

Uživatelský avatar
Jan Kalina
Grafoman
Příspěvky: 7144
Registrován: čtv bře 04, 2004 17:14
Bydliště: královéhradecko - rychnovsko

Re: Škodovkář si koupil R5 1.6D 86 a prosí o pomoc

Příspěvek od Jan Kalina » čtv pro 26, 2013 14:38

Do nádrže nic neropnýho nelej v zimě a i v létě jen omezeně tolik, kolik vyjedeš v krátký době. I bionafta dokáže udělat v nádrži nechutný svinstvo, když se jezdí málo nebo víc stojí, natož nějaký přepálený oleje z kuchyně. Naopak v mrazech pod -15°C není na škodu zředit naftu trochou benzínu. Olej do motoru stačí dát nový, stejně bude po pár otočení opět černý jak bota, je to diesel. Středový výdechy ventilace nejsou napojený na topení a berou vzduch rovnou zvenku, vždycky budou foukat studeně. Ručka se šteluje pod tunelem za pákou, musíš vlízt pod auto. Pokud máš budík na teplotu vody a neukazuje, asi bude upadlý kablík od snímače na motoru. Ta "divná věc" na hladinu oleje ukazuje jen hladinu při zapnutí zapalování, po nastartování už nic. Tlak oleje ukazují jen budíky se stupnicí, ne ty obyčejný bez čárek.
R20 TS 2.0 1982/www.R20 Turbo-D.zde 2.1 1983/www.R25 V6Turbo.zde 2.5-V6 1985/R25 V6Turbo 2.5-V6 1986/www.R25 Turbo-DX.zde 2.1 1985/R25 V6 Injection 2.7-V6 1985/R25 V6 Injection 2.9-V6 1987, 1988, 1989/Express 1.4 198?/R1363 GTX Automatic 2.0 1983/R136C GTA V6 1985/2017+?/Espace V6 1993/Espace V6 1994/Espace V6 LPG 1996/XR25 1990/Express 1.9dT RT-E3 1997/Laguna 2.0 1995/Kangoo dCi 2008
*** Hledá se odcizená R25 V6 šedá, více info -->>ZDE<<-- ***
*** Hledá se odcizená R25 Baccara vínová, více info -->>ZDE<<-- ***

Uživatelský avatar
Bucin
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: pon pro 23, 2013 02:26
Bydliště: Rokycany, Jindřichův Hradec

Re: Škodovkář si koupil R5 1.6D 86 a prosí o pomoc

Příspěvek od Bucin » pon pro 30, 2013 21:06

Jak se demontuje spínací skříňka ?
Renaut 5 1.6D 86
TYM-motorsport

Uživatelský avatar
Peťa
Advanced member
Příspěvky: 430
Registrován: pát říj 26, 2007 10:19
Bydliště: Zlín

Re: Škodovkář si koupil R5 1.6D 86 a prosí o pomoc

Příspěvek od Peťa » úte pro 31, 2013 11:45

Odmontovat plast pod volantem. Pak povolit maly sroubek, ktery tam zespodu na spinaci skrince. Pak pootacet klickem a zaroven tlacit nejakym maly sroubovakem do malych otvoru, ktere tam taky zespod jsou. Zaroven tahat, aby se spinacka vysunula. Nakonec odpojit oba konektoty.
Pište raděj SZ prosím :-)

RED DWARF

Uživatelský avatar
Bucin
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: pon pro 23, 2013 02:26
Bydliště: Rokycany, Jindřichův Hradec

Re: Škodovkář si koupil R5 1.6D 86 a prosí o pomoc

Příspěvek od Bucin » stř led 01, 2014 23:43

A když je zlomený klíč a nejde spínačkou otočit ? Někdo ji odpojil a cely to zapalování předělal. A nevím zda bude spínačka fungovat pokud nechám opravit klíč.
Renaut 5 1.6D 86
TYM-motorsport

Uživatelský avatar
Peťa
Advanced member
Příspěvky: 430
Registrován: pát říj 26, 2007 10:19
Bydliště: Zlín

Re: Škodovkář si koupil R5 1.6D 86 a prosí o pomoc

Příspěvek od Peťa » úte led 07, 2014 22:12

Tak to nevi nikdo. Za vyrobu klicku das vic nez pokud bys tu na foru sehnal jinou spinacku.
Bucin píše:A když je zlomený klíč a nejde spínačkou otočit ? Někdo ji odpojil a cely to zapalování předělal. A nevím zda bude spínačka fungovat pokud nechám opravit klíč.
Pište raděj SZ prosím :-)

RED DWARF

Uživatelský avatar
Bucin
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: pon pro 23, 2013 02:26
Bydliště: Rokycany, Jindřichův Hradec

Re: Škodovkář si koupil R5 1.6D 86 a prosí o pomoc

Příspěvek od Bucin » sob led 11, 2014 09:55

klíč stál 85kč a bylo to k ničemu :( kdyby ji něko tu měl do 100,- ji vemu.
Renaut 5 1.6D 86
TYM-motorsport

Odpovědět

Zpět na „Renault 5 1985-1992“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů