Automat AL4 DPO

Zde se nalézají odpovědi na dotazy společné pro všechny modely nebo pro více modelů současně.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Lukas Frantisek
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: ned říj 09, 2016 15:34

Automat AL4 DPO

Příspěvek od Lukas Frantisek » stř led 18, 2017 12:01

Ahoj!
Máte někdo zkušenosti s používáním a případně i se závadami čtyřstupňového automatu AL4 DPO? Mám ho ve Scendoj z roku 2002. Za studena, kdyz z duvodu pomale jizdy jedu dele na trojku - staci treba minutu -, tak to spadne do nouzoveho rezimu a prestane řadit. Chcipnu, nastartuju a pak uz to funguje normalne...po zahrati to nedela. Dle diagnostiky se tam nekde ztraci tlak. Pry je to bud vadny snimac, nebo jeden z pistu razeni (ze by ten na trojce?). Necham to opravit, ale jde mi o to, jestli si to pak mam nechat (spolehlivost teto prevodovky?), nebo se toho radeji zbavit....jezdite s tim nekdo? Diky za pripadne informace. Lukas

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Automat AL4 DPO

Příspěvek od kotasekh » úte led 24, 2017 20:46

Rada nad zlato :-).
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Lukas Frantisek
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: ned říj 09, 2016 15:34

Re: Automat AL4 DPO

Příspěvek od Lukas Frantisek » sob led 28, 2017 21:01

To jako vymenit manual a dat tam automat? Ja jsem se ptal na registru vozidel na opacnej priklad...vyndat automat a nahradit ho manualem. Musis pozadat u dovozce, pokud ti to povoli (nevim, kolik za to bude Renault chtit, ale za zmenu rozmeru pneu chteli 6000 Kc), provedes prestavbu, a pak na TK, kde to zkouknou a nakonec na registr udelat za 1000 Kc zmenu v TP....ale nevim, jak je to s ridici jednotkou motoru, neb automat ma svou jednotku a nejak to spolu komunikuje, tezko rict, jestli se nemusi menit i ta jednotka motoru...

Odpovědět

Zpět na „Společné věci pro všechny modely“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů