Chybi vyrobni stitek - co ted?

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
MimanN
Člen RCČR
Příspěvky: 164
Registrován: čtv čer 15, 2006 23:08
Bydliště: Vyškov na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Chybi vyrobni stitek - co ted?

Příspěvek od MimanN » stř bře 21, 2007 13:11

Chlapi, mam docela problem a obavy...vcera jsem byl registrovat svou petku a zjistili jsme, ze mi upadl vyrobni stitek a nelze ji zaregistrovat! Byl jsem v Brne v Renault Opportunity a tam mi rekli ze je to stary auto, ze uz na nej nemaji data, ale nakonec to nejak dali dohromady a ze to poslou do Prahy, do mesice mi daji vedet ale at s tim moc nepocitam.
Chci se zeptat, nemate s tim nekdo zkusenost? A nez mi dodaji stitek(jestli), je mozny s autem nejakym zpusobem jezdit? Treba docasna spz ci tak, nerad bych prisel o ridicak...diky za rady!!

Uživatelský avatar
Jan Kalina
Grafoman
Příspěvky: 7144
Registrován: čtv bře 04, 2004 17:14
Bydliště: královéhradecko - rychnovsko

Příspěvek od Jan Kalina » sob bře 24, 2007 14:36

jaký štítek chybí? R5 má velký obdélník, na něm je VIN, hmotnosti. Pak ovál s typem vozu, identifikačním číslem vozu, kódem výbavy apod. A štítek na motoru, kde je typ motoru na horním řádku a číslo na spodním řádku.
Žádný chybějící z těchto štítků ale nemůže být důvodem pro nezpůsobilost k provozu. VIN je totiž vyjiskřen na pravým podběhu u tlumiče, takže je tam totéž, co na velkým štítku. Ovál je důležitý pouze pro identifikaci v servisu kvůli různým náhradním dílům a provedení. Pokud ztratíš štítek motoru, můžeš sehnat někde na vrakáči např., musí se shodovat pouze horní řádek s typem. Duplikát lze ale nechat oficiálně vyrobit, stačí k tomu velký TP a zajít do Renaulta.
R20 TS 2.0 1982/www.R20 Turbo-D.zde 2.1 1983/www.R25 V6Turbo.zde 2.5-V6 1985/R25 V6Turbo 2.5-V6 1986/www.R25 Turbo-DX.zde 2.1 1985/R25 V6 Injection 2.7-V6 1985/R25 V6 Injection 2.9-V6 1987, 1988, 1989/Express 1.4 198?/R1363 GTX Automatic 2.0 1983/R136C GTA V6 1985/2017+?/Espace V6 1993/Espace V6 1994/Espace V6 LPG 1996/XR25 1990/Express 1.9dT RT-E3 1997/Laguna 2.0 1995/Kangoo dCi 2008
*** Hledá se odcizená R25 V6 šedá, více info -->>ZDE<<-- ***
*** Hledá se odcizená R25 Baccara vínová, více info -->>ZDE<<-- ***

MimanN
Člen RCČR
Příspěvky: 164
Registrován: čtv čer 15, 2006 23:08
Bydliště: Vyškov na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MimanN » ned bře 25, 2007 12:10

Jan Kalina píše:jaký štítek chybí? R5 má velký obdélník, na něm je VIN, hmotnosti. Pak ovál s typem vozu, identifikačním číslem vozu, kódem výbavy apod. A štítek na motoru, kde je typ motoru na horním řádku a číslo na spodním řádku.
Žádný chybějící z těchto štítků ale nemůže být důvodem pro nezpůsobilost k provozu. VIN je totiž vyjiskřen na pravým podběhu u tlumiče, takže je tam totéž, co na velkým štítku. Ovál je důležitý pouze pro identifikaci v servisu kvůli různým náhradním dílům a provedení. Pokud ztratíš štítek motoru, můžeš sehnat někde na vrakáči např., musí se shodovat pouze horní řádek s typem. Duplikát lze ale nechat oficiálně vyrobit, stačí k tomu velký TP a zajít do Renaulta.
Dukladne jsem prolezal celej motorovej prostor a nasel jsem jen VIN u praveho tlumice, sedi s velkym TP a cislo motoru(stitek nanytovany na motoru), taky sedi v TP. Vyrobni stitek chybi, a oval? Taky nenalezeno..v pondeli jedu do Brna zkusit nejake jine stk, u nas ve Vyskove to podruhe zkouset nebudu. Pokud mi daji evidencni potvrzeni, pak vazne nechapu co jim v tom Vyskove vadilo..diky za rady!

tyvado
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: čtv pro 20, 2012 18:23

Re: Chybi vyrobni stitek - co ted?

Příspěvek od tyvado » čtv led 03, 2013 11:30

Neumim zalozit nove tema, prosim o pomoc...mam podobny problem jak se tu popisuje, na Megane III 1,9 DCi rok 2010 mi upadl vyrobni stitek, tak mi auto neprihlasi, v renaultu mi rekli ze na to maji mesic a poslala do Francie pres Prahu zadost o vystaveni noveho, ale chtela at dolozim ze je to moje, tak ji rikam mam smlouvu a velky francouzsky TP, ale nemam smlouvu primo s majitelem ktery je na nem uvedeny protoze se to prodavalo pres aukci a ona me strasila ze mi to mozna nedaji, tak nechapu jak to mam vyridit a nebo proc nejaky blby stitek obycejna samolepka je vic jak vin a ostatni poznavaci znaky auta? Nevite nekdo co s tim? Co na tom stitku vlastne je?

tyvado
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: čtv pro 20, 2012 18:23

Re: Chybi vyrobni stitek - co ted?

Příspěvek od tyvado » čtv led 03, 2013 11:33

Nebo jestli někdo nevi kde by jeste mohl ten stitek jinde, my ho nikde nenasli, origo pry ma byt pod zamkem pravych zadnich dveri, nebo neexistuje nekde jeste jeden?

Uživatelský avatar
Márty
Moderátor
Příspěvky: 2819
Registrován: pon led 05, 2004 21:04
Bydliště: Plzeňsko a "Pražsko"...tam kde dávají lišky dobrou noc
Kontaktovat uživatele:

Re: Chybi vyrobni stitek - co ted?

Příspěvek od Márty » sob led 05, 2013 10:47

Umístění výrobního štítku, je na pravém B sloupku, když otevřete přední dveře u spolujezdce, tak dole. Jestli to má Megane III jinak, to nevím, ale od 90tých let až po současnost, se to dává tam.

Sám jsem to vyřizoval několikrát a trvá to cca 3 týdny. Chtěli po mě jen velký TP, popřípadě se vybavte kupní smlouvou, ale ověřenou.
značku Renault mám prostě v krvi... od šroubku až po originál Renault diagnostiku
______servis vozů nejen Renault______tel: popřípadě přes SZ nebo Email Obrázek
new Twingo II phase II / Laguna II 2,0 16V / R5 1.1TL cabrio EBS Vive l´Élégance / R25 Baccara V6...
ex...R21 / R25 2,1TD / R19 1,8 16V / R5 GTTurbo / ťapka / R5 ´75TL / SAFRANE 2.5dT / R25 V6 injection / R11 1.4 GTX / Megane II 1,4 16V / R5 GTE / Espace III 3.0 V6 24v

Odpovědět

Zpět na „Renault 5 1985-1992“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti