Vibrace

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Martin L.
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: úte úno 10, 2004 20:21
Bydliště: Královéhradecký kraj

Vibrace

Příspěvek od Martin L. » úte úno 10, 2004 20:37

Ahoj, cosi se začíná dít s mým vozítkem. Mám R5 GTE, a při akceleraci začíná jemně vibrovat předek auta. Kola jsou vyvážená, ložiska před půl rokem nová. Že by poloosa? Moc děkuji za pomoc.
Martin

dekovo
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: stř úno 11, 2004 13:42

jo

Příspěvek od dekovo » stř úno 11, 2004 13:43

zdarvim,
měl jsem R11, rv87...vypadáto na poloosu, jo jo...cena cca 2500kč

Uživatelský avatar
100KUC
Moderátor
Příspěvky: 3779
Registrován: stř led 07, 2004 15:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 100KUC » sob úno 14, 2004 01:01

Asi bych nejdříve zkontroloval čepy a uložení stabilizátoru a ramen, nechci tvrdit, že tomu rozumím, ale poloosa většinou prostě mlátí a je slyšet při zatáčení.... mě teď mlátí jen při rozjezdu (a to je max. 3/4 roku stará).
V jakém stavu máš tlumiče?

Martin L.
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: úte úno 10, 2004 20:21
Bydliště: Královéhradecký kraj

Příspěvek od Martin L. » sob úno 14, 2004 18:47

Hmm, tak ta poloosa slyšet není, zatím laboruju a potýkám se s nedostatkem času. Dnes při cestě mně tak napadla otázka tlumičů. Po neděli to hodím na zvedák, kouknu na uložení atd...., a taky na tlumiče. Prosím, jaké jsou vhodné na tento "klenot"?
M.

Uživatelský avatar
100KUC
Moderátor
Příspěvky: 3779
Registrován: stř led 07, 2004 15:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 100KUC » čtv úno 26, 2004 00:45

Martin L. píše:Hmm, tak ta poloosa slyšet není, zatím laboruju a potýkám se s nedostatkem času. Dnes při cestě mně tak napadla otázka tlumičů. Po neděli to hodím na zvedák, kouknu na uložení atd...., a taky na tlumiče. Prosím, jaké jsou vhodné na tento "klenot"?
M.
Jo tak to tě nepotěším.... tlumiče jsem na GTEčku nedávno měnil.... přední jsou vůbec průšvih .... nakonec jsem je koupil originál nové v Renaulty... byly to SACHS... cena asi 2600/ks s 5% slevou pro členy RCČR v Autoavantu. zajímavé je, že SACHS jako druhovýroba stojí 4200/ks...

Ještě mi v Renaultu nabízeli Motria (levnější díly pro starší vozy ale certifikované Renaultem), cena za 2ks byla asi 2800 - nějak jsem se jich ale bál, třeba jen moje chyba - mohl jsem ušetřit.

zadní jsem kupoval plynokapalinový kayaba... 2000/ks přes známého ... přijdou mi tvdší a jsou takový hezky červený 8)

Martin L.
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: úte úno 10, 2004 20:21
Bydliště: Královéhradecký kraj

Příspěvek od Martin L. » úte dub 06, 2004 08:44

Přátelé, tak po zdlouhavém bádání a experimentování jsem úspěšně vibrace odstranil. Problém byl v silentblocích pravého ramene. Byla to metoda "pokus - omyl", ale auto je již O. K. Tímto upřímně děkuji všem, kteří se mi snažili pomoci.
Zdravím a jsem s pozdravem
Martin.

Odpovědět

Zpět na „Renault 5 1985-1992“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů