řízení, poloha volantu (nevím jak to definovat)

Zde se nalézají odpovědi na dotazy společné pro všechny modely nebo pro více modelů současně.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
klobasa23
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: ned kvě 15, 2016 12:26

řízení, poloha volantu (nevím jak to definovat)

Příspěvek od klobasa23 » ned říj 30, 2016 10:12

Ahoj,

mám twingo 2010 1,2i 56kw. Každé novější auto co jsem řídil, když zatáčím a pustím volant, tak se dá zpět přesně do jedný polohy ve středu a auto jede rovně.
U twinga pustím volant a dá se do středu, ale ne do jedné pevné polohy, je tam vůle a auto furt mírně zatáčí.. když zatáčím doprava, tak pak jede doprava a obráceně..
Když jedu větší rychlostí, například 100 a zatáčím, pustím volant, tak je to lepší, než v malé rychlosti.
První mě napadla špatná geometrie, ale když jedu pomalu nebo rychle, dám volant přesně do středu a pryč ruce, tak auto jede rovně a netáhne na žádnou stranu.
To samé je, když jedu pomalu, nebo rychle a brzdím bez držení volantu, tak auto jede furt rovně a netáhne na žádnou stranu.
Někdo nějaké rady? Když jsem auto kupoval, tak jsem ho kupoval s tím, že bylo "ťuknuté" na předek, ale jak nedokážu říct, mechanicky vypadá v pořádku i motorově.

díky

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: řízení, poloha volantu (nevím jak to definovat)

Příspěvek od Šamša » ned říj 30, 2016 10:30

Chování jak popisuješ může způsobit rozbíhavost, buď na řízení, nebo způsobené unavenými silenty. Každopádně bych nejdříve navštívil STK a požádal je aby ti auto otestovali na deskách (vůle) a pokud to bude OK tak na geometrii, je lepší dát malinkou sbíhavost.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

benytrans
Experienced member
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 12, 2010 14:51
Bydliště: Milovice NBK
Kontaktovat uživatele:

Re: řízení, poloha volantu (nevím jak to definovat)

Příspěvek od benytrans » ned říj 30, 2016 10:35

Vraceni volantu do stredove polohy ovlivnuje prave geometrie, konkretne zaklon, vliv by na to mohla mit i sbihavost resp rozbihavost. Dale vule v samotnem rizeni.
Renault Scenic I 1,6 16V FL, r.v. 2000

klobasa23
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: ned kvě 15, 2016 12:26

Re: řízení, poloha volantu (nevím jak to definovat)

Příspěvek od klobasa23 » čtv lis 03, 2016 15:40

na STK furt plno.. ale dozvěděl jsem se, že to bude s nějvětší pravděpodobností vymačkaný řemen

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: řízení, poloha volantu (nevím jak to definovat)

Příspěvek od Rado77 » čtv lis 03, 2016 16:10

Pockaj aky řemen ? O co tu ide?
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

klobasa23
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: ned kvě 15, 2016 12:26

Re: řízení, poloha volantu (nevím jak to definovat)

Příspěvek od klobasa23 » čtv lis 03, 2016 17:02

teď jsem mluvil s jedním mechanikem a on zase říkal něco jiného :D nejlepší asi bude když to někam dovezu, ať se na to někdo koukne no..
jednoduše jde o to, že se nevrací volant do středu... je tam vůle a zůstane v malém úhlu a auto pak jede nepartně do strany

Jonáš Černohous
Experienced member
Příspěvky: 533
Registrován: úte pro 15, 2009 09:57
Bydliště: Medlešice kousek od PCE.

Re: řízení, poloha volantu (nevím jak to definovat)

Příspěvek od Jonáš Černohous » pát lis 04, 2016 18:40

Tak s tim remen nema nic spolecneho :wink: . Hlavne to nedavej k tomu mechanikovi kterej ti to rekl :lol: .
Renault laguna II Grandtour 1.8 16v
Renault laguna 2.2 DT uz se nad ni zatahuji mracna :-D
John Deere 8 335R mimo kuze v plny palbe

klobasa23
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: ned kvě 15, 2016 12:26

Re: řízení, poloha volantu (nevím jak to definovat)

Příspěvek od klobasa23 » sob lis 05, 2016 19:15

ten řemen, to jsem dostal radu, když jsem volal na stk jestli tam je hodně lidí, že by jsem se stavil :D
pak jsem volal jednomu ve městě, on že by to mohlo být třeba uložení tlumičů a x dalších věcí atd. ale více bude vědět, když se na to koukne..
ve čtvrtek to tam vezu, tak uvidím

klobasa23
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: ned kvě 15, 2016 12:26

Re: řízení, poloha volantu (nevím jak to definovat)

Příspěvek od klobasa23 » pát lis 11, 2016 20:56

tak jsem už zase o něco chytřejší...
bylo to uložení tlumičů, tam je takovej kloub a v tom po obvodu guma po které se to otáčí, ta byla vymačkaná.
pak byla 2mm sbíhavost na geometrii..
teď je to o 90% lepší, ale furt když jedu levej rejd, pustím volant tak jednou to táhne malinko doleva a pak zase ne.. doprava to je v pohodě...
Napojil to ještě na diagnostiku a místo serva to má eletromotor ovládaný řídící jednotkou pro řízení a zjistil, že ta jednotka není nakonfigurovaná.. je prostě smazaná :D
V úterý tam bude mít kompa na to, tak prej to tam mám ještě hodit a uvidí se jestli to tam dokáze nahrát... když ne, tak by jsem musel do renaultu a na to asi už prdím

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: řízení, poloha volantu (nevím jak to definovat)

Příspěvek od kotasekh » úte lis 15, 2016 03:28

klobasa23 píše:na STK furt plno.. ale dozvěděl jsem se, že to bude s nějvětší pravděpodobností vymačkaný řemen
Uz vim, jak vznikl ten remen :D. Ted jsem se taky bavil s kamosem o vulich v rizeni a zminoval jsem moznost poskozeni hrebenu. Hreben jsem zminoval asi trikrat. Pak se me kamos zeptal, co furt myslim tim poskozenim REMENU. Ja ale o zadnem remenu celou dobu nemluvil. Az pak mi doslo, ze remen a hreben zni velmi podobne a lehce se to preslechne ;). Tam bude asi cely problem v tom, proc to nejaky mechanik u tebe svadel na vymackany remen, rikal totiz vymackany hreben. A ted mi to vyvrat :D.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

klobasa23
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: ned kvě 15, 2016 12:26

Re: řízení, poloha volantu (nevím jak to definovat)

Příspěvek od klobasa23 » úte lis 15, 2016 18:57

kotasekh píše:
klobasa23 píše:na STK furt plno.. ale dozvěděl jsem se, že to bude s nějvětší pravděpodobností vymačkaný řemen
Uz vim, jak vznikl ten remen :D. Ted jsem se taky bavil s kamosem o vulich v rizeni a zminoval jsem moznost poskozeni hrebenu. Hreben jsem zminoval asi trikrat. Pak se me kamos zeptal, co furt myslim tim poskozenim REMENU. Ja ale o zadnem remenu celou dobu nemluvil. Az pak mi doslo, ze remen a hreben zni velmi podobne a lehce se to preslechne ;). Tam bude asi cely problem v tom, proc to nejaky mechanik u tebe svadel na vymackany remen, rikal totiz vymackany hreben. A ted mi to vyvrat :D.
třeba jsem v telefonu také špatně slyšel.. :D
ale byla to taková guma v uložení tlumičů, po obvodu v takovém kloubu byla dokola a na jedné straně špatná

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: řízení, poloha volantu (nevím jak to definovat)

Příspěvek od Rado77 » stř lis 16, 2016 16:03

MNa tiez hned napadlo ze asi myslel hreben. A ano, ten el. posik sa musi nakalibrovat, aby vedel kde je stred a kde su krajne polohy
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Odpovědět

Zpět na „Společné věci pro všechny modely“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů